دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

یکی از متداول‌ترین روش‌های زیبایی برای درمان چین و چروک‌ها و رفع نواقص صورت تزریق بوتاکس است که در سایر نقاط جهان انجام می‌شود و برای پزشکانی که به دنبال ترکیب درمان‌های زیبایی هستند یکی از رایج‌ترین روش‌ها می‌باشد. اما یکی از راه‌های بالا بردن نوک بینی تزریق بوتاکس می‌باشد. اگر بینی گوشتی دارید ممکن است بعد از عمل جراحی بینی دچار افتادگی در نوک بینی شوید. اما بعضی از افراد برای این که بتوانند سر بینی خود را جمع کنند تزریق بوتاکس را انجام می‌دهند.

 در واقع تزریق بوتاکس به بینی بعد از عمل جراحی یک عمل تکمیلی زیباسازی بینی می‌باشد. اما برای پاسخ به این سوال که آیا تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟ لازم است نکات مهمی را در نظر داشته باشید. چرا که تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی نیاز به رعایت یک فاصله زمانی دارد تا دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی به پایان برسد. به همین دلیل ما در ادامه این مطالب به موضوع تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی پرداخته‌ایم، پس توصیه می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر تا آخر همراه ما باشید.

چه مدت پس از عمل بینی می‌توان بوتاکس تزریق کرد؟

چه مدت پس از عمل بینی می‌توان بوتاکس تزریق کرد؟

 شخص باید پس از انجام عمل جراحی بر روی بینی، مدتی را به استراحت و مراقبت از خود بپردازد تا روند ریکاوری و بهبودی بینی به خوبی و با سرعت به اتمام برسد و بینی به شرایط عادی و نرمال خود نزدیک شده و علائم ناشی از عمل به خوبی برطرف گردد.

همچنین مراقبت‌های لازم بعد از جراحی بینی همچون استفاده از پماد، شستشوی بخیه‌ها و مراقبت از بینی با روش چسب زدن مرتب روی بینی از مهم‌ترین مراقبت‌های دوره نقاهت جراحی بینی می‌باشد و معمولا این کار تا شش ماه ادامه پیدا می‌کند. همچنین این مدت زمان به کیفیت انجام مراقبت‌های پس از عمل نیز بستگی دارد اما به طور کلی ۳ الی ۴ هفته طول خواهد کشید تا درد ناشی از عمل جراحی از بین برود و بینی برای تزریق بوتاکس آماده شود.

اما در پاسخ به این سوال که آیا تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟ باید گفت که بعضی از پزشکان عقیده دارند حداقل ۲ الی ۴ ماه زمان نیاز است تا بهبودی لازم برای عمل بینی حاصل شود و پس از آن افراد می‌توانند به راحتی تزریق بوتاکس را انجام دهند.

آیا تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

آیا تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

به طور کلی نظر بیشتر پزشکان در این درباره مثبت است و برای کسانی که می‌خواهند بعد از جراحی بینی تزریق بوتاکس را انجام دهند گزینه مناسبی می‌باشد. اما بهتر است برای دریافت نتایج بهتر چند ماهی را صبر کنید تا نتایج مطلوب حاصل گردد.

نکات مهم درباره تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

نکته مهم درباره تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی این می‌باشد که بعد از عمل، بینی فرد دچار کمی ورم و باد خواهد شد و نمی‌توان به درستی حالت و فرم نهایی بینی را تشخیص داد. همچنین پوست بینی حساس‌ می‌شود و هنوز استخوان فرم نهایی را نمی‌گیرد. در نتیجه امکان دارد در زمان تزریق، به بینی فرد فشار وارد شده و عوارض خطرناکی را به همراه داشته باشد.

 اما اگر تزریق بوتاکس به مناطق دیگر صورت انجام شود ممکن است نگرانی در این مورد کمتر باشد. اگر چه برخی از پزشکان تاکید می‌کنند که تا چند ماه بعد از عمل تزریق بوتاکس را فراموش کنید. چون ممکن است انجام تزریق بوتاکس در این حالت نتایج دلخواه و مطلوبی را برای شما به همراه نداشته باشد. پس پیشنهاد می‌شود افراد انجام بوتاکس بعد از عمل بینی را کمی به تاخیر بیاندازند تا ورم بینی رفع شود و بینی فرم مناسب خود را بدست آورد.

البته اینکه در چه محلی تزریق بوتاکس را انجام می‌دهید هم بسیار مهم می‌باشد. معمولا بوتاکس برای چروک‌های پنجه کلاغی و پیشانی کنار چشم‌ها استفاده می‌‌گردد اما بعضی افراد برای بالا بردن نوک بینی یا برطرف نمودن خطوط خرگوشی روی بینی هم از بوتاکس استفاده می‌کنند. پس به طور کلی می‌توان گفت که تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است و افراد با رعایت نکات ذکر شده می‌توانند از این روش بهره ببرند.

مزایای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

مزایای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

قطعا هر نوع اقدامات زیبایی یا عمل جراحی که در مراکز زیبایی و توسط پزشکان متخصص انجام می‌شود دارای برخی مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبت برای فرد می‌باشد.

هزینه تزریق بوتاکس برای ترمیم ناحیه بینی کمتر می‌باشد، چون اگر این نواقص توسط پزشک و با روش جراحی بینی ترمیم گردد، قطعا هزینه‌هایی که شخص می‌بایست برای آن پرداخت کند بیشتر از تزریق بوتاکس خواهد بود. علاوه بر آن این اقدام باعث می‌شود تا مراقبت‌های بعد از تزریق نیز برای شخص آسان و کوتاه مدت شود، چون‌ پس از تزریق بوتاکس دوران استراحت و ریکاوری فرد تنها چند روز است، در حالی که می‌‌بایست بعد از جراحی بینی فرد تا چندین هفته مراقبت‌های لازم را رعایت کند تا بتواند به نتیجه مطلوب برسد. حتی مراقبت از بینی عمل شده تا چند ماه و حتی در بعضی موارد تا یک سال نیز ادامه پیدا می‌کند.

معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

انجام تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی همانند بسیاری از اقدامات زیبایی دارای برخی معایب جزئی می‌باشد که امکان دارد باعث دلسردی شخص شود.

انجام تزریق بوتاکس نتایج نیمه ماندگاری دارد و بعد از مدتی به مرور از بین خواهد رفت و به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. این درحالی است که عمل جراحی بینی برای شخص دارای نتایج دائمی و ماندگار خواهد بود. همچنین فرد در صورت استفاده از این روش، باید هر ۶ ماه یکبار برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کند. اگر چه تزریق بوتاکس در کوتاه مدت هزینه کمتری نسبت به جراحی بینی دارد اما ممکن است در بلند مدت به این علت که بوتاکس یک روش دائمی نیست هزینه بیشتری نسبت به جراحی زیبایی بینی داشته باشد. ممکن است بعد از تزریق، مواد تزریقی بوتاکس به هر دلیلی سبب ایجاد عوارضی شوند که نیاز به مصرف دارو داشته باشند و ممکن است این تداخلات دارویی با دوره نقاهت جراحی بینی مشکل‌ ساز باشد.

از دیگر معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی می‌توان به وجود وقفه میان انجام این دو روش اشاره نمود. چرا که شخص باید پس از انجام جراحی بینی مدتی صبر کند تا ورم ناشی از عمل بینی رفع گردد و بعد از آن تزریق بوتاکس را انجام دهد تا به نتایج دلخواه برسد. در بیشتر موارد کسانی که اقدام به جراحی بینی می‌کنند ممکن است نواقص بینی آن‌ها از بین برود و دیگر نیازی به تزریق بوتاکس نداشته باشند، مگر اینکه روش‌های دیگری همچون تزریق ژل، لیفت نخ و بوتاکس را ترکیبی انجام دهند تا به جراحی بینی نیازی نداشته باشند.

توصیه‌های اساسی برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

در پاسخ به این که آیا تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟ یا این که توصیه‌های اساسی برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی چیست؟ باید گفت که برای انجام تزریق بوتاکس پس از عمل بینی دو توصیه کوتاه و مختصر وجود دارد که افراد در صورت انجام آن‌ها می‌توانند راحت‌تر و بهتر نتایج مطلوب را از این اقدامات دریافت کنند. کسانی که قصد انجام این اقدامات را دارند بهتر است پیش از تصمیم‌ گیری با پزشک متخصص خود مشورت نمایند و تمامی خواسته‌ها و انتظارات خود را به طور واضح بیان کنند تا در صورت صلاح‌ دید پزشک متخصص بتوانند این اقدامات را انجام دهند.

توصیه دیگر این می‌باشد که سعی کنید عجول نباشید و مدت زمان توصیه شده بین تزریق بوتاکس و جراحی بینی را به طور کامل طی کنید و بعد تزریق بوتاکس را انجام دهید، چون پس از این مدت سلامتی و نتیجه‌ای که برای هر فردی بدست می‌آید بسیار با ارزش‌تر خواهد بود. بهتر است بدانید که برای انجام بوتاکس هیچ وقت دیر نیست، اگر چه بوتاکس دارای عوارض کمی می‌باشد اما امکان دارد مواد بوتاکس در سرتاسر بدن گسترش پیدا کند و یا این که بدن فرد نسبت به مواد بوتاکس حساسیت نشان دهد یا ورم و قرمزی افزایش یابد و همچنین سردرد و حالت تهوع نیز به این مشکلات اضافه شود.

 در نتیجه علاوه بر مراقبت از بینی جراحی شده باید جهت بهبود این عوارض هم تلاش کنید. پس بهتر است جانب احتیاط را رعایت نموده و از هرگونه خطر احتمالی دوری کنید.

سوالات در مورد تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

آیا بوتاکس نوک بینی بعد از رینوپلاستی مجاز است؟

بله، اما نیاز است تا برای انجام این‌ کار دو تا چهار صبر کنید تا ورم بینی کاهش یابد و سپس بوتاکس نوک بینی را انجام دهید.

چه مدت بعد از عمل بینی می‌توان بوتاکس پیشانی انجام داد؟

شما می‌توانید سه تا چهار هفته بعد از عمل بینی پیشانی خود را بوتاکس کنید. با این حال بهتر است قبل از آن با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *