دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ

امروزه بسیاری از افراد به دنبال جوان به نظر رسیدن هستند اما عوارض لیف صورت با نخ بر هیچ کس پوشیده نیست. این عمل ها مزایای زیادی دارد و باعث جوان شدن و زیبا تر به نظر رسیدن پوست شما می شوند، بنابراین طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
لیفت صورت با نخ  نیز علاوه بر مزایا و آسانی که دارد، عوارضی نیز دارد. در مقاله های جداگانه درباره موضوعات دیگر لیفت صورت با نخ صحبت کرده ایم. در این مقاله می خواهیم به طور ویژه درباره عوارض لیفت صورت با نخ بپردازیم.

عوارض جانبی لیفت صورت با نخ

عوارض جانبی لیفت صورت با نخ

در زیبایی بدرخشید اما نه به هر قیمتی!
روز به روز با پیشرفت علم و فناوری، درمان های جدیدی برای جوان سازی پوست ایجاد می شوند که یکی از جدیدترین مدل از این نوع درمان‌ها، لیفت صورت با نخ است. این روش درمان بسیار موثر بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای کسانی که قصد دارند عمل لیفت صورت با نخ انجام دهند محسوب می شود. در هر سن و سالی که باشید، داشتن ظاهری زیبا برایتان بسیار مهم خواهد بود و دست به هرکاری می زنید تا ظاهر زیبای خود را حفظ کنید. کلاژن، ماده ای در بدن است که وظیفه جوان سازی پوست را بر عهده دارد، این ماده به مرور زمان و بالا رفتن سن، درصد ترشحاتش کم می شود که به واسطه آن ما شاهد بروز چین چروک بر روی پوست خواهیم بود.

لیفت صورت با نخ در بعضی افراد ممکن است باعث بروز عوارضی شود، بهتر است قبل از انجام این کار با پزشک متخصص مشورت کنید و اطلاعاتی را در مورد این موضوع کسب کنید. توجه داشته باشید برای این که احتمال پدیدار شدن معایب لیفت صورت با نخ کم تر شود، بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید.

 • یکی از عوارض لیفت صورت با نخ، کبودی و خون مردگی در قسمتی که نخ عبور کرده است، است.
 • در این روش به دلیل سوراخ شدن پوست صورت، امکان ورود باکتری ها و قارچ ها به پوست زیاد می شود. بنابراین ورود باکتری ها موجب التهاب و قرمزی پوست می شود. توجه داشته باشید که اگر پوست شما بر اثر لیفت عفونت کرد، نگران نباشید. این عفونت جز عوارض لیفت صورت با نخ است و پس از گذشت مدتی از بین می رود. امروزه پزشکان با توجه به عارضه های لیفت صورت با نخ، آنتی بیوتیک تزریق می کنند که شخص دچار عفونت نشود.
 • یکی دیگر از عوارض لیفت صورت، خونریزی مداوم و طولانی است. به دلیل سوراخ کردن پوست برای لیفت، ممکن است عروق خونی آسیب ببینند. این اتفاق باعث می شود که ماندگاری لیفت بر روی صورت بسیار کم شود. البته این اتفاق به ندرت رخ می دهد و اگر توسط فردی ماهر انجام شود؛ عارضه های لیفت صورت با نخ به حداقل خواهد رسید.
 • یکی از بدترین عوارض لیفت صورت با نخ، مقابله سیستم ایمنی بدن با نخ لیفت است، زیرا آن را یک عامل بیگانه تشخیص داده و شروع به مبارزه کردن می کند. بنابراین موجب بروز حساسیت در صورت می شود. شما بعد از این که متوجه شدید به نخ لیفت حساسیت دارید باید سریعا برای خارج کردن آن اقدام کنید، در غیر این صورت دچار واکنش آلرژیک شدید خواهید شد.

عوارض بالقوه لیفت صورت با نخ

با این که لیفت صورت با نخ جز عمل های بی خطر محسوب می شود، اما همچنان ممکن است عوارض لیفت صورت با نخ، پوست شما را تحریک کند. در ادامه به عوارض بالقوه لیفت با نخ خواهیم پرداخت.

 • همانطور که می دانید برای انجام لیفت با نخ از بی حسی موضعی استفاده می شود. ممکن است پوست شما به مواد بی حس کننده حساسیت داشته باشد و از خود عوارض شدیدی را بروز دهد
 • از دیگرعارضه های لیفت صورت با نخ می توان به پس زدن آن توسط بدن اشاره کرد. گاهی اوقات ممکن است این نخ ها با بدن سازگار نبوده و آن را از صورت خارج می کنند.
 • یکی دیگر از عوارض لیفت صورت با نخ، ظاهر شدن دندانه هایی در صورت است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که نخ ها در یک نقطه بیش تر از نقاط دیگر جذب می شوند. بنابراین بر روی صورت چروک می افتد. با ماساژ توسط فرد متخصص معمولا این چروک برطرف می شود.
 • از دیگرعارضه های لیفت صورت با نخ، لیفت نشدن صورت است. در این صورت نخ ها نمی توانند پوست را نگه دارند و پوست دچار افتادگی می شود. این اتفاق بیش تر بخاطر وجود نداشتن چربی زیر پوست و همچنین مراجعه به کادر غیر متخصص و کلینیک نامعتبر رخ می دهد.
 • از دیگر عوارض لیفت صورت با نخ پس از مدتی، می توان به نا متقارن شدن قسمت های مختلف صورت اشاره کرد. همچنین ممکن است نخ هایی که برای لیفت به کار رفته است، از محل خود حرکت کنند.
 • پوست صورت دارای اعصاب زیادی است و یکی از عوارض لیفت صورت با نخ وارد شدن آسیب به این اعصاب است. با آسیب دیدن اعصاب صورت، صورت دچار بی حسی می شود.

آیا در اثر لیفت صورت با نخ آثار زخم باقی می ماند؟

آیا در اثر لیفت صورت با نخ آثار زخم باقی می ماند؟

یکی از عوارض لیفت صورت با نخ باقی ماندن آثار زخم می باشد. با این که لیفت صورت با سوزن و به شکل گرد گرد انجام می شود اما گاهی اوقات جای آن بر روی صورت می ماند. این اتفاق بیش تر زمانی رخ می دهد که جای سوزن ها دچار عفونت شده باشد. رنگ پوست هم در باقی ماندن آثار زخم موثر است. هر چه پوست تیره تر باشد امکان ماندن جای زخم بیش تر است.

لیفت صورت با نخ چیست؟

 • لیفت صورت با نخ یک پروسه غیر جراحی است که از حداقل میزان تهاجمی بودن برخوردار است و برای گردن، صورت و غبغب استفاده می شود. این پروسه تماما برای سفت کردن قسمت هایی از پوست که به علت بالا رفتن سن دچار چین و چروک شده اند، استفاده می شود. در این روش از نخ های مخصوصی استفاده می شود که کاملا استریل بوده و به مرور زمان، جذب پوست می شوند.
 • در این روش از نخ های مخصوصی که مانند نخ بخیه هستند استفاده می شود تا موقعیت جدید پوست و بافت های صورت را ثابت نگه دارند. این نخ ها در زیر پوست قابل رویت نمی باشند و با قرار گرفتن در جای خود ( زیر پوست )، باعث بالا رفتن فرآیند کلاژن سازی و سلول سازی طبیعی پوست از طریق جذب نخ می شوند. به مرور زمان و بعد از انجام این عمل، تولید پروتئین کلاژن در پوست افزایش می یابد که باعث سفتی هرچه بیشتر پوست و ضخامت بافت زیرین پوست می شود.
 • در نهایت دوباره زیبایی را به شما هدیه می دهد و همچنین باعث سفتی مجدد پوست شما می شود، اگر این عملیات را تکرار کنید، از پوستی کاملا صاف، زیبا و جوان بهره مند خواهید شد.

 قیمت لیفت صورت با نخ 

 قیمت لیفت صورت با نخ را می توان در مقاله مربوط به آن بخوانید، اما به طور کلی باید گفت که بستگی به تعداد نخ مورد استفاده و نوع نخ دارد.

سخن پایانی

در این مقاله هدف ما آگاه سازی شما و بیان عوارض لیفت صورت با نخ بود. لیفت صورت با نخ علاوه بر زیبایی که در صورت ایجاد می کند، دارای عوارضی است که ممکن است شما را تا مدت ها درگیر کند.
در این مقاله به عوارض جانبی و عوارض بالقوه لیفت صورت با نخ پرداختیم و به سوالات متداول شما پاسخ دادیم. در ادامه به بحث در مورد اینکه بعد از لیفت جای آن باقی می ماند یا نه پرداختیم. مراقب زیبایی و سلامت خود باشید.

سوالات درباره عوارض لیفت صورت با نخ

آیا لیفت صورت با نخ دردناک است؟

یکی از عوارض لیفت صورت با نخ دردناک بودن آن است. البته میزان درد لیفت صورت به جنس نخ مورد استفاده و مهارت پزشک نیز بستگی دارد.

برای این که عوارض لیفت با نخ را کاهش دهیم، چکار باید کنیم؟

برای این که عوارض های لیفت صورت با نخ را به حداقل برسانید، دو هفته از انجام فعالیت سنگین خودداری کنید. از ماساژ محل لیفت پرهیز کنید و همچنین از جویدن مواد غذایی سفت نیز خودداری کنید.

آیا لیفت صورت با نخ دائمی است؟

خیر، معمولا پس از 12 الی 18 ماه پوست به حالت قبل بر می گردد. توجه داشته باشید که هرچه بیش تر مراقبت کنید، ماندگاری آن نیز بیش تر می شود.

5/5 - (18 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *