دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوتاکس لب

بوتاکس لب | مدل‌ها و قیمت بوتاکس لب ۱۴۰۲ 

فهرست محتوا نمایش

امروزه ظاهر شدن و گسترش چین و چروک اطراف لب، خطوط و چین‌های کوچک و ظریف، و غیر جذاب از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان تبدیل به موضوعی ناراحت کننده برای بانوان و آقایانی شده که این مشکل را دارند و موجب شده اعتماد به نفس همیشگی‌شان را در مورد زیبایی از دست بدهند حتما خواندن این مقاله با موضوع تزریق بوتاکس لب را به شما توصیه می‌کنیم.

تزریق بوتاکس لب چگونه انجام می‌شود؟

نحوه انجام تزریق بوتاکس لب برای درمان خطوط لب به صورتی است که یک واحد بوتاکس در سه یا چهار نقطه به فاصله ۴ الی ۳ میلی‌متر از حاشیه لب در عمق ۲ میلی‌متری تزریق می‌شود.

در اکثر مواقع پزشک با بیرون آوردن حاشیه لب ظاهری برجسته و جذاب به لب می‌دهد یا با تزریق بوتاکس به ماهیچه های اطراف لب، لب‌ها آرام می‌شود و باعث می‌شود حلقه‌ای شکل شوند که به آن بوتاکس فلیپ می‌گویند. این کار باعث می‌شود که لب بزرگ‌تر و حجیم‌تر به نظر برسند.

درواقع چگونگی تاثیر بوتاکس روی ظاهر لب به این بستگی دارد که بوتاکس در کجا تزریق می‌شود. درمان هر ۶ الی ۸ هفته مجددا تکرار می‌شود و در دفعات بعد می‌توان دوز بیشتر برای ماندگاری بیشتر استفاده نمود.
در بیشتر مواقع، تزریق بوتاکس حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان می‌برد. نیاز به ریکاوری نمی‌باشد و درست بلافاصله پس از انجام بوتاکس می‌توان به زندگی عادی برگشت. از جمله اثرات تزریق بوتاکس کردن ایجاد لبخند لثه‌ای می‌باشد. که به آن بوتاکس لبخند لثه‌ای گفته می‌شود.

قیمت بوتاکس به لب در کلینیک دکتر خیرالهی

قیمت بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ دستمزد پزشک، خدمات کلینیک، میزان بوتاکسی که تزریق می‌شود (با توجه به عمق خطوط هرچه بیشتر باشد بوتاکس بیشتری نیز مصرف می‌شود)، نوع برند بوتاکس و مدت زمان عمل که هر کدام می‌تواند قیمت عمل را تغییر دهد.

هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر خیرالهی:

❤️صفحه تعرفه خدمات برای هزینه تزریق بوتاکس❤️

فرق میان پر کننده‌ها و تزریق بوتاکس لب در چیست؟

عملکرد دو مورد نام برده شده از هم متفاوت می‌باشد در واقع پر کننده‌ها موجب بزرگ‌شدن حجم لب و فرم‌دهی به لب خواهند شد.
در حالی که تزریق بوتاکس به لب‌ها باعث می‌شود که عضلات اطراف دهان شل شده و لب به سمت بیرون چرخیده شود یعنی در تزریق بوتاکس بدون آنکه حجم لب‌ها افزایش پیدا کند، لب‌ها را بزرگ‌تر می‌کند.

تزریق بوتاکس لب از سن هجده الی شصت و پنج سالگی امکان‌پذیر می‌باشد. ترزیق بوتاکس به لب‌ها به صورت موقتی بوده و مدت زمان ماندگاری آن بستگی به برند بوتاکس و روشی که بوتاکس بر روی لب‌ها تزریق شده بستگی دارد.
بیشترین تزریق بوتاکس به لب‌ها بین ۶ الی ۸ ماه ماندگاری دارد که افرادی که تزریق انجام داده‌اند باید در این بازه آن را تمدید کنند.

انواع بوتاکس لب

بوتاکس زئومین

بوتاکس زئومین محصول کشور آلمان بوده که دارای تاییده FDA نیز است. از نکات مهمی که در مورد بوتاکس زئومین قابل توجه است تفاوت آن با سایر بوتاکس‌ها می‌باشد.
احتمال خطا در این بوتاکس تقریبا صفر بوده و عوارض آن نسبت به سایر بوتاکس‌ها کمتر می‌باشد. بوتاکس زئومین از سم بوتولونیم نوع A تولید شده است.
از مهم‌ترین کاربرد‌ بوتاکس زئومین آلمان علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن چین و چروک‌های اطراف چشم و پیشانی می‌شود، باعث درمان بیماری لفارواسپاسم یا همان پلک‌زدن بی اختیار و خط‌های اخم نیز خواهد شد.

انواع بوتاکس لب

بوتاکس دیسپورت

یکی دیگر از انواع بوتاکس لب بوتاکس دیسپورت می‌باشد که این برند جزو یکی از محبوب‌ترین برند‌های تولید بوتاکس در جهان است و توسط شرکت گالدرما و در انگلیس تولید می‌شود.
این بوتاکس معمولا در قسمت‌های مختلف صورت به جز لب مورد استفاده قرار می‌گیرد، خصوصا در قسمت‌های خط اخم پیشانی و برای رفع خطوط این قسمت بیشترین میزان استفاده از این نوع بوتاکس صورت می‌گیرد.

بوتاکس مصپورت

یکی دیگر از انواع بوتاکس لب نیز برند مصپورت می‌باشد که این برند در کشور ایران تهیه شده و به خوبی با انواع برندهای خارجی مشغول رقابت است اما به دلیل اینکه این محصول در داخل کشور تولید می‌شود، قیمت آن در مقایسه با انواع برندهای خارجی دیگر بسیار پایین‌تر است.

ماندگاری این بوتاکس بسیار مناسب بوده و حدود ۴ الی ۶ ماه ماندگاری دارد. مدت زمان مورد نیاز برای مشاهده نتیجه تزریق این نوع بوتاکس نیز به مدت ۳ الی ۱۰ روز است.

بوتاکس azzalure

این برند نیز توسط شرکت گالدرما ساخته شده و اولین جایگزین برای برند بوتاکس در بازار انگلیس می‌باشد. این نوع بوتاکس معمولا به صورت موضعی تزریق خواهد شد و در ماهیچه باقی خواهد ماند.

لازم به ذکر است که این نوع بوتاکس دارای ماندگاری و دوام متفاوتی در اشخاص مختلف می‌باشد. اما به صورت متوسط تقریبا میزان ماندگاری این نوع بوتاکس به میزان ۴ ماه است.
بهترین‌های برند ژل بوتاکس در ایران عبارتند از:

 • ژل ژوویدرم تولید لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج تولید لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال تولید لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل بلترو تولید لابراتوآر Merz کشور آلمان
 • ژل آلیاکسین تولید لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا

اصلاح لبخند لثه‌ای توسط بوتاکس لب

برای درمان لبخند لثه‌ای که در آن در دندان های بالا و بافت لثه‌ها مشاهده می‌شود، که معمولا بر اثر مصرف سیگار، استفاده بیش از اندازه از نی در نوشیدن، سوت زدن، غنچه کردن لب در هنگام سیگار کشیدن، جمع کردن لب‌ها در مواقع عصبانیت و گاهی استفاده از الگوهای گفتاری که شامل جمع‌شدن مکرر لب‌ها می‌باشد بوجود می‌آید با روش جراحی مقدار لثه اضافه بر روی دندان برداشته شده و یا در موارد پیشرفته که استخوان فک فوقانی دارای برجستگی بیش از حد اندازه است با عمل جراحی استخوان آرواره را عقب می‌برند و تناسب بین دو فک را برقرار می‌کنند و نهایتا لبخند لثه‌ای مرتفع می‌شود که نکته منفی این روش زمان بر بودن آن گاها درمان کامل دو سال طول خواهد کشید و تحمیل عوارض جراحی به بدن می‌باشد.

گزینه سوم تزریق بوتاکس لب در عضلات لب فوقانی است. تزریق بوتاکس باعث آرام شدن این ماهیچه می‌شود و درنتیجه لب‌ها به آرامی حلقه‌ای خواهند شد.
این عضلات ریلکس شده توسط بوتاکس، هنگام خندیدن به پوشاندن لثه کمک شایانی می‌کند و بخش بیشتری از لب را نشان می‌دهد. عوارض جراحی و بیهوشی عمومی را ندارد و هزینه تمام‌شده به مراتب کمتر از قیمت عمل جراحی زیبایی لثه خواهد.
در این روش دو تزریق کوچک در ناحیه عضلات بالا‌برنده لب فوقانی انجام‌ می‌شود و نهایتا با کاهش فعالیت این عضلات لبخند لثه‌ای از بین خواهد رفت. عیب این روش موقتی بودن آن است که مجددا تزریق سالی دو بار باید تکرار شود.

افراد مناسب تزریق بوتاکس لب

افرادی که از لحاظ ارثی لب‌های کوچکی دارند و برای بزرگ‌تر کردن لب خود، به کلینیک زیبایی مراجعه می‌کنند. این افراد معمولا جوان هستند و مشکل آن‌ها از بین بردن چین و چروک در اطراف دهان نمی‌باشد.

بوتاکس لب مناسب چه افرادی است

 • افرادی که بصورت داوطلبانه اقدام به برجسته کردن لب‌های خود می‌کنند.
 • افرادی که هنگام خنده لثه آن‌ها نمایان می‌شود، می‌توانند با تزریق بوتاکس این مشکل (‌لبخند لثه‌ای) را برطرف کنند.
 • افرادی که بدلیل افزایش سن دچار افتادگی لب، نازک شدن تدریجی لب و ایجاد چین و چروک‌هایی روی خود لب، تحلیل پوست و بافت چربی دور لب و ایجاد چین‌های عمودی اطراف لب و بلند شدن فاصله لب تا بینی شده‌اند.

چه افرادی نمی‌توانند تزریق بوتاکس لب را انجام دهند؟

 • افرادی که مبتلا به بیماری MS هستند و از سیستم عضلانی ضعیفی برخوردارند.
 • زنان باردار و شیرده تا تمام شدن دوران بارداری و شیردهی نباید بوتاکس لب انجام دهند.
 • افرادی که مبتلا به ویروس تبخال در بدن خود هستند، نباید تزریق بوتاکس انجام دهند؛ البته، بعد از درمان این عارضه و با تشخیص پزشک می‌توانند اینکار را انجام دهند.
 • افرادی که دچار بیماری‌های ضعف سیستم ایمنی می‌باشند.
 • افرادی که داروهای ضدانعقادی با دوز بالا مصرف می‌کنند هرگز پیشنهاد نمی‌شود.

نکاتی برای بوتاکس لب بالا

 • لب بالا باید نازک‌تر از لب پایین باشد.
 • لب بالا باید دارای برجستگی بیشتری نسبت به لب پایین باشد.
 • معمولا لب پایین کمی عقب‌تر و لب بالا و چانه در یک خط قرار دارد.
 • قسمت مرکزی لب بالا باید از کناره‌های لب ضخیم‌تر و برجسته‌تر باشند.
 • تزریق بوتاکس لب بالا باید توسط متخصص انجام شود.

میزان ماندگاری بوتاکس لب

بوتاکس در لب و اطراف آن تاثیر خود را بعد از گذشت ۳ الی ۱۰ روز نشان خواهد داد و میزان ماندگاری بوتاکس لب از فردی به فرد دیگر و همچنین بستگی به مارک بوتاکس و نوع استقامت ماهیچه‌های صورت هر فرد متفاوت می‌باشد.

ماندگاری بوتاکس لب

اما اگر از مارک‌های معتبر برای انجام بوتاکس لب استفاده کنید به طور میانگین بین ۷ ماه تا ۱۴ ماه می‌تواند برای افراد ماندگاری داشته باشد. البته این بازه زمانی به شرایط سنی و شرایط پوست فرد هم بستگی دارد.
یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تعیین ماندگاری عمل بوتاکس سبک زندگی افراد می‌باشد.

سبک زندگی فرد

معمولا، افرادی که در زندگی فعال‌تر می‌باشند، بوتاکس را زودتر از بدنشان خارج می‌کنند. ورزشکاران به دلیل فعالیت‌ بدنی شدیدی که دارند از سرعت متابولیسم بالایی برخوردار بوده و در نتیجه بوتاکس را خیلی زودتر دفع خواهند کرد.
پس اگر فعالیت بدنی بالایی دارید، عمل بوتاکس گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

جنس پوست و عضلات صورت

یکی دیگر از عوامل جنس پوست و ضخامت عضلات آن می‌باشد؛ در صورتیکه اگر عضلات صورت ضخیم باشند، باید مقدار بیشتری بوتاکس به آن تزریق شود.
اگر میزان ضخامت عضلات پوست بیش از حد باشد، امکان دارد پزشک از دیگر روش‌ها برای جوانسازی و رفع چین و چروک‌های پوست انتخاب کند.
پس حتما پیش از عمل باید پزشک شما را معاینه کند و در صورت لزوم آزمایشاتی را برای نتیجه گیری بهتر انجام دهید. نواحی مورد تزریق در ماندگاری بوتاکس نیز تاثیر می‌گذارد.
مثلا، برای رفع خطوط خنده و چین و چروک‌های اطراف دهان بدلیل حرکت مداوم نباید انتظار ماندگاری بیش از ۴ ماه را داشت. و همینطور در قسمت‌های بزرگ صورت نظیر پیشانی و گونه‌ها نیز امکان دارد سریع‌تر از بین برود.

عمق چین و چروک‌های پوستی

اگر چین و چروک‌ها عمیق باشند، نمی‌توان از بوتاکس استفاده کرد. البته، این به این معنی نیست که نتوان از این روش استفاده کرد اما تاثیر و ماندگاری آن به طور چشمگیر کاهش خواهد یافت.

چین و چروک‌های پوستی به دو نوع دینامیک و استاتیک تقسیم می‌شوند. چین و چروک‌های دینامیک به هیچ عنوان در حالت عادی پدیدار نمی‌شوند و تنها موقع اخم کردن یا خندیدن مشاهده می‌شوند.
عمل بوتاکس برای این نوع از چین و چروک‌های بسیار تاثیرگذار بوده و از حرکت عضلات در این نواحی پیشگیری می‌کند. البته، میزان ماندگاری بوتاکس به اخم نکردن و عدم خندیدن مکرر نیز بستگی دارد.

عوارض بوتاکس

در کل انجام هیچ عملی بدون عوارض نخواهد بود و حتی داروی‌های سرماخوردگی نیز عوارض دارند. اما، عمل بوتاکس و دیگر  موارد تزریقی لب مانند فیلر اگر توسط پزشک با تجربه و متخصص انجام شود عوارض زیادی به وجود نخواهد آورد و معمولا ایمن و بدون خطر می‌باشند.
عمل بوتاکس جزو عمل‌‌‌هایی به حساب می‌آید که تنها در برخی از موارد بیمار دچار ضعف جسمانی می‌شود. که کاملا طبیعی بوده و با کمی استراحت از بین می‌رود.
با این حال، استفاده از سم بوتولینوم اطراف لب هنوز هم به عنوان “غیر  مجاز” توسط FDA در نظر گرفته می‌شود.

در هر صورت امکان دارد عوارض جانبی خفیفی پس از تزریق مشاهده شود عوارض بوتاکس معمولا بیشتر از چند روز طول نمی‌کشد و شما می‌توانید برای رفع عوارض بوتاکس به کلینیک دکتر خیرالهی مراجعه فرمایید این عوارض شامل:

 • احساس بی حسی در محل تزریق
 • کبودی در محل تزریق (کبودی موقت امکان دارد که در بعضی از تزریق‌های بوتاکس لب و اطراف بوجود می‌آید اما امری کاملا طبیعی خواهد بود و این کبودی پس از ۲ الی ۳ روز از بین می‌رود).
 • تورم (در ابتدای تزریق از آن جا که سم بوتولیم در حال تاثیرگذاری‌های اولیه خود می‌باشد؛ لب‌های شما علاوه بر برجستگی امکان دارد که دچار تورم شوند. تورم لب بعد از تزریق طبیعی می‌باشد و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود و تنها اثر بوتاکس باقی خواهد ماند).
 • حساسیت های آلرژیک، سردرد، حالت تهوع

برخی از عوارض نادر شامل :

 • ضعف عضلانی کلی
 • دشواری تنفس
 • مشکل صحبت کردن
 • مشکل در بلع
 • اختلالات بینایی
 • بانوانی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند نباید از تزریق بوتاکس لب استفاده کنند.

در صورتی که هر یک از علائم بالا مشاهده شد حتما و فورا باید به پزشک معالج مراجعه کنید.

سن مناسب تزریق بوتاکس لب

طبق اعلام سازمان دارویی ایلات متحده (FDA) عمل بوتاکس برای سنین ۱۸ الی ۶۵ سال بدون مشکل است. تنها فرد باید سابقه بیماری خاصی را نداشته باشد.

مزایای تزریق بوتاکس لب

از مزایای تزریق بوتاکس لب می‌توان به موقتی بودن آثار بوتاکس، سریع بودن نتایج، زیبایی و برجسته سازی لب‌ها، عدم درد زیاد و نداشتن عوارض جانبی شدید، محو شدن خط خنده، رفع خطوط و چین و چروک‌های روی لب، جوان و شاداب به نظر رسیدن صورت، بهتر شدن زیبایی خنده و بهبود فرم لبخندهای ناخوشایند، افزایش لب فوقانی، حذف خطوط ماریونیت یا خطوطی که از گوشه و کنار دهان شما یا وجود دارد یا به مرور زمان به وجود خواهد آمد را نام برد.

مزایای بوتاکس لب

بعد از عمل بوتاکس لب‌ها احتمال دارد دچار قرمزی، التهاب و کبودی شوید و افراد به راحتی می‌توانند به فعالیت‌ها روزانه خود بپردازند. همچنین، فرایند عمل کوتاه بوده و با توجه به مقدار بوتاکس، تزریق به مدت ۵ الی ۳۰ دقیقه انجام می‌شود.
تزریق بوتاکس به لب در اکثر اوقات بدون درد بوده و در مواقعی امکان دارد به دلیل ضخامت پوست بیمار کمی درد داشته باشد که بسیار قابل تحمل است و مثل نیش زنبور است.

مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس برای اصلاح لب

پیش از اینکه تزریق بوتاکس (Botox) لب را انجام دهیم، باید به نکات بسیار مهمی که می‌تواند در نتیجه و بازده تاثیر گذار باشد، توجه داشته باشیم. این نکات به شرح زیر می‌باشد:

 • حداقل ۷ تا ۱۰ روز قبل از تزریق بوتاکس لب مصرف آسپرین را بعد از مشورت با پزشک خود قطع کنید.
 • حداقل بین ۷ الی ۱۰ روز پیش از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید.
 • در صورت داشتن سابقه بیماری حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • یک پزشک با تجربه و متخصص انتخاب کنید.
 • از مصرف روغن ماهی، ویتامین E و داروهای ضد التهابی خودداری کنید.
 • مطمئن شوید که بوتاکس درمانی مناسب برای شما می‌باشد.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس لب

برای ماندگاری و افزایش بازده اثرگذاری و همچنین جلوگیری از رخ دادن هرگونه عوارض جانبی ، بهتر است بعد از تزریق بوتاکس به نکات مهم مراقبت‌های بعد از بوتاکس توجه داشته باشید. این نکات از قرار ذیل است:

 • حداقل برای ۲ الی ۴ ساعت پس از درمان از دراز کشیدن روی شکم یا صورت اجتناب کنید.
 • پس از انجام تزریق بوتاکس لب ورم، قرمزی، درد، کبودی یا سوزش امکان دارد بوجود بیاید. این عوارض موقتی بوده و بعد چند روز رفع می‌شوند.
 • از ماساژ دادن و دست زدن و اعلام فشار روی محل تزریق خودداری کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس لب، از انجام کارها و فعالیت‌هایی که باید سر خود را به سمت پایین نگه دارید خودداری کنید.
 • در معرض گرمای شدید مانند دستگاه‌های برنزه کننده، کارهای خارج از منزل، ورزش کردن، سونا و غیره برای مدت ۷ روز بعد از تزریق قرار نگیرید.
 • نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس در افزایش ماندگاری آن موثر می‌باشد.

خوابیدن بعد از بوتاکس لب

به دلیل افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی معمولاً پیشنهاد می‌شود که حداقل 4 الی 6 ساعت از خوابیدن بعد از بوتاکس پیشگیری کنید. بعد از آن باید چند شب اول به پشت بخوابید (طاق باز) تا از توزیع ناهموار بوتاکس ممانعت به عمل آورید.

حوله گرم برای از بین بردن بوتاکس لب!

یک روش خانگی از بین بردن بوتاکس لب، استفاده از حوله گرم بر روی ناحیه بوتاکس شده می‌باشد. گفته می‌شود که این انتقال گرما اگر به درستی و روزانه انجام شود می‌تواند ماندگاری بوتاکس را به شدت کاهش داده و یا موجب از بین رفتن بوتاکس شود.

شستن صورت بعد از بوتاکس لب چگونه است؟

درمان زیبایی بوتاکس مزایای بسیار زیادی دارد و در صورتی که تزریق آن به درستی صورت گیرد و فرد مراجعه کننده مراقبت های لازم پس از بوتاکس را به انجام رساند، نتیجه‌ی کار کاملا مطلوب بوده و سبب رضایت شما می‌شود. یکی از این مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس نحوه‌ی شستن صورت بعد از بوتاکس توسط شماست.

تزریق بوتاکس پیشانی چگونه اتفاق می‌افتد؟

بوتاکس پیشانی یکی از رایج‌ترین درمان‌های چین‌وچروک در ناحیه پیشانی و اطراف چشم است. این درمان از محبوبیت زیادی برخوردار است، چراکه سریع، آسان، موثر و ایمن است. درصورتی که درنتیجه افزایش سن یا شرایط و سبک زندگی نادرست مانند قرارگرفتن بیش‌ از اندازه دربرابر خورشید، دچار خطوط اضافی و عمیق در ناحیه پیشانی، بین ابرو و کنار چشم‌ها هستید، بوتاکس می‌تواند درمان مفیدی برای شما باشد. برای اطلاع از هزینه بوتاکس پیشانی بر روی لینک کلیک کنید.

بوتاکس کف دست چگونه انجام می‌شود؟

روش کار در تزریق بوتاکس کف دست به این صورت است که پزشک به ازای هر سانتی متر مربع یک تزریق عمیق انجام خواهد داد و مقدار مناسب از دارو را تزریق می کند. معمولا در طی تزریق فرد درد زیادی را حس نمی کند، اما اگر فرد احساس نارضایتی کند، بی حسی اعمال می شود.

پرسش و پاسخ در مورد بوتاکس لب

از بین بردن بوتاکس لب چگونه انجام می‌شود؟

در صورتی که پس از تزریق از بوتاکس خود راضی نبودید و تمایل دارید هر چه سریع تر اثر آن را از بین ببرید همه چیز بستگی به دوز بوتاکس استفاده شده در لب های شما دارد با مراجعه به پزشک و معاینه با استفاده از آنزیم هایی اثر بوتاکس را از بین میبرند. بهتر است پیش از انجام بوتاکس نزد متخصصی حرفه ای بروید تا از نتیجه کار راضی باشید.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس نیاز به بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی تحت داروهای بی‌حسی موضعی نیز انجام می‌شود. عمل بوتاکس درد خاصی ندارد و اگر هم فرد دردی را حس کند موقتی و گذراست و بعد از گذشت چند دقیقه از بین می‌رود. اما، ممکن است هنگام تزریق لب کمی درد داشته باشد. میزان درد بوتاکس لب به گفته افرادی که بوتاکس لب انجام داده‌اند مانند نیش زنبور می‌باشد.

ایا بوتاکس لب ضرر دارد؟

در صورت تزریق بوتاکس توسط فرد غیر متخصص، ضعف ماهیچه­ها، استفاده از بوتاکس ­های بی­کیفیت و فیک، آلرژی و تداخلات دارویی میتواند ضرر داشته باشد.

4.9/5 - (27 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *