دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

برای دانستن تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس باید ابتدا بگوییم که هرکدام از این محصولات دقیقا چه هستند و چگونه عمل می کنند. هر دو این روشها برای جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک ها کاربرد دارند. همان طور که می دانید بوتاکس پر استفاده ترین روش جوانسازی است که در طول سالها توسط بسیاری از افراد استفاده شده است، اما بسیاری هم به دلیل مشکلاتی که بوتاکس دارد؛ تمایل به انتخاب روش های مشابه مانند جالوبوتاکس پیدا کرده اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس را بررسی کنیم.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس
  • اصلی ترین تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در این است که بوتاکس موجب فلج شل عضلات می شود ولی جالوبوتاکس عضلات را فلج نمی کند.
  • تزریق بوتاکس عمقی تر و تزریق جالوبوتاکس سطحی تر است.
  • دوز و غلظت سم بوتولینیوم در جالوبوتاکس کمتر از بوتاکس است.
  • بوتاکس با فلج عضلات از حرکت عضلات جلوگیری می کند ولی در جالوبوتاکس حرکت عضلات مختل نمی شود.
  • بوتاکس ظاهر یخ زده به چهره فرد می بخشد ولی جالوبوتاکس ظاهر طبیعی به چهره می دهد.
  • دیگر تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در این است که بوتاکس موجب جوانسازی فیزیولوژیکی پوست نمی شود ولی جالوبوتاکس با ترکیباتی که در خود دارد می تواند کلاژن سازی را در بافت پوست تحریک کند و کیفیت بافت پوست را ارتقا دهد.
  • دیگر ترکیباتی که در جالوبوتاکس وجود دارد می تواند موجب آبرسانی عمیق بافت پوست شود، عملکردی که در هیچ نوع بوتاکس وجود ندارد.
  • از دیگر محدودیت های بوتاکس این است که امکان پوشش تمام نواحی صورت را ندارد و تنها در نقاط خاصی مانند گوشه چشم و پیشانی تزریق می شود ولی جالوبوتاکس در تمام صورت قابلیت تزریق دارد.
  • از نظر عوارض جانبی نیز تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس قابل بررسی است؛ چراکه در صورت تزریق غیر اصولی بوتاکس احتمال آسیب به چشم، افتادگی پلک و ابرو وجود دارد ولی جالوبوتاکس معمولا به جز عوارض معمول قرمزی و کبودی، عوارض شدیدی به دنبال ندارد.
  • از نظر قیمت بوتاکس می تواند ارزان تر از جالوبوتاکس باشد.

بوتاکس چیست؟

سم بوتولینوم یک پروتئین بسیار قوی است که توسط باکتری خاصی تولید می‌شود. این سم از آزاد شدن انتقال دهنده عصبی استیل کولین از انتهای آکسون در محل اتصال عصبی عضلانی جلوگیری می کند و در نتیجه باعث فلج شل عضلانی می شود. در تزریق بوتاکس از همین ماده برای جلوگیری از حرکت عضله برای مدت محدودی استفاده می شود. بوتاکس اغلب برای صاف کردن چین و چروک های پویا صورت استفاده می شود. چین و چروک های پویا رایج عبارتند از: پنجه کلاغی در اطراف چشم و خطوط روی پیشانی. می تواند چین و چروک ها را صاف کند و ظاهری جوان تر را بازیابی کند. بوتاکس همچنین برای درمان اسپاسم گردن، تعریق، مثانه بیش فعال، تنبلی چشم و سایر بیماری ها نیز کاربرد دارند. بوتاکس برای هر فرد 18 سال و بالاتر تایید شده است. بهترین زمان برای شروع تزریق بوتاکس زمانی است که شروع به مشاهده خطوط ریز یا چین و چروک روی پوست کنید. این معمولاً در اواسط دهه 20 یا اوایل دهه 30 یک فرد اتفاق می‌افتد. افرادی که ممکن است واکنش های آلرژیک به مواد مورد استفاده در بوتاکس داشته باشند یا در حال حاضر آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید مصرف می کنند، نباید بوتاکس را انجام دهند. اگر شما هم در محل تزریق عفونت دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

در نهایت، عملکرد نوروتوکسین از بین می‌رود و اعصاب دوباره می‌توانند آن سیگنال‌ها را برای شروع کار یا انقباض به عضلات ارسال کنند. به طور کلی بوتاکس 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد.

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس عبارتند از:

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس

درد، تورم، قرمزی یا کبودی در محل درمان؛ علائم شبیه آنفولانزا؛ سردرد؛ گردن درد؛ ناراحتی معده (سوء هاضمه)؛

افتادگی موقت پلک (پتوز)؛ سوزش یا قرمزی چشم.

با وجودی که بوتاکس سالهاست که یکی از رایج ترین روش های جلوگیری از پیری پوست است به دلیل ظاهر یخ زده و غیر طبیعی که به چهره می بخشد، بسیاری از افراد تمایل دارند که یک جایگزین برای آن پیدا کنند. اینجاست که تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس برجسته می شود.

جالوبوتاکس چیست؟

جالپرو یک ترکیب فوق العاده از اسید هیالورونیک و انواع آمینو اسیدهاست که برای مشتریانی که خواهان ظاهری جوان تر و پوستی نرم تر هستند؛ ایده‌آل است. با این حال، قابلیت ترکیب با موادی مانند بوتاکس را دارد به طوری که فواید هر دو روش تزریق بوتاکس و تزریق مزوژل را به نحوی در خود جای می دهد تا نتیجه شگف انگیزی را حاصل کند؛ به این ترکیب فوق العاده جالوبوتاکس می گویند.

جالوبوتاکس ترکیبی از اسید هیالورونیک آزاد و سم بوتولینوم است. چند واحد سم بوتولینوم به صورت سطحی و نه داخل عضلانی به نواحی مختلف صورت تزریق می شود. این تکنیک به خوبی برای کاهش انقباض سطحی موثر است و موجب فلج کامل عضلات نمی شود. علاوه بر این، چین و چروک هایی مانند پنجه کلاغی و چین و چروک های عمودی صورت را کاهش می دهد.

 وجود اسید هیالورونیک آزاد، با چگالی کم، علاوه بر انتقال سم بوتولینوم به آبرسانی سطحی و جوانسازی از طریق کلاژن سازی کمک می کند. ترکیب جالوبوتاکس به دلیل عملکرد آن بر روی اجزای عضلانی (سم بوتولینوم) و هیدراتاسیون ناحیه درم (اسید هیالورونیک) باعث کاهش چین و چروک های ظریف می شود.

این درمان به صورت سطحی تزریق می شود و به روشن شدن، سفت شدن و صاف شدن پوست کمک می کند. همچنین می تواند به کنترل تولید روغن و کاهش اندازه منافذ کمک کند. و از آنجایی که این یک درمان جوان کننده است، متوجه خواهید شد که نتایج با گذشت زمان بهبود می یابد.

جالوبوتاکس معمولا در اطراف چشم به عنوان یک ضد چروک قوی استفاده می شود، اما می تواند بسیاری از مناطق دیگر صورت و بدن را هدف قرار دهد؛ به ویژه در مناطقی مانند پیشانی موثر است. پوست اطراف چشم؛ ناحیه بین ابروها و حتی نوارهای گردن به خوبی به جالوبوتاکس پاسخ می دهند.

ماندگاری جالوبوتاکس

ماندگاری جالوبوتاکس

بعد از تزریق جالوبوتاکس بین 7 تا 14 روز شروع به دیدن نتایج خواهید کرد. نتایج بین 4 تا 6 ماه باقی خواهد ماند، اما در هر فردی متفاوت است.

جالوبوتاکس برای زیر چشم

جالپرو محصولی است که برای تقویت پوست در ناحیه زیر چشم که به آن فرورفتگی اشک نیز گفته می شود، استفاده می شود؛ چراکه جالپرو یک درمان تزریقی حاوی اسیدهای آمینه است. فیبروبلاست های پوست را برای تولید کلاژن و الاستین تحریک می کند و حالت ارتجاعی و حجم را به پوست باز می گرداند. از طرفی ترکیب این ماده با بوتاکس یعنی جالوبوتاکس درمان هدفمندتری برای خطوط ریز و چین و چروک برای هر نواحی خاص مانند زیر و اطراف چشم است. بنابراین جالوبوتاکس برای زیر چشم می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

تفاوت جالپرو صورتی و آبی

دو نوع جالپرو وجود دارد: کلاسیک که به رنگ آبی است و HMW که به رنگ صورتی است.

جالپرو کلاسیک بیشتر برای افراد جوانی مناسب است که اولین علائم پیری پوست را نشان می دهند یا برای جلوگیری از پیری پوست. جالپرو کلاسیک به طور کلی به 3 درمان به فاصله 10 روز نیاز دارد.

جالپرو HMW حاوی اسید هیالورونیک بیشتری است که برای افراد مسن مناسب است و داربستی را برای پوست پیرتر فراهم می کند، به خطوط عمیق تر که نیاز به رطوبت بیشتری دارند و زخم های عمیق تر کمک می کند. جالپرو HMWبه طور کلی به 2 درمان به فاصله 20 روز نیاز دارد.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر قیمت

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر قیمت

به طور کلی می توان گفت که هزینه بوتاکس کمتر از جالوبوتاکس است چراکه قیمت بوتاکس تنها به برند بوتاکس مصرفی، میزان دوز تزریق شده و دستمزد پزشک بستگی دارد. در قیمت جالوبوتاکس، قیمت جالپرو و میزان دوز مصرفی بوتاکس نیز تاثیرگذار می باشد.

جمع بندی

سال‌هاست که سم بوتولینوم به دلیل قابلیت مدیریت و نتایج طبیعی آن، سنگ بنای پزشکی زیبایی بوده است. به طور مشابه، اسید هیالورونیک به دلیل ویژگی‌های آن به عنوان یک پرکننده کامل و اثر آبرسانی آن بر روی بافت همبند، به عنوان یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد در پزشکی زیبایی شناخته شده است. حالا در یک ترکیب از این دو ماده، محصولی به نام جالوبوتاکس ایجاد شده است که می تواند ویژگی های هر دو را در خود داشته باشد. تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس نیز در وجود همین ماده هیالورونیک اسید و در نتیجه قدرت جوانسازی و آبرسانی جالوبوتاکس در مقابل بوتاکس است.

پرسش های متداول درباره تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

آیا جالوپرو بهتر از بوتاکس است؟

جالوپرو یک درمان اثبات شده برای پیری پوست بوده و می تواند خطوط ظریف و چین و چروک را بدون استفاده از بوتاکس بهبود بخشد و موجب آبرسانی و کلاژن سازی بافت پوست شود. اما بوتاکس با غلج عضلات از ایجاد چین و چروک روی صورت جلوگیری می کند، بنابراین به صورت فیزیولوژیکی موجب جوانسازی پوست نمی شود. می توان گفت جالپرو نقش درمان و بوتاکس نقش پیشگیری برای چین و چروک های صورت دارد.

آیا جالپرو شبیه بوتاکس است؟

خیر، جالپرو و بوتاکس درمان های کاملا متفاوتی هستند و برای هدف قرار دادن عارضه های مختلف استفاده می شوند. جالپرو، همانطور که ذکر شد، یک تقویت کننده پوست است که برای تحریک کلاژن و الاستین برای بهبود کیفیت و رنگ کلی پوست استفاده می شود و بوتاکس نوعی سم است که برای فلج عضلات صورت کاربرد دارد. اما از طریق جالپرو و بوتاکس، جالوبوتاکس حاصل می شود که با تزریق آن می توان به ترکیبی از اهداف این دو محصول دست یافت.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *