دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هیر فیلر چیست؟

هیر فیلر چیست؟ روشی برای کاهش ریزش مو

موهای سر انسان علاوه بر بر زندگی شخصی بر شغل نیز تاثیر می گذارد. آراستگی و لباس انسان ها می تواند تا حدودی شخصیت انسان را معرفی کند. اما فقط نوع پوشش نمی باشد، بلکه موی سر نیز بر شخصیت انسان تاثیر زیادی می گذارد. زمانی که افراد دچار ریزش مو می شوند، این مسئله به اعتماد به نفس آن ها آسیب زیادی وارد می کند. به همین دلیل هیر فیلر، یکی از روش های درمانی بسیار موثر و کارآمد برای درمان نمودن ریزش مو می باشد. اما این سوال پیش می آید که هیر فیلر چیست؟ در ادامه مطلب به پاسخ این سوال می پردازیم.

هیر فیلر چیست؟

هیر فیلر چیست؟

 هیر فیلر مو به نوعی یک تزریق به شمار می آید که دارای فرمول خاص و انحصاری و همچنین اسید هیالورونیک است که برای زنده کردن مو از آن استفاده می شود. هیر فیلر مو کمک می کند تا ریزش مو متوقف شود و نیز در درمان رشد مجدد مو ها تأثیر بسیاری دارد.
درمان با هیر فیلر مو برای افرادی که نوع شدیدی از کم پشتی و ریزش مو، دارند می تواند روشی بسیار اثر گذار باشد. فیلر مو به نوعی یک ماده تزریقی می باشد که طبق فرمولاسیون خاصی درست شده است. انتخاب بهترین برند هیر فیلر هم مهم است
نکات بسیار مهمی که می بایست در این زمینه بدانید، به شرح زیر می باشد:

 • انجام فیلر مو می تواند باعث کاهش ریزش مو شود و در بهبود رشد مجدد مو ها اثر گذار باشد.
 • این روش زیبایی با دارا بودن هیالورونیک اسید در بیشتر مواقع روند ریزش مو را متوقف می کند و نیز می تواند انجام این کار را تضمین کند.
 • این روش همزمان فولیکول های مو و پوست سر را احیا می کند تا رشد دوباره مو ها تحریک شود.
 • فرمول پپتید هایی که ثبت شده و هیالورونیک اسید موجب تقویت موها در فولیکول های مو می شود و بر اساس تحقیقات بالینی باعث می شود تا موهای ضخیم ایجاد شود.

روش تزریق هیر فیلر

 درمان با هیر فیلر به بیهوشی نیازی ندارد. در صورتی که خود بیمار بخواهد، از ژل نارکوتیک به صورت موضعی استفاده می گردد که اثر آن هم پس از نیم ساعت رفع می شود.

هیر فیلر تنها روی پوست تمیز و سالم و بدون التهاب تزریق می گردد. به همین دلیل، پوست سر قبل از تزریق باید با سواب الکلی ضد عفونی شود.

در این درمان، از روش تزریق میکرو الیکوات به کار می رود که در آن، در هر سوراخ به فاصله ی دو دهم تا چهار دهم سانتی‌ متر، فیلر به مقدار ۲ صدم الی ۵ صدم میلی‌ لیتر به شکل زیر جلدی تزریق می‌ گردد. هر خط این سوراخ ها، با یکدیگر یک سانتی متر فاصله باید داشته باشند. با هر یک میلی لیتر فیلر، ناحیه ای به اندازه یک کف دست قابل درمان می باشد. مدت زمان درمان هیر فیلر ۴۵ دقیقه است.

موقع و پس از درمان، ماساژ ملایمی انجام می شود تا محصول به صورت یکنواخت در زیر پوست سر پخش شود و درد از بین‌ برود.

دقت کنید که بدن تمام افراد و مشکل های مویی آن ها با هم متفاوت است. به همین دلیل، بدن هر فرد پاسخ متفاوتی به درمان خواهد داد.

مراقبت های بعد از هیر فیلر چیست؟

مراقبت های بعد از هیر فیلر چیست؟

یکی از مهم ترین مراحل تزریق هیر فیلر، مراقبت های بعد از هیر فیلر می باشد، که یکی از مسئله های مهم در این زمینه به شمار می رود. افراد با رعایت کردن مراقبت ها و توصیه های پزشک متخصص می توانند نتایج بهتری بدست آورند. تزریق فیلر مو عوارض چندانی ندارد و بلافاصله پس از تزریق آن می توان به فعالیت های روزانه خود بروید. با رعایت نکات زیر می توان نتیجه های درمان با هیر فیلر را بهبود بخشید:

 •  به مدت ۲۴ ساعت از رفتن به استخر یا سونا خودداری کنید.
 •  در معرض آلودگی ها قرار گرفتن می تواند باعث بروز عفونت در قسمت تزریق شود. خوب است به مدت ۲۴ ساعت از رفتن به محیط های گفته شده خودداری شود.
 • به مدت ۴۸ ساعت پس از انجام این روش از رنگ کردن مو ها خودداری کنید، چون مواد شیمیایی که در رنگ مو یا ژل مو ها وجود دارد می تواند باعث التهاب شدید ناشی از تزریق هیر فیلر مو شود و شخص را با عارضه جدی تری رو به رو کنند.
 • از سشوار کشیدن و شستشوی مو ها خودداری کنید.
 • بعضی از متخصص ها باورند بر این دارند که شستشوی مو ها و استفاده از سشوار به مدت ۲۴ ساعت پس از روش، فرد را از رسیدن به نتایج بهتر محروم می کند.

عوارض هیر فیلر

معمولا بیشتر روش های درمانی که بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد، دارای مزیت های فراوانی می باشد، که در کنار این مسئله نیز نباید از معایب آن غافل شد. هیر فیلر مو از این قاعده به کنار نبوده و عوارضی نیز دارد. از عوارض هیر فیلر مو می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:‌

 • درد کوتاه مدت که در تزریق پوست سر رخ می دهد.
 • تورم، قرمزی، خارش و درد جزئی که پس از تزریق در قسمت مورد نظر ایجاد شود و کمتر از ۷۲ ساعت از بین خواهد رفت.
 • امکان دارد بعضی از افراد به مواد تشکیل هیر فیلر مو واکنش هایی نشان دهند.
 • لازم به ذکر است که خطر های این عوارض باید به وسیله پزشک متخصص برای شخصی که این روش را انجام می دهد توضیحاتی در این مورد داده شود. تمام عارضه جانبی به غیر از مواردی که در قسمت بالا توضیح داده شد و یا بیش از یک هفته طول کشید و هر نوع ناراحتی احساس کردید باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

استفاده از روش هیر فیلر برای چه نوع افرادی مناسب نمی باشد؟

 استفاده از روش هیر فیلر مو برای بعضی افراد مناسب نیست و خوب است که بعضی از افراد از این روش درمانی استفاده نکنند و نیز برای بهره گرفتن از این روش با پزشک متخصص خود مشورت کنید. کسانی که کاندیدای مناسب برای هیر فیلر مو نمی باشند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مردان و زنان با آلرژی بالا به هیالورونیک اسید
 • زنان، شیرده و باردار
 • افرادی که از داروهایی مانند انعقاد خون یا رقیق کننده خون استفاده می کنند.
 • افرادی که در سیستم ایمنی بدن خود دچار مشکل هستند.
 • افرادی که ابتلا به التهاب پوست سر هستند.
 • افرادی که بیماری دیابت دارند.
 • افرادی که مبتلا به آندوکاردیت، رماتیسم، آنژین و آسیب های مفصلی هستند.
 • افرادی که ناحیه سر دارای زخم باز و عفونی هستند.
 • به علاوه کسانی که گفته شد روش هیر فیلر مو برای افراد زیر مناسب می باشد که عبارتند از :
 • افرادی که از آلوپسی رنج می برند.
 • افرادی که در هر سنی موهای ضعیف و کم پشتی دارند.
 • افرادی که از ریزش بیش از حد مو رنج می برند.

تعداد جلسه های درمان با هیر فیلر

تعداد جلسه های درمان با هیر فیلر

اگر بخواهیم در مورد، تعداد جلسه های درمان با هیر فیلر مو گفت و گو کنیم، باید اشاره کرد که به شکل طبیعی مشکلات موی هر فرد منحصر به فرد می باشد و با یک دیگر کاملا فرق دارد. امکان دارد افراد برای این شیوه درمانی پاسخ های مختلفی بدهند و مشخص کردن تعداد جلسات هیر فیلر مو به پزشک معالج شما بستگی دارد و او باید تعداد جلسه های مناسب را برای شما تعیین کند.
به طور معمول تزریق هیر فیلر مو به شکل میانگین دو ماه و در فاصله های میان دو هفته یکبار به طول می انجامد، ولی تزریق فیلر موی استاندارد، برای بار اول هر ۲ هفته یک بار انجام می شود و به مدت ۸ هفته طول می کشد. لازم به ذکر است که تاثیرات تزریق هیر فیلر مو برای هر شخص متفاوت است و حدود یک سال ماندگاری دارد و اگر بخواهید آن را دوباره تمدید کنید، نیاز است تا آن جلسات را دوباره تکرار کنید.

مزایای تزریق هیر فیلر

تزریق فیلر مو دارای مزیت های متنوعی است که چند موارد از مزایای آن در پایین ذکر شده است :

 • تزریق فیلر مو ایمن بوده می باشد به خاطر همین نتیجه های درمانی و واقعی را بر مو ها خواهد داشت.
 • فیلر مو تاثیرات منفی بر مو و یا پوست سر نمی گذارد و ریزش مو را نیز افزایش نمی دهد زیرا این فیلر دارای عناصر طبیعی است. هم چنین از آن جایی که ماندگاری زیادی نیز دارند می تواند کم پشتی موها را بر طرف نموده و ظاهری پرتر به آن ها ببخشد‌.
 • با رنگ مو سازگار می باشد و با مصرف آن نیز تداخلی به وجود نمی آورد.

هزینه هیر فیلر چه قدر هست؟

قیمت هیر فیلر کل این شیوه درمانی به شدت ریزش موی فرد بستگی دارد.
هر چقدر ناحیه ی تحت درمان بیشتر و بزرگ تر باشد در آخر نیز به فیلر بیشتری نیازمند خواهیم بود. این شیوه درمان توسط پزشک ها و پرستاران بسیار زبر و ماهر صورت می ‌گیرد، تا از وقوع هر نوع عوارض جانبی جلوگیری شود.

درمان با هیر فیلر چه فایده هایی دارد؟

می توان اشاره نمود که فیلر مو یک شیوه درمانی بسیار مناسب به شمار می آید و در بیشتر موارد برای معکوس نمودن روند ریزش مو مطلوب هست و در عین حال موجب می شود پوست سر و فولیکول های مو احیا شود تا رشد مو را تحریک نماید.
فواید بسیار مهم درمان به وسیله فیلر مو عبارت اند از:
فیلر مو موجب احیا و بازسازی قوی بر روی فولیکول های مو و پوست سر می شود و همچنین موجب :

 •  جلوگیری از ریزش مو می شود.
 • سرعت رشد مو را افزایش می دهد.
 • فولیکول های غیر فعال را فعال می کند.
 • موجب شادی و تقویت موهای نازک و شکننده می شود.
 • فیلر مو، موهایی سالم و براقی را می تواند به شما هدیه کند.

ماندگاری هیر فیلر

تاثیر درمان هیر فیلر برای کل بیمار ها با یکدیگر متفاوت است، ولی معمولا هیر فیلر تا یک سال ماندگاری دارد و در صورت نیاز به تمدید، می توان جلسه های درمان را تکرار نمود.

سوالات درمورد هیر فیلر

هیر فیلر چیست؟

هیر فیلر روشی درمانی برای رفع مشکل ریزش مو می باشد.

آیا هیر فیلر دارای عوارض جانبی است؟

مثل کل روش های درمانی و زیبایی این روش‌ نیز دارای عوارض جانبی است.

هزینه درمان با هیر فیلر چه قدر است؟

هزینه درمان با این روش درمانی به عوامل زیادی بستگی دارد مثل میزان دستمزد پزشک، ناحیه تحت درمان، میزان فیلر مصرفی و...

5/5 - (3 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *