دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ | سن مناسب، مزایا و عوارض

لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های محبوب و موثر کم تهاجمی برای بهبود کانتور صورت بوده و می‌تواند چین و چروک‌های صورت و آثار پیری پوست در سنین بالا و در نواحی مختلف صورت را محو کند.
این روش جایگزینی مناسب برای افرادی می‌باشد که دارای افتادگی خفیف یا شدید پوست هستند اما تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند.

لیفت صورت با نخ دارای دو نتیجه بسیار مهم می‌باشد: رفع افتادگی و اثرات افزایش سن بر روی پوست و تحریک افزایش تولید کلاژن سازی صورت. در این روش با هنری ویژه پوستتان را فقط در مدت زمان ۲۰ دقیقه بالا می‌کشد.
این تکنولوژیِ خارق العاده و واقعی بوده و پنجره ای تازه را در علم زیبایی رو به شما باز می‌نماید. در روش لیفت صورت با نخ هیچ گونه اسکاری بر جای نخواهد گذاشت و به شکلی موفقیت آمیز در تمام نواحی صورت و گردن قابل استفاده می‌باشد و ظاهری جوانتر به فرد می‌دهد.

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ

این روش در سنین ۳۰ الی ۵۰ برای آقایون و بانوان برای رفع چین و چروک‌های سطح پوست صورت و گردن بسیار مناسب می‌باشد. همچنین افراد مسن می‌توانند این روش را جایگزین جراحی‌های سنگین کنند.

سن مناسب لیفت صورت با نخ

همچنین این روش برای افرادی که قبلا جراحی (Surgery) لیفتینگ انجام داده‌اند و اکنون دچار افتادگی شده‌اند بسیار مناسب می‌باشد.
تمام خانم‌ها و آقایانی که دچار خطوط، چین و چروک و افتادگی خفیف تا ملایم پوست شده‌اند می‌توانند عمل لفت صورت را انجام دهند.

مزایای استفاده از لیفت صورت با نخ

 • تکنیکی ایمن و بی‌خطر است.
 • قبل از انجام لیفت نیاز به هیچ گونه آمادگی خاصی وجود ندارد.
 • بعد از انجام لیفت صورت با نخ نیاز به مراقبت خاصی وجود ندارد.
 • می‌توان تاثیر لیفت بانخ را بلافاصله بعد از آن مشاهده کرد.
 • با گذشت زمان تاثیر آن بهتر خواهد شد.
 • نخ‌ها به هیچ عنوان قابل لمس و یا قابل مشاهده نیستند.

دو تاثیر جوانسازی لیفت صورت با نخ:

لیفت و سفت کردن پوست

در روش لیفت صورت با نخ نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ برشی روی پوست انجام نمی‌شود و هیچ قسمتی از پوست برداشت نمی‌شود.
به جای آن پزشک متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست کاری می‌کند که پوست صورت بالا آمده و سفت شود. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، جراح با استفاده از نخ‌های بخیه، آن‌ها را جمع و سفت می‌کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست نمایان نباشد.
پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان‌تر و زیباتر بدست خواهید آورد.

لیفت صورت با نخ

تحریک کلاژن سازی

قابل توجه است که نخ‌های کار شده در زیر پوست به جز این که پوست را سفت و خوش حالت نگه می‌دارند، فرآیند پیری پوست را کند کرده و با آن مبارزه نیز می‌کنند.
این بخیه‌ها با تحریک فرآیند ترمیمی پوست باعث می‌شوند که بدن در نزدیکی مناطق درمان شده، مقادیر زیادی کلاژن (collagen) تولید و آزاد کند.
این تاثیر شگفت‌انگیز در رسیدن به اهداف ما نقش مهمی دارد؛ زیرا کلاژن‌ها یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست می‌باشند.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای بسیاری در بدن دارد. این رشته‌های پروتئینی برای ترمیم زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و قوی، حجیم و باطراوت به نظر برسد.
هر چقدر که سن‌ ما بالاتر برود، بدن ما کلاژن‌های کمتر و کمتری تولید کرده و تا ۸۰٪ از ضخامت پوست ما تا حدود سن ۷۰ سالگی کاهش پیدا می‌کند.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

قبل از انجام لیفت صورت با نخ، بیماران در ناحیه‌ای که می‌خواهند عمل لیفتینگ با نخ انجام دهند معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن بی حسی موضعی دریافت خواهند کرد.
متخصص پوست یک سوزن ظریف و از قبل نخ شده را به سطح زیر بافت‌های پوست صورت وارد می‌کند، به این صورت است که سوزن زیر لایه‌ای از پوست که قابل مشاهده می‌باشد، وارد خواهد شد.

سوزن به شکل دو طرفه بوسیله بافت‌های نرم صورت، گردن یا بدن برای گرفتن، بلند کردن و کشیدن نخ در آن ناحیه قرار داده می‌شود.
بعد از بارگذاری نخ‌ها در قسمت‌های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ‌ها تشکیل می‌دهند که موجب نگه داشته شدن بافت و سفت شدن پوست می‌گردد.

انواع نخ‌های مورد استفاده در لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ PDO

از گذشته از طب سوزنی برای تحریک جوانسازی بافت صورت مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در این روش سوزن‌های نازک پر از نخ‌های PDO حل نشدنی، با استفاده از سوزن‌های ویژه طب سوزنی به داخل پوست تزریق می‌گردد.
PDO یک ماده پروتئینی می‎‌باشد که به طور گسترده در بخیه زدن  طبی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این نخ‌ها قابل جذب هستند. این روش بسیار امن بوده و حداقل میزان تهاجمی بودن را دارا می‌باشد.
این روش حداقل زمان استراحت را دارد و در درمان پوست افتاده بهترین روش محسوب می‌شود. طول سوزن‌ها و نخ‌ها بسته به هدف مورد استفاده متفاوت می‌باشد‌.

نخ‌های مونو

نخ‌های مونو یک نوع از نخ‌های PDO می‌باشد که می‌تواند در بخش‌های مختلف چهره شامل خطوط پیشانی، کشیدن ابرو چشم، زیر چشم‌ها، چین و چروک گوشه لب‌ها و چشم، بالای لب‌ها و گردن برای کم کردن خطوط و چین و چروک استفاده می‌شود.
علاوه بر این، نخ‌های مونو گردش خون را به مناطق روی صورت بهبود داده و همچنین تغییر رنگ در زیر چشم‌ها را بهبود می‌بخشد. نخ‌های مونو بین ۳ الی ۴ ماه زیر پوست قرار گرفته و سپس دوباره جذب می‌شوند.
در طول این ۴ ماه پوست به طور مداوم به تولید کلاژن و الاستین ادامه می‌دهد و خطوط و چین و چروک را صاف می‌کنند.

نخ‌های دندانه دار

جدیدترین پیشرفت در تکنیک لیفت صورت با نخ، نخ های خاردار می‌باشد. این نخ‌ها دارای چند قلاب میکروسکوپی در طول نخ هستند که مثل شاخه‌های درخت می‌باشد آن‌ها را درون پوست متصل می‌کند و بافت را در کل طول نخ نگه می‌دارد و از آن حمایت می‌کند.
تفاوت بین نخ‌های مونو و نخ‌های دندانه‌دار در شکل آن‌ها است. هنگام وارد شدن نخ‌های مونو، سوزن بلافاصله از پوست خارج می‌شود و نخ‌ها زیر پوست باقی می‌مانند.

با این حال نخ‌های خاردار، همچنان که نام آن‌بیانگر آن است، دارای چند قلاب میکروسکوپی در امتداد نخ‌هایی هستند که هدف آن‌ها اتصال به پوست می‌باشد بنابراین، آن‌ها با هدف لیفت فوری پوست، به ویژه گونه‌ها، لب‌ها، چین‌های بین بینی و لب به کار می‌روند.
این نخ‌های خاردار نیز نخ‌های PDO می‌باشند که در طول ۶ الی ۸ ماه توسط بدن دوباره جذب می‌شوند و براساس تحقیقات، نتایج بین ۲ الی ۳ سال ماندگاری خواهد داشت.

در این تکنیک، یک سوزن 23G با پر شدن با نخ خاردار مورد استفاده قرار می‌گیرد و به طور مستقیم آن را در زیر پوست در ناحیه شقیقه در هر طرف قرار می‌دهد؛
به همین دلیل، نیازی به منگنه کردن یا برش به خط مو نیست تا سوزن را از طریق آن فشار دهیم. تعداد نخ‌های خاردار و طول آن‌ها بستگی به اندازه صورت بیمار نیز دارد.

مراقبت‌های قبل از لیفت صورت با نخ

 • یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از لیفت صورت با نخ باید انجام شود انتخاب یک پزشک خوب و باتجربه می‌باشد.
 • قبل از انتخاب پزشک مناسب می‌توانید از دوستان و آشنایان خود اطلاعات بدست آورید یا در گوگل جستجو کنید.
 • کسانی که قصد انجام لیفت صورت با نخ را دارند، حتما باید قبل از مراجعه استحمام کنند و بهداشت مناسب را رعایت کنند.
 • آقایان قبل از مراجعه برای لیفت صورت با نخ حتما باید ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • حداقل به مدت ۲ هفته پیش از انجام لیفت صورت با نخ از مصرف داروهای رقیق کننده خون بخصوص وارفارین و آسپرین خودداری کنید.
 • در صورتی که قبلا تزریق ژل و بوتاکس انجام داده‌اید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ را جدی بگیرید:

لیفت صورت با نخ و مراقبت‌های بعد از آن

 • افراد امکان دارد بعد از انجام لیفت صورت با نخ دچار تورم و کبودی شود که برای کاهش می‌توانید به مدت ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • افرادی که لیفت صورت با نخ انجام داده‌اند باید به مدت ۲ ماه از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان خودداری کنند.
 • باید توجه داشته باشید که داروهای تجویز شده توسط پزشک را راس ساعت استفاده کنید.
 • برای کم شدن میزان تورم و کبودی هنگام استراحت و دراز کشیدن سره خود را بالاتر قرار دهید.
 • پس از لیفت صورت با نخ تا مدتی از انجام حرکات شدید مثل خندیدن و گریه کردن جدا پرهیز کنید.
 • حداقل تا یک روز پس از انجام لیفت صورت با نخ از آرایش کردن پرهیز کنید.
 • پس از انجام لیفت با نخ آقایان به مدت یک هفته از تراشیدن ریش و سبیل خود خودداری کنند.
 • با رعایت مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ (Face lift with thread) بهترین نتیجه را از انجام جوانسازی پوست خود به دست آورید.

نتایج پس از لیفت صورت با نخ چه زمانی قابل مشاهده است؟

افراد پس از تمام شدن عمل که معمولاً حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد می‌توانند به راحتی تغییرات را در چهره خود مشاهده کنند و شاهد بالا رفتن پوست صورت خود و جوانی دوباره باشد.
اثرات این روش بین شش ماه الی یک سال با توجه به آناتومی بدن فرد باقی می‌ماند و سپس نخ‌ها جذب خواهند شد. جذب نخ‌ها باعث تحریک بافت زیر پوست و کلاژنسازی خواهد شد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به کلینیک دکتر خیرالهی مراجعه کنید.

عوارض لیفت صورت با نخ چیست؟

از عوارض لیفت صورت می‌توان به این موارد اشاره کرد: کبودی و پرخون شدن قسمتی از پوست که لیفت با نخ بر روی آن انجام شده است. خونریزی طولانی‌ مدّت، احتمال ایجاد حساسیت به نخ در روش لیفت با نخ و عدم تقارن قسمت‌های مختلف صورت.

پرسش و پاسخ در مورد لیفت صورت با نخ

آیا نخ های لیفت قابل جذب می باشند؟

نیازی به نگرانی نخواهد بود زیرا نخ های لیفت زیر پوست باقی می مانند آنها تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را آسان می کنند و در کل، در طی چند ماه از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی باعث می شوند که شما دیگر هیچ دردی را برای از بین بخیه ها تجربه نکنید. عمل تجزیه و هیدرولیز نخ در پوست، روندی کاملا بدون درد می‌باشد و به سادگی صورت می گیرد. بعد از حل شدن نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را در مناطق تحت درمان با لیفتینگ نشان می دهند و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گردانند.

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می شود ؟

یکی از عمل های غیر تهاجمی زیبایی که امروزه خیلی انجام میشود لیفتینگ بینی می‌باشد. لیفتینگ بینی انواع مختلفی دارد و در خیلی از بیمارستان ها و کلینیک ها انجام میشود که این روش جزو روش های فرم دهی بینی می باشد. بطور خلاصه ، لیفت با نخ یک تکنیک زیبایی که به صورت غیر تهاجمی انجام میشود. نکته جالب این عمل این است که در زمان بسیار کوتاهی انجام شده و درد و خونریزی ناچیزی به همراه خواهد داشت.

عوارض نخ کاگ در لیفت نخ به چه صورت می باشد ؟

نخ لیفت کاگ به دلیل اینکه از جنس پروتئین می باشند، معمولا خطرناک نیست و هیچ گونه اثر جانبی بر روی بدن نخواهد گذاشت اما امکان دارد در بعضی از افراد با پوست های حساس کمی قرمزی، تورم، کبودی و پارگی نخ لیفت بوجود بیاید که معمولا قابل کنترل است و بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.

آیا لیفت صورت درد دارد؟

می توان گفت که لیفت نسبت به عمل جراحی درد بسیار جزئی دارد. چرا که پزشکان قبل از انجام جوان سازی با نخ از نوعی ماده بی حسی موضعی استفاده می کنند.

آيا لیفت صورت با نخ عوارض دارد؟

روش لیفت صورت ایمن است و شما می توانید بدون هیچ گونه ترسی آنرا انجام دهید. اما هنوز، این روش با برخی از عوارض احتمالی همراه است.

4.8/5 - (33 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *