دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

شیو موهای زائد قبل از لیزر

شیو موهای زائد قبل از لیزر باید چگونه انجام شود؟

شیو موهای زائد قبل از لیزر:

در صورتی‌که به دنبال تکنیکی نسبتاً دائمی برای حذف موهای زائد هستید، لیزر موهای زائد می‌‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. بسیاری از افرادی که لیزر موهای زائد را انجام می‌دهند، نتایج دائمی را مشاهده می‌کنند، در حالی که بعضی دیگر اثرات ماندگار را برای چندین ماه یا سال تجربه خواهند کرد. پیش از جلسات لیزر موهای زائد پزشکان از مشتریان خود می‌‌خواهند موهای زائد خود را اصلاح ( شیو) کنند تا نتایج بیشتری از لیزر خود به دست بیاورند.

با اصلاح و شیو کردن موها پیش از جلسات لیزر، تنها مقداری از مو و ملانین آن باقی می‌ماند که زیر سطح پوست و نزدیک فولیکول مو قرار دارد و به این شکل فیکول موها سهم بیشتری از انرژی لیزر را دریافت کرده و درمان هدفمندتر و موثرتر خواهد بود. بنابراین، شیو موهای زائد قبل از لیزر در فاصله‌ی بین جلسات لیزر قطعاً ایده خوبی است که هیچ تاثیر منفی در نتیجه کار ایجاد نمی‌کند، و خوشبختانه پس از هر جلسه، موهایی که باید شیو شوند نیز کمتر خواهند شد.

نحوه شیو موهای زائد قبل از لیزر

نحوه شیو موهای زائد قبل از لیزر

دستورالعمل‌های مخصوص شیو موهای زائد قبل از لیزر عبارتند از:

 • موهای خود را فقط شیو کنید اپیلاسیون انجام ندهید، موم نیاندازید و از پودر یا کرم‌های موبر استفاده نکنید. شما فقط باید قسمتی از موها که بالاتر از سطح پوست هستند را اصلاح کنید نه این که مو را کاملا خارج کنید. در صورتی که موم بیاندازید یا از کرم‌های موبر استفاده کنید، دیگر ملانینی باقی نخواهد ماند که لیزر بتواند آن را مورد هدف قرار دهد.
 • شب قبل از جلسه لیزر موهای زائد شیو کنید. اصلاح کردن موها بلافاصله قبل از لیزر امکان دارد موجب تحریک پوست شود.
 • قبل از شیو کردن، پوست خود را لایه برداری کنید. این کار به از بین رفتن سلول‌های مرده سطح پوست کمک کرده و باعث می‌شود راحتتر شیو کنید.
 • از لسیون‌های مرطوب کننده پس از اصلاح استفاده نکنید. در شرایط معمولی، استفاده از لسیون‌های مرطوب‌کننده پس از اصلاح کار خوبی است، اما امکان دارد مقداری از این لوسیون تا زمانی که مجددا حمام نکنید، باقی مانده و در طول انجام لیزر هنوز روی پوستتان باشد.
 • در صورتی که احتمال می‌دهید پوستتان تحریک شود و یا لکه‌هایی روی آن ایجاد شود از ماشین اصلاح برقی استفاده نمایید. برخی از مناطق بدن مثل ناحیه بیکینی بسیار حساس هستند. استفاده از ماشین اصلاح برقی در شب یا صبح قبل از جلسه لیزر، احتمال آسیب‌ دیدگی پوست را کم می‌کند.
 • پس از هر جلسه لیزر چند روزی صبر کنید و بعد موهای زائد خود را اصلاح کنید. پوست بلافاصله بعد از لیزر امکان دارد کمی حساس شده باشد، بنابراین بهتر است برای اصلاح کردن کمی صبر کنید تا پوستتان تحریک نشود.
 • پس از لیزر، 4 الی 5 روز صبر کنید و بعد لایه برداری کنید. به این ترتیب احتمال تحریک پوست در ناحیه تحت لایه‌ برداری کمتر خواهد شد.
 • حواستان به ریزش موها باشد. چند روز بعد از لیزر ، موهای آسیب دیده شروع به ریزش می‌کنند. بعضی از افراد این مساله را با رشد مو اشتباه می‌گیرند و به سرعت‌ به سراغ تیغ می‌روند. پیش از شیو کردن، با یک لیف یا اسکراب به آرامی روی موها بکشید. اگر مو‌یی مرده باشد بلافاصله از پوست خارج شود.
 • روند جدید شیو موهای خود را تحت نظر اشته باشید. نیاز به اصلاح کمتر، نشانه موثر بودن درمان است.

چگونه شیو موهای زائد قبل از لیزر انجام دهیم؟

دقت داشته باشید که موقع شیو کردن پوست خود را زخم نکنید. بنابراین از فشار دادن بیش از اندازه تیغ بر روی پوست خود پرهیز کنید و زمان کافی را به این کار اختصاص دهید. برای اینکه بهترین نتایج را به دست آورید پیشنهاد می‌شود که از یک تیغ نو و فوم مخصوص شیو کردن استفاده کنید.

یادتان باشد که امکان دارد این آخرین باری باشد که احتیاج به تیغ خواهید داشت؛ بنابراین تلاش کنید حتماً  دستورالعمل‌های متخصص لیزر را رعایت کنید. برای پیشگیری از خشکی می‌توانید از انواع فوم‌ها یا کرم‌های مخصوص برای تیغ استفاده کنید. به دنبال حذف لایه چربی، معمولاً بلافاصله پس از شیو کردن، پوستتان امکان دارد به طور موقتی خشک شود.

علت این موضوع این است که غدد چربی برای بازگرداندن محتوای چربی پوستتان احتیاج به زمان خواهند داشت. اگر لیزر موهای زائد بر روی چنین پوست خشکی انجام شود، خارش شدید به همراه آزار پوستی حاصل خواهد شد که امکان دارد تا بهبود کامل آن چند روز زمان نیاز باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که با به کارگیری کرم یا ژل از این عارضه بپرهیزید.

مزایای شیو موهای زائد قبل از لیزر چیست؟

مزایای شیو موهای زائد قبل از لیزر چیست؟

شیو موهای زائد قبل از لیزر یکی از تکنیک‌های قدیمی رفع موهای زائد است و از ژیلت‌های متفاوتی بدین منظور استفاده می‌شود ولی تمامی آن‌ها دارای تیغی می‌باشند که موهای زائد را به صورت سطحی رفع می‌کند. تعدادی از ژیلت‌ها یک تیغه و تعدادی هم تیغه‌های زیادی دارند. البته تعدادی از آن‌ها هم الکتریکی بوده و یا به تجهیزات دیگری مجهز هستند. انتخاب ژیلت متناسب برای هر فرد متناسب با نیازهای او انجام می‌شود ولی شیو به صورت کلی میتواند این موارد را تضمین کند:

 • نتایج سریع و آنی
 • نداشتن درد
 • هزینه کم
 • راحتی و سادگی در کاربردهای خانگی
 • به کار گیری آسان
 • احتمال پایین بروز  عوارض لیزر موهای زائد
 • عدم رشد موها به مدت یک الی سه روز

قیمت این دستگاه‌ها هم با توجه به مارک و منطقه آن متفاوت خواهند بود. امکان به کارگیری شیو برای از بین بردن موهای زائد تمام نواحی بدن وجود ندارد به عنوان مثال می‌توان از شیو برای از بین بردن موهای ناحیه پاها و دست‌ها، صورت آقایان و زیربغل استفاده کرد ولی موهای ناحیه بیکینی و پشت در این دسته قرار نمیگیرند و بهتر است برای از بین بردن موهای آن‌ها از لیزر استفاده کرد.

نکات مهم شیو موهای زائد قبل از لیزر

هرچند شما می توانید هر زمانی که بخواهید پیش از جلسه لیزر موهای زائد موهای خود را اصلاح کنید اما مواردی هست که شما می‌توانید برای گرفتن بهترین نتیجه از جلسه درمانی خود انجام دهید این نکات برای تراشیدن مو پیش از هر جلسه لیزر آورده شده است:

از موم استفاده نکنید موها را نکنید و یا از کرم‌های موبر در ناحیه تحت درمان استفاده نکنید این تکنیک‌های حذف مو موها را از ریشه در می‌آورد و برای اینکه لیزر درمانی خوب انجام شود فولیکول مو باید دست نخورده باقی بماند زیرا لیزر ملانین مو را در فولیکول هدف قرار می‌دهد و فقط اینگونه موثر واقع خواهد شد. چند ساعت پیش از جلسه لیزر یا شب قبل موی ناحیه تحت درمان را بتراشید.

شما می‌خواهید موهای روی سطح پوست را از بین ببرید اما در صورت بروز هر گونه تحریک ناشی از اصلاح به پوست زمان بدهید تا بهبود پیدا کند. گاهی اوقات استفاده از ریش تراش‌های برقی خطر ایجاد جوش‌های ریز پوستی را پایین می‌آورد.

پیش از تراشیدن موها پوست خود را لایه برداری کنید تا پوست‌های مرده رفع شود. این کار باعث می‌شود اصلاح دقیق‌تری داشته باشید و پوست شما کمتر تحریک شود.

از مرطوب کننده استفاده نکنید هر چند باید به طور معمول پس از اصلاح از لوسیون استفاده کنیم اما پیش از جلسه لیزر موهای زائد این کار را انجام ندهید چون باقی مانده‌های این کرم روی پوست روی نتایج شما تاثیر می‌گذارد.

پرسش و پاسخ در مورد شیو موهای زائد قبل از لیزر

آیا رفع موهای زائد بعد از لیزر، نتایج دائمی دارد؟

هر چند لیزر مزایای زیادی دارد اما برای نتیجه گیری از آن مراجعه مداوم و پشت سرهم الزامی است، طول درمان معمولا توسط پزشک مشخص می شود و بسته به محل لیزر است، به عنوان مثال لیزر کل بدن بیشترین طول درمان را داشته و متقاضی برای انجام حداقل 8 جلسه باید به پزشک مراجعه کند.

موهای زائد در کدام قسمت های بدن با لیزر قابل زدودن می باشند؟

زمانی که از روش لیزر برای رفع موهای زائد صحبت می شود، بیشتر افراد لیزر برای دست و پا را تصور می کنند اما این روش برای بخش‌های زیادی از بدن قابل استفاده می باشد که در این بخش از مقاله آیا قبل لیزر باید شیو کرد به آن ها اشاره می کنیم.

5/5 - (14 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *