دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

قیمت آنزیم بینی چقدر است؟

قیمت آنزیم بینی

 یکی از رایج ترین عمل‌های جراحی پلاستیک در جهان که برای رفع مشکلات پزشکی یا تغییر شکل و اندازه بینی انجام می‌شود جراحی زیبایی بینی می‌باشد. این عمل جراحی، تنها یک عمل جراحی تهاجمی بوده و خطرات مربوط به خود را دارد. اما امروزه برای رفع مشکلات مربوط به بینی راه حل‌های جایگزین زیادی ارائه شده‌‌ اند که تهاجمی نیستند. یکی از این راه حل‌ها که به منظور کوچک کردن و تغییر فرم بینی کاربرد دارد تزریق آنزیم به بینی می‌باشد. شما با انجام این روش غیر تهاجمی می‌توانید شکل و فرم بینی دلخواه خود را به دست آورید. اما بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که برای انجام این کار شما باید در مرحله اول قیمت آنزیم بینی را در نظر داشته باشید و سپس این کار را انجام دهید. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت آنزیم بینی تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

قیمت آنزیم بینی چقدر است؟

قیمت آنزیم بینی می‌تواند به عوامل گوناگونی بستگی داشته باشد. از عوامل تاثیرگذار بر هزینه تزریق آنزیم بینی می‌توان به تعداد جلسات درمان، میزان آنزیم مصرف شده، محل قرارگیری کلینیک یا مطب پزشک، میزان تخصص و دستمزد پزشک و فرم بینی زیباجو اشاره کرد. که در ادامه راجع به هر کدام توضیح خواهیم داد:

قیمت آنزیم بینی چقدر است؟
  • کلینیک یا مرکز درمانی که برای این روش به آن مراجعه می‌شود.

کلینک و مرکزی که برای درمان با آنزیم بینی به آن مراجعه می‌کنید هم در قیمت آنزیم بینی تاثیر گذار است. چون هر چه قدر تجهیزات کلینیک مدرن و به روز باشد و همچنین کلینیک معتبر باشد قیمت آنزیم بینی هم بیشتر خواهد بود.

  • تجربه و تخصص پزشک

از آنجایی که اصلی ترین عوامل رسیدن به یک نتیجه عالی و مطلوب مراجعه به یک پزشک ماهر و باتجربه می‌باشد، هر چقدر میزان مهارت و تجربه پزشک زیاد باشد حتما میزان دستمزد دریافتی هم بیشتر خواهد بود.

  • تعداد جلسات درمانی

در بعضی از مواقع پزشک تشخیص می‌دهد که باید عمل تزریق در چند جلسه درمانی انجام شود، به همین خاطر، از دیگر عوامل موثر در قیمت آنزیم بینی تعداد جلسه‌های درمانی می‌باشد، هر چه قدر که تعداد جلسه‌ها افزایش یابد قیمت آنزیم بینی نیز افزایش خواهد یافت.

  • مقدار آنزیم لازم و فرم بینی

با توجه به فرم بینی قطعا به مقدار متفاوتی از آنزیم بینی نیاز خواهد یود. پس شما می‌بایست پیش از انجام این روش درمانی، انتظارات خود را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید و از پزشک درخواست نمایید قیمت آنزیم بینی را به شما اطلاع دهد.

تزریق آنزیم به بینی به چه صورت است؟

تزریق آنزیم به بینی فرآیندی کاملا استریل و بهداشتی است که در کلینیک‌های معتبر و توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. برای این کار دستیار پزشک در مرحله اول سطح بینی را با مواد ضدعفونی کننده همچون الکل ضد عفونی می‌کند و سپس تزریق به بینی با رعایت اصول استریل و توسط پزشک صورت می‌گیرد.

مزایای تزریق آنزیم بینی

تزریق آنزیم بینی یک پروسیجر غیرتهاجمی می‌باشد که امروزه به دلیل غیر تهاجمی بودن جایگزین عمل جراحی شده است. علت رایج شدن این پروسیجر مزایایی می‌باشد که نسبت به جراحی بینی دارد. مهمترین مزایای تزریق آنزیم بینی عبارتند از:

مزایای تزریق آنزیم بینی
  • عدم نیاز به بیهوشی

عمل جراحی رینوپلاستی یک عمل زیبایی می‌باشد که تحت بیهوشی انجام می‌شود. علت بیهوش کردن بیمار در عمل زیبایی بینی، این می‌باشد که این جراحی دارای جراحات و برش‌هایی است که می‌تواند بیمار را دچار درد کند. همچنین ممکن است بیمار هوشیار حین عمل دچار اضطراب و ترس شده و باعث رساندن آسیب به خود و تیم جراحی گردد.

 نوع بیهوشی معمول در این عمل بیهوشی جنرال می‌باشد که به فرایند اینتوبه شدن نیاز دارد. این فرایند هم ممکن است سبب درد در ناحیه گلو و در موارد نادر باعث شکستن دندان و آسیب به تارهای صوتی شود. این در حالی است که تزریق آنزیم به بینی نیازی به بیهوشی نداشته و یک فرایند کوتاه می‌باشد. البته در برخی موارد هم ممکن است به فرد مراجعه کننده مقداری داروی بی حسی تزریق گردد.

  • عدم وجود ریکاوری

ریکاوری دوره ای می‌باشد که برای کسانی که تحت بیهوشی بوده‌‎اند لازم و ضروری است. در این دوره از بدن بیمار داروهای بیهوشی دفع می‌شود و پس از مدتی فرد به هوشیاری کامل می‌رسد. اما در تزریق آنزیم به بینی به دلیل عدم استفاده از داروهای بیهوشی، نیازی به طی کردن دوران ریکاوری نیست و به همین دلیل است که این‌ مورد از بهترین مزایای تزریق آنزیم بینی به حساب می‌آید.

  • مدت زمان کوتاه‌تر

همانطور که می‌دانید عمل‌های جراحی زمان بر هستند و کمترین زمانی که یک جراح برای عمل بینی نیاز دارد، نیم ساعت الی یک ساعت است. این زمان بدون در نظر گرفتن معطل شدن‌های احتمالی مراجعه کننده می‌باشد. این در حالیست که تزریق آنزیم به بینی یک فرآیند کوتاه مدت بوده و با همه‌ی تشریفات پیش از تزریق بین ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان می‌برد.

  • عوارض حداقلی

تزریق آنزیم به بینی عوارض بسیار کمی دارد. این در حالی است که عمل جراحی می‌تواند عوارض شدید و خطرناکی را ایجاد نماید. بنابراین اگر از عوارض عمل جراحی ترس دارید، بهترین راه برای تغییر دادن فرم بینی، تزریق آنزیم می‌باشد.

  • امکان بازگشت به حالت اولیه:

در عمل جراحی زیبایی بینی فرایند استئوتومی انجام می‌شود. در واقع استئوتومی فرایندی می‌باشد که در آن بخشی از غضروف و استخوان بینی با ابزارهای مخصوص جراحی برداشته می‌شوند. همچنین بهتر است بدانید که این فرایند برگشت ناپذیر است. این در حالیست که فرد می‌تواند در تزریق آنزیم به بینی در مراحل اولیه و در صورت عدم رضایت از تغییرات ایجاد شده با عدم تزریق در نوبت‌های بعدی و به راحتی شکل و حالت اولیه بینی خود را به دست آورد.

  • هزینه کمتر

از دیگر مزایای این روش می‌توان به کمتر بودن قیمت آنزیم بینی اشاره کرد. همچنین تزریق آنزیم به دلیل این که به مراقبت‌های خاصی ندارد قطعا کم هزینه خواهد بود.

سوالات درمورد قیمت آنزیم بینی

آیا تزریق آنزیم به بینی باعث کوچک شدن بینی می‌شود؟

بله، تزریق آنزیم به بینی یکی از روش‌های کوچک کردن بینی می‌باشد.

آنزیم بینی بهتر است یا فیلر بینی؟

نمی‌توان گفت که آنزیم بینی بهتر است یا فیلر بینی؛ چون هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *