دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه موقعی است؟

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه موقعی است؟

امروزه یکی از روش های جوانسازی پوست، بوتاکس است که افراد زیادی از آقایان و خانم ها برای انجام آن اقدام می‌نمایند. هم چنین حتما شما نیز می‌دانید که بوتاکس یک تکنیک دائمی نمی‌باشد و نتیجه آن بعد از گذشت مدت زمانی از بین می‌رود بنابراین به تمدید نیاز خواهد داشت. اما بهترین زمان تمدید بوتاکس چه زمانی است؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

بهترین زمان تمدید بوتاکس

 از تزریق بوتاکس نمی‌توان نتیجه دائمی انتظار داشت بلکه تزریق بوتاکس در بهترین شرایط و با این شرط که از پوست خود به بهترین شکل مراقبت نمایید، بیشتر از ۶ ماه دوام نخواهد داشت. ولی در صورتی که علاقمند هستید دوباره بوتاکس تزریق نمایید، می‌بایست قبل از اینکه نتیجه تزریق قبلی رفع شود، به انجام اقدامات لازم بپردازید.

بعضی از افراد به اشتباه گمان می‌کنند که بهترین زمان تمدید بوتاکس همان زمانی است که اثر تزریق قبلی به صورت کامل از بین رفته باشد. اما این طرز فکر درست نیست چراکه در این صورت، حتی نیاز است بوتاکس بیشتری به پوست شما تزریق گردد تا دوباره چهره به حالت قبلی خود برگردد. از طرف دیگر فاصله زمانی ما بین دو تزریق نباید بیشتر به هم نزدیک باشد. چراکه در این صورت دارای عوارض جبران‌ ناپذیری مانند فلج شدت دائمی عضلات خواهد شد. بنابراین طبق مطالبی که گفته شد، بهترین زمان تمدید بوتاکس حداقل سه ماه بعد از تزریق قبلی بوتاکس می‌باشد. با این حال متخصص می‌بایست وضعیت پوست شما را بررسی نماید. اگر متوجه گردد نتیجه تزریق قبلی هنوز ماندگاری دارد، تزریق مجدد بوتاکس را به تعویق می‌اندازد.

دلیل اهمیت تمدید بوتاکس

تمدید بوتاکس به طور کلی موجب می‌شود تا توانایی ماهیچه مد نظر با گذشت زمان کاهش یابد و به این صورت دوام و ماندگاری بوتاکس تزریق شده بیشتر شود. دقت کنید که اگر فاصله های تزریق بوتاکس کمتر باشد، امکان دارد که بوتاکس بر روی ماهیچه تاثیری نداشته باشد اما در صورتی که فاصله های تزریق بوتاکس و تمدید آن طولانی تر باشد نیز در فاصله بین تزریق اول و دوم، امکان دارد که چین و چروک هایی به شکل مجدد به وجود بیایند و تاثیرات بوتاکس در ناحیه مد نظر کاهش یابد.

مزایای تمدید به موقع بوتاکس

مزایای تمدید به موقع بوتاکس

اگر جهت تمدید بوتاکس در بهترین زمان تمدید بوتاکس اقدام کنید، از مزایای زیادی بهره مند می‌شوید که برخی از این مزایا عبارتند از:

 • بالا رفتن مدت دوام و ماندگاری بوتاکس
 • کمک به دوام بوتاکس در دراز مدت
 • دریافت نتیجه مطلوب
 • پیشگیری از بروز چین و چروک ها به صورت مجدد
 • کسب تاثیرات بیشتر از تزریق بوتاکس

چند بار در سال می‌توان به تمدید بوتاکس پرداخت؟

 تعداد دفعات تمدید بوتاکس در طول سال دارای هیچ محدودیتی نمی‌باشد و هیچ مشکلی را به وجود نمی‌آورد. ولی با این حال توصیه می‌شود جهت تزریق بوتاکس به فاصله های زمانی مناسب برای انجام تزریق بوتاکس توجه کنید و با مشورت پزشک معالج خود تزریقات و تمدیدات بوتاکس را در زمان های مناسب انجام دهید.

به عبارت دیگر جهت تمدید بوتاکس فقط موضوعی که حائز اهمیت است بهترین زمان تمدید بوتاکس است و تعداد دفعه های تکرار و تمدید بوتاکس حتی در صورتی که بيشتر از دو بار در سال باشد، باز هیچ مشکلی را برای شخص به وجود نمی‌آورد.

آیا می‌توان تزریق بعدی بوتاکس را زودتر از تاریخ تعیین شده انجام داد؟

خیر. تمدید تزریق بوتاکس نباید از سه ماه زودتر انجام گردد. این کار قادر است موجب واکنش ایمنی به درمان و کاهش کارایی آن گردد. بنابراین امکان دارد نتیجه خاصی از آن مشاهده نشود.

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس

همان گونه که ذکر شد بوتاکس دارای تأثیر موقتی است پس در صورتی که علاقمند هستید چهره شما همیشه شاداب و سرزنده باشد می‌بایست در زمان‌های تعیین شده جهت تزریق مجدد بوتاکس اقدام نمایید.

بنابراین موضوعی که باید در مورد آن بحث کنیم، بحث عامل های تاثیر گذار بر مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس می‌باشد. اصلی ترین عواملی که ماندگاری و دوام اثر تزریق بوتاکس را تعیین می‌نمایند شامل موارد زیر است:

 • مهارت پزشک در تزریق بوتاکس
 • میزان بوتاکس تزریق شده در آن ناحیه
 • میزان توجه به مراقبتهای پس از تزریق به خصوص در ۱۴ روز اول
 • نوع و برند بوتاکس تزریق شده

مراقبت های مختلف بعد از تمدید بوتاکس

بعد از تمدید بوتاکس می‌بایست مثل دفعه اول از پوست خود محافظت نمایید. به همین علت رعایت کردن نکات و مراقبتهای بعد از تزریق و تمدید بوتاکس ضروری است. برخی از این مراقبتها عبارتند از:

 • از قرار گرفتن در محیط های گرم مثل آب داغ یا سونا خودداری نمایید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • قسمتی که تزریق شده است را فشار ندهید.
 • از بخار آب استفاده نکنید.
 • سیگار، قلیان و دخانیات استفاده نکنید.
 • به نوع ماده ساخته شده و هم چنین مارک شرکت تولیدی آن توجه کنید.
 • تزریق بوتاکس را در مرکز ها و کلینیک‌های معتبر و با کیفیت انجام دهید.

سوالات درمورد بهترین زمان تمدید بوتاکس

علت اهمیت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

برای کسب بهترین نتیجه با کم ترین عوارض لازم است تا به رعایت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پرداخت.

هزینه تزریق بوتاکس چه قدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله آن ها می‌توان به نوع برند مصرفی‌، دستمزد دریافتی پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک و... بستگی دارد.

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه زمانی است؟

بهترین زمان تمدید بوتاکس سه ماه بعد از تزریق بوتاکس قبلی می‌باشد.

چه عواملی موجب تزریق مجدد بوتاکس می‌گردد؟

تمدید بوتاکس به عوامل زیادی وابسته است که برخی از این عوامل شامل مراقبت‌های نادرست، فاصله گرفتن از زمان اولین تزریق بوتاکس جنس و نوع مواد تشکیل دهنده بوتاکس و... می‌باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *