دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد بدن چیست؟

امروزه از بین بردن موهای زائد بدن توسط لیزر موهای زائد بدن یکی از پرطرفدارترین مباحث بهداشتی و پزشکی است. به جهت دائمی بودن نتیجه لیزر (Laser hair removal) و رفع کامل و دائم موهای زائد استقبال از لیزر توسط خانم‌ها و حتی آقایان روز به روز بیشتر می‌شود. در این میان سوالی که ذهن همه افراد را با خود درگیر کرده این است که عوارض لیزر موهای زائد چیست و چگونه می‌شود از بروز آن جلوگیری کرد؟ برای گرفتن پاسخ سوالات خود در این مقاله با همراه باشید.

به طور کلی خطرات ناشی از لیزر و عوارض جانبی طولانی مدت آن بسیار نادرند. افرادی که از تکنیک لیزر برای از بین بردن موی زائد در ناحیه بیکینی استفاده می‌کنند همیشه نگران این مسئله هستند که پرتوهای لیزر به اندام های داخلی و ساختار سلولی بدنشان نفوذ کرده و منجر به ناباروری، سرطان شوند…. این ویدیو را از دست ندهید.

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

لیزر هم مانند هر روش درمانی و پزشکی دیگر عوارضی دارد که قبل از استفاده از آن باید با آن آشنا شد. در واقع شما باید با کنار گذاشتن مزایا و معایب آن و با توجه به این که کدام کفه سنگین‌تر است بسته به شرایط خود روشی که به صلاحتان است را انتخاب کنید. عوارض لیزر موهای زائد (side effectd of laser) ممکن است موقت یا دائمی و خفیف یا شدید باشد.

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

این مورد بستگی به جنس و نوع پوست شما، مهارت تکنسین، نوع دستگاه لیزر، فرکانس و شدت تابش و مراقبت‌های بعد از لیزر دارد. قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن و درد از عوارض لیزر موهای زائد در کوتاه مدت است. اما در صورتی که پوست شما مساعد لیزر نباشد و به کلینیک و متخصص معتبر مراجعه نکنید عوارضی مانند سوختگی، تاول، زخم و ایجاد لکه‌های تیره و روشن نیز از عوارض لیزر موهای زائد است که ممکن است این عوارض طولانی مدت باشد و برای همیشه ردش بر پوست شما بماند.

عوارض لیزر موهای زائد بدن

کلینیک دکتر خیرالهی به شما پیشنهاد می‌دهد که برای حفظ زیبایی و سلامت پوستتان حتما به کلینیک مجهز مراجعه کرده و تحت نظر متخصص لیزر درمانی کنید.

عوارض لیزر بیکینی

اشعه لیزر توسط رنگدانه‌ها جذب می‌شود و این رنگدانه‌ها در فولیکول‌های تیره مو بیشتر یافت می‌شود. به همین دلیل لیزر معمولا در پوست‌های روشن و موهای تیره بیشترین تاثیر را دارد. وقتی پوست تیره باشد لیزر پوست تیره را از مو تمیز نداده و باعث سوختن پوست تیره می‌شود.
معمولا به خاطر شیوهای مکرر پوست ناحیه بیکینی تیره می‌شود و معمولا سوختگی و تاول از عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی (Laser bikini hair removal) است. توصیه کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی به زیباجویان این است که حتما قبل از لیزر ناحیه بیکینی با پزشک متخصص پوست مشورت کرده و برای لیزر به کلینی‌های معتبر و مجهز مراجعه کنند.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

صورت شما بیشترین تاثیر را در زیبایی‌تان دارد و همیشه جلوی دید است. بنابراین برای از بین بردن موهای زائد صورت باید دقت بیشتری کنید. نکته حائز اهمیت در مورد لیزر موهای زائد صورت این است که اگر موهای شما زبر و تیره نباشد لیزر موهای زائد تاثیر آنچنانی برا موهای زائد شما نخواهد داشت.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

عوارض لیزر موهای زائد صورت ممکن است به صورت تاول، سوختگی و لکه‌های تیره و روشن بروز کند. بسیار مهم است که حتما قبل از لیزر با پزشک یا متخصص لیزر مشورت کنید و در صورت مساعد بودن پوست صورتتان برای لیزر نیز مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر را برای جلوگیری از بروز عوارض رعایت کنید.  همچنین حتما در جلسه لیزر شما و متخصص باید از عینک استاندارد برای جلوگیری از آسیب به چشم استفاده کنید.

عوارض لیزر مو برای دختران

اشعه لیزر به صورتی طراحی شده است که فقط قادر است تا یک میلیمتری پوست نفوذ کند و قادر به نفوذ به بافت‌ها و اندام‌ها نیست بنابراین شایعاتی مبنی بر آسیب به بکارت و ناباروری (sterility) صحت نداشته و لیزر به جز عوارض پوستی عوارض دیگری را نخواهد داشت.

عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری

همان‌طور که گفتیم لیزر فقط به سطح پوست تابیده شده و جذب بدن نمی‌شود و از این جهت هیچ ضرری برای بانوان باردار ندارد اما معمولا قبل از لیزر از ژل‌های بی‌حس کننده استفاده می‌شود که این ژل‌ها به صورت کامل جذب بدن می‌شود و برای جنین مضر است.

عوارض لیزر موهای زائد دوران بارداری

همچنین پوست در زمان بارداری بسیار حساس و تحریک‌پذیر می‌شود و لیزر در این دوران ممکن است بسیار دردناک بوده و بعد از لیزر نیز عوارضی مانند خارش، پوسته پوسته شدن، قرمزی و تورم در افراد باردار بیشتر از سایرین باشد. پس بهتر است بانوان عزیز لیزر موهای زائد خود را قبل یا بعد از اتمام بارداری انجام دهند.

قیمت لیزر موهای زائد

اما در رابطه با عوامل موثر در تعیین قیمت لیزر کل بدن و موهای زائد باید توضیح دهیم که مواردی مانند انتخاب کلینیک لیزر مو , انتخاب دستگاه مد نظر برای لیزر مو , رنگ و نوع پوست , وسعت ناحیه درمان , رنگ و جنس موی ناحیه بیکینی بستگی دارد.

مراقبت‌های قبل و بعد لیزر

افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدن خود را دارند برای گرفتن نتیجه رضایتبخش از لیزر باید مراقبت‌های قبل و بعد لیزر موهای زائد را رعایت کنند و یکسری اقدامات را انجام دهند.

پرسش و پاسخ در مورد عوارض لیزر موهای زائد

آیا لیزر ناحیه تناسلی باعث نازائی و سرطان می شود؟

در این شیوه از درمان از یک پرتو نور با طول موج خاص استفاده می شود، یکی از سوالات رایجی که بسیاری از مراجعه کنندگان از ما دارند این است که آیا لیزر اندام تناسلی موجب نازائی و یا سرطان می شود؟ جواب این سوال منفی می باشد در صورتی که لیزر توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، هیچگونه عارضه ای برای شما ایجاد نخواهد شد.

آیا لیزر اندام تناسلی درد دارد؟

به طور کلی درد انجام لیزر به اندازه ای زیاد نیست که افراد قادر به تحمل کردنش نباشند. زیرا با توجه به پیشرفتی که در دستگاه های لیزر ایجاد شده است، خنک کننده این دستگاه ها، میزان سوزش را تا حد زیادی کم خواهند کرد. اما با توجه به این که پوست این ناحیه از سایر بخش های بدن حساس تر است، شما می توانید از کرم های بی حسی موضعی استفاده کنید.

آیا لیزر بیکینی باعث ایجاد لک می شود؟

در صورتی که انتخاب طول موج لیزر به درستی صورت نگیرد، احتمال سوختگی پوست و از بین بردن رنگدانه های پوست وجود نخواهد داشت.

آیا لیزر بیکینی ضرر دارد؟

به طور کلی خطرات ناشی از لیزر و عوارض جانبی طولانی مدت آن بسیار نادرند.

آیا لیزر باعث نازایی میشود؟

این شایعه که لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود به طور قابل توجهی گسترش پیدا کرده است. اما درصورتیکه به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید به شما اثبات خواهد کرد که لیزر موهای زائد بیکینی نمی تواند باعث نازایی شود.

5/5 - (3 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *