دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست و چه مزایای دارد؟

فهرست محتوا نمایش

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زیبایی انسان تاثیر گذار است از بین بردن موهای زائد بدن با کمک لیزر است. سوالات زیادی در رابطه با رفع موهای زائد با روش درمانی لیزر در ذهن افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدن و صورت را دارند وجود دارد که در این مقاله به مهم‌ترین آنها پاسخ خواهیم داد.
این روزها لیزر موهای زائد به یکی از محبوب‌ترین روش‌های رفع موهای زائد بدن تبدیل شده است و در سال‌های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزايش زیادی داشته است.

لیزر موهای زائد

که باعث رها شدن از سالن‌های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی و همینطور جوش‌ها و موهای زیر پوستی می‌شود.
این در حالی است که انجمن متخصصان پوست آمریکا (ABD) اعلام کرده تمام موهای ناخواسته در اثر لیزر از بین نخواهد رفت زیرا برخی از آنها نسبت به درمان با لیزر مقاوم هستند و برخی دیگر هم قدرت رشد دوباره پس از لیزر را دارند.
در اين مقاله تلاش کردیم تا با رساندن اطلاعات مهم در اين زمينه و معرفى روش صحيح انتخاب مركز مناسب براى انجام ليزر موى زائد از تكرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهم‌تر سلامتی مانع شویم و خود را به خطر نیندازیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

ماهیت لیزر

لیزر یک پرتوی نوری می‌باشد. نوری که ویژگی‌های فیزیکی خاصی دارد و بسیار پر انرژی است. لیزرها در صنعت و پزشکی استفاده‌های بسیاری دارند. در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی‌های مختلف مثل جراحی لیزیک چشم نیز استفاده می‌شود.

لیزر دانش و فناوری

لیزر یک دانش و فناوری است. یعنی با توجه به کاربردی که دارد، می‌تواند ویژگی‌های خاصی در آن لحاظ کرد و آن را برای انجام یک کار خاص بهینه‌‌سازی کرد. لیزر موهای زائد دقیقاً به نحوی طراحی شده است که بدون رد گذاشتن روی قسمت‌های دیگر پوست و بدن، باعث حذف موهای زائد شود.

انواع لیزر

لیزرهای مختلفی برای حذف موهای زائد استفاده می‌شوند. فناوری‌های الکساندریت (Alexandrite)، و دایود از جمله لیزرهای پرکاربرد و کارآمد برای حذف موهای زائد می‌باشند.
این لیزرها از نظر کاربرد با یکدیگر تفاوت دارند. مثلاً الکساندریت بیشتر برای کسانی موثر است که پوستی روشن دارند و دایود بیشتر برای پوست‌های تیره استفاده می‌شود. این تفاوت کاربردی به دلیل تفاوت خاصیت‌های فیزیکی لیزرها مثل فرکانس و طول موج آن‌ها می‌باشد.

اثرگذاری بر روی فولیکول‌ها

لیزر روی فولیکول‌ها اثر خواهد گذاشت. لیزر حذف موهای زائد به شکلی طراحی شده که باعث گرم‌شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول‌ها شود.
فولیکول‌ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می‌سازند. با آسیب دیدن فولیکول‌ها و پیاز مو، رشد مو برای همیشه متوقف می‌شود.

لیزر آسیبی انتخابی

لیزر آسیبی انتخابی وارد می‌کند. نکته‌ی قابل توجه این است که گرمای لیزر باعث آسیب دیدن فولیکول‌ها می‌شود، اما این آسیب کاملاً انتخابی می‌باشد.
یعنی به طور همزمان آسیبی به پوست و بافت‌های مجاور فولیکول وارد نخواهد شد. البته گاهی در اثر خطای اپراتور پوست می‌تواند آسیب ‌ببیند.

کاهش دائمی موهای زائد

لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌شود. این روش می‌تواند بین ۷۰ الی ۹۰ درصد موهای زائد را بطور مادام العمر از بین ببرد. برای همین از نظر علمی می‌توان گفت لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌شود و نه حذف دائمی تمام موهای زائد بدن.
چون در یک دوره‌ی درمانی نمی‌توانیم ۱۰۰ درصد موهای زائد را از بین ببریم. ولی آن ۷۰ الی ۹۰ درصدی که حذف شده‌اند، دیگر هیچوقت رشد نخواهند کرد.

انواع روش‌های حذف موهای زائد

بطور کلی حذف موهای زائد به دو روش دائمی و موقت انجام می شود.

انواع روش‌های لیرز موهای زائد

روش موقت

برای از بین بردن موهای زائد از روشهای متعددی استفاده می‌شود. ژیلت یکی از گزینه‌های سریع اصلاح موهای زائد می‌باشد. رشد موها بعد از اصلاح با ژیلت سریع می‌باشد.
از کرم‌های موبر نیز می‌توان برای حذف موهای زائد استفاده کرد. این کرم‌ها علاوه بر اینکه بوی بدی دارند در کاهش سرعت رشد مو نیز تاثیری ندارند.
موم یا اپیلاسیون از گزینه‌های دیگر حذف موهای زائد می‌باشند. در این روش رشد موها هفته‌ها عقب می‌افتد. اما این روش علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود، دردناک نیز خواهد بود.

روش دائمی

روش‌‌های دائمی از بین بردن موهای زائد بدن شامل لیزر و الکترولیز است. توجه داشته باشید استفاده از روش‌های موقت برای حذف موهای زائد در برخی از نواحی بدن توسط لیزر دردناک می‌باشد.
اما لیزر موهای زائد یک روش طولانی مدت است که حداقل در ۶ جلسه ۹۰٪ موهای زائد افراد را از بین خواهد برد.

لیزر موهای زائد چگونه عمل می‌کند؟

لیزر در واقع پرتوهای نور می‌باشد که روی طول موج دلخواه برای مقاصد خاصی تنظیم می‌شوند و بنا به نیاز ما می‌‏توانند اثرات متعددی در ناحیه مورد نظر ما داشته باشند. ریشه یا پیاز موجود در هر تار مو رنگ‌دانه ای به نام ملانین دارد که هنگام رویش مو فعال می‌شود و همه بدنه تار مو را به رنگ تیره سیاه، قهوه‌ای روشن و تیره یا بلوند در می‌آورد.

لیزر موهای زائد روی ملانین‌های موجود در ریشه مو متمرکز می‌شود و روی آن ناحیه اثر می‌گذارد و نهایتا منجر به نابود شدن ریشه مو می‌گردد. بنابراین هر مقدار موی فرد تیره‌تر باشد و ضخامت بیشتری داشته باشد لیزر نیز اثر بهتری بر روی آن خواهد داشت.
از طرفی به علت وجود ملانین در خود پوست، روشن بودن پوست باعث می‌شود لیزر بر روی پوست اثر نکرده و منجر به سوختگی آن نشود، بنابراین افراد با پوست‌های روشن و موی ضخیم و تیره بهترین کاندید لیزر موهای زائد می‌باشند.

انواع طول موج های لیزر موهای زائد

دستگاه‌های لیزر موهای زائد معمولا دارای 3 نوع طول موج هستند. 755 نانومتر یا الکساندرایت، 800 نانومتر یا دایود و 1064 نانومتر یا ND-YAG

لیزر الکساندرایت

مناسب برای پوست‌های معمولی و روشن

سیستم لیزر دایود

مناسب برای پوست‌های معمولی مایل به تیره جذب این طول موج در ملانین تا حدی کمتر از لیزرهای الکساندریت و بیشتر از Nd-YAG و IPL ها است.

لیزر‌های ND-YAG

برای پوست‌های تیره و برنزه، ایمن‌تر و تاثیرگذار‌تر خواهد بود.

مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد

مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد عبارتند از:

نکات مهم قبل ازلیزر موهای زائد

 • در بسیاری از کلینیک های لیزر موهای زائد مثل کلینیک دکتر خیرالهی، جلسه‌ی مشاوره قبل از اولین جلسه‌ی لیزر، انجام خواهد شد.
 • افرادی که تمایل به انجام لیزر دارند از حدود 1 ماه قبل از لیزر، نباید موهای خود را با روش‌هایی مثل اپیلاسیون یا موم از ریشه بکنند.
 • افرادی که تمایل به انجام لیزر دارند حداقل 2 ماه قبل از لیزر نباید سولاریوم کنند یا حمام آفتاب بگیرند.
 • افرادی که تمایل به انجام لیزر دارند باید روز قبل از لیزر، موهای خود را اصلاح کنند. برای نحوه شیو موهای زائد قبل از لیزر می توانید مقاله آن را بخوانید.
 • افرادی که تمایل به انجام لیزر دارند باید آن قسمت از پوستشان که قرار است لیزر شود، بدون هرگونه مواد آرایشی یا لوسیون و حتی ضدآفتاب باشد.
 • بعد از لیزر می‌توان از انواع پمادها یا کرم‌های ضد التهابی و ترمیمی برای جلوگیری از سوزش، خارش، قرمزی و التهاب احتمالی تا 2 روز بعد از لیزر کمک گرفت.
 • موهای قسمتی از بدن که تمایل ندارید لیزر شود نیازی به اصلاح ندارد.
 • حداقل 3 روز قبل و بعد از انجام لیزر از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید دوری کنید.
 • افرادی که تمایل به انجام لیزر دارند باید حداقل 4 هفته از اپیلاسیون، بند انداختن و موچین در محل لیزر خودداری کنند. تراشیدن/شیو کردن کافی می‌باشد.
 • به توصیه پزشک برای کاهش درد می‌توان 20 دقیقه قبل از جلسه با اسپری یا کرم حاوی لیدوکائین (Lidocaine) چهار درصد، پوست را بی حس کنید.

آیا از بین بردن مو با لیزر درد دارد؟

درمان موهای زائد با لیزر یکی از بهترین روش‌های حذف موهای زائد می‌باشد. لیزر به بدن ضرری نمی‌رساند، هر چند ممکن است کمی ناراحت کننده باشد. اکثر افراد می‌گویند که حسی مشابه کشیدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست را دارد.
درد آن کم است و بیشتر کلینیک‌های مجاز روش‌های خنک کننده قبل و بعد از درمان را مورد استفاده قرار می‌دهند. بی حس کردن پوست با استفاده از سیستم خنک کننده به طور قابل توجهی درد را در حین حذف موهای زائد و بعد از آن کاهش می‌دهد.

نواحی انجام لیزر موهای زائد

ناحیه های ممکن و مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان و بانوان متفاوت است. این ناحیه‌ها به طور معمول به شکل زیر است.

ناحیه‌های لیزر مو در خانم‌ها

صورت، چانه، گردن، نوک پستان، بازوها، زیر بغل، دست‌ها، بیکینی، پاها

ناحیه‌های لیزر مو در آقایان

صورت، جلوی گردن، پشت گردن، بالای سینه، پشت کمر، روی شکم، دست‌ها، باسن، بیکینی، پاها

مزایای لیزر موهای زائد

 • از روش لیزر موهای زائد می‏‌توان برای تمامی نقاط بدن که مو‌هایی با ریشه قوی دارند استفاده کرد که از مزایای لیزر موهای زائد می‌باشد.
 • به علت اثرات طولانی مدت لیزر موهای زائد و ماندگاری که بر موها دارد، محبوبترین روش رفع موهای زائد، لیزر می‌باشد.
 • بعد از لیزر موهای زائد تنها موهای کرکی و نازک به جای می‌مانند که تا چندین ماه نیاز به اصلاح نخواهند داشت و برای رفع آن می‌توانید انجام دهید.
 • به نسبت روش‌های قدیمی مثل اپیلاسیون لیزر دارای سیستم خنک‏ کننده می‌باشد که بخش مهمی برای نداشتن احساس درد و جلوگیری از سوختگی به شمار می‌‏رود.
 • مدت زمان حذف موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت می‌باشد. مثلا مدت زمان لازم برای لیزر قسمت‌های کوچک صورت مثل پشت لب فقط چند ثانیه زمان می‌برد.
 • تعداد جلسات در تعیین هزینه لیزر موهای زائد بسیار موثر است و هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد، قیمت لیزر مو هم بیشتر خواهد شد.
 • لیزر موهای زائد روشی بدون آسیب به بافت‌های کناری پوست می‌باشد و در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را دربر خواهد داشت.
 • درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر در افراد مختلف متفاوت می‌باشد اما در کل غیرقابل تحمل نیست.
 • اصلاح موهای زائد با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیرپوستی می‌شود و این امر بسیار آزاردهنده می‎‌باشد. لیزر باعث تغییر بافت موها می‌شود و همین موضوع سبب کاهش رشد موهای زیر پوستی خواهد شد.

چه افرادی برای انجام لیزر مناسب نیستند؟

 • افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند
 • افرادی که داروهای خاص مصرف می‌کنند.
 • افرادی که در محل انجام لیزر سابقه گوشت اضافه داشتند.
 • افرادی که سابقه تبخال مکرر دارند.
 • افرادی که سابقه عفونت فعال مثل جوش‌های چرکی دارند.
 • افرادی که از داروهایی مانند ماینوسیکلین، روآکوتان، داکسی سیکلین، تتراسیکلین (Tetracycline) استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دارای پوست برنزه هستند به دلیل نازک شدن پوست بیش از شرایط عادی بدن
 • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر مانع انجام آن می‌شود.
 • افرادی که سابقه بیماری‌هایی مثل لوپوس هستند.
 • افرادی که دارای عفونت‌هایی مانند جوش چرکی در محل لیزر می‌باشند.
 • خانم‌های باردار یا شیرده
 • افرادی که اخیراً پاکسازی در محل لیزر انجام داده‌اند.

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

استفاده از تکنولوژی لیزر برای رفع موهای زائد بدن هیچ ارتباطی با جنسیت فرد نخواهد داشت. اکثر افراد با خیالی آسوده می‌توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.
تنها نکته‌ای که باید بدانید این است که لیزر مو روی بدن اشخاصی که پوست روشن و موهای تیره‌تر دارند، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. این موضوع به این معناست که هر قدر فرد موهای تیره‌تری داشته باشد، به جلسات کمتری برای حذف کامل حجم مو احتیاج خواهد داشت.

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد فقط زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه لیزر به دست فرد غیرمتخصص یا در کلینیک‌های غیر معتبر یا با دستگاه‌های غیراستاندارد و بی‌کیفیت انجام شده باشد. لیزر موهای زائد اگر در شرایط استاندارد صورت گیرد، هیچ خطر و عارضه‌ی وحشتناکی نخواهد داشت.

عوارض طبیعی لیزر موهای زائد

 • قرمزی، تورم و احساس گرما از جمله عوارضی هستند که می‌توانند بعد از لیزر رخ دهد. برای کم کردن این عوارض گذاشتن یخ پس از لیزر بسیار موثر است.
 • عوارض دیگر لیزر شامل خشکی و پوسته پوسته شدن می‌باشد که در مواقع نادر دیده می‌شود.
 • یکی دیگر از عوارض لیزر، ضخیم شدن موهای نازک و کرکی است. چون موهای اصلی از بین می‌رود، موهای نازک و کرکی فرصت این را پیدا می‌یابند که ضخیم و بلند شوند. جلسات ترمیم سالیانه لیزر برای از بین رفتن موهای جدیدی که رشد کرده‌اند انجام می‌شود.
 • لیزر موهای زائد مشکلات پوستی مثل آکنه، زگیل، خال، تبخال، اگزما را فعال می‌کند بنابراین نباید در تماس مستقیم با لیزر قرار بگیرند.
 • اگر در حین لیزر ضایعه‌ی پوستی روی پوست شما وجود داشته باشد، روی آن ضایعه را پوشانده و برای سایر بخش‌ها لیزر انجام می‌دهند.
 • زخم باز، عفونت پوستی و بخیه‌ای که هنوز کشیده نشده نیز نباید در تماس مستقیم با لیزر قرار بگیرند.

شایعات در مورد لیزر

لیزر سرطان‌زا نیست.

پرتوهای نوری لیزر باعث گرم شدن فولیکول‌های مو و از بین رفتن‌ آن‌ها می‌شود. پرتوهایی مثل پرتوهای فرابنفش یا اشعه X به دلیل انرژی بسیار زیادی که دارند، باعث به وجود آمدن مولکول‌های سرطان‌زا می‌شوند. برای همین به این نوع پرتوها، یونیزان می‌گویند.
لیزر پرتوی نوری است و خاصیت یونیزان ندارد. بنابراین سرطان‌زا هم نیست.

لیزر باعث نازایی نمی‌شود.

آقایان و بانوانی که ناحیه‌ی بیکینی را لیزر می‌کنند نگران این موضوع هستند. عمق نفوذ لیزر به پوست فقط در حد چند میلی‌متر می‌باشد و هیچوقت به ارگان‌های جنسی مثل تخمدان یا بیضه نخواهد رسید که بتواند آسیبی وارد کند.

لیزر آسیبی به پرده بکارت نمی‌زند.

برای دختران جوان این شایعه وجود دارد. اما واقعیت چیز دیگری است که لیزر هیچوقت به پرده بکارت نزدیک نمی‌شود که بتواند آسیب برساند.

لیزر به چشم آسیبی نمی‌زند.

در جلسه لیزر عینک مخصوصی به شما برای محافظت داده می‌شود. برای اطمینان بیشتر می‌توان زیر عینک پارچه‌ای نیز قرار داد. ممکن است در طول لیزر درمانی به ویژه وقتی اپراتور روی صورت‌تان کار می‌کند چند فلش نور مشاهده کنید.
این فلش‌ها به چشم آسیبی وارد نخواهند کرد. اما اگر اپراتور خطایی بکند و لیزر به طور مستقیم به شبکیه شما برخورد کند، احتمال آسیب وجود خواهد داشت.

لیزر باعث به وجود آمدن رگ‌های واریسی نمی‌شود.

لیزر فقط چند میلی‌متر به پوست نفوذ می‌کند و اصلاً به عروق و وریدهای پوستی نخواهد رسید که بتواند تاثیری بر روی آن‌ها بگذارد. شاید لیزر با حذف موهای پا باعث دیده شدن رگ‌های واریسی شود ولی قطعاً باعث ایجاد شدن آن‌ها نخواهد شد.

به حداقل رساندن خطرات و عوارض

 • اپراتور کلینیک باید دانش و تجربه‌ی کافی کار با دستگاه‌های لیزر را داشته باشند.
 • تمامی خدمات لیزر باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد.
 • از لیزر (Laser) مناسب با رنگ پوست شما استفاده خواهد شد. مثلاً الکساندریت برای افراد دارای پوست تیره مناسب نمی‌باشد.
 • دستگاه‌های جدیدتر معمولاً موثرتر هستند پس بهتر است دستگاه‌های مرکز لیزر، جدید و به‌روز باشند.

تعداد جلسات لیزر

لیزر موهای زائد در بانوان و آقایان نیز معمولاً به ۶ الی ۸ جلسه با فواصل ۴ تا ۶ هفته‌ای زمان خواهد برد.

علت جلسات متعدد لیزر چیست؟

هر مو روی بدن ما سه فاز رشد دارد: مرحله فعال یا آناژن، مرحله انتقال کوتاه بین آناژن و تلوژن یا کاتاژن و مرحله استراحت و آماده سازی مجدد برای مرحله آناژن یا تلوژن.

علت جلسات لیزر موهای زائد

هر سه مرحله به طور همزمان اتفاق خواهد افتاد و هر فولیکول مو مستقل می‌باشد و در زمان‌های مختلف چرخه رشد را پشت سر می‌گذارد، به همین علت است که تمام موهای زائد با یک جلسه لیزر به یکباره از بین نمی‌روند.

هزینه لیزر موهای زائد ۱۴۰۱

عوامل متعددی بر روی قیمت لیزر موهای بدن می‌تواند تاثیر گذار باشد. نباید به تبلیغات ارزان قیمت لیزر کل بدن و موهای زائد در انتخاب کلینیک زیبایی بر روی شما تاثیر گذار باشد.
در مورد لیزر مو در اغلب موارد هزینه تحت تاثیر فناوری دستگاه لیزر، میزان مهارت و تجربه متخصص بستگی خواهد داشت. بصورت مختصر عوامل زیر می‌تواند در هزینه لیزر مو تاثیر گذار باشد:

 • وسعت ناحیه‌ای که می‌خواهید لیزر مو انجام دهید.
 • میزان حجم مو سبب افزایش قیمت لیزر موهای زائد آقایان نسبت خانم‌ها می‌باشد.
 • تعداد جلسات لیزر مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد
 • دستگاه و تجهیزات مورد استفاده در کلینیک و کیفیت خدمات متخصصین

لیزر موهای کرکی

بر اساس نتایج و تجارب، لیزر موهای کرکی، برای موهای زائد تیره و ضخیم نسبت به موهای روشن و نازک و کرکی موثرتر است. با توجه به رنگ پوست مراجعه کننده، از لیزرهای کندلا الکساندرایت و ان دی یگ، برای از بین بردن موهای زائد تیره و ضخیم صورت و بدن استفاده می شود.

بهترین دستگاه لیزر کدام است؟

لیزر موهای زائد یکی از ایمن‌ترین و موثرترین روش‌های حذف موهای زائد است. فرآیندی که از آخرین دستاوردهای فناوری در علم پزشکی بهره می‌برد و می‌تواند شما را برای مدتی طولانی از شر موهای زائد خلاص کند. البته نتایج لیزر زمانی موثر و فوق‌العاده است که در مرکزی معتبر و مجهز به بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام شود.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد کجا است؟

کلینیک دکتر خیرالهی با تجهیزات مدرن، حضور یک پزشک جوان و ماهر و همچنین تنوع در اراده خدمات در زمره یکی از بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران به شمار می‌آید، در این کلینیک نیز شما می توانید خدمات لیزر را به نحو احسن و با هزینه‌های متعادل و نیز با وجود برگذاری طرح‌های تبلیغاتی به شکلی بهینه کسب کنید.

پرسش و پاسخ در مورد لیزر موهای زائد

چند جلسه لیزر برای از بین بردن موها لازم است؟

برای بیشتر افراد، انجام چهار تا شش جلسه لیزر موهای زائد که با فاصله تقریباً شش هفته صورت می گیرد، بهترین نتیجه را دارند. همچنین ممکن است یک یا دو بار در سال به یک جلسه اضافی برای تمدید نیاز داشته باشید.

آیا لیزر موثر است؟

سازمان FDA از لیزر به عنوان یک روش دائمی برای کاهش موهای زائد استفاده میکند. با یک دوره لیزر درمانی می‌توانیم حداقل ۷۰ درصد موهای زائد بدن را رفع کنیم. در برخی موارد این درصد تا ۹۰ یا ۹۵ درصد هم می‌رسد. می‌توانیم موهای باقی مانده را با جلسات سالانه لیزر از بین ببریم و نتایج را بهبود بخشیم.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

امروزه دستگاه‌های با کیفیت بسیاری وجود دارند که می‌توانند نتایج خیلی خوبی برای شما ایجاد کنند. در بین برندهای سازنده‌ی دستگاه‌های لیزر، شرکت آمریکایی کندلا و شرکت ایتالیایی دکا از بقیه مشهورتر می‌باشد و دستگاه‌های بسیار با کیفیتی تولید می‌کنند.

آیا الکساندریت بهترین دستگاه لیزر است؟

الکساندریت یک دستگاه نمی‌باشد بلکه نام یک نوعی لیزر است که ممکن است در دستگاه‌های مختلف استفاده شود. مثلاً دستگاه‌ کندلا جنتل پرو که یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر در دنیا است، به هر دو لیزر الکساندریت و Nd:YAG مجهز می‌باشد. لیزر الکساندریت برای کسانی که پوستی روشن دارند بهترین انتخاب است ولی کسانی که پوست تیره و سبزه دارند، از Nd:YAG سود بیشتری خواهند برد.

آیا لیزر بیکینی ضرر دارد؟

شایعه درباره لیزر موهای زائد که ممکن است باعث ناباروری و آسیب دیدن پرده ی بکارت شود، فقط در حد همان یک شایعه است و صحت ندارد.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

هر روش پزشکی زیبایی عوارضی را به همراه خواهند داشت. عوارض طبیعی لیزر شامل التهاب، تورم، قرمزی و سوختگی شبیه به آفتاب سوختگی است که همه موقت هستند و در مدت چند روز برطرف می‌شوند. عوارض جدی‌تر و وحشتناک لیزر در بیشتر مواقع ناشی از خطای اپراتور هستند. مثلاً نزاشتن عینک ایمنی هنگام لیزر صورت و برخورد نور لیزر با چشم، باعث آسیب جدی به چشم خواهد شد.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر محل تحت درمان، دستگاه، وسعت ناحیه مورد نظر جهت لیزر و عوامل دیگری بستگی دارد. برای دریافت قیمت‌ها و برآورد هزینه می‌توانید با کارشناسان کلینیک در تماس باشید.

آیا لیزر باعث سرطان میشود؟

به طور کلی پاسخ این سوال منفی است. چراکه لیزر یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی برای ازبین بردن موهای زائد، خال، زگیل و غیره بوده و پزشکان از آن به عنوان یک روش ایده‌آل بهره می‌برند.

4.8/5 - (24 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *