دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوتاکس خط اخم؛ رفع خطوط پیشانی

بوتاکس خط اخم؛ رفع خطوط پیشانی

تزریق بوتاکس یکی از روش های بسیار موثر برای از بین چروک های پیشانی است که می‌تواند ظاهری جوان‌تر در افراد را به وجود آورد. به چین و چروک های عمیق و عمودی بین دو ابرو خط اخم گفته می‌شود. به این منظور این چین و چروک ها معروف شدند که وقتی فرد اخم می‌کند باعث زیاد شدن این چین و چروک ها در پیشانی می‌شود. و همچنین افراد بسیاری گفته اند که این خط ها چهره‌ای ناراحت و یا عصبانی به آن‌ها می‌دهد. برای رفع این خط اخم روش های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های رفع خط اخم روی پیشانی تزریق بوتاکس خط اخم است.

بوتاکس خط اخم رفع چین و چروک پیشانی

بهترین روش برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی تزریق بوتاکس خط اخم برای رفع خطوط پیشانی است. اگر هر چه زودتر اقدام به از بین بردن این چین و چروک ها نکنید ممکن است با عمیق شدن خطوط پیشانی روبرو شوید که متاسفانه درصد کمتری از آن‌ها با تزریق بوتاکس از بین می‌روند. شیوه تاثیر گذاری تزریق بوتاکس، ضعف یا فلج کردن عضله است که اجازه نمی‌دهد تا شما اخم کنید. اما این اثرات دائمی نبوده و به متابولیسم بدن فرد و نیز برند بوتاکس بستگی دارد و همچنین باید پس از چند هفته دوباره تمدید شود. برای رفع دائمی چین و چروک های پیشانی باید طبق نظر پزشک متخصص تزریق بوتاکس خط اخم را مجدد تکرار نمایید تا اثرات آن برای همیشه باقی بماند.

ماندگاری تزریق بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی چقدر است؟

ماندگاری تزریق بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی چقدر است؟

میزان ماندگاری بوتاکس خط اخم برای رفع خطوط پیشانی در اکثر افراد متفاوت است. ماندگاری بوتاکس خط اخم متغیر به ۳ تا ۶ ماه است که متوسط آن حدود ۴ ماه می‌باشد. لازم به ذکر است که هر زمان تزریق بوتاکس، انجام شد تجزیه دارو نیز آغاز می‌شود و نیز به تدریج اثرات آن کاهش می‌یابد. منظور از مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس فاصله میان زمان تزریق تا زمان تمام شدن اثر دارو می‌باشد نه کاهش اثر دارو.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی

بوتاکس خط اخم برای رفع خطوط پیشانی یک روش بسیار مطمئن و ایمن است. شما بعد از تزریق می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود باز گردید. پزشک متخصص مقدار کمی از ماده بوتاکس را تزریق می‌کند تا رفع چین و چروک های صورت و نیز شل شدن عضله کمک کند. برای آن که بوتاکس خط اخم بتواند تاثیر گذار باشد بایستی به نکات مراقبتی که بعد از تزریق بوتاکس توصیه می‌شود کاملاً توجه داشته باشید. بعد از تزریق بوتاکس خط اخم به مدت ۴ ساعت از ماساژ دادن یا ساییدن قسمت مورد نظر پرهیز کنید.

بعد از تزریق بوتاکس خط اخم تا ۲۴ ساعت از انجام فعالیت ورزشی شدید خودداری کنید.

بعد از تزریق بوتاکس خط اخم حداقل تا ۴ ساعت از خوابیدن روی شکم و یا انجام بعضی از فعالیت‌ ها خودداری کنید.

 استفاده از کلاه یا هر چیز دیگر که به پیشانی شما فشار وارد کند خودداری کنید.

 از مصرف داروهای رقیق کننده خون قبل از تزریق بوتاکس پرهیز کنید تا از بروز کبودی جلوگیری کند.

کاندیدای مناسب برای بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی چه افرادی هستند؟

کاندیدای مناسب برای بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی

اگر احساس می‌کنید به خاطر شکل ابروهایتان ظاهری ناراحت و یا نگران دارید، بوتاکس خط اخم برای رفع خطوط پیشانی بسیار مناسب خواهد بود. این روش را می‌توان برای افراد بزرگ سال با هر سنی که باشند انجام داد، ولی بیشتر افرادی که برای بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی مراجعه می‌کنند افراد ۳۰ ساله هستند، که متوجه علائم پیری در صورت خود شده‌اند.

این روش بیشتر برای بزرگسالانی مناسب می‌باشد که از سلامت عمومی بسیار خوبی برخوردار باشند. بیشتر مراجعه‌کنندگان می‌گویند بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی ظاهری شاداب و جوان به آن‌ها بخشیده است.

هزینه بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی

معمولا همه روش های زیبایی نیاز به هزینه های کم یا زیادی دارند که بستگی به عواملی همچون، مهارت پزشک متخصص، کلینک معتبر، میزان ماده استفاده شده در تزریق و نیز برند آن دارد. لازم به ذکر است هر چقدر قسمت تحت درمان وسیع تر باشد به مراتب هزینه بوتاکس خط اخم نیز زیاد خواهد بود.

تزریق بوتاکس خط اخم چه اندازه از چروک پیشانی را می‌تواند کاهش دهد؟

کاهش چین و چروک های پیشانی بستگی به ماده‌ ای دارد که تزریق را با آن شروع کرده‌اید. لازم به ذکر است بوتاکس خط اخم می‌تواند باعث فلج شدن عضلات شود و در نتیجه چین و چروک های پیشانی شما را کاهش دهد. حتی اگر زمانی که پیشانی خود را حرکت نمی‌دهید این چروک ها قابل رؤیت باشد و نیز وقتی که ابروها را بالا می‌برید این خط ها عمیق‌تر شوند، این تکنیک می‌تواند در   رفع این خطوط پیشانی موثر باشد. توجه داشته باشید که که هیچوقت برای رفع خطوط پیشانی دیر نیست و افراد می‌توانند حتی خطوط عمیق پیشانی خود را با تزریق بوتاکس کاملا از بین ببرند. در نتیجه با استفاده از تزریق بوتاکس خط اخم می‌توان از خطوط عمیق پیشانی جلوگیری کرد.

آیا خط های اخم را باید درمان کرد؟

 به علت انقباضات کوچک و مکرر در بین ابروها خطوط اخم ایجاد می‌شوند. به وجود آمدن خطوط اخم تا حد زیادی به ژنتیک فرد بستگی دارد برای مثال ممکن است خطوطی که در پیشانی یک فرد ۳۰ ساله مشاهده می‌شود از فردی که ۵۰ سال سن دارد زیاد تر باشد. همچنین عواملی مانند استرس، رانندگی، کار مداوم با کامپیوتر اضطراب و اخم کردن در بوجود آمدن چین و چروک‌ها نقش مهمی دارد. بنابر این توصیه می‌شود برای از بین بردن این مشکل از بوتاکس خط اخم برای رفع خطوط پیشانی استفاده کنند. امکان دارد برخی افراد به علت خطوط اخم و چین و چروک های قسمت پیشانی عصبی به نظر برسند در حالی که آنها اصلا عصبی نیستند. ممکن است به خاطر این چند خط ساده و افتادگی پوست، سن فرد از سن واقعی او زیاد تر به نظر برسد. همین عوامل جزئی و ساده می‌تواند فرد را به عنوان کاندیدای تزریق بوتاکس خط اخم برای رفع خطوط پیشانی انتخاب کند. از مزیت های خوب بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی می‌‌توان به لیفت ابرو، سفتی پوست و رفع چین و چروک‌ها اشاره کرد و نیز باعث جوان‌تر شدن چهره فرد می‌شود.

علت به وجود آمدن خط اخم چیست؟

علت به وجود آمدن خط اخم چیست؟
  • سن فرد

با گذشت زمان و بالا رفتن سن تعدادی خط بر روی پیشانی و یا بین ابروی افراد به وجود می‌آید. زمانی که با افزایش سن روبرو می‌شوید پوست شما کم کم انعطاف پذیری و سفتی خود را از دست می‌‌دهد و نمی‌‌تواند دوباره به دوران جوانی بازگردد. بعد از آنکه علائم پیری تاثیرات خود را بر روی پوست شما گذاشت می‌‌توانید به کمک روش های مختلف به رفع این مشکلات بپردازید. افزایش سن و پیری باعث می‌شود تا عمل کلاژن سازی در پوست فرد کاهش پیدا کند و پوست در برابر فاکتورهای خارجی نتواند از خود مراقبت کند. کلاژن می‌تواند سلول‌های آسیب دیده پوست را ترمیم کند و می تواند سلول‌های جدید را با سلول‌های قدیمی‌ جایگزین کند. تعدادی خطوط و چین و چروک هایی بر روی صورت با کاهش تولید کلاژن در بدن و نیز کند شدن ترمیم سلول‌های پوستی به وجود می‌آید که نشان دهنده بالا رفتن سن است.

  • ژنتیک

 یکی از دلایل های مهم ایجاد خطوط بین ابرو ژن می‌باشد. ژنتیک نقش بسیار مهمی را در پوست فرد ایفا می‌کند به شکلی که در برخی از پوست ها خطوط بین ابرو در سنین کمترایجاد می‌شود و نیز در بعضی از افراد، پوست بسیار دیر تر دچار چین و چروک می‌شود.

  • کشیدن سیگار

کشیدن سیگار سلامت پوست را به خطر می‌اندازد و نیز زمینه را ایجاد می‌کند که انواع چین و چروک ها از جمله خط اخم ظاهر شوند.

  • انجام مکرر بعضی از حرکت ها

آیا درست است که اخم کردن باعث به وجود آمدن خط اخم می‌شود؟ اما واقعیت این می‌باشد که خط اخم به علت نزدیک کردن مکرر هر دو ابرو به یکدیگر به وجود می‌آید. خط های صورت می‌‌توانند در زمان چشمک زدن، خندیدن و یا لبخند زدن ایجاد شوند. شرایط صورت هر فرد با فرد دیگری بسیار متفاوت است و به همین دلیل چین و چروک ها و خط‌های روی صورت افراد شبیه همدیگر نیستند.

  • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب

نور آفتاب باعث رسیدن آسیب به پوست می‌شود. آیا می‌دانستید نور آفتاب می‌تواند در به وجود آمدن خط اخم تاثیر بسیاری داشته باشد؟ پرتوهای فرابنفش خورشید بسیار خطرناک هستند و می‌توانند باعث کاهش الاستین و کلاژن در بدن شوند. لازم به ذکر است این دو پروتئین در حفظ طراوت و شادابی پوست نقش بسیار مهمی دارند. کاهش این دو پروتئین در بدن باعث می‌شود تا خط اخم بیشتر شود.

سوالات درمورد بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی

چه عواملی می‌تواند باعث ایجاد خط اخم شود؟

عواملی همچون ژنتیک، استرس زیاد، سن فرد، آنجا مکرر برخی از حرکت ها و قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب می‌تواند باعث به وجود آمدن خط اخم شود.

چه مراقبت هایی بعد از بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی لازم است؟

خودداری از فعالیت یل ورزش های سنگین به مدت ۲۴ ساعت.
عدم استفاده از دارو های رقیق کننده خون.
استفاده از کلاه و یا هر چیز دیگر که به سر فشار وارد کند.

کاندیدای مناسب برای بوتاکس خط اخم رفع خطوط پیشانی چه‌ کسانی هستند؟

با افزایش سن خطوطی بر روی پیشانی ظاهر می‌شود که راه کار آن فقط روش های زیبایی همچون بوتاکس است. لازم به ذکر است کاندیدای مناسب برای انجام این کار افرادی هستند که علائم پیری در صورت آن‌ها نمایان باشد یعنی از ۳۰ سالگی به بعد می‌توان اقدام به انجام این کار نمود.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *