دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

مدت ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

لبخند زدن می‌‌توان چهره فرد را زیبا تر نشان دهد، بنابراین هر مشکلی که در قسمت‌های دهان و دندان وجود داشته باشد می‌تواند این زیبایی را تحت تأثیر قرا دهد. لبخند لثه ای وضعیتی می‌باشد که هنگام لبخند زدن لب بالایی فرد بالاتر از دندان‌های بالایی او قرار می‌گیرد و لثه اش بیش از حد نمایان می‌شود. این مشکل دلایل مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به عضلات بسیار قوی لب بالایی اشاره کرد. در بعضی از موارد نیز لبخند لثه ای به علت نازک بودن لب بالایی تشدید می‌گردد. همچنین می‌توان لبخند لثه ای را با تزریق بوتاکس، به راحتی و به طور موثر برطرف کرد. بهترین بخش این درمان این می‌باشد که تهاجمی نبوده و یک نوع روش درمان سریع است. بوتاکس دارای سم بوتولینوم نوع A می‌باشد و زمانی که تزریق می‌گردد می‌تواند باعث شل شدن ماهیچه‌های لب بالایی شود و همچنین می‌تواند در هنگام لبخند زدن، بالا رفتن لب بالایی را محدود کند، بنابراین لثه‌ها پوشیده مانده و بیش از حد معمول مشخص نمی‌شوند. در ناحیه بین بینی و لب بالایی تزریق دو یا چند واحد بوتاکس باعث می‌شود تا ظاهرلبخند لثه‌ای کاهش یافته و لبخند شما طبیعی‌ تر و جذاب‌ تر شود. در ادامه مطالب همراه ما باشید تا شما را بیشتر با ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای آشنا کنیم.

مدت ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای

مدت ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای

 در بسیاری از منابع ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای بین ۴ تا ۸ ماه ذکر شده است. اما اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم میزان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای بین ۳ تا ۶ ماه معقولانه تر به نظر می‌رسد. در مورد ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای چند نکته وجود دارد که شامل موارد زیر هستند. ۳ روز بعد از تزریق اثرگذاری بوتاکس لبخند لثه ای از شروع شده و تا دو هفته بعد کامل می‌گردد، انتظار نداشته باشید که پس از تزریق بوتاکس از همان لحظات اولیه لبخند لثه ای شما درمان شده باشد. میزان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای به برند بوتاکس تزریق شده بستگی زیادی دارد. بعد از تزریق مراقبت‌های اندکی نیز وجود دارند که باعث ماندگاری بیشتر لبخند لثه‌ای می‌شوند و قطعا دقت به آن‌ها بسیار ضروری و الزامی است. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به استفاده از کمپرس یخ، عدم ماساژ و لمس ناحیه تزریق، عدم دراز کشیدن و خوابیدن بعد از تزریق اشاره کرد. عوامل دیگر چون متابولیسم بدن فرد و همچنین سابقه تزریق بوتاکس در میزان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای تاثیر گذار هستند که از فردی به فرد دیگر این عوامل متفاوت هستند و باید در نظر گرفته شوند. عامل دیگری که بر افزایش میزان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای تاثیر بسیار زیادی دارد میزان و دوز تزریقی است. عوامل دیگری همچون کاهش استرس‌های روزانه، رژیم غذایی صحیح و تمدید به موقع می‌توانند بر افزایش ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای اثر مثبتی داشته باشند.

نحوه صحیح تزریق بوتاکس برای افزایش ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای چند مرحله ساده دارد. بی حسی، پاکسازی محل تزریق، کمپرس یخ و تزریق با سوزن مخصوص باریک کوتاه تریم مراحل تزریق بوتاکس هستند. اما برای تزریق لبخند لثه ای شناسایی نقاط مد نظر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که نیاز به تجربه بالا و دانش تئوری بروز دارد. تزریق بوتاکس لبخند لثه ای از چند نقطه بر روی لب بالا انجام می‌گردد که در عضلات لب بالا می‌توان با ایجاد محدودیت در حرکات انقباضی به نتیجه دلخواه رسید.

مراقبت‌های ‌قبل از بوتاکس برای افزایش ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

مراقبت‌های ‌قبل از بوتاکس برای افزایش ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

قبل از اینکه بخواهید تزریق بوتاکس لبخند لثه ای را انجام دهید نیاز است که یک سری مراقبت‌ها را رعایت کنید و به خوبی آماده شوید. این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • پوست خود را قبل از بوتاکس کاملا تمیز کرده کاملا و بدون آرایش باشد.
 • حداقل از ۳ روز قبل، از استعمال دخانیات خودداری نمایید.
 • در صورتی که سابقه حساسیت به بوتاکس یا حساسیت‌های پوستی دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • یک روز قبل از درمان، از مصرف داروهای ضد حساسیت و یا رقیق کننده خون خودداری نمایید.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس برای افزایش ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

پس از درمان توصیه می‌شود یک سری مراقبت‌ها را انجام دهید تا بتوانید به بهترین نتایج با کمترین عوارض دست یابید:

 • بعد از درمان تا ۴ ساعت از لمس و یا ماساژ دادن ناحیه‌های تزریق شده خودداری نمایید.
 • توصیه می‌شود که یک هفته از انجام ورزش‌های سنگین پرهیز کنید.
 • تا سه روز بعد از درمان بهتر است به صورت مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

انواع لبخند لثه‌ای

انواع لبخند لثه‌ای
 • لبخند لثه‌ای خفیف

اگر در هنگام خندیدن میزان بافت لثه‌ای کمتر از ۲۵ درصد از طول دندان‌ها نمایان شده باشد به‌ عنوان لبخند لثه‌ای خفیف در نظر گرفته می‌شود.

 • لبخند لثه‌ای متوسط

اگر در هنگام خندیدن میزان بافت لثه‌ای نمایان شده بین ۲۵ تا ۵۰ درصد از طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای متوسط در نظر گرفته می‌شود.

 • لبخند لثه‌ای پیشرفته

اگر در هنگام خندیدن مقدار بافت لثه‌ای نمایان شده بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد از طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای پیشرفته در نظر گرفته می‌شود.

 • لبخند لثه‌ای شدید

اگر در هنگام خندیدن مقدار بافت لثه‌ای نمایان شده بیشتر از ۱۰۰ درصد از طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای شدید در نظر گرفته می‌شود.

عوارض تزریق بوتاکس لبخند لثه ای

عوارض تزریق بوتاکس لبخند لثه ای

تزریق بوتاکس لبخند لثه ای عوارض خاصی ندارد اما ممکن است در حالتی خاص موارد زیر رخ دهند:

 • تورم و کبودی
 • عفونت به ندرت
 • وجود کمی درد
 • بدفرمی ناحیه تزریق در صورت حرکت ماده بوتاکس

چه عواملی باعث لبخند لثه‌ای می‌‌شوند؟

 به حالتی لبخند لثه ‌ای گفته می‌شود که هنگام لبخند زدن لب فوقانی فرد بالای خط لثه‌‌ها قرار بگیرد. به هنگام لبخند زدن در حالت طبیعی، در بین دندان‌‌ها تنها مثلث‌های کوچک صورتی دیده خواهند شد. لبخند طبیعی یا ایده آل نباید لثه‌‌ها را بیشتر از ۲ میلی متر نمایان کند. در حالی که بیش از ۳ میلی متر از بافت لثه را لبخند لثه ‌ای نمایان خواهد کرد. کسانی که لبخند لثه‌ ای دارند احساس می‌‌کنند که دارای دندان‌های کوچکی هستند و در نتیجه از زدن لبخند پرهیز می‌‌کنند. همچنین این عارضه می‌تواند اعتماد به نفس افراد را نیز تا حد زیادی کاهش دهد.

 بعضی از دلایل شایع بروز لبخند لثه‌ ای شامل موارد زیر است:

 • هایپرتروفی یا بزرگی بافت لثه می‌‌تواند باعث لبخند لثه ‌ای شود.
 • رشد بیش از اندازه استخوان ماگزیلا یا فک فوقانی می‌‌تواند در زمان لبخند زدن باعث نمایان شدن لثه‌‌ها شود.
 • بیش فعالی یا کوتاه بودن عضله ‌ی لب فوقانی می‌‌تواند در هنگام لبخند زدن باعث نمایان شدن لثه‌ها شود.
 • اندازه‌ و شکل دندان‌‌ها نیز می‌توانند در بروز این عارضه تاثیر گذار باشند. در صورت کوچک بودن دندان‌‌ها در هنگام لبخند زدن بافت لثه‌ی بیشتری دیده خواهد شد.

سوالات درمورد ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای

برای تزریق بوتاکس لبخند لثه ای چقدر زمان نیاز است؟

تزریق بوتاکس در زمان بسیار کوتاه و سریع انجام می‌شود و تنها ۳۰ دقیقه برای تزریق وقت نیاز است.

آیا تزریق بوتاکس لبخند لثه ای خطرناک است؟

تزریق بوتاکس لبخند لثه ای برای فرد هیچ گونه خطری نداشته و روشی بسیار ایمن و کم تهاجمی است.

آیا می‌توان مجدد تزریق بوتاکس لبخند لثه ای را تمدید کرد؟

بله. قبل از اینکه اثر تزریق بوتاکس لبخند لثه ای بطور کامل از بین برود توصیه می‌شود که نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *