دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی + عوامل موثر در افزایش ماندگاری

فهرست محتوا نمایش

داشتن پوستی صاف و بدون چین و چروک از جمله خواسته‌های هر شخص می‌باشد. روش‌های مختلفی برای رفع چین و چروک‌های صورت بخصوص چین و چروک پیشانی وجود دارد که از جمله این روش‌ها بوتاکس پیشانی است. زمانی که بوتاکس پیشانی به ماهیچه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود ماهیچه ریلکس شده و به سمت بالا کشیده می‌شود و به این ترتیب چروک‌ها و خطوط بر طرف خواهند شد.

این روش به رفع خطوط اخم کمک خواهد کرد. همچنین باید گفت انجام بوتاکس پیشانی عوارضی را به دنبال دارد که فرد قبل از انجام باید این عوارض را در نظر بگیرد. بوتاکس پیشانی تزریق شده برای اهداف پزشکی مانند اسپاسم عضلات اولین بار در سال 1989 توسط سازمان غذا و دارو (FDA) آمریکا تأیید شد.

سابقه‌ی استفاده از بوتاکس پیشانی در علم پزشکی به بیش از ۵۰ سال پیش باز می‌گردد؛ اما به کارگیری آن برای محو کردن خطوط پوستی ۱۵ سالی است که رواج پیدا کرده است. در این مقاله مطالب مهم و اساس علمی تزریق بوتاکس پیشانی را بررسی خواهیم کرد.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی یکی از روش‌های بسیار معروف برای درمان چین و چروک صورت و اخم می‌باشد. بوتاکس پیشانی در گذشته تنها جنبه‌های درمانی داشت و از آن برای رفع دردهای مزمن مانند میگرن استفاده می‌شد. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی، محققان متوجه شدند که از آن می‌توانند برای جراحی‌های زیبایی نیز بهره ببرند.

بوتاکس پیشانی رفع چین و چروک

عمل بوتاکس پیشانی جزو اولین و شایع‌ترین اهداف زیبایی بوتاکس پیشانی بوده و بسیاری از افرادی که از چین و چروک‌های پیشانی خود راضی نیستند این روش درمانی را انتخاب می‌کنند. البته، پیشانی تنها ناحیه مورد نظر برای عمل بوتاکس پیشانی نمی‌باشد و سایر نواحی صورت مانند گونه،‌ لب، اطراف چشم و چانه را نیز شامل می‌شود. استفاده از بوتاکس پیشانی جزو درمان های موقتی است و پس از چند ماه کاملا از بین می‌رود.

بسیاری این تصور را دارند که بعد از اتمام آثار بوتاکس پیشانی پوست آن‌ها دچار افتادگی می‌شود که هرگز این اتفاق نمی‌افتد. پس از اینکه نتایج بوتاکس پیشانی کاملا از بین رفت، پوست صورت به حالت اولیه برشگته و عوارضی از خود به جا نمی‌گذارد. معمولا، نتایج بوتاکس پیشانی پس از ۶ الی ۱۲ ماه از بین می‌رود و در صورت تمایل قابل تجدید می‌باشد.

از آنجایی که ممکن است افراد از نتایج عمل‌های زیبایی راضی نباشند، پزشکان روش‌های موقتی مثل بوتاکس پیشانی و تزریق ژل را توصیه می‌کنند؛ زیرا تنها با تزریق چند سی‌سی آنزیم از بین خواهد رفت.

تزریق بوتاکس پیشانی چگونه انجام می‌شود؟

به طور معمول تزریق بوتاکس پیشانی چندین مرحله دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

 • در مرحله اول بیمار بر روی تخت‌های مخصوص که قسمت پشتی آن به حالت نیمه نشسته در آمده است تکیه می‌دهد.
 • سپس قسمتی که بوتاکس پیشانی به آن تزریق می‌شود تمیز و پاکسازی می‌شود.
 • بعد از این به کمک ماژیک‌های مخصوصی پوست قسمت‌های مورد تزریق نشانه گذاری می‌شود.
 • محل تزریق بوتاکس پیشانی در افراد مختلف متفاوت است و به میزان عملکرد ماهیچه هنگام چروک شدن پیشانی بستگی دارد.
 • تزریق بوتاکس پیشانی برای درمان خطوط افقی پیشانی معمولاً با تزریق بوتاکس پیشانی برای بالا بردن ابروها همراه خواهد بود. زیرا اگر بوتاکس پیشانی فقط به عضلات پیشانی تزریق شود باعث سنگینی و یا حتی افتادگی ابروها می‌شود.
 • بعد از مشخص نمودن محل تزریق بوتاکس پیشانی به عضله تزریق خواهد شد. که حدود یک الی دو دقیقه زمان می‌برد.
 • بعد از تزریق فشار کمی به عضله‌ی فرد وارد خواهد شد تا از کبود شدن آن جلوگیری کند.

برندهای معتبر بوتاکس پیشانی

از سال ۲۰۰۹ تزریق بوتولونیم با نام بوتاکس پیشانی معروف شد. در صورتی که بوتاکس پیشانی فقط یکی از فرآورده‌های دارای این ماده است که برای درمان اختلالات عضلانی و همچنین جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس پیشانی ساخت شرکت آلرگان در ایران کمیاب می‌باشد و به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۰۹ دومین فرآورده‌ی بوتولونیوم مورد تایید FDA قرار گرفت. برند دیسپورت که ساخت کشور انگلستان است، هم‌اکنون در بیش از ۶۵ کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. میزان اثربخشی و همچنین عوارض این دارو همانند بوتاکس پیشانی ساخت شرکت آلرگان است. دیسپورت یکی از پر مصرف‌ترین برندهای بوتاکس پیشانی در ایران حساب می‌شود.

برند نورونوکس محصول کشور کره، دومین برند فراگیر بوتاکس پیشانی در ایران است. این فرآورده قیمت پایین‌تری نسبت به دیسپورت دارد و اثربخشی مشابهی دارد. نورونوکس مورد تایید سازمان FDA نبوده ولی استفاده از آن در ایران مجاز می‌باشد. سومین برند مجاز بوتاکس پیشانی در ایران، برند مسپورت است.
مسپورت یا مصپورت (Masport) برندی ایرانی است که نسبت به سایر بوتاکس‌ پیشانی دارای قیمت پایین‌تری است. مسپورت از لحاظ کیفیت با نمونه های مشابه خارجی قابل رقابت است.

چه عواملی ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش می‌دهند؟

عوامل زیادی میزان ماندگاری اثر تزریق بوتاکس پیشانی (Durability of Botox) را افزایش می‌دهند. به طور کلی، میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی بین ۶ تا ۱۲ ماه است که این میزان قابل افزایش می‌باشد؛ به گونه‌ای که باید به خوبی از آن مراقبت کرد تا عوامل خارجی بر روی آن تاثیر نگذارند. در مقاله ماندگاری بوتاکس می توانید به طور کلی در باره این موضوع بخوانید
در این جا چند عوامل را ذکر می کنیم مانند:

جنس پوست

یکی از بهترین عواملی که بر میزان ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی تاثرگذار است، جنس پوست و ماهیچه‌های صورت هستند.
در برخی از افراد جنس ماهیچه‌ها و عضلات صورت بسیار ضخیم بوده که ممکن است میزان ماندگاری اثر بوتاکس پیشانی را کاهش دهد. زیرا در این شرایط برای از بین بردن چین و چروک و اصلاح ایرادات صورت باید مقدار زیادی بوتاکس پیشانی تزریق کرد؛ این امر ممکن است عضلات صورت را بیش از حد فلج کند که توصیه نمی‌شود.

در این مواقع بهتر است از سایر روش‌های کلینیکال نظیر لیفتینگ استفاده کنید که نتایج بهتری به جا خواهند گذاشت. البته، ناحیه مورد تزریق نیز تاثیر زیادی در ماندگاری بوتاکس پیشانی دارد. مثلا، بوتاکس پیشانی تنها ۶ تا ۸ ماه ممکن است ماندگاری داشته باشد زیرا جزو عضلاتی است که به طور مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اثر بوتاکس پیشانی در نواحی بزرگ مانند گونه‌ها نیز سریع‌تر از بین می‌رود. البته، دلیل محبوبیت بوتاکس پیشانی همین ویژگی موقتی بودن آن است و ماندگاری کم آن چیز عجیبی نیست.

روش زندگی روزمره

سبک زندگی یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر ماندگاری اثر بوتاکس پیشانی می‌باشد. اگر قصد انجام عمل بوتاکس پیشانی را دارید، بهتر است بدانید فعالیت‌های ورزشی سنگین باعث از بین رفتن سریع‌تر آثار بوتاکس پیشانی می‌شود.
بسیاری از افراد ورزشکار پس از انجام عمل بوتاکس پیشانی متوجه از بین رفتن سریع آثار آن می‌شوند. دلیل این امر جنس نامرغوب بوتاکس پیشانی نمی‌باشد، بلکه فعالیت بدنی بیش از حد ورزشکاران است.
افراد ورزشکار سرعت متابولیسم بالایی دارند و در نتیجه بوتاکس پیشانی را خیلی زود از بین می‌برند. تغذیه مناسب، حفظ شادابی و نشاط پوست به شما کمک می‌کند تا مدت زمان بیشتری از مزایای بوتاکس پیشانی بهره مند شوید.

میزان چین و چروک‌های پوست

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که بر روی ماندگاری بوتاکس پیشانی تاثیر می‌گذارد، میزان چین و چروک‌های پوست است. بوتاکس پیشانی با دقت زیادی انجام خواهد شد، زیرا میزان چین و چروک در این ناحیه بسیار زیاد بوده و از بین بردن خطوط طبیعی آن هرگز توصیه نخواهد شد.

برای همین بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که از تجربه کافی برخوردار باشند و به راحتی محل تزریق بوتاکس پیشانی را تشخیص دهند. تجربه پزشک کمک خواهد کرد که خطوط طبیعی صورت را از چین و چروک‌های پوست تشخیص دهند.

تفاوت بوتاکس پیشانی با عمل لیفت ابرو

عضله پیشانی تنها عضله ای می‌باشد که باعث بالا کشیدن ابرو و پیشانی می‌شود. ابرو تحت دو اثر کاهش پیدا می‌کند: انقباض عضله اربیکولاریس پلک‌ها و افتادگی پوست پیشانی، در صورت عدم افتادگی پوست در پیشانی، بوتاکس پیشانی می‌تواند به بالا کشیدن ابرو کمک می‌کند و عملکرد عضلات مسئول پایین آمدن آن را کاهش می‌دهد.

بوتاکس پیشانی با عمل لیفت بینی (تفاوت)

عمل لیفت و تزریق بوتاکس پیشانی از چند لحاظ با هم تفاوت دارند که مهمترین آن میزان تهاجمی بودن آن‌ها است. میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی و لیفت کاملا با هم فرق دارد و نتایج عمل لیفت بیشتر باقی می‌ماند اما عوارض آن بیشتر است.
انتخاب این دو روش بستگی به اهداف بیمار دارد، اما بهتر است برای انتخاب روش صحیح به پزشک مراجعه کرده و از او کمک بخواهیم.

آيا رنگ مو بعد از بوتاکس پیشانی امکان پذیر است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله هیچ منعی در رنگ کردن مو بعد از بوتاکس پیشانی وجود ندارد. فقط باید دقت داشته باشید که تا حد ممکن از مالیده شدن مواد رنگ مو بر روی پیشانی خود و نواحی تزریق شده خودداری کنید.

انواع چین و چروک

چین و چروک‌ها به دو گروه دینامیک و استاتیک تقسیم می‌شوند. چین و چروک‌های استاتیک آن دسته از خطوطی هستند که همیشه بر روی صورت قابل مشاهده هستند و حتی در مواقعی که عضلات صورت هیچ حرکتی نکنند نیز قابل مشاهده خواهند بود.
از بین بردن این نوع از چین و چروک‌ها بدلیل عمق زیاد خطوط با روش‌هایی غیر از بوتاکس پیشانی امکان‌پذیر است.
در مقابل، خطوط دینامیک تنها در مواقع خندیدن و اخم کردن مشاهده می‌شوند و در حالت عادی هرگز قابل مشاهده نخواهند بود. معمولا، این خطوط با روش‌های ساده مانند بوتاکس پیشانی قابل رفع هستند.

چه عواملی باعث بوجود آمدن چین و چروک در پیشانی می‌شوند؟

عوامل متعددی در پدید آمدن خطوط پیشانی و اخم نقش دارند که شامل:

دلایل چین و چروک پیشانی

به طور معمول بخش خارجی پیشانی به صورت ایزوله است. با افزایش سن ابروها شروع به افتادگی و شل شدن می‌کنند، بعد از این عضلات پیشانی با منقبض شدن تلاش می‌کنند تا افتادگی ابرو را کم کرده و آن را به سمت بالا بکشند.
این انقباض ماهیچه‌های پیشانی به مرور زمان باعث بوجود آمدن خطوط و چروک بر روی آن می‌شود.
خطوط افقی پیشانی معمولاً به دلیل بالا بردن بیش از اندازه و متعدد ابروها به وجود خواهد آمد. هر چه فرد ابروهای خود را بیشتر بالا ببرد خطوط افقی روی پیشانی وی افزایش خواهند یافت و این خطوط عمیق‌ بیشتری پیدا خواهند کرد.

مزایای بوتاکس پیشانی

اصلی‌ترین مزیت استفاده از بوتاکس پیشانی فلج کردن عضلات بدن است که از چین و چروک جلوگیری می‌کند، بوتاکس پیشانی مزایا دیگری نیز دارد. دومین مزیت استفاده از بوتاکس پیشانی حفظ زیبایی و جوانی پوست می‌باشد.
برای داشتن پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر، می‌توانید از این بوتاکس پیشانی استفاده کنید. علاوه بر این‌ها نتایج نشان می‌دهد که بوتاکس پیشانی می‌تواند اثر بخشی زیادی بر روی افراد داشته باشد که تعریق زیادی دارند.

همچنین این نتایج در برخی افراد دیده شده است که بوتاکس پیشانی باعث کاهش دردهای میگرنی و سردرد آن‌ها شده است.
البته نمی‌توان به طور دقیق این موضوع را عنوان کرد. علاوه بر این در مردانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند، دیده شده است که تزریق بوتاکس پیشانی در آنها باعث کوچکتر شدن این غده شده است.

عوارض بوتاکس پیشانی چیست؟

عوارض بوتاکس، میتواند در هر فرد متفاوت باشد اما عوارض بوتاکس پیشانی شامل سر درد، درد و علایم مشابه با سرما خوردگی می‌باشد.

عوارض بوتاکس پیشانی
 • در موارد نادر، افتادگی ابرو یا پلک ممکن است مشاهده شود.
 • یکی از موارد مهمی که قبل از تزریق بوتاکس پیشانی توسط پزشک بررسی می‌شود، احتمال افتادگی پلک است که در ۵ درصد از افراد دیده می‌شود.
 • ضعف عضلانی، مشکلات بینایی، دشواری در تکلم یا بلع، مشکلات تنفسی، از دست دادن کنترل ادرار از عوارض دیگر این روش می‌باشد.
 • یکى از عوارض دیگر بوتاکس پیشانی آلرژى دارویى به ‌صورت تورم در ناحیه دور چشم و پیشانى هست که بعد از چند ساعت تورم به سمت پایین صورت پیشرفت می‌کند. البته در افرادى که سابقه آسم و آلرژى، فشارخون و سنگ کلیه دارند بیشتر مشاهده می‌شود.
 • عارضه دیگر بوتاکس پیشانی افزایش فشار چشم است، این عارضه با درد چشم و ریزش اشک خود را نشان می‌دهد و در صورت ایجاد حتما باید توسط متخصص چشم ویزیت شود.
 • گاهی کبودى در بوتاکس پیشانی نیز دیده می‌شود، که بعد از گذشت ٧ الی ١٠روز از بین خواهد رفت.

چه کسانی نمی‌توانند بوتاکس پیشانی تزریق کنند؟

 • خانم‌هایی که باردار و شیرده هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری‌های عصبی یا عضلانی هستند.
 • افرادی که دارای اختلالات کلیوی هستند.
 • وجود عفونت فعال یا تبخال در ناحیه تزریق بوتاکس پیشانی
 • افرادی که داروهایی مانند داروهای رقیق‌ کننده یا ضد انعقادی خون استفاده می‌کنند، باید مصرف این داروها به پزشک خود اطلاع دهند.
 • اگر چین و چروک‌ها عمیق باشد بوتاکس پیشانی تاثیر چندانی نخواهد داشت. در این حالت هم باید از نظر پزشک متخصص خود اطلاع داشته باشید.

چه کسانی برای تزریق بوتاکس پیشانی مناسب هستند؟

مناسب‌ترین افراد برای تزریق بوتاکس پیشانی کسانی هستند که از نظر جسمی در سلامت کامل به سر می‌برند و سابقه‌ی بیماری‌های عصبی عضلانی مانند مولتیپل اسکلروزیس یا همان ام اس و میاستنی گراویس را ندارند، باردار نبوده و در دوران شیردهی به سر نمی‌برند و حداقل 18 سال سن دارند.

هزینه بوتاکس پیشانی چقدر است؟

از عواملی که می‌تواند بر قیمت بوتاکس پیشانی تاثیر‌گذار باشد مقدار واحد‌های مورد نیاز برای تزریق است که بسته به نوع درمان انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. به طور مثال می‌توان گفت که برای از بین بردن خطوط اخم امکان دارد که به تزریق پنج واحد نیاز داشته باشید ولی شاید برای بوتاکس پیشانی به ۲۰ واحد نیاز باشد. در نتیجه هزینه تزریق پیشانی بیشتر خواهد شد.

تزریق چند واحد بوتاکس پیشانی مجاز است؟

بوتاکس پیشانی برای بانوان به طور معمول ده الی سی واحد توصیه می‌شود، اما فاکتور‌های مهم میزان تزریق بوتاکس پیشانی ، سن شما و شدت چین و چروک‌ها می‌باشد. هرچقدر میزان چین و چروک‌ها عمیق‌تر باشند تعداد واحدهای مورد نیاز برای تزریق نیز بیشتر است.

برای تعیین تعداد واحد لازم، با متخصص معتبر صحبت کنید. برای خطوط افقی پیشانی، پزشکان می‌توانند تا ۲۰ واحد بوتاکس پیشانی تزریق کنند. برای خطوط بین چشم، حداکثر تا ۲۰ واحد می‌توان تزریق نمود.
که به این معنی است شما می‌توانید حتی تا ۴۰ واحد تزریق بوتاکس پیشانی دریافت کنید. دریافت بیش از حد تعداد واحد بوتاکس پیشانی، می‌تواند باعث ایجاد سنگینی یا افتادگی در مناطق آسیب دیده شود.

مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس پیشانی

مراقبت‌های بعد از بوتاکس پیشانی

 • حداقل یک هفته قبل از تزریق بوتاکس پیشانی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات خودداری کنید. مواد موجود در این فرآورده‌ها باعث کاهی روند بهبودی و افزایش تورم و یا کبودی ناشی از تزریق بوتاکس پیشانی می‌شوند.
 • حداقل تا یک الی دو هفته قبل از تزریق بوتاکس پیشانی ، استفاده از دارو‌هایی مانند آسپیرین را کاهش دهید زیرا این داروها با اثر گذاری خود می‌توانند باعث افزایش میزان خونریزی حین یا بعد از تزریق بوتاکس پیشانی شوند.
 • مصرف داروهای ضد التهاب نیز بهتر است که قبل از تزریق بوتاکس پیشانی با محدودیت انجام شود تا کبودی ناشی از تزریق و زمان لازم برای برطرف شدن آن کم شود.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس پیشانی

به طور کلی مراقبت بعد از بوتاکس مسئله مهمی است که رعایت آن را باید جدی بگیرید، برخی از مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی موارد عبارتند از:

 • حداقل تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی از خوابیدن و یا ماساژ دادن پیشانی خودداری کنید زیرا این کار باعث جابه‌جایی بوتاکس پیشانی حرکت آن به سمت پلک بالایی می‌شود و فرد در پلک خود احساس سنگینی کرده و یا حتی دچار افتادگی پلک می‌شود. تأثیر بوتاکس پیشانی بر روی پلک به صورت طبیعی و در طی 7 الی 21 روز از بین خواهد رفت اما تا آن زمان برای مقابله می‌توان از قطره‌ی چشم لوپیدین استفاده کرد.
 • بعضی از افراد بعد از تزریق بوتاکس پیشانی دچار سردرد می‌شوند که می‌توان آن را به کمک استامینوفن برطرف کرد.
 • پوست فرد بعد از تزریق بوتاکس پیشانی در ناحیه‌ای که تزریق در آن انجام شده است کمی کبود می‌شود و این کبودی معمولاً در طی چند روز بر طرف خواهد شد.
 • تزریق بوتاکس پیشانی بعد از 3 الی 10 روز تاثیر خود را خواهد گذاشت و نتیجه‌ی آن بسته به میزان بوتاکس پیشانی تزریق شده و فیزیولوژی فرد بین 2 الی 7 ماه ماندگار خواهد بود.
 • بیشتر بیماران باید 1 الی 2 بار در سال تزریق بوتاکس پیشانی خود را تمدید کنند که یکی از مهم ترین عوامل مراقبت از بوتاکس پیشانی می‌باشد.

شستن صورت بعد از بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

برای شستشو صورت خود بهتر است از پاک کننده‌های ملایم و با درصد الکل کم استفاده نمایید. پوست صورت شما به دلیل تزریق بوتاکس امکان دارد در روزهای ابتدایی کمی حساس‌تر از قبل شده باشد و به هر نوع ماده شوینده کمی حساسیت نشان دهد، از این رو حد ممکن از شوینده‌هایی استفاده کنید که درصد بسیار کمی الکل داشته باشند. توجه داشته باشید که شستن صورت بعد از بوتاکس را در برنامه‌های خود قرار دهید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس (BOTOX) نام تجاری بوتونولیم که یک سم است توسط باکتری تولید شده است. در مقادیر غلظتی بالا، این سم می تواند نوعی فلج عضلانی با نام بوتولیسم ایجاد کند که در غلظت بالا معمولاً می‌تواند با مسمومیت غذایی همراه باشد.
تزریق بوتاکس می‌تواند با تاثیر گذاری بر روی عضلات نواحی مختلف صورت به کاهش انقباض در این نقاط کمک کند و در نتیجه باعث از بین رفتن مشکلاتی مثل چین و چروک در نواحی دور چشم، پیشانی و بخش‌های پایینی چهره و در کل جوانسازی صورت شود.

در گذشته از بوتاکس برای درمان استفاده می‌کردند اما با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی، محققین متوجه شدند که این محلول برای زیبایی هم می‌تواند بسیار موثر باشد. یکی از جدی‌ترین عوارض بوتولیسم فلج عضله است که دانشمندان راهی برای استفاده از آن به نفع انسان پیدا کرده‌اند.
برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت، بوتاکس پیشانی در مقادیر کوچک، رقیق شده (ضعیف شده) مستقیماً به عضلات خاص تزریق می‌شود و باعث ریلکسیشن و کنترل انقباض عضلات خواهد شد که به اصطلاح تزریق بوتاکس نام دارد.

بوتاکس کف دست چگونه انجام می‌شود؟

یکی از مزایای بسیار مهم تزریق کردن ماده بوتاکس به کف دست این است که انجام این تکنیک بسیار کم هزینه، می تواند ماندگاری بالایی نیز برای شما داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک تزریق بوتاکس کف دست کلیک کنید.

بوتاکس لب چیست؟

تزریق بوتاکس لب نه تنها موجب برجستگی لب می شود؛ بلکه با انجام این تزریق شما امکان تغییر فرم لب خود را دارید. همانطور که قبلا توضیح دادیم بوتاکس از ماده‌ای به نام بوتولینم تشکیل شده است. این ماده یک ماده سمی به حساب می‌آید که زیبایی را برای شما به همراه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

پرسش و پاسخ در مورد بوتاکس پیشانی

هر چند وقت یکبار می‌توان بوتاکس کرد ؟

به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه‌تر از سه ماه توصیه نمی‌شود.

چقدر طول می‌کشد تا بوتاکس اثر کند ؟

به طور معمول مراجعین بین ۳ الی ۱۰ روز بعد از تزریق متوجه اثرات بوتاکس خواهند شد.

آیا بوتاکس فرایند مسن شدن صورت را برعکس می‌کند؟

بله فرایند مسن شدن صورت توسط بوتاکس حدود 20 سال به عقب بر خواهد گشت.

آیا بوتاکس فقط برای پاک کردن خطوط و چروکیدگی‌ها بکار می‌رود؟

نه در واقع بخش مطلوب درمان بوسیله بوتاکس این است که سبب بزرگ شدن ناحیه ابرو و چشم‌ها می‌شود و ظاهری سرحال را بوجود می‌آورد.

آیا بوتاکس پیشانی عوارض دارد؟

از جمله عوارض تزریق بوتاکس پیشانی که عادی و معمولی است شامل قرمزی و اِدِم، درد سردرد و تهوع، کبودی و عفونت می باشد.

آیا بوتاکس پیشانی درد دارد؟

تزریق بوتاکس جزو روشهای کم تهاجمی است که بیمار درد خاصی را حس نخواهد کرد.

آیا بوتاکس پیشانی باعث سردرد میشود؟

عضی از افراد بعد از بوتاکس پیشانی دچار سردرد های خفیف و یا شدید می‌شوند. البته طبق تحقیقات انجام شده تنها یک درصد از مردم سردردهای شدید را تجربه کرده اند.

4.9/5 - (34 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *