دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

کربوکسی تراپی برای لک صورت

کربوکسی تراپی برای لک صورت

درمان های کم تهاجمی روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند. روش هایی که بدون ایجاد زخم و خون ریزی، با حداقل درد و به صورت موثری موجب جوانسازی و شادابی پوست شوند. یکی از این روش ها کربوکسی تراپی است که برای برطرف کردن عارضه های مختلفی کاربرد دارد از جمله برطرف کردن لکه های پوستی با ماهیت های مختلف. در این مقاله قصد داریم به بررسی کربوکسی تراپی برای لک صورت بپردازیم، تا انتها با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی برای لک صورت

کربوکسی تراپی برای لک صورت، سریع و موثر است، زیرا نتایج آن پس از اولین ویزیت قابل مشاهده است. این روش کلیدی برای داشتن پوستی درخشان و جوان است. مزایای استفاده از کربوکسی تراپی برای لک صورت عبارتند از: سفید و روشن کردن کلی پوست، کاهش رنگ لکه های تیره، کک و مک، لکه های ناشی از افزایش سن، لکه های ناشی از نور خورشید. عملکرد اصلی کربوکسی تراپی برای لک صورت، فعال کردن گردش خون و افزایش دفع مواد زائد از ناحیه تحت درمان است. با این اقدام ساده رنگدانه های تجمع یافته در ناحیه لکه صورت به تدریج تخلیه می شوند، بافت پوست با سرعت بیشتری بازیابی می شود و سلول های جوان جایگزین سلول های مرده می شوند و در نهایت منجر به روشن شدن لکه های صورت می شود.

علت ایجاد لکه های پوستی

علت ایجاد لکه های پوستی

لکه پوستی، ناحیه ای از پوست است که تفاوت رنگدانه ای با سایر قسمت های پوست دارد. رنگ و بافت انواع لکه ها با یکدیگر متفاوت است و علت های مختلفی در ایجاد آنها موثر است که می توان به آکنه و اسکار، افزایش سن، ژنتیک، تغییرات هورمونی، مشکلات کبدی، بعضی بیماری ها مانند ملاسما، مصرف بعضی داروها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هایپرپیگمنشن های ناشی از بارداری و رژیم غذایی اشاره کرد.

یکی از علت های شایع بروز انواع لکه های پوستی، مسدود شدن منافذ پوست است. منافذ پوست به علل مختلفی بسته می شوند مانند در اثر تغییرات هورمونی، استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت، عدم پاکسازی مناسب پوست و وجود انواع آلاینده های محیطی که روی سطح پوست رسوب می کنند. ترکیبی از چربی اضافی، سلول های مرده پوست، آلودگی ها و باکتری در این منافذ به دام می افتند و منجر به ایجاد آکنه و لکه های پوستی می شوند. روش های مختلفی برای از بین بردن این دسته لکه ها پیشنهاد شده است که کربوکسی تراپی برای لک صورت، یکی از بهترین روش هاست؛ چراکه یکی از عملکردهای اصلی کربوکسی تراپی کمک به باز کردن منافذ پوستی است.

کربوکسی تراپی برای رفع کدام نوع لک صورت مناسب است؟

روش کربوکسی تراپی با اقدامی ساده و کم تهاجمی می تواند منجر به روشن شدن انواع لکه های پوستی با منشاهای مختلف شود. همان طور که گفتیم لکه های پوستی به علل مختلفی ایجاد می شوند و دارای ترکیب رنگدانه ای متفاوتی هستند. قطعا برای سنجش اثرگذاری کربوکسی تراپی برای برطرف شدن نوع لک پوستی که دارید؛ باید حتما به پزشک متخصص خود مراجعه فرمایید و بعد از ارزیابی دقیق و تعیین علت ایجاد لکه های صورت، نوع درمان مناسب را برای شما انتخاب نمایند.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی کم تهاجمی صورت درمانی است که در آن دی اکسید کربن به سطحی ترین لایه پوست تزریق می شود تا جریان اکسیژن را افزایش دهد. سپس عملکرد عروق به شدت تشدید می شود، رگ های خونی منبسط می شوند و در نتیجه جریان خون بالاتر به بافت های عضلانی و چربی تضمین می شود. افزایش جریان خون یعنی افزایش اکسیژن رسانی به ناحیه. افزایش اکسیژن ناحیه برای متابولیسم سلولی حیاتی است. افزایش متابولیسم پوست موجب افزایش روند ترمیم و بازسازی طبیعی پوست می شود و آبرسانی عمیقی به پوست را موجب می شود.

با تزریق Co2 به پوست، به بدن ما سیگنال می‌دهد که اکسیژن را در بافت ناحیه تحت درمان حفظ کند و فاکتورهای رشد طبیعی را افزایش می‌دهد. طی چند روز پس از درمان، توزیع طبیعی اکسیژن افزایش می یابد، تخلیه لنفاوی افزایش می یابد و جوان سازی پوست حاصل می شود.

اولین نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است: منافذ پوست کوچک تر، چین و چروک کمتر، پوست روشن تر، لکه های رنگدانه ای کمتر، پوست انعطاف پذیرتر و محکم تر می شود. کربوکسی تراپی غیر تهاجمی فرآیندهای بازسازی را در لایه های عمیق تر پوست بهبود می بخشد، بنابراین تمام اثرات مثبت در عرض چند هفته روی پوست ظاهر می شود.

از طرفی Co2 یک گاز طبیعی است که در بدن وجود دارد، بنابراین نمی تواند واکنش های آلرژیک یا ناخواسته ایجاد کند.

فواید کربوکسی تراپی

فواید کربوکسی تراپی

این درمان می تواند موجب بهبود کلی و طولانی مدت پوست شود که این با تحریک ترشح الاستین، سفت کردن و روشن کردن بافت پوست، بازسازی پوست، بهبود گردش خون و بهبود تخلیه لنفاوی انجام میگیرد.

موارد کاربرد کربوکسی تراپی

موارد کاربرد کربوکسی تراپی

درمان کربوکسی تراپی برای موارد زیر بسیار موثر است:

جوانسازی شدید پوست و توقف فرآیندهای پیری زودرس؛ کاهش چین و چروک و عمق آنها؛ بهبود فرآیندهای بازسازی و ترمیم پوست؛ کاهش لکه های رنگدانه ای و حلقه های سیاه زیر چشم؛ پوست صاف، منافذ کوچکتر و کمک به کانتور صورت؛ کاهش تورم پوست؛ کم رنگ کردن اثر مویرگ های قابل مشاهده پوست.

چه کسانی نمی توانند کربوکسی تراپی انجام دهند؟

پاسخ: این روش برای همه انواع پوست عالی است اما کسانی که اگزما، عارضه های مختلف پوست و آکنه فعال دارند، باید از آن اجتناب کنند. بنابراین، قبل از انجام کربوکسی تراپی برای صورت، توصیه می کنیم با یک متخصص مشورت کنید.

یک متخصص زیبایی با تجربه با توجه به ویژگی های فردی و موارد منع مصرف احتمالی شما را تعیین می کند.

بارداری و شیردهی، سرطان و شیمی درمانی، درماتیت، بیماری های تنفسی، عفونت های ویروسی و دیابت از موارد منع انجام کربوکسی تراپی است.

تعداد جلسات مورد نیاز کربوکسی تراپی برای لک صورت

کربوکسی تراپی برای لک صورت یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال درمان هایی هستند که نتایج آنی را ارائه دهند. پس از یک بار درمان، نتایج فوری از جمله رنگ پوست یکنواخت تر و کم رنگ شدن لکه های پوستی، صاف کردن چین و چروک های ظریف و پوست بسیار نرم را خواهید دید. نتایج تجمعی هستند، بنابراین هرچه بیشتر برای کربوکسی تراپی مراجعه کنید، به طور مداوم از پوستی نرم، جوان و بدون لکه لذت خواهید برد. برای رسیدن به نتیجه طولانی مدت، لازم است یک چرخه 6 تا 10 جلسه ای درمان انجام شود. بسته به نتایج مورد نظر، مجموعه ای از درمان توصیه می شود و جلسات می توانند هر 7 تا 14 روز یا یک بار در ماه باشد. نتایج پس از هر هر جلسه درمان قابل مشاهده است ولی نتایج نهایی بعد از اتمام جلسات قابل مشاهده است.

ماندگاری نتایج حاصل از کربوکسی تراپی به مدت 8-12 ماه حفظ شود.

فواید کربوکسی تراپی صورت بدون تزریق

روش کربوکسی تراپی مرسوم با تزریق بسیار سطحی انجام می شود، اما در روش کربوکسی تراپی بدون تزریق که یکی روش کاملا غیرتهاجمی است از یک لایه ژل مخصوص کربوکسی تراپی و یک ماسک ورقه ای استفاده می شود. این روش نیز مانند کربوکسی تراپی مرسوم دارای فواید و نتایج جوانسازی و روشن کردن پوست و لکه های صورت است.

قیمت کربوکسی تراپی صورت

قیمت کربوکسی تراپی صورت

برای اطلاع از قیمت دقیق کربوکسی تراپی صورت بهتر است که در یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص شرکت کنید که پس از بررسی شرایط پوست شما، ناحیه مورد نظر برای کربوکسی تراپی و ارزیابی تعداد جلسات مورد نیاز برای به دست آوردن نتایج مدنظر، بتوانید تخمین درستی از هزینه ها داشته باشید. به طور کلی قیمت هرجلسه کربوکسی تراپی برای لک صورت بین 400 تا 800 هزارتومان است.

جمع بندی

کربوکسی تراپی برای لک صورت روشی است که برای برطرف کردن انواع لکه های صورت با منشاهای مختلف کاربرد دارد. با تزریق سطحی CO2 به پوست، متابولیسم بافت پوست افزایش می یابد و به تولید طبیعی اکسیژن کمک می کند، از طرفی شرایط برای آبرسانی عمیق را فراهم می کند. پوست پس از اولین استفاده به طور چشمگیری روشن تر، شاداب تر، یکنواخت تر، دارای خطوط کمتر و انعطاف پذیر به نظر می رسد. این درمان برای درمان لکه های ناشی از آکنه و اسکار، لکه های ناشی از نور خورشید، حلقه های سیاه زیر چشم و… استفاده می شود.

پرسش های متداول:

آیا کربوکسی تراپی روی جای زخم اثر دارد؟

کربوکسی تراپی برای درمان ترک ها، اسکارها و جوانسازی کلی پوست استفاده می شود. کربوکسی تراپی یک روش منحصر به فرد است که با وادار کردن گلبول های قرمز خون به آزادسازی اکسیژن و جذب C02 توسط بدن، گردش خون را در محل تزریق بهبود می بخشد. این فرآیند اکسیژن‌رسانی به ناحیه مورد نظر با تغذیه پوست و ساخت کلاژن و الاستین در این ناحیه باعث بهبود عمق و رنگ اسکارها می‌شود. این یک پاسخ طبیعی بدن است. فرآیند ساخت کلاژن و الاستین باعث سفت‌تر، روشن‌تر شدن پوست می‌شود و ترک‌ها و اسکارها را صاف می‌کند.

آیا کربوکسی تراپی بی خطر است؟

کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که شامل تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به لایه سطحی پوست است. می توان از آن برای درمان ترک های پوستی، سیاهی زیر چشم، سلولیت و چربی اضافی در نواحی خاصی از بدن استفاده کرد. کربوکسی تراپی اگر به درستی و توسط یک متخصص انجام شود، یک روش نسبتا ایمن با حداقل عوارض جانبی است.

1/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *