دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بهترین زمان تزریق ژل

بهترین زمان تزریق فیلر چه موقعی‌ست؟

فیلر‌ها ازجمله محبوب‌ترین روش‌های درمانی غیر جراحی می‌باشد که از آن برای رفع خطوط و چین و چروک، تغییر شکل لب و‌… استفاده می‌شود. این درمان موقتی بوده و به تدریج محو می‌گردد. ممکن است با خود بپرسید که بهترین زمان تزریق فیلر چه زمانی است؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوال را بیابید تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین زمان تزریق فیلر

بهترین زمان تزریق فیلر

بهترین زمان تزریق فیلر ماه آذر تا اوایل فروردین ماه است چراکه عدم وجود اشعه‌های قوی خورشید در طول این ماه‌ها موجب افزایش شانس بهبودی می‌شود. به همین خاطر، افرادی که در این فصل تزریق فیلر انجام می‌دهند، جای زخم کمتری روی پوست خود مشاهده خواهند نمود.

اگر در تابستان تزریق فیلر انجام دهم چه اتفاق می‌افتد؟

زمانی که اشعه‌های خورشید به سوزاندن پوست شروع می‌کنند باید با کرم ضد آفتاب مناسب مراقب پوستتان باشید.

قرار گرفتن بیش از اندازه در برابر نور خورشید قادر است سبب ایجاد چین و چروک، ملانوم و مشکلات پوستی دیگر حتی در سالم ترین پوست گردد.

در صورتی که در طول تابستان فیلر تزریق می‌کنید، باید از آفتاب دوری کنید.

اگر در بهترین زمان تزریق فیلر، تزریق را انجام دهم نتایج ماندگار خواهند بود؟

از لحاظ ماندگاری فیلر به سه گروه دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می‌شود. فیلرهای دائمی همانطور که از اسمشان مشخص است، بدن نمی‌تواند آن را تجزیه کند و به این ترتیب به صورت دائمی و مادام العمر در بدن باقی می‌مانند که از جمله این فیلرها می‌توان به پلی آکریل آمید اشاره نمود.

فیلرهای نیمه دائمی، تنوع بیشتری نسبت به فیلر‌های دائمی دارند و شامل کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی کپرولاکتون، پلی ال لاکتیک اسید می‌باشند.
ماندگاری این فیلر‌ها حدود ۲ الی ۴ سال است. تزریقات این دسته از فیلرها به تجربه و مهارت خاصی نیاز دارد چراکه نکات تزریق این گونه فیلرها باید در نظر گرفته شود.

دسته سوم هم فیلر‌های موقتی هستند و این فیلر‌ها انواع مختلفی دارند. ازجمله پرکاربردترین آن‌ها فیلر هیالورونیک می‌باشد که نسبت به فیلرهای دیگر عارضه کمتری داشته و کاربرد زیادی دارد.
ماندگاری این فیلرها چندین ماه بوده و با توجه به برند به کار برده شده و بدن افراد از ۶ تا ۱۸ ماه در بدن ماندگاری داشته و بعد از آن به تزریق مجدد و ترمیم نیاز دارد.

انواع فیلر

فیلر‌ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به صورت مختصر در رابطه با هر کدام توضیح خواهیم داد:

انواع فیلر
  • فیلر هیالورونیک اسید

ازجمله پرکاربردترین موادی که برای تزریق فیلر استفاده می‌گردد، اسید هیالورونیک می‌باشد. این ماده به صورت عادی در بدن انسان موجود است و به همین خاطر احتمال واکنش‌های حساسیت به آن کمتر است.

 این ماده یکی از محبوب‌ترین انواع فیلر محسوب می‌شود چراکه ریسک و خطر آن بسیار کم است.

ولی با توجه به اینکه این ماده طبیعی می‌باشد و به صورت عادی در بدن وجود دارد توسط بدن به آسانی جذب می­‌شود. به همین ترتیل فیلرهایی که از نوع هیالورونیک اسید هستند، ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند.

  • پلی متیل متاکریلات

نوع دیگر فیلر، فیلر پلی متیل متاکریلات است. این ماده ازجمله فیلرهای درشت دانه و دائمی است و تا ۵ سال ماندگاری دارد.

  • کلسیم هیدروکسیل آپاتایت

کلسیم هیدروکسیل آپاتایت یک ماده دیگر در تزریق فیلر بوده و میزان همبستگی آن از اسید هیالورونیک بیشتر است.

 این فیلر از اجزای بسیار ظریف و میکروسکوپی تشکیل یافته است. به خاطر همبستگی بیشتر این فیلر ماندگاری آن از اسید هیالورونیک بیشتر بوده و اثرات آن از یک سال بیشتر است.

  • پلی لاکتیک اسید

پلی لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی بوده و در سال‌های گذشته از آن جهت تولید نخ بخیه به کار می‌رفت. این نوع فیلر از انواع فیلرهای مستقیم نیست بلکه اثر آن بعد از مدت‌زمانی مشخص و با تحریک کلاژن سازی در محل تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

 تزریق پلی لاکتیک اسید در سه الی چهار دوره یک ماهه انجام می‌گردد و معمولا تاثیر آن نیمه‌دائمی و چندساله می‌‌باشد.

جمع بندی بهترین زمان تزریق فیلر

 هر زمانی که بخواهید می‌توانید تزریق فیلر را انجام دهید، اما درمان ضد پیری با هیالورونیک اسید در ماه‌های سرد بیشترین سود را برای شما خواهد داشت. چراکه فعالیت خورشیدی در این زمان کمتر است. شما می‌توانید فیلرهای پوستی را در فصل بهار یا تابستان نیز تزریق کنید، ولی در این صورت، بایستی توصیه‌های پزشک را رعایت کنید تا بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه را کسب کنید.

اما در کل بهترین زمان تزریق فیلر ماه‌های سرد سال است.

سؤالات درمورد بهترین زمان تزریق فیلر:

چند روز بعد از فیلر لب می‌توان از لوازم آرایشی استفاده کرد؟

استفاده از رژ لب و محصولات آرایشی دیگر تا سه روز ممنوع است.

چرا ماه آذر تا اوایل فروردین تا مارس بهترین زمان تزریق فیلر هستند؟

فصل سرد سال به علت دمای پایین و کمبود نور خورشید بهترین زمان تزریق فیلر است.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *