دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض ژل گونه

عوارض ژل گونه

امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی سازی و برجسته کردن بخش‌های مختلف صورت خود، از تزریق ژل استفاده ‌می‌کنند. همه مردان و زنان در هر سنی می‌توانند تزریق ژل گونه را انجام دهند. بزرگترین دغدغه افرادی که می‌خواهند تزریق ژل گونه انجام دهند این است که آیا این روش علاوه بر زیبایی، عوارضی هم دارد؟ اگر شما هم قصد تزریق ژل گونه را دارید و می‌خواهید از عارضه و پیامد‌های آن آگاه شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با عوارض ژل گونه

بهتر است بدانید فیلر یا ژلی که برای برجسته کردن قسمت‌های مختلف صورت تزریق می‌شود، شبیه ماده ژلاتینی است. این ماده باعث می‌شود چربی از بین رفته شده صورت ترمیم شده و سبب رفع چین و چروک‌های صورت شود و به دنبال آن پوست جوان‌تر و زیبا‌تر بنظر می‌رسد. محققان و پژوهشگران طبق تحقیقات خود در این موضوع، دریافته‌اند که تزریق ژل به گونه و سایر بخش‌های صورت عوارض بسیار ناچیزی داشته و در بین عمل‌های زیبایی این تزریق‌ها، علاوه بر هزینه کم، دوره نقاهت کمتری داشته و در نتیجه همه افراد بدون هیچ نگرانی می‌توانند تزریق ژل را انجام دهند.

عوارضی که پس از تزریق ژل رخ می‌دهد بسیار طبیعی بوده و به طور معمول در همه افراد اتفاق می‌افتد، اما این عوارض پس از گذشت یک هفته به طور کامل رفع می‌شود. بنابراین افرادی که از تزریق ژل ترس داشته و تردید دارند، به هیچ عنوان نگران نباشند چون تزریق ژل گونه هیچ‌گونه عوارض خاصی ندارد.

اما در برخی موارد ممکن است تزریق ژل، عوارض طولانی مدتی بر جای داشته باشد و این زمانی رخ می‌دهد که افراد از ژل‌ها و فیلر‌های ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده کرده و در کلینیک‌های نامعتبر تزریق را انجام می‌دهند که توسط وزارت بهداشت تایید نشده است. بنابراین باید به این موارد بسیار توجه کرد تا از عوارض‌های احتمالی جلوگیری کرد.

عوارض ژل گونه

عوارض ژل گونه

همان‌طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، تزریق ژل گونه عوارض معمولی و موقتی داشته و پس از گذشت چند روز از بین می‌روند. برخی از رایج ترین عوارض ژل گونه عبارت است از:

از شایع‌ترین عارضه ای که پس از تزریق ژل گونه ایجاد می‌شود، کبودی بسیار ناچیزی است که در مجاور محل تزریق ایجاد می‌شود که به طور معمول پس از گذشت دو تا سه روز بهبود می‌یابد.

همچنین ممکن است نقطه تزریق ژل نیز ورم کرده و متورم شود، که این عارضه هم بسیار ناچیز بوده و بعد از گذشت یک تا دو روز از بین می‌رود.

یکی دیگر از عوارض ژل گونه، بی حس شدن قسمت‌های تزریق شده می‌باشد. چون در برخی از مواد و ژل‌های تزریقی، مقداری داروی بی حسی وجود دارد، که با تزریق آن، فرد در قسمت‌های مختلف صورت خود احساس بی حسی می‌کند. این عارضه هم موقت بوده و بعد از گذشت دو تا سه ساعت اثر بی حسی از بین رفته و حس به صورت باز‌می‌گردد.

قرمزی پوست نیز از دیگر عوارض شایع تزریق ژل گونه می‌باشد که موقتی بوده و پس از گذشت دو تا سه روز بهبود می‌یابد. دلیل قرمز شدن پوست بخاطر تزریق، ماساژ شدید و عکس العمل پوست در مقابل این موارد می‌باشد که طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد‌.

موارد ذکر شده از عوارض طبیعی و موقتی تزریق ژل گونه هستند که پس از گذشت چند روز برطرف شده و بهبود می‌یابند و همه این‌ها باید در کلینیک معتبر و با کیفیت توسط پزشک متخصص انجام شوند، در غیر این صورت عمل‌های زیبایی نامطلوبی خواهید داشت و دچار عارضه شدیدی خواهید شد.

آیا عوارض ژل گونه دائمی است؟

این روش‌های زیبایی علاوه بر جوانسازی پوست، عوارض خفیفی نیز به همراه دارند که موقتی بوده و پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند. اما در مواردی ممکن است افراد به کلینیک‌های نامعتبر مراجعه کرده و به دلیل پرداخت هزینه کم، تزریق را توسط افراد بی تجربه انجام دهند. علاوه بر این ممکن است فیلر‌ها و ژل‌های نامرغوب و بی کیفیتی تزریق کنند که موجب می‌شود که دچار عوارض دائمی و شدید شوید. بنابراین توصیه می‌شود حتما به یک کلینیک معتبر و شناخته شده مراجعه کرده و تزریق را انجام دهید تا از سلامت و زیبایی مطلوب برخوردار شوید.

دلایل بروز عوارض ژل گونه

بهتر است بدانید که در بیشتر موارد نوع ژل، موجب بروز برخی عوارض در تزریق ژل گونه می‌شود. برای مثال باید ژل باکیفیت باشد تا با تزریق آن به پوست، بدن در مقابل آن واکنش نشان ندهد و همچنین پس از گذشت چند مدت پایداری و شکل خود را در زیر پوست از دست ندهد.

در موارد دیگر نیز عوارضی که پس از تزریق رخ می‌دهد، به نوع ژل مربوط نبوده و بخاطر بی تجربه بودن فرد تزریق کننده در هین تزریق مربوط می‌باشد. برای مثال اگر محل تزریق به درستی ضدعفونی نشود ممکن است باعث بروز عفونت شود. در این صورت باید با درمان مناسب ضد میکروبی این عارضه را از بین برد.

از عوارض شایعی که با مراجعه به کلینیک‌های پوست و‌ مو نامعتبر و با تزریق ژل نامرغوب در افراد رخ می‌دهد، شامل موارد زیر می‌باشد:

یکی از عوارض رایج و نامطلوبی که ممکن است اتفاق بی‌افتد، تغییر مکان و جابه‌جا شدن ژل تزریق شده در زیر پوست می‌باشد که پس از گذشت چند مدت از محل مورد نظر حرکت می‌کند.

بروز برجستگی و گلوله مانند در زیر پوست که خالی کردن آن سخت بوده و باید با انجام جراحی آن را درمان و رفع کرد.

در مواردی نیز ممکن است گرفتگی رگ رخ دهد که این عوارض پر خطر بوده و سبب مرگ بافت، نابینایی دائم و یا آمبولی ریه می‌شود.

جمع بندی عوارض ژل گونه

یکی از محبوب‌ترین و شایع‌ترین عمل‌های زیبایی، تزریق ژل می‌باشد که سبب جوان‌سازی پوست و سبب رفع‌ چین و چروک‌های صورت می‌شود. افرادی که قصد تزریق ژل را دارند حتما باید به یک کلینیک با معتبر مراجعه کنند و تزریق را توسط یک پزشک متخصص پوست و مو انجام دهند تا خطری سلامتی آن‌ها را تهدید نکند. پس از تزریق ژل ممکن است فرد دچار برخی عوارض‌های خفیف و طبیعی مانند کبودی، قرمزی پوست و بی حسی در محل تزریق شود که موقت هستند و پس از گذشت دو تا سه روز بهبود می‌یابند. اما اگر متقاضیان، تزریق را در سالن‌های آرایشی غیر معتبر و توسط افراد بی تجربه انجام دهند، دچار عوارض شدیدی مانند گرفتگی رگ و برجستگی در زیر پوست و تغییر شکل ژل در زیر پوست می‌شوند که چندان خوشایند نخواهد بود.

سوالات درمورد عوارض ژل گونه

ژل گونه برای چه کسانی مناسب است؟

ژل گونه برای افرادی که دارای صورتی لاغر هستند، گزینه مناسبی می‌باشد چراکه به کمک این روش درمانی حجم صورت افزایش می‌یابد.

هزینه تزریق ژل گونه چقدر است؟

هزینه تزریق ژل گونه به عوامل زیادی بستگی دارد که ازجمله این عوامل می‌توان به نوع ژل مصرفی، میزان دستمزد دریافتی پزشک، کلینیک مراجعه شده و... اشاره کرد.

آیا تزریق ژل گونه خطرناک است؟

اگر تزریق ژل گونه به کمک پزشک متخصص با تجربه و دارای مجوز انجام گردد، این روش دارای عوارض بسیار کم و موقتی خواهد بود. ولی در صورتی که این کار توسط افراد غیرحرفه‌ای انجام شود، احتمال بروز خطراتی مثل نشت ژل، عدم تقارن و نابینایی وجود دارند.

5/5 - (3 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *