دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوتاکس کف دست

بوتاکس کف دست راهی برای بهبود تعرق دستان شما

امروزه تزریق بوتاکس تبدیل به روشی شده است که برای درمان انواع شرایط پزشکی استفاده می‌شود. برای مثال بوتاکس کف دست و بوتاکس برای رفع میگرن دو نمونه از درمان بر پایه بوتاکس هستند که بسیار موثر عمل کرده‌اند.
افرادی که دچار تعرق بیش از حد کف دست خود هستند می‌توانند از روش تزریق بوتاکس برای درمان این مشکل استفاده کنند.

زیرا تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست روشی بسیار موثر و کم‌ هزینه محسوب می‌شود و کاندیدهای انجام آن نیز می‌توانند در یک جلسه درمانی چند دقیقه‌ای از شر این مشکل آزار دهنده خود رهایی یابند.
برای انجام بوتاکس کف دست در کلینیک دکتر خیرالهی این مقاله را از دست ندهید.

چگونگی درمان تعرق کف دست با انجام بوتاکس کف دست

تعرق زیاد کف دست یا پا و حتی ناحیه زیر بغل یک بیماری موضعی می‌باشد که برخی آن را با بیماری تیروئید (hypothyroidism) اشتباه می‌گیرند در صورتی که در این بیماری، تنها یک ناحیه خاص از بدن دچار تعریق بیش از اندازه ‌شود اما در بیماری تیروئید بدن دچار تعریق عمومی‌می‌شود.
این بیماری دارای زمینه‌های ارثی است، این مشکل در کودکان بیشتر است و با گذشت زمان و با افزایش سن بهبود پیدا می‌کند، اما در برخی این بیماری ماندگار است.

همینطور در زمان استرس این بیماری شدت پیدا خواهد کرد. ‌برای درمان این بیماری معمولا داروهای خوراکی به دلیل عوارضی که بر اعضای دیگر بدن دارد تجویز نمی‌شوند مانند کاهش ترشح بزاق که سبب خشکی دهان فرد می‌شود و نیز کاهش تحرکات روده‌ای که منجر به یبوست می‌شود و یا فشار به داخل چشم که منجر به آب سیاه گلوکوم می‌شود.

برای همین برای درمان تعریق زیاد کف دست و پا یا ناحیه زیر بغل داروهای موضعی که حاوی آلومینیوم کلراید می‌باشد با غلظت ۲۰ الی ۵۰ درصد تجویز می‌شود که فرد بایستی این داروها را شبانه به کف دست‌های خود بمالد. در درمان اولیه از غلظت پایین شروع به درمان می‌شود و در صورت جواب ندادن غلظت داروهای با غلظت بالاتر تجویز خواهد شد.
در صورت عدم بهبود بیمار پله دوم درمان، روش Iontophoresis می‌باشد که شامل عبور جریان الکتریسیته از پوست می‌باشد و آن را به غدد عرق کف دست و یا پا انتقال می‌دهیم و بیمار در ابتدا باید جلسات بیشتری برای درمان به کلینیک مراجعه کند و با بهبود فرد تعداد جلسات درمان هم کم می‌شود.

روش‌های دیگر درمان تعریق زیاد کف دست در صورتی که بیمار با روش‌های قبل بهبود پیدا نکرد، تزریق آمپول بوتاکس به کف دست فرد بیمار می‌باشد که به مدت ۶ ماه تعریق کف دست بیمار کاهش پیدا می‌کند.
اما از عیوب این روش این است که هم هزینه زیادی دارد و هم سبب کاهش قدرت عضلانی در ناحیه دست بیمار می‌شود زیرا این آمپول‌ها خاصیت فلج کنندگی دارند

پله چهارم برای درمان این بیماری را جراحی سمپاتکتومی ‌و برداشت غدد عرق در ناحیه زیر بغل می‌باشد ما معمولا این روش را برای درمان بیمار پیشنهاد نمی‌کنیم و از این روش برای درمان اولیه فرد استفاده نخواهیم کرد و تنها در افراد خاص این روش کاربرد دارد.

مزایای درمان با بوتاکس کف دست

تزریق بوتاکس یکی از راه‌های درمان چین و چروک صورت، تعریق کف دست، زیر بغل و کف پا می‌باشد. با توجه به گزارش‌های جمع آوری شده، بیشتر بیمارانی که تزریق بوتاکس را انجام داده‌اند از نتیجه نهایی بدست آمده رضایت کامل داشتند.
برای رسیدن به بهترین نتیجه حتما باید دستورات پزشک مربوطه را به طور دقیق و کامل انجام دهید. برخی از مزایای تزریق بوتاکس کف دست به شرح ذیل است:

بوتاکس کف دست و مزایای آن

 • درمان عرق دست در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.
 • تزریق بوتاکس، روشی کم خطر و بدون عارضه خاصی است.
 • ماندگاری بوتاکس کف دست بسیار بالا است.
 • نتایج بدست آمده بلافاصله پس از تزریق بوتاکس قابل مشاهده می‌باشد.

لازم به ذکر است که مزایای بوتاکس کف دست تا حدی به کیفیت مواد و مهارت متخصص بستگی دارد. بنابراین، بهترین کلینیک تخصصی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید تا از مزایای بسیار این روش بهره‌مند شوید پیشنهاد ما به شما برای انجام بوتاکس کف دست کلینیک دکتر خیرالهی می‌باشد.

اهمیت تزریق بوتاکس کف دست

تزریق بوتاکس کف دست روشی غیرتهاجمی بوده و خطری ایجاد نمی‌کند، اما اگر توسط متخصص انجام نشود و کیفیت برند بوتاکس استاندارد و مناسب نباشد، می‌تواند مشکلات جبران ناپذیری برای فرد به وجود بیاورد.
تزریق بوتاکس کف دست حتما باید توسط متخصص انجام شود تا نتیجه مناسب و مطلوبی داشته باشد.

مراقبت‌های قبل از بوتاکس کف دست

قبل و بعد از تزریق بوتاکس کف دست، باید یک سری مراقبت‌های به خصوصی انجام دهید تا از این روش درمانی، بهترین نتیجه را دریافت کنید. مراقبت‌های پیش از تزریق بوتاکس کف دست که باید رعایت شود شامل:

مراقبت‌های قبل از بوتاکس کف دست

 • حداقل چند روز پیش از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و کف پا، از خوردن غذاهای بسیار چرب پرهیز کنید.
 • حداقل هفته قبل از بوتاکس کف دست، از استعمال هر گونه دخانیات پرهیز کنید.
 • حداقل یک هفته پیش از تزریق، به هیچ وجه مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • حداقل ۲۴ پیش قبل از بوتاکس کف دست، از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • از خوردن مواد غذایی مثل مارچوبه، سیر، پیاز و همچنین نوشیدن قهوه پرهیز کنید.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس کف دست

از آن جهت که تزریق بوتاکس در دسته عمل‌های زیبایی و درمانی سرپایی قرار دارد رعایت بعضی نکات و مراقبت‌های پیشنهاد شده از طرف پزشک پس از انجام آن اجباری است. چند مورد از مهم‌ترین نکات مراقبت‌ بعد از بوتاکس کف دست شامل:

 • رعایت بهداشت عمومی به خصوص در نواحی تزریق بوتاکس کف دست‌‌ها
 • حداقل تا چند روز بعد از بوتاکس کف دست به جاهای خیلی گرم که باعث تعریق زیاد بدن می‌شوند، نروید.
 • از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین بدن در چند روز اول بعد از بوتاکس کف دست خودداری کنید.
 • در صورتی که پزشک داروهای ضد تعریق تجویز کند پس از انجام تزریق بوتاکس کف دست به صورت مرتب از آن‌ها استفاده کنید.
 • برای پیشگیری از بروز کبودی و التهاب از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، مشروبات الکلی و دخانیات پرهیز کنید.
 • علاوه بر این احتمال دارد پزشک متخصص به شما توصیه کند تا برخی موارد مهم دیگر را نیز رعایت کنید. به همین دلیل بهتر است قبل از ترک کلینیک تمامی جزئیات و موارد لازم را از پزشک خود بپرسید.

موارد منع انجام بوتاکس کف دست

حتی با توجه به اینکه تزریق بوتاکس کف دست برای درمان تعریق کف دست یک درمان مؤثر است، اما مواردی وجود دارد که بوتاکس کف دست نباید به عنوان گزینه درمانی مورد استفاده قرار گیرد.
بوتاکس یک داروی دسته C برای زنان باردار محسوب می‌شود، به این معنا که امکان دارد بر روی جنین تأثیر منفی بگذارد. بنابراین در دوران بارداری تزریق بوتاکس کف دست پیشنهاد نمی‌شود.
مهم است که پیش از شروع درمان اطمینان حاصل فرمایید که نسبت به سم بوتولینوم حساسیت نداشته باشید.

همچنین داروهای خاصی وجود دارد که می‌توانند بر متابولیسم بوتولنیم تأثیر بگذارند و استفاده از آن را خطرناک کنند. در حالی که افراد معمولاً پس از دریافت تزریق بوتاکس هیچ عارضه جانبی جدی را تجربه نمیکنند، اما پزشکان برای کسانی که در مشاغلی فعال هستند که نیاز به حرکت و قدرت دست دارد بوتاکس کف دست را با احتیاط بیشتری انجام می‌دهند.

بوتاکس هنوز هم برای افراد، در این شرایط پیشنهاد نمی‌شود، اما پزشکان توصیه می‌کنند که ابتدا بوتاکس (Botox) به همه‌ی نقاط دست فرد تزریق نشود، تا اطمینان بدست آید که عوارضی برای فرد پیش نخواهد آمد.
در صورت عدم بروز اختلال در دست غیر غالب، پزشک در جلسات بعدی تزریق به دست غالب را انجام خواهد داد.

عوارض بوتاکس کف دست

با وجود اینکه تزریق بوتاکس کف دست و کف پا از مزایای بسیار زیادی برخوردار است، اما باید عوارض آن را نیز در نظر گرفت. همانطور که حتما می‌دانید در علم پزشکی هر روش درمانی و دارویی عوارض خاص خود را در پی دارد.

عوارض بوتاکس کف دست

به طور کلی تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و پا، عوارض بسیار ناچیزی به همراه دارد و اگر مراقبت‌های قبل و بعد از درمان را به خوبی انجام دهید، قطعا درصد بروز عوارض بوتاکس به شدت کم می‌شود.
اما در هر صورت باید به آن‌ها توجه کرد؛ هر چند که احتمال بروز آن بسیار کم باشد.

 • امکان کم شدن فعالیت ماهیچه‌های دست و پا
 • امکان بروز حساسیت‌های پوستی
 • پر هزینه بودن این روش نسبت به روش‌های دارویی موجود
 • احساس درد و تورم در نواحی که تزریق انجام شده است
 • کبودی خفیف در کف دست
 • خارش و سوزش در محل تزریق

هزینه بوتاکس کف دست

با تشخیص پزشک در مورد اینکه شما به مشکل عرق کردن بیش از حد کف دست مبتلا هستید، از داروهای مناسب برای درمان استفاده خواهد کرد. به هر حال به همه افراد مبتلا به این مشکل پیشنهاد می‌شود از روش درمانی تزریق بوتاکس برای عرق کف دست خود استفاده کنند.
هر چند هزینه داروهای استفاده شده برای درمان تعریق بیش از اندازه، امکان دارد تحت پوشش موسسات خدمات بیمه باشد، اما برای این درمان لازم است به هزینه انجام تزریق‌های مورد نیاز نیز توجه کرد.

در این رابطه باید توجه کرد که هزینه تزریق‌ها معمولا تحت پوشش بیمه انجام نمی‌شود و این هزینه‌ها با زمان و امکانات مورد نیاز برای درمان بیمار رابطه مستقیم دارد.
به خاطر داشته باشید، نتایج حاصل از تزریق بوتاکس برای عرق کف دست برای مدت یک سال ماندگاری دارد و هزینه‌ بوتاکس برای حفظ نتایج درمان در جلسات بعدی باید دوباره پرداخت شود.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

شرط بهره مندی از نتایج بلند مدت اینست که چندین تزریق بوتاکس انجام شود تا ماهیچه‌های شما شرطی شوند و به سم بوتولینوم پاسخ دهند. ماندگاری بوتاکس نتایج پس از چند جلسه تزریق طولانی‌تر می‌شود، زیرا پوست زمان بیشتری را برای بازسازی کلاژن لازم برای پر کردن خطوط و چین و چروک‌ها خواهد داشت.

برای تکمیل فرآیند جوانسازی خود بخوانید:

بوتاکس پیشانی
بوتاکس لب

پرسش و پاسخ در مورد بوتاکس کف دست

آیا بوتاکس کف دست درد دارد؟

یکی از عوارضی که برای تزریق بوتاکس در ناحیه کف دست وجود دارد درد و کبودی در ناحیه ای که تزریق انجام می‌شود است. درد ناشی از تعریق بسیاری از اوقات مراجعه کننده را از ادامه درمان منصرف کرده است. باید توجه داشته باشید که پزشکان روش های تکنیکی خوبی را برای بی حسی و مهار کردن درد در ناحیه تزریق دارند که می‌تواند در این مورد به شما کمک شایانی کند.

برای درمان تعرق دست چه مقدار بوتاکس نیاز است ؟

دست‌ها بخش بزرگی از بدن را تشکیل می‌دهند و غدد عرقی فراوانی دارند. میزان بوتاکس مورد نیاز برای درمان تعرق کف دست حدود ۱۰۰ واحد است و هزینه بوتاکس کف دست به نوع مواد و دستمزد متخصص، متفاوت خواهد بود. به طور طبیعی، هر کف دست حدود ۲۰ تزریق و با فاصله ۱ سانتی متری نیاز دارد. یعنی حدود ۲۰ بار سوزن وارد کف دست بیمار می‌شود. به همین دلیل، متخصصین با استفاده از کرم‌های بی حسی موضعی کمک می‌کنند تا بیمار کوچک‌ترین دردی احساس نکند.

میزان ماندگاری بوتاکس کف دست چقدر است؟

اگر برای تزریق بوتاکس کف دست به یک متخصص خوب بوتاکس مراجعه کنید، به دلیل استفاده از مواد با کیفیت و تزریق صحیح در محل های مناسب، بوتاکس بین ۶ تا ۱۲ ماه در کف دست ماندگاری خواهد. بعد از این مدت می توانید با مراجعه مجدد به پزشک، تزریق دوباره بوتاکس را انجام دهید.

میزان موفقیت درمان تعریق کف دست با بوتاکس چقدر است؟

مطالعات نشان می دهد که بوتاکس کف دست در ۹۰ درصد موارد مبتلایان به هایپرهیدروز موفقیت آمیز بوده است.

ایا بوتاکس کف دست عوارض دارد؟

باید بگوییم که اگر تزریق توسط متخصص انجام شود هیچ گونه عوارضی متوجه فرد نخواهد بود.

4.8/5 - (26 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *