دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

مراقبت‌های بعد از فیلر چانه

مراقبت‌های بعد از فیلر چانه

مراقبت‌های بعد از فیلر چانه از عواملی می‌باشد که در اثر بخشی فیلر بسیار تاثیر گذار است. تزریق فیلر چانه برای تمام کسانی که قصد دارند فرم و شکل چانه خود را تغییر داده و پروتز چانه انجام دهند، گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد. ممکن است با افزایش سن یا کاهش وزن، برجستگی و حجم چانه کاهش یافته یا این که ظاهر چانه آنگونه که افراد دوست دارند خوش تراش نباشد و یا فرم چانه نامتقارن شود. در تمامی این موارد، قطعا تزریق ژل گزینه مناسبی برای شما است. به طور کلی برای تمامی افرادی که از سلامت جسمانی کاملی برخوردار هستند، این عمل مناسب می‌باشد. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید، چون قصد داریم تا شما را بیشتر با مراقبت‌های بعد از فیلر چانه آشنا کنیم.

آیا بعد از تزریق ژل چانه نیاز به مراقبت‌های بعد از آن خواهد بود؟

 بسیاری از عمل‌ها و اقداماتی که برای زیبایی و یا درمان انجام می‌شوند نیاز به یکسری مراقبت‌های بعد از تزریق دارند و افراد باید بعد از تزریق ژل، مراقبت‌های بعد از فیلر چانه را دنبال کنند. تزریق ژل چانه، یکی از اقدامات مهم برای زیبایی است که نیاز به مراقبت‌های زیادی بعد از انجام این روش دارد. بعد از تزریق فیلر چانه، پزشک متخصص برای شما نکته‌های مهم را توصیه کرده و انجام آن‌ها را الزامی و ضروری می‌داند. بنابراین همانطور که گفته شد، یکی از مهم ترین اهمیت مراقبت‌‌های بعد از تزریق فیلر چانه، تاثیرات مستقیم آن بر روی نتایج نهایی این روش می‌باشد. بعد از اتمام تزریق، فرد برای این که بهترین نتیجه را از تزریق فیلر چانه به دست بیاورد، باید توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از فیلر چانه را جدی بگیرد. از دیگر دلایلی که افراد را ملزم می‌کند تا مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر چانه را رعایت کنند، تاثیرگذاری مستقیم آن برای جلوگیری از به وجود آمدن عوارض احتمالی می‌باشد. اگر بعد از تزریق چانه از خود به درستی مراقبت نکنید ممکن است مشکلاتی همچون عفونت برای شما به وجود آید.

مراقبت‌های بعد از فیلر چانه

مراقبت‌های بعد از فیلر چانه

بعد از تزریق فیلر چانه به رعایت یکسری مراقبت نیاز است که این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • استفاده از یخ

ممکن است برای ۱ تا ۲ روز اول در منطقه تزریق شاهد قرمزی، متورم یا کبودی باشید. هر چند این حالت بلد از گذشت ۲۴ ساعت کاملا از بین می‌رود. ولی شما می‌توانید برای تسریع بهبودی و جلوگیری از کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید. بهتر است به مدت بیست دقیقه یخ را در کیسه یا حوله ای گذاشته و روی چانه بگذارید.

 • عدم استفاده از مواد فعال

هر چند که می‌توانید بلافاصله بعد از درمان مراقبت‌های روتین پوستی خود را همچون مرطوب کردن و شست و شوی پوست خود را انجام دهید، ولی توصیه می‌گردد حداقل برای بیست و چهار ساعت از محصولاتی که حاوی مواد فعال مانند گلیکولیک اسید، آلفا هیدروکسی اسید، رتینوئید یا بتا هیدروکسی اسید هستند استفاده ننمایید. پوست بعد از تزریق بسیار حساس بوده و این مواد فعال باعث تحریک پوست می‌شوند. اگر از محصولاتی که استفاده می‌کنید اطمینان ندارید خوب است آن‌ها را به همراه داشته و به پزشک متخصص نشان دهید.

 • استفاده از کرم‌های حاوی آرنیکا

گیاه آرنیکا خاصیت بهبود زودتر در نقاط تزریق و جلوگیری از کبودی را دارد. استفاده از محصولات حاوی این ماده باعث تسریع بهبودی می‌گردد. شما می‌توانید به راحتی و بدون نسخه این محصولات را از داروخانه تهیه نمایید.

 • ترک عادت‌های غلط

از دیگر مراقبت‌های بعد از فیلر چانه می‌توان به ترک عادت‌های غلط اشاره کرد. از قرار دادن چانه روی سطوح مختلف و دست گذاشتن زیر چانه خودداری کنید، چون باعث وارد شدن وزن سر و فشار به ناحیه تحت درمان می‌شود.

 • عدم استفاده از آرایش

هرچند بعد از تزریق فیلر چانه آرایش کم و ملایم اشکالی ندارد ولی توصیه می‌گردد به مدت ۲۴ ساعت در محل تحت درمان از محصولات آرایشی استفاده نکنید تا پوست بتواند فرصت بهبودی داشته باشد. همچنین برای مراقبت‌های بعد از فیلر چانه لوازم آرایشی خود را تمیز کرده و قبل از آرایش دست‌های خود را بشویید تا از انتقال آلودگی به پوست جلوگیری شود.

 • خودداری از مصرف الکل

مصرف الکل گردش خون را افزایش داده و باعث تورم و کبودی می‌شود. توصیه می‌شود تا بعد از بهبودی محل تزریق هم مصرف الکل را کنترل کنید، چون باعث کاهش آب بدن می‌شود.

 • خودداری از فعالیت‌های شدید

فعالیت‌های شدید باعث افزایش دمای بدن یا تعریق زیاد می‌شوید. این عمل می‌تواند در ناحیه چانه باعث کند شدن روند بهبودی و حساس شدن پوست شود. بعد از بهبودی کامل می‌توانید روند ورزش خود را از سر بگیرید.

 • نوشیدن آب کافی

یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از فیلر چانه نوشیدن آب کافی است. شما باید بعد از درمان به اندازه کافی آب بنوشید تا هم باعث حفظ نتایج فیلر و افزایش سرعت بهبودی شوید.

 • ماساژ قسمت‌های ناهموار چانه

اگر در قسمتی از چانه احساس برآمدگی کردید با انگشتان تمیز و به آرامی آن قسمت را ماساژ دهید. البته احتمال تجمع ژل هیالورونیک اسید زیر پوست خیلی کم می‌باشد.

 • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون

داروهای رقیق کننده خون همچون ایبوپروفن و آسپرین باعث کاهش روند بهبودی و رقیق شدن خون می‌شوند. این مورد یکی از مهم ترین مراقبت‌های بعد از فیلر چانه است. اگر این دارو‌ها قبل جلسات نیز مصرف شوند باعث خونریزی از محل ورود سوزن و حتی کبودی محل تزریق می‌شوند.

 • خوابیدن به پشت

به پشت خود بخوابید و سرتان را رو به بالا قرار دهید. چون خوابیدن بر روی طرفین یا شکم باعث وارد کردن وزن و فشار به قسمت چانه می‌شود. این کار یکی از بهترین راه‌ها برای مراقبت‌های بعد از فیلر چانه است.

 • خودداری از دیگر درمان‌ها در ناحیه چانه

خودداری از دیگر درمان‌ها در ناحیه چانه، یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از فیلر چانه است. همچنین بهتر است از دیگر درمان‌های پوست ناحیه چانه همچون لایه برداری، وکس کردن مو و جلسات لیزر برای ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از تزریق خودداری کنید، چون این کار باعث وارد کردن فشار به منطقه تزریق می‌شود.

دوران نقاهت بعد از فیلر چانه

همانگونه که در بالا نیز ذکر شد، مراقبت‌های بعد از فیلر چانه دارای اهمیت بسیاری برای هر فرد است و متقاضی باید شناخت و آگاهی خوبی از این دوران و از کار‌ها و مراقبت‌هایی که باید انجام دهد داشته باشد. لازم به ذکر است که بعضی از عوارض جانبی که به صورت آنی بعد از تزریق ژل به وجود می‌آیند بدون هیچ مداخله‌ای، از بین رفته و از بابت بروز این عوارض جانبی جای نگرانی وجود نخواهد داشت. چون می‌توان با انجام مراقبت‌های بعد از فیلر چانه از بروز عوارض جدی‌تر جلوگیری نمود. در صورتی که عوارض به وجود آمده شدیدتر از انتظار باشد، می‌بایست هر چه سریع تر این موضوع را با پزشک خود در جریان بگذارید. همچنین دوران نقاهت بعد از تزریق فیلر چانه طولانی مدت نبوده و افراد می‌توانند بعد از گذشت مدتی به زندگی عادی خود بازگردند.

چه قدر باید مراقبت‌های بعد از فیلر چانه ادامه یابد؟

 برای افراد رعایت مراقبت‌های بعد از فیلر چانه در تمام دوران نقاهت، لازم و ضروری است. اما تزریق ژل چانه و اقداماتی که برای زیبایی افراد استفاده می‌شوند، مدت زمان نقاهت و مراقبت آن بسیار کوتاه مدت بوده و به مراقبت‌های طولانی مدت نیازی ندارند. به عنوان مثال افرادی که از تزریق چربی برای حجم‌دهی و زیباسازی چهره از آن استفاده می‌کنند، باید طی چند هفته شاهد بهبودی هر چه سریع تر باشند. برای مراقبت‌‌های بعد از فیلر چانه حداکثر تا ۳ روز مناسب بوده و افراد می‌توانند بعد از گذشت این مدت زمان کوتاه به راحتی تمام فعالیت‌ها و کار‌های روزانه خود را انجام دهند. همچنین ممکن است نوع ژل مورد استفاده در تزریق و زمان بهبودی، با شرایط بدنی هر فرد متفاوت باشد. مدت زمان بهبودی تزریق فیلر چانه، در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی بسیار کوتاه مدت است. امکان دارد برای مشاهده نتایج نهایی تزریق فیلر چانه در صورت نیاز تا دو هفته نیز صبر کنید، چون بعضی از نشانه‌ها مانند کبودی و تورم در بعضی از افراد، نیاز به زمان بیشتری دارند و نمی‌توان برای همه افرادی که تزریق ژل چانه انجام می‌دهند به طور قطعی ۳ روز را مناسب دانست. در بعضی از افراد هم این زمان به دلایل مختلفی همچون مصرف مشروبات الکلی و سیگار کمی بیشتر از زمان مشخص شده به طول می‌انجامد.

آیا انجام مراقبت‌های بعد از فیلر چانه در ماندگاری تزریق فیلر چانه تاثیر گذار است؟

 رعایت مراقبت‌های بعد از فیلر چانه، تاثیر مستقیمی بر ماندگاری این روش دارد. برای مثال اگر این مراقبت‌ها به درستی انجام نشود باعث ایجاد عوارض شده و ماندگاری آن نیز کاهش می‌یابد. به طور کلی ماندگاری فیلر چانه بین ۹ الی۱۲ ماه و حتی ۱۵ ماه می‌باشد. اما باید برای حفظ نتایج، جلسات درمان بیشتری داشته باشید. ناگفته نماند مواد غلیظ تر که عمیق تر تزریق می شوند، ممکن است دوام زیادی داشته باشند.

سوالات درمورد مراقبت‌های بعد از فیلر چانه

آیا تزریق فیلر چانه درد دارد؟

تزریق ژل چانه بسیار دردناک می‌باشد. اما پزشک متخصص برای کاهش درد از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده می‌کند.

هزینه تزریق فیلر چانه چقدر است؟

هزینه فیلر چانه به کلینیک معتبر، مهارت پزشک متخصص و میزان ژلی که در تزریق استفاده می‌شود بستگی دارد.

چرا انجام مراقبت‌های بعد از فیلر چانه حائز اهمیت است؟

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. چون با انجام این مراقبت‌ها عوارض احتمالی تزریق فیلر چانه کاهش می‌یابد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *