دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

فیلر چانه

فیلر چانه

یکی از مهم ترین قسمت هایی که شکل صورت را تعیین می نماید، چانه است. به همین دلیل شکل و فرم چانه بر زیبایی صورت و هماهنگی آن به صورت مستقیم تأثیر می گذارد. برخی از عوامل مثل عوامل ژنتیکی و پیری موجب از حالت ایده آل خارج شدن چانه می شوند که این حالت موجب مختل شدن هماهنگی و زیبایی صورت می گردد. با استفاده از فیلر چانه می توان به فرم مورد نظر خود دست یافت و هم چنین نقایص ساختاری را پوشاند و چانه را طبق شکل صورت و بدون انجام عمل جراحی شکل داد. در این مقاله ما قصد داریم شما را با فیلر چانه آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تعریف فیلر چانه

فیلر چانه یک روش درمانی است که به کمک این روش می توان اکثر مشکلات مثل عدم تقارن، فرورفتگی و نا برابری در چانه را اصلاح نمود و هم چنین با استفاده از این روش می توان به چانه شکل داد.

درست است که فیلر چانه یک روشی می باشد که می تواند در اکثر مشکل های مربوط به چانه استفاده شود کلی در بعضی موارد امکان دارد استفاده از فیلر کفایت نکند. در این موارد می بایست از عمل جراحی استفاده گردد. با مراجعه کردن به پزشک زیبایی و معاینه کردن ناحیه تحت درمان پزشک می تواند تعیین کند که چه گزینه درمانی برای افرادی که دچار ناهنجاری در چانه می باشند مناسب است.

مشکل های رایج چانه

مشکل های رایج چانه

مشکل های رایج چانه عبارتند از:

 •  کمبود حجم
 •  بزرگی چانه
 •  عقب بودن چانه
 • مشخص نبودن خط چانه
 •  افتادن در زیر چانه
 •  عدم تقارن

مشکل های رایج مربوط به چانه موجب متفاوت بودن چانه نسبت به دیگر قسمت های بدن می شود. به همین علت اکثر متقاضیانی که با تمایل به انجام عمل های متنوع زیبایی قسمت های گوناگون صورت مراجعه می نمایند، متوجه می شوند که مشکلات مربوط به چانه می باشد.

هزینه فیلر چانه

هزینه فیلر چانه

در تعیین هزینه فیلر چانه عوامل زیادی تاثیر می گذارند که این عوامل عبارتند از:

 • نوع ژل مصرفی

هر چه قدر که ژل مصرفی از برند های معتبر و با کیفیت باشد، مسلما هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. ژل هایی که به شکل فله ای فروخته می شوند از لحاظ کیفیت در وضعیت بهتری قرار ندارند و نباید به خاطر پرداخت هزینه کمتر سراغ این ژل‌ ها رفت.

 • میزان ژل تزریق شده

 هر چه قدر که میزان ژل مصرفی بیشتر باشد هزینه نهایی نیز بالاتر خواهد رفت.

 • دستمزد دریافتی پزشک

میزان تجربه و مهارت پزشک از عامل مهم دیگر در تعیین قیمت تزریق فیلر چانه می باشد. به این صورت که هزینه تزریق فیلر چانه در شهر های بزرگ و شهرستان ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

نحوه انجام تزریق فیلر به چانه

فیلر چانه در واقع رساندن چانه به شکل مد نظر با استفاده از تزریق مواد پر کننده مخصوص به چانه می باشد. از فیلر چانه می توان برای کل افرادی که به اختلال چانه مبتلا هستند، استفاده نمود. ولی از افرادی که زیر 18 سال دارند از والدین رضایت کتبی خواسته می شود. پیش از تصمیم گیری برای استفاده از فیلر چانه، ظاهر صورت می بایست از کل زوایا ارزیابی و عکسبرداری گردد. نقص ساختاری باید با استفاده‌ از بررسی عکس های گرفته شده و مقایسه نمودن آن ها را با همدیگر مشخص گردد، در صورت تصمیم گیری برای تزریق فیلر چانه می بایست نواحی که تزریق انجام می گردد تعیین شود. این فیلر‌ها اکثرا حاوی اسید هیالورونیک می باشند. تمام مواد فیلر به کار رفته باید محصول هایی باشند که به کمک وزارت بهداشت تأیید شوند. درست است که به صورت کلی در فیلر چانه به بیهوشی نیازی نیست، ولی در برخی موارد از کرم های بی حسی موضعی استفاده می شود. بعد از انجام عمل بی حسی، فیلر با استفاده از سوزن های کوچک زیر پوست تزریق می گردد.

مراقبت بعد از فیلر چانه

مراقبت بعد از فیلر چانه

با انجام مراقبت هایی که در ادامه ذکر می کنیم می‌ توانید به بهترین نتایج با کمترین عوارض از تزریق فیلر چانه دست یابید.

 • برای کاهش تورم پس‌ از تزریق فیلر چانه از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از مواد آرایشی که حاوی آلفا هیدروکسی اسید و دیگر مواد فعال هستند خودداری نمایید‌.
 • تا یک‌ روز پس از درمان آرایش نکنید.
 • از وارد کردن وزن و فشار به چانه خودداری کنید.
 • از مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید.
 • از انجام ورزش و فعالیت‌ های سنگین اجتناب کنید.

خطر ها و عارضه های تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر از جمله امور غیر جراحی به حساب می‌آید؛ ولی احتمال دارد که پس از تزریق فیلر چانه خطرات و عوارض جانبی به دنبال آن ایجاد گردند. شایع ترین عوارض جانبی تزریق فیلر چانه شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • تورم
 • کبودی

 لازم به‌ ذکر است که تورم و قرمزی، با سپری شدن چند ساعت و کبودی نیز بعد از گذشتن چند روز بهبود می یابد.

 درصورتی که تزریق فیلر چانه با استفاده از فیلر های نا مرغوب و توسط افراد غیر ماهر انجام گردد، توده هایی در زیر پوست ایجاد می شوند.

مقدار ژل لازم برای تزریق فیلر چانه

برای تزریق فیلر چانه نمی توان مقدار دقیقی را تعیین کرد چرا که این مقدار به عوامل زیادی از جمله مشکل چانه بستگی دارد.

ماندگاری فیلر چانه

 فیلر هایی که از آن ها برای بالا بردن حجم و فرم دهی صورت و بدن به کار می رود، امروزه دارای اثرات موقتی می باشند و بعد از مدتی به تمدید و تکرار تزریق نیازمند می شوند. لازم به ذکر است که در گذشته فیلر های دائمی بسیار رواج داشتند اما به علت داشتن عارضه های زیاد و مشکل هایی که در تخلیه این فیلر ها به وجود می آمد، منسوخ شدند.

 با توجه به تمام مطالب ذکر شده باید گفت که ماندگاری فیلر چانه حدود ۹ تا ۱۸ ماه می باشد که در افرادی امکان دارد مقداری کمتر یا بیشتر هم باشد.

کاندید های مناسب برای تزریق فیلر چانه

کاندید های مناسب برای تزریق فیلر چانه افرادی هستند که دارای پوستی افتاده هستند، درگیر چین و چروک های عمیق در بافت چانه می باشند، دارای چانه های عقب رفته هستند، دچار آویزانی غبغب می باشند و کسانی که از فرم صورت خود رضایت ندارند.

مدت زمان اثر گذاری فیلر چانه

تزریق فیلر چانه در یک جلسه انجام می‌ شود، اما در صورت نیاز به اصلاح آن در حین تزریق که به وسیله پزشک زیبایی انجام می‌ شود، امکان دارد یک جلسه اضافی نیاز باشد. تزریق فیلر چانه یک روش کوتاه مدت است و در مدت زمان 15 دقیقه به اتمام می‌ رسد.

لازم به ذکر است که ماندگاری ژل تزریق شده به ماده تشکیل دهنده آن بستگی دارد. ولی می توان گفت که ژل هایی که دارای هیالورونیک اسید می باشند دارای ماندگاری ۱ الی ۲ ساله هستند.

مزایای فیلر چانه

مزایای فیلر چانه

فیلر چانه یک روش ساده و بدون درد می باشد که بسیاری از ناهنجاری های موجود در چانه را در یک جلسه اصلاح می کند. فیلر چانه یک روش غیر جراحی می باشد و مزیت های این روش درمانی عبارتند از:

 • به بیهوشی نیازی ندارد.
 • به ریکاوری نیازی ندارد.
 • یک فرآیند کوتاه مدت می باشد و به زمان طولانی نیازی ندارد.
 • با تعیین نمودن خط چانه، ظاهر جوانی در صورت ایجاد می نماید.
 • جلوه ای جذاب تر به چهره می دهد.
 • به بستری شدن نیازی ندارد.
 • احتمال ایجاد عوارض پس از عمل بسیار کم می باشد.

سوالات درمورد فیلر چانه

آیا تزریق فیلر چانه دردناک است؟

خیر، یک ماده بی حسی با پر کننده چانه، تزریق می گردد که درد را بسیار پایین می آورد.

تزریق فیلر چانه به چه قدر زمان نیاز دارد؟

کمتر از یک ربع برای تزریق فیلر چانه نیاز است.

تزریق فیلر چانه برای چه کسانی مناسب است؟

کاندید های مناسب برای تزریق فیلر چانه افرادی هستند که دارای پوستی افتاده هستند، درگیر چین و چروک های عمیق در بافت چانه می باشند، دارای چانه های عقب رفته هستند، دچار آویزانی غبغب می باشند و کسانی که از فرم صورت خود رضایت ندارند.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *