دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب چگونه ممکن است؟

تزریق ژل لب یکی از روش‌‌های جوانسازی و زیبایی چهره می‌باشد که مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. ورم بعد از تزریق ژل لب یکی از عوارض شایع این تکنیک محسوب می‌‌شود، که در مدت کوتاهی با رعایت نکات و انجام یکسری از دستورالعمل‌‌ها این مشکل برطرف می‌‌گردد. در ادامه مطالب همراه ما باشید تا شما را بیشتر با راهکارهای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم.

ورم ایجاد شده بعد تزریق ژل لب

لب یکی از اجزای مهم صورت می‌باشد که در زیبایی افراد نقش بسیار مهمی دارد. در اثر بالا رفتن سن لب‌‌ها کم حجم شده و برجستگی و ارتفاعشان نیز کاهش می‌‌یابد. به همین دلیل است که می‌‌توان از تزریق ژل لب برای برطرف کردن تغییرات ناشی از افزایش سن استفاده کرد. ممکن است گاهی اوقات تزریق ژل لب عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشد که یکی از مهم ترین و شایع‌ ترین آن‌ها ورم است. ورم بعد از تزریق ژل لب طبیعی بوده و بعد ۳ الی ۶ روز از بین می‌رود. از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب جزو راهکارهای مراقبتی محسوب می‌‌شوند و شما باید برای بهبودی زودتر نکاتی را رعایت کنید. یکی از دلایل مهم ورم لب بعد از تزریق نوع ژل می‌باشد چون اگر از ژل با کیفیت و مرغوب استفاده کنید قطعا عوارض آن نیز کم خواهد بود. از دیگر عواملی که باعث تورم لب‌‌ها می‌‌گردد، نوع تزریق است. با توجه به این که پوست لب‌‌ها بسیار حساس می‌باشد و لایه‌‌های زیرین آن نازک هستند، اگر کوچکترین خطایی همچون ایجاد برش یا سوراخ نامناسب در تزریق به وجود آید قطعا باعث تورم و التهاب بعد از تزریق ژل لب می‌‌شود.

نکاتی برای درمان و از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

نکاتی برای درمان و از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

برای کاهش یا از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب بهتر است نکات زیر را رعایت کنید که به شرح زیر می‌باشند:

 • تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل لب از ماساژ و دستکاری ناحیه ی تحت درمان خودداری کنید.
 • بهتر است در دو هفته ی اول از تماس ناحیه ی تحت درمان از گرمای بسیار بالا همچون حمام داغ و سونا پرهیز کنید.
 • به هیچ عنوان تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق کردن ژل لب از مواد آرایشی بر روی قسمت مورد نظر خودداری کنید.
 • در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش‌هایی مانند ایروبیک خودداری کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی و یا قرار گرفتن در گرمای شدید و یا در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

ژل‌هایی که استاندارد باشند قطعا واکنش بدن نیز در برابر آن‌ها کمتر می‌باشد. اما ممکن است سوال‌هایی از قبیل این‌که راهکارهای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب چیست؟ یا تا چند روز بعد از تزریق لب ورم دارد؟ برایتان پیش بیاید. اما در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که، ممکن است فرد بعد از تزریق کردن ژل لب دچار سفتی، کبودی، درد، قرمزی و تورم شود، ولی باید گفت که این علائم نگرانی خاصی نداشته و به مدت یک الی دو هفته بهبود یافته و برطرف می‌شوند.

 • در استفاده کردن از غذاهایی مانند ساندویچ که جویدن آن‌ها سخت است یا نان‌هایی که سفت هستند خودداری کنید.
 • از مصرف پیپ، سیگار و قلیان به شدت بپرهیزید.
 • ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل لب از هر فشار و ضربه ای به ناحیه ی لب‌ها پرهیز کنید.

علت ورم کردن لب بعد از تزریق ژل لب

علت ورم کردن لب بعد از تزریق ژل لب

بجز واکنش طبیعی سیستم بدن انسان که عاملی برای به وجود آمدن ورم در لب است، مواردی همچون نوع ژل، توانایی پزشک، نحوه تزریق و مدت زمان تزریق باعث می‌شود تا میزان تورم بیشتر یا کمتر شود.
پس توصیه می‌کنیم که برای انجام تزریق ژل لب به کلینیک‌هایی مراجعه کنید که دارای رزومه قوی، متخصصان حرفه‌ای و همراه با رضایت بالای مشتریان باشند.

 در طول زمان تزریق ژل، پزشک متخصص به دفعات سوزن را وارد لب می‌کند، از طرفی فشار کمی هم از سمت او برای نگه داشتن لب وارد می‌شود. این موارد باعث می‌شوند تا ورم اولیه ای بعد از تزریق در لب اتفاق بیفتد.
این ورم به میزان حساسیت و ژنتیک فرد بستگی دارد.

مورد بعدی که باعث ایجاد ورم می‌شود توانایی پزشک متخصص و زاویه تزریق است. چون محل ورود ژل، سرعت انجام کار، میزان ورود سوزن به لب و میزان فشار وارد شده عواملی هستند که ممکن است به مراتب حساسیت بدن فرد را بیشتر کرده و حجم تورم افزایش یابد.

روش‌های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

استفاده از کمپرس یخ از لحظات اولیه بعد از تزریق ژل لب : بهتر است قبل از تزریق یک کمپرس یخ آماده کنید تا بلافاصله بعد از تزریق، آن را فورا بر روی لب‌های خود قرار داده و به مدت ده دقیقه نگه دارید. در صورت امکان از کمپرس‌های سرد و گرم به صورت ترکیبی استفاده کنید، در غیر این صورت حتما از کمپرس یخ استفاده شود.

استفاده از قرص و داروی تجویز شده توسط پزشک : داروهایی همچون دیفن هیدرامین که در ترکیب خود آنتی هیستامین دارند تا حد زیادی تورم را کاهش می‌دهند. البته خوب است، این نوع دارو فقط با نظر پزشک متخصص آن هم در زمان استراحت استفاده شود، چون این دارو خواب آور است.

رعایت نحوه خواب بعد از تزریق : حتما به این نکته‌ی مهم نیز توجه داشته باشید که باید برای مدتی صورتتان به طرف بالا باشد و هیچ فشاری در زمان خواب به گونه‌ها و نواحی اطراف لب وارد نشود. همچنین بالا بودن سر، به کاهش ورم کمک می‌کند.

ورم لب بعد از تزریق ژل لب چند روز طول می‌کشد؟

نمی‌توان گفت که برای همه افراد ورم بعد از تزریق ژل لب به یک اندازه طول می‌کشد. با این حال، اگر بدانید که مدت زمان تورم لب شما چقدر می‌باشد قطعا بهتر می‌توان برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب اقدام کرد. به طور کلی، پزشک‌ها اعتقاد دارند که بعد از تزریق ژل ورم لب برای اغلب افراد، بین ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد. بعد از گذشت این بازه زمانی تورم لب شما تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

مراحل از بین‌ بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

مراحل از بین‌ بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

پس از تزریق ورم لب‌ها تا چند روز به صورت کامل برطرف می‌شود. مراحل کاهش این ورم به صورت زیر است:

 • روز اول، ورم تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
 • روز دوم بعد از تزریق، درد و ورم برطرف می‌شود.
 • روز سوم نتیجه تزریق ژل را می‌توان مشاهده کرد.
 • روز چهارم، ورم از بین می‌رود و نتیجه به صورت کامل قابل مشاهده می‌باشد.

سوالات در مورد از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

آیا نوع ژل تزریق شده به لب، در میزان ورم لب بعد از تزریق ژل تاثیر می‌گذارد؟

بله، نوع ژلی که به لب تزریق می‌شود، در میزان ورم بعد از تزریق ژل لب متفاوت خواهد بود. از آنجایی که پوست لب بسیار نازک است، قطعا کوچک ترین اشتباه در تزریق ژل باعث عوارض جدی مانند ورم می‌شود.

آیا تزریق ژل به لب دارای عوارض است؟

بله مانند سایر روش‌های درمانی، تزریق ژل لب نیز دارای عوارض کوتاه مدتی می‌باشد.

1/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *