دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

مراقبت های بعد از هیر فیلر

مراقبت های بعد از هیر فیلر

درمان با هیر فیلر یکی از روش های درمانی با کم ترین عوارض است. بنابراین پس از تزریق هیر فیلر به مراقبت خاصی نیاز نمی باشد و بلافاصله پس از تزریق هیر فیلر می‌ توانید به فعالیت‌ های روز مره خود ادامه دهید. به‌ صورت کلی پس از این روش درمانی مراقبت های بعد از هیر فیلر طبق تشخیص پزشک و ناحیه تحت درمان تنظیم می شود؛ ولی با انجام مراقبت هایی که در ادامه مطلب توضیح می دهیم می توانید به بهترین نتایج درمانی دست یابید.

مراقبت های بعد از هیر فیلر

مراقبت های بعد از هیر فیلر

با انجام مراقبت هایی که در ادامه ذکر می کنیم می توانید به بهترین نتایج با کم ترین عوارض دست یابید.

 • یک روز اول پس از تزریق هیر فیلر، از خارش یا ماساژ پوست سر خودداری کنید.
  بهتر است برای پیشگیری از بروز عفونت که به ندرت ممکن است اتفاق بیفتد، از خاراندن پوست سر خود و یا ماساژ دادن آن خودداری نمایید.
 • بعد از تزریق هیر فیلر از انجام ورزش و فعالیت های شدید و سنگین اجتناب نمایید.
  توصیه می شود تا چند ساعت از انجام ورزش‌ ها و فعالیت های شدید که موجب بالا رفتن گردش خون می‌ شوند، خودداری نمایید.
 • حداقل تا سه روز بعد از تزریق هیر فیلر از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید.
  به دلیل تزریق‌ های پشت سر هم در ناحیه پوست سر توصیه می شود از رفتن به استخر برای پیشگیری از عفونت‌ های احتمالی خودداری نمایید.
 • تا یک روز بعد از تزریق هیر فیلر از شستن مو ها یا خشک کردن آن ها با سشوار خودداری نمایید.
  بعضی از پزشک ها اعتقاد دارند برای دریافت بهترین نتیجه از تزریق هیر فیلر، مو ها را تا یک روز نشویید و از خشک کردن با سشوار نیز پرهیز کنید.
 • ۷ روز بعد از تزریق هیر فیلر از رنگ زدن مو های خود پرهیز نمایید.
  به دلیل التهاب بسیار جزئی پوست سر در اثر تزریق های پی‌ در پی هیر فیلر پیشنهاد می‌ شود تا یک هفته از رنگ کردن مو ها خودداری نمایید.
 • استفاده از کمپرس سرد
  پس از تزریق هیر فیلر امکان دارد مقدار کمی قرمزی، تورم و خارش در ناحیه تزریق شده ایجاد گردد که برای کاهش این عوارض می توانید از کمپرس سرد تا ۸ ساعت پس از تزریق هیر فیلر استفاده نمایید.
 • از انجام فعالیت های حساس خودداری کنید.
  تزریق فیلر امکان دارد موجب اختلال هایی در بینایی گردد و در نتیجه باعث تاری دید شود، پس بعد از انجام تزریق هیر فیلر توصیه می شود از انجام فعالیت های حساس مثل رانندگی خودداری نمایید.
 • از مصرف دارو های رقیق کننده خون خودداری نمایید‌.
  از مصرف دارو هایی مثل ایبوپروفن، دارو هایی که ویتامین ای دارند خودداری نمایید.
 • در معرض نور خورشید به مدت طولانی قرار نگیرید.
  قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی موجب تاثیر منفی اشعه فرا بنفش بر نتیجه های تزریق هیر فیلر و هم چنین بالا رفتن عوارض می شوند، پس تا زمانی که عارضه های اولیه مثل کبودی و قرمزی به صورت کامل برطرف نشده باشد، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رفتن به سونا و سولاریوم خودداری کنید.
 • آب فراوان بنوشید.
  برای آب رسانی به پوست پس از تزریق هیر فیلر به مقدار کافی آب بنوشید.

به چه دلیل از هیر فیلر استفاده کنیم؟

انسان ها در اثر عوامل مختلفی از جمله استفاده از رژیم غذایی نامناسب، استفاده کردن از ابزار های حرارتی، مصرف دخانیات، به کم پشتی مو ها و هم چنین کاهش ضخامت جو دچار می شوند و در پی یافتن راهکار هایی برای بالا بردن تراکم مو ها و ضخامت آن ها می باشند و به علت اینکه هیر فیلر دارای انواع ویتامین ها، آنزیم ها و مواد معدنی هست، تاثیر زیادی در افزایش ضخامت مو ها و تراکم آن ها دارد و با استفاده از تزریق هیر فیلر در مدت زمان کوتاه نتایج قابل مشاهده خواهد بود.
با استفاده از تزریق هیر فیلر جذابیت چهره افزایش یافته و فرد جوان تر به نظر می رسد، به این صورت که با تزریق هیر فیلر مواد تزریق شده به ریشه مو ها نفوذ نموده و باعث تقویت فولیکول ها و رشد مجدد مو ها می شود، هم چنین مواد تزریق شده موجب بالا رفتن گردش خون در پوست و رسیدن مواد مغذی به ریشه مو ها و بالا رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می شود.
کل فرآیند های ذکر شده باعث رشد مجدد مو ها و پایین آمدن ریزش مو ها می گردند، در حقیقت هیر فیلر موجب می شود مشکلات مو در مدت زمان کم برطرف شده و به زیبایی چهره اضافه شود.

مراحل برطرف نمودن مشکل ریزش مو به کمک هیر فیلر

 • در مرحله اول هیر فیلر موجب مراقبت و تقویت ریشه مو ها می شود.

 به این ترتیب که تغییر های هورمونی و بالا رفتن سن باعث پایین آمدن ضخامت مو ها و کم رنگ شدن آن ها می گردد با تزریق کردن هیر فیلر به ناحیه های مختلف سر، مو ها در مقابل رادیکال های آزاد مقاومت بیشتری را کسب کرده و این ترکیب های مغذی موجب ترمیم یافتن مو های آسیب دیده و تقویت کردن آن ها می شوند. به این ترتیب موجب بالا رفتن تراکم مو ها نسبت به قبل و بالا رفتن جذابیت چهره فرد می گردد.

 • موجب رشد مجدد مو ها می شود.

مواد مغذی که در هیر فیلر وجود دارد موجب تقویت کردن و بالا رفتن مو های تازه می شوند به همین علت ناحیه هایی از سر که خالی شده اند، دوباره پر شده و نتیجه های آن به شکل طبیعی بر روی پوست قابل مشاهده خواهد بود.

 • هیر فیلر نتیجه های ماندگاری داشته و از ریزش مجدد مو ها پیشگیری می نماید.

 مواد مغذی هیر فیلر نتایج ماندگاری داشته و فقط در یک دوره خاص بر روی مو ها اثر نمی گذارد و مواد مغذی آن در مدت زمان زیاد در ریشه مو های باقی، تاثیر گذاشته و موجب تقویت آن ها می گردد، پس کسانی که تزریق هیر فیلر را انجام می دهند، مو های پر پشت و جذاب در مدت زمان طولانی را خواهند داشت و دیگر مو های آن ها دچار ریزش نخواهد شد.

نتایج بعد از درمان با هیر فیلر

نتایج بعد از درمان با هیر فیلر

با تزریق هیر فیلر سلول‌ های مرده احیا شده و این احیا شدن زمینه‌ را برای تقویت کردن مو های نازک، شکننده و قطع ریزش فراهم می نماید. طبق مطالعه های انجام شده، نتایج درمانی بعد از تزریق هیر فیلر عبارتند از:

 • افزایش تراکم مو
 • افزایش ضخامت مو
 • بهبود ظاهر مو

رعایت مراقبت های بعد از هیر فیلر موجب می‌ شود تا متقاضی به نتیجه دلخواه خود از این درمان دست یابد و به همین علت تمام متقاضیان باید به این نکات و مراقبت ها توجه کنند. استفاده از هیر فیلر نتیجه های مطلوبی را در زمان طولانی بر جای می‌ گذارند و با احیا نمودن فولیکول‌ های مو موجب تسریع روند رشد مو می‌ شوند.

رایج ترین عوارض احتمالی پس از درمان با هیر فیلر

درست است که هیر فیلر یکی از روش‌ های درمانی مورد تأیید و ایمن در کل جهان محسوب می شود. اما بعد از انجام امکان دارد بعضی اثر های جانبی برای فرد در پی داشته باشد. به‌ طور کلی عوارض هیر فیلر مو عبارتند از:

 • ایجاد زخم
 • آلرژی
 • خارش
 • قرمزی
 • تورم
 • درد

سوالات درمورد مراقبت های بعد از هیر فیلر

مراقبت های بعد از هیر فیلر شامل چیست؟

این‌ روش درمانی به مراقبت های خاصی نیاز ندارد ولی برای محکم کاری باید یک سری نکات رعایت شود ک در این مقاله به صورت کامل در رابطه با این مورد بحث شده است.

بعد از گذشت چه مدتی از تزریق هیر فیلر می‌توان مو ها را شست؟

برای دریافت بهترین نتیجه پس از تزریق هیر فیلر توصیه می‌ شود پس از گذشتن یک‌ روز از تزریق، مو های‌ خود را بشویید.

نتایج درمان با هیر فیلر پس از چه مدتی آشکار می‌ شود؟

طبق نتایج به دست آمده بعد از انجام ۴ جلسه درمانی به فاصله دو هفته روند بهبودی و توقف ریزش مو آغاز می‌ گردد.

4.3/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *