دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟

نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟

 ممکن است طراوت و جوانی پوست افراد تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله افزایش سن یا عوامل ژنتیکی کاهش یابد. این موضوع در افراد باعث ایجاد احساس نارضایتی می‌شود و آن‌ها را به انجام روش‌های درمانی تشویق می‌کند. یکی از نشانه‌های جوانی و شادابی داشتن پوستی سالم است که افراد بسیار زیادی به آن اهمیت می‌دهند و برای بهبود و یا جلوگیری از ایجاد عارضه‌های پوستی روش‌های گوناگونی را امتحان می‌کنند. یکی از انواع این روش‌ها، کربوکسی تراپی می‌باشد. کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین متدهای درمانی بوده و برای نخستین بار در دهه ۹۰ در فرانسه معرفی شد. اثربخشی این روش درمانی به اندازه ای قابل توجه است، که در سراسر جهان توسط بهترین پزشکان پوست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما سوال برخی از افراد این می‌باشد که آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟ اگر قصد دارید جواب این سؤال را پیدا کنید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را بیشتر با نتایج این متد درمانی آشنا کنیم.

آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟

آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟

برای پاسخ به این سوال که آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟ ابتدا باید با روش درمانی آن آشنا شوید. کربوکسی تراپی که با عنوان کربن دی اکسید تراپی نیز شناخته می‌شود، از سال ۱۹۳۰ در کشور فرانسه ابداع شد. فرانسوی‌ها دریافتند که آسیب‌ها و زخم‌های پوستی پس از شنا کردن در آب استخر که حجم بسیار زیادی از گاز دی اکسید کربن را دارد، سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند. در سال ۱۹۵۰ هم بیشتر پزشکان سعی داشتند تا با کمک این روش بیماری‌های قلبی و عروقی و مشکلات خون‌رسانی را درمان کنند. مکانیزم بدن انسان طوری طراحی شده است که از طریق طریق ریه‌ها و گردش خون میزان دی اکسید کربن اضافی از بدن دفع می‌شود. گار دی اکسید کربن با وجود اینکه یک گاز سمی می‌باشد اما اگر وارد رگ شود نمی‌تواند به هیچ عنوان باعث آمبولی شود و همچنین می‌تواند به راحتی از بدن دفع شود.

 در کربوکسی تراپی پزشک با تزریق دی اکسید کربن به بدن باعث از بین رفتن تعادل دی اکسید کربن خون می‌شود و در نتیجه گردش خون برای دفع دی اکسید کربن افزایش می‌یابد. پزشک با تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست باعث فعال‌سازی مکانیسم جبرانی و افزایش تولید گاز دی اکسید کربن خواهد شد. اما نتایج کربوکسی تراپی به هیچ عنوان دائمی نبوده و پس از گذشت مدت زمان مشخصی از بین می‌رود. معمولا باید مجدد نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

عوامل تأثیرگذار در ماندگاری کربوکسی تراپی

در مورد این که آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟ باید گفت که ماندگاری زیادی ندارد اما اگر به صورت تخصصی تر بخواهیم این موضوع را بررسی کنیم باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیریم. اولین فاکتور ناحیه ای می‌باشد که قصد رفع مشکل و ترمیم پوست را دارید. چرا که برخی نواحی بدن حساس هستند و ترمیم پوست آن‌ها زحمت زیادی دارد. ممکن است این مناطق حساس از نظر حفظ ماندگاری ضعیف تر باشند. دومین فاکتور تأثیرگذار در نتایج کربوکسی تراپی میزان آسیبی می‌باشد که به پوست شما وارد شده است. چرا که هر چقدر آسیب شدید تر باشد قطعا دوره درمان نیز طولانی خواهد بود.

هر چقدر کربوکسی تراپی بتواند زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد قطعا نتایج آن نیز دائمی خواهد بود. سومین فاکتور سن فرد مراجعه کننده می‌باشد. اگر جوان هستید و در پوستتان هیچ مشکلی ندارید بهتر است از این روش استفاده نکنید، چون کربوکسی تراپی برای افراد بالای ۳۰ سال توصیه نمی‌گردد. یکی دیگر از این عوامل دائمی نتایج کربوکسی تراپی پوست است. چون اگر پوست شما کشش و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد می‌توانید نسبت به نتایج دائمی‌ این روش امیدوار باشید.

برای رسیدن به نتایج دائمی چند جلسه کربوکسی تراپی مورد نیاز است؟

برای رسیدن به نتایج دائمی چند جلسه کربوکسی تراپی مورد نیاز است؟

تعداد جلسات کربوکسی تراپی به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ناحیه تحت درمان و تخصص پزشک اشاره کرد. به طور کلی این عوامل می‌توانند تعداد جلسات درمانی با کربوکسی تراپی را مشخص نمایند.

  • برای رفع اسکارها و ترک‌های پوستی فرد به ۴ تا ۱۰ جلسه درمانی نیاز دارد. این جلسات با فاصله ۳۰ روزه تعیین می‌شود.
  • جوانسازی پوست صورت به کمک کربوکسی تراپی به ۴ تا ۸ جلسه درمانی نیاز دارد که فاصله بین جلسات نیز ۳ تا ۴ هفته یک بار خواهد بود.
  • درمان کبودی و سیاهی زیر چشم به ۴ تا ۸ جلسه درمانی نیاز دارد که فاصله بین این جلسات درمانی ۱۵ روز می‌باشد.
  • برای درمان پوست پرتغالی و سلولیت به ۱۰ جلسه نیاز است که هفته‌ای یک بار برگزار می‌شود.
  • برای از بین بردن چربی‌های موضعی ۸ تا ۱۰ جلسه درمانی نیاز است. معمولا تعداد جلسات آن هر هفته یا دو هفته یک بار خواهد بود.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

به طور متوسط زمان ماندگاری کربوکسی تراپی بین ۶ تا ۱۲ ماه می‌باشد. البته ممکن است بسته به شرایط متغیر باشد. در بعضی از موارد نیز ممکن است حتی ماندگاری کربوکسی تراپی بیشتر از یکسال باشد. پس در پاسخ به این سوال که آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟ باید گفت که خیر کربوکسی‌تراپی دائمی نیست، اما اگر فرد از نظر سنی و جنس پوست شرایط مناسبی داشته باشد ممکن است مدت زمان ماندگاری کربوکسی او افزایش یابد.

اقدامات لازم برای افزایش نتایج کربوکسی تراپی

برای نتایج بیشتر و دائمی کربوکسی تراپی، بهتر است هر ۶ ماه یکبار مجدد این کار را انجام دهید. ولی بهتر است در افرادی که سنشان بیشتر از ۵۰ سال است بعد از دو یا سه ماه مجدد کربوکسی تراپی را انجام دهند.

سوالات در مورد آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟

مزایای کربوکسی تراپی چیست؟

از مزایای کربوکسی تراپی می‌توان به کاهش سلولیت و بافت‌های چربی، روشی با حداقل تهاجم، عدم دوران نقاهت و رفع جای زخم و ترک پوستی اشاره کرد.

چند جلسه درمان برای کربوکسی تراپی لازم است؟

معمولا برای درمان با کربوکسی تراپی ۴ تا ۶ جلسه درمان کافی می‌باشد. ممکن است در برخی افراد با توجه به ناحیه تزریق به ۱۰ جلسه درمان هم نیاز باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *