دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس چیست

عوارض درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس چیست؟

از جمله مشخصه‌های بارز در چهره هر فردی لبخند می‌باشد، ولی در صورتی که لبخند به زیبایی ظاهر منجر نشود، زیبایی فرد به مشکل برمی‌خورد. ممکن است در بعضی افراد لثه و یا لبخند لثه ظاهر شود و باعث ایجاد رنج در آنان شود. اگرچه برای تسکین لبخند لثه بسیاری از ارتودنتیست‌ها و پزشک‌ها درمان‌های مختلفی را عرضه می‌نمایند، ولی بسیاری از این شیوه‌ها جراحی می‌باشد به همین علت خیلی گران بوده و تهاجمی می‌باشند. یکی از روش‌های درمان استفاده از بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ ای است. این روش درمانی دارای یک سری عوارض است که در این مطلب ما به بررسی عوارض درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس می‌پردازیم.

عوارض درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس

عوارض درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس

تمام درمان‌ها دارای درجه‌ای از خطر می‌باشند. در مشاوره قبل از شروع درمان در مورد تمام عوارض و خطرات لبخند لثه‌ ای با شما صحبت خواهد شد و باید توسط یک متخصص با آموزش تخصصی سم بوتولینوم تجویز گردد. عموما عارضه‌های جانبی درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس شامل تورم و قرمزی در محل‌های تزریق، عدم تقارن، سردرد، افتادگی پلک یا ابرو و کبودی می‌باشد. این عارضه‌های جانبی طبیعی می‌باشند، که معمولا بعد از گذشت چند روز پس از درمان به وجود می‌آیند انتظار می‌رود که این عوارض موقتی باشند و بعد از گذشت چند هفته به خودی خود از بین بروند.

در این راستا یک روز قبل و بعد از تزریق توصیه می‌شود که از مصرف الکل دوری کنید.

همین طور از قرار گرفتن در استخر‌، معرض نور خورشید، سونا، انجام ورزش شدید و… به مدت دو روز و یا بر اساس توصیه پزشک خود، بعد از درمان اجتناب نمائید.

علت بروز عوارض درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس

علت بروز عوارض درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس

اگر کاندید مناسبی برای درمان لبخند لثه‌ ای نباشید با عوارض روبه رو خواهید شد. فقط پزشک است که می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا برای شما این درمان مناسب می‌باشد یا نه. پزشک بوتاکس در طول مشاوره پزشکی، سابقه پزشکی شما را بررسی می‌نماید و مطمئن می‌گردد شما برای درمان مناسب می‌باشید.

در مورد هر گونه عارضه‌ی پزشکی مطمئن شوید که پزشکتان را آگاه کرده‌اید؛ از جمله:

 •  هر دارویی که در حال حاضر مصرف می‌نمائید.
 • بیماری که عصب و عضله‌ها را تحت تاثیر می‌گذارد، مثل سستی سندرم لامبرت ایتون یا ماهیچه‌های صورت حساسیت داشتن به هر محصول سم بوتولینوم
 • در صورتی که قصد دارید در آینده جراحی کنید و یا از قبل جراحی صورت داشتید.
 • در صورتی که باردار می‌باشید و یا شیرده هستید و یا تمایل به باردار شدن دارید‌.

مراقبت قبل و بعد از درمان جهت جلوگیری از بروز عوارض درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس

مراقبت قبل و بعد از درمان جهت جلوگیری از بروز عوارض درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس

قبل از اینکه برای تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ ای بخواهید اقدامی بکنید باید به خوبی آماده شوید و یک سری اقداماتی را قبل از تزریق انجام دهید.

حتما در خاطر داشته باشید که پوستتان بدون آرایش و کاملا تمیز باشد. حال بهتر است که این اقدامات را بررسی نماییم.

 • مراقبت‌های قبل از درمان اصلاح لبخند لثه‌ ای:

از مصرف داروهای ضدحساسیت و یا رقیق کننده خون به مدت ۲۴ ساعت خودداری نمائید.

در صورتی که حساسیت‌های پوستی و یا سابقه حساسیت به بوتاکس دارید، حتما پزشکتان را آگاه سازید.

حداقل سه روز قبل از درمان از استعمال دخانیات خودداری نمائید.

 • مراقبت‌های بعد از درمان اصلاح لبخند لثه‌ ای:

مراقبت‌ بعد از بوتاکس لبخند لثه‌ ای را بعد از درمان بهتر است انجام نمایید، تا بتوانید احتمال به وجود آمدن عوارض را به حداکثر ممکن برسانید و بالاترین میزان رضایت را از نتیجه درمان بگیرید.

 • از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • به مدت چهار ساعت از ماساژ دادن و یا لمس نواحی تزریق شده بعد از درمان خودداری نمائید.
 • حداقل سه روز بعد از درمان بهتر است به در معرض نور خورشید به طور مستقیم قرار نگیرید.

درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس چقدر نتیجه ماندگاری دارد؟

نتایج درمان لثه‌ ای با بوتاکس چهار تا شش ماه ماندگاری داشته و طول عمر نتیجه متغیر می‌باشد و ممکن است نتایج متفاوتی را هر فرد به دست بیاورد. برای درمان‌های متعاقب به طور منظم یک برنامه برای شما جهت حفظ نتایج اولیه می‌تواند تهیه گردد.

درمان، نتیجه‌های طولانی مدت ولی نه همیشگی را فراهم می‌نماید که جهت مطابقت با تغییر سلیقه امکان اصلاح را میسر می‌کند.

هزینه لبخند لثه‌ ای با بوتاکس

برای مطلع شدن از قیمت بوتاکس لبخند لثه‌ ای باید هنگام مراجعه حضوری با پزشک خود در مورد هزینه تزریق مشورت نمائید. ابتدا پزشک وضعیت جسمانیتان را بررسی می‌نماید و واحد‌های بوتاکس را با توجه به شرایط جسمانی که دارید مشخص می‌کند.

در تعیین قیمت تمامی این موارد تاثیر گذار هستند. ولی باید در کل بگوییم درمان با بوتاکس، هزینه کم‌تری دارد و نسبت به سایر روش‌های درمانی مثل جراحی لثه و فک با صرفه تر می‌باشد.

بنابراین شما از این روش درمانی به عنوان یک گزینه مناسب به صرفه و مقرون برای اصلاح نمودن فرم لبخند خود می‌توانید استفاده کنید.

علل درمان با لبخند لثه‌ ای

برای لبخند لثه‌ ای چند دلیل احتمالی وجود دارد که عبارتند از:

 • ممکن است در فک بالا نمایان شدن بیش از اندازه بافت لثه به علت در آمدن غیر طبیعی دندان‌ها باشد. دندان‌هایی که کوتاه و کوچک به نظر می‌رسند با بافت بیش از حد لثه پوشیده می‌شوند حتی در صورتی که واقعا طول مناسبی را دارا باشند.
 • عضله‌ای که حرکت لب بالاییتان را کنترل می‌نماید بیش از حد می‌تواند فعال باشد، که موجب می‌شود بیشتر از حد لب بالاییتان بالا برود. زمانی که این اتفاق به وجود می‌آید، موقع لبخند زدن بافت لثه بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد.
 • استخوان فک بالایی شما به شیوه‌ای که رشد کرده و رشد می‌نماید، می‌تواند منجر به وجود آمدن ظاهر یک لبخند لثه‌ ای گردد. به عنوان مثال در صورتی که در بافت لثه‌ی فک بالایی برآمدگی جلو افتاده بیش از حد باشد، ظاهر مشهود لثه‌ ای را موقع لبخند زدن تجربه خواهید نمود.

سوالات درمورد عوارض درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس

آیا لبخند لثه‌ای جذاب می‌باشد؟

اگر هنگام لبخند زدن و خندیدن بیشتر از 4 میلی‌متر از لثه‌های شما مشاهده شود شما دچار عارضه لبخند لثه‌ای هستید. در صورتی که سن شما زیر 12 سال می‌باشد با ارتودنسی و اگر بالای 12 سال هستید با ارتودنسی و جراحی فک لبخند لثه‌ای درمان می‌گردد.

آیا لبخند لثه‌ای در کودکان دارای عوارض است؟

امکان دارد لبخند لثه‌ای در کودکان باعث کاهش اعتماد به نفس کودک گردد. پس بهتر است به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا درمان لبخند لثه‌ای فرزند شما به صورت اصولی پیگیری گردد.

5/5 - (8 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *