دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوتاکس لبخند لثه ای چیست

بوتاکس لبخند لثه ای چیست؟

بوتاکس لبخند لثه ای، یکی از پرکاربردترین و موثرترین روش‌های اصلاح لبخند لثه ای است که امروزه متخصصان و پزشکان زیادی آن را به افراد پیشنهاد می‌دهند. لبخند لثه ای، لبخندی می‌باشد که در آن هیچ تناسبی میان لثه، دندان و لب‌ها وجود نداشته باشد. قطعا این نوع لبخند اعتماد به نفس افراد را می‌تواند برای لبخند زدن به شدت کاهش دهد و آن‌ها را به فکر راه چاره بیندازد. امروزه روش‌های زیادی برای اصلاح لبخند لثه ای وجود دارد که بوتاکس در بین تمام آن‌ها، کم هزینه ترین و بهترین روش به حساب می‌آید. کسانی که از عمل‌های تهاجمی و عمل‌های جراحی فک به شدت خودداری می‌کنند، تزریق بوتاکس لبخند لثه ای بهترین گزینه می‌باشد. چون تزریق بوتاکس از موثرترین و بهترین روش‌های درمانی می‌باشد که علاوه بر تاثیرگذاری بالا و مقرون به صرفه، در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شده و یک اقدام غیر تهاجمی است. به همین دلیل است که در مقایسه با سایر روش‌های درمانی بوتاکس لبخند لثه ای به شدت مورد توجه افراد قرار گرفته است.

بوتا‌کس لبخند لثه‌ای

بوتا‌کس لبخند لثه‌ای

می‌توان یک لبخند لثه ای را به طور مؤثر و به راحتی با بوتاکس درمان کرد. اما انجام این کار قبلا با جراحی انجام می‌شد و شامل تغییر موقعیت لب، برش دادن بعضی از قسمت‌های لثه و بلندتر کردن دندان‌ها بود. همچنین برای انجام جراحی لبخند لثه ای، بستری شدن برای بررسی میزان بهبودی، دریافت بی حسی موضعی، داشتن رژیم غذایی خاص و کنترل درد الزامی بود. اما امروزه با روش بوتاکس می‌توان تنها در ۱۰ دقیقه این کار را انجام داد. بوتاکس دارای سم بوتولینوم نوع A می‌باشد که می‌تواند در صورت تزریق، ماهیچه‌های لب فوقانی را شل نموده و در هنگام لبخند زدن، بالا آمدن لب فوقانی را محدود نماید، در نتیجه لثه پوشیده می‌ماند. در ناحیه ی بین بینی و لب فوقانی دو یا چند واحد بوتاکس تزریق می‌شود تا لبخند اصلاح شده و ظاهری جذاب تر و طبیعی تری ایجاد کند. لب بالایی که هنگام تزریق بوتاکس شل می‌شود، دیگر در حین لبخند زدن منقبض نشده و به اندازه ی قبل بالا نمی‌رود. باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که فقط متخصصانی که آموزش دیده اند می‌توانند بوتاکس لبخند لثه ای را انجام دهند، چون اعصاب و ماهیچه‌های زیادی در اطراف دهان و لب وجود دارد.

بوتاکس لبخند لثه ای برای چه افرادی مناسب است؟

بوتاکس لبخند لثه ای برای کسانی که لزوما بیماری زمینه ای نداشته باشند بسیار مناسب است. این روش درمانی برای افرادی با سن ۲۵ تا ۶۵ سال گزینه خوبی می‌باشد. ممکن است در برخی موارد و به صلاح دید پزشک متخصص این روش درمانی برای افرادی با سن و سال بالاتر و کم سن و سال تر انجام شود. بوتاکس لبخند لثه ای برای مادران شیرده و باردار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. همچنین اگر افرادی که نسبت به این ماده حساسیت داشته باشند، این روش درمانی برای آن‌ها توصیه نمی‌شود. به طور کلی روش درمانی برای افرادی مناسب می‌باشد که مبتلا به اختلالات عصبی نباشند و شرایط حاد یا خاصی نداشته باشند. باید همه این موارد قبل از شروع بوتاکس لبخند لثه ای درمان شده و توسط پزشک متخصص بررسی شود تا بعدا فرد دچار هیچ مشکلی نشود.

چند واحد بوتاکس برای لبخند لثه ای لازم است؟

برای از بین بردن این مشکل فرد تقریبا به یک یا دو واحد بوتاکس نیاز دارد. بوتاکس در قسمت‌های بین بینی و لب فوقانی تزریق می‌شود تا ماهیچه‌هایی که در حین لبخند زدن منقبض می‌شوند بتوانند به طور موقت متوقف شوند و بدون نشان دادن لثه‌ها افراد بتوانند لبخند بزنند.

مزایای بوتاکس لبخند لثه ای

مزایای بوتاکس لبخند لثه ای
 • تزریق بوتاکس لبخند لثه ای درد و ناراحتی بسیار کمی را به همراه دارد که این مشکلات در جلسات درمان بعدی کاهش می‌یابد.
 • تزریق بوتاکس لبخند لثه ای نیازی به بهبودی بعد از درمان نداشته و فرد می‌تواند بلافاصله بعد درمان به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
 • تزریق بوتاکس نسبت به دیگر روش‌های درمانی و عمل جراحی مقرون به صرفه بوده و نتیجه‌ی آن طبیعی است و می‌توان در زمان بسیار کمی از این تزریق نتیجه خوبی را دریافت کرد.

همچنین با توجه به نتیجه‌ی مطلوب می‌توان تزریقات را تنظیم کرد.

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای

باید گفت که ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای به نحوه مراقبت بعد از درمان، مهارت و تجربه پزشک متخصص و آناتومی بدن شما بستگی دارد. به طور کلی می‌توان گفت که تزریق بوتاکس لبخند لثه ای، بین ۴ تا ۹ ماه ماندگاری دارد. شما می‌توانید بعد از گذشت این بازه زمانی نسبت به تمدید آن مجددا این درمان را تکرار کنید و زیبایی را به چهره و لبخند خود بازگردانید. برای اصلاح فرم لبخند لثه ای، تزریق بوتاکس روشی ماندگار و دائمی نیست. این مسئله برای شما هم معایب داشته و هم مزیت. مزیتش این می‌باشد که شما می‌توانید همراه با روش‌های درمانی پیشرفته روز دنیا پیش بروید چون در آینده ممکن است روش‌های بهتری به منظور اصلاح لبخند لثه ای به افراد معرفی شود. و معایب آن صرف هزینه‌های زیاد برای تمدید این درمان است.

قیمت بوتاکس لبخند لثه ای چقدر است؟

برای اینکه از قیمت بوتاکس لبخند لثه ای باخبر شوید، باید به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و در این خصوص مشورت نمایید. در ابتدا پزشک متخصص وضعیت جسمانی بیمار را مورد بررسی قرار داده و با توجه به شرایط جسمانی او، برای شروع به درمان تعداد واحدهای بوتاکس را مشخص می‌‌کند. همه‌ی این موارد در تعیین هزینه‌های بوتاکس لبخند لثه ای تاثیر گذار هستند. به طور کلی باید گفت که درمان با بوتاکس، بسیار کم هزینه بوده و از سایر روش‌های درمانی همچون جراحی فک و لثه به صرفه تر است. بنابراین شما می‌توانید به عنوان یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه از این روش درمانی استفاده نمایید.

آیا تزریق بوتاکس لبخند لثه ای دردناک است؟

بیشتر افرادی که برای درمان لبخند لثه ای به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، قبل از اینکه نگران نتیجه خود درمان باشند، نگران دردی که در هنگام تزیق بوتاکس لبخند لثه ای رخ می‌دهند هستند. تزریق بوتاکس با سوزن‌های بسیار ریز پزشکی انجام می‌گردد که درد به خصوصی را برای بیمار ایجاد نمی‌کنند.

اگر شما جزو افرادی هستید که آستانه تحمل دردتان بسیار بالاست، قطعا بدون هیچ درد و ناراحتی می‌توانید درمان خود را شروع کنید.‌ اما اگر جزو افرادی هستید که به هیچ عنوان نمی‌توانید درد را تحمل کنید، خوب است تا قبل از درمان این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید تا پزشک از داروهای بی حسی موضعی برای شما استفاده کند.

مراقبت‌های قبل از درمان بوتاکس لبخند لثه ای

مراقبت‌های قبل از درمان بوتاکس لبخند لثه ای

قبل از اینکه بخواهید برای تزریق بوتاکس لبخند لثه ای اقدام نمایید باید یک سری اقدامات را انجام دهید. مراقبت‌های قبل از عمل به شرح زیر هستند‌:

 • قبل از درمان باید پوستتان کاملا تمیز و بدون آرایش باشد.
 • حداقل ۳ روز قبل از درمان از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • اگر حساسیت‌های پوستی یا سابقه حساسیت به بوتاکس دارید، حتما قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد حساسیت به مدت ۲۴ ساعت قبل از درمان خودداری کنید.

مراقبت‌های بعد از درمان اصلاح لبخند لثه ای

 بهتر است بعد از درمان مراقبت‌های بعد از آن را به خوبی انجام دهید تا احتمال به وجود آمدن عوارض به حداقل ممکن برسد و بالاترین میزان رضایت را از نتیجه درمان به دست آورید. مراقبت‌ بعد از بوتاکس لبخند لثه‌ای به شرح زیر هستند:

 • به مدت ۴ ساعت بعد از درمان از لمس و یا ماساژ دادن قسمت‌های تزریق شده خودداری کنید.
 • بهتر است بعد از تزریق تا یک هفته از انجام ورزش‌های سنگین خودداری نمایید.
 • توصیه می‌شود حداقل ۳ روز بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

عوارض بوتاکس لبخند لثه ای

عوارض بوتاکس لبخند لثه ای

همانطور که بیمار از فواید و مزایایی تزریق بوتاکس لبخند لثه ای بهره مند می‌شود باید عوارض این درمان را نیز در نظر بگیرید. در علم پزشکی هر روش درمانی دارای عوارضی می‌باشد که اگر توسط پزشک غیر متخصص و کلینیک‌های زیبایی نامعتبر انجام شود و برای تزریق از بوتاکس تقلبی استفاده گردد حتما با عوارض بوتاکس لبخند لثه ای روبرو خواهید شد.

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که همه‌ی عوارض بوتاکس در یک فرد به صورت همزمان رخ نمی‌دهد و به مراقبت و شرایط جسمی فرد بستگی دارد. با این حال فرد باید قبل از شروع درمان از عوارض احتمالی این تزریق آشنایی کامل را داشته باشد. عوارض درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس عبارتند از:

 • افتادگی لب‌ها
 • عدم تقارن در لبخند
 • اختلال در خوردن و آشامیدن
 • اختلال در تکلم
 • احساس درد و سوزش در ناحیه تزریق
 • نارسایی دهانی
 • کبودی و تورم در ناحیه تزریق

منبع: gum smile botox

سوالات در مورد بوتاکس لبخند لثه ای:

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اما بطور کلی ماندگاری آن ۴ تا ۹ ماه می‌باشد.

عوارض بوتاکس لبخند لثه ای چیست؟

افتادگی لب‌ها، اختلال در تکلم، کبودی، تورم، احساس درد و سوزش از عوارض بوتاکس لبخند لثه ای می‌باشد.

برای لبخند لثه ای چند واحد بوتاکس نیاز است؟

فرد برای از بین بردن این مشکل به یک یا دو واحد بوتاکس نیاز دارد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *