دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس !!

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس، یکی از شایع‌ترین مواردی است که امکان دارد اغلب افراد با آن مواجه شوند. این اختلال در بیشتر مواقع بر روی حالت لب‌ها و چشم‌ها نیز اثر می‌گذارد. شما می‌توانید از راهکار‌های مختلفی برای رفع اختلالات احتمالی استفاده کنید. البته این کار باید در کلینیک‌های مجاز و توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد. راه‌های پیشگیری، علل، عوارض، زمان مراجعه به پزشک و… در عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس از مسائل مهمی می‌باشند در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با آنها آشنا نماییم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

عدم تقارن ابرو یکی از عارضه‌های جانبی تزریق بوتاکس در ناحیه ابرو است. امکان دارد این اختلال به دلیل تزریق بوتاکس به صورت نادرست در ناحیه ابرویی که می‌خواهید ارتفاع آن را تغییر دهید، ایجاد شود.

همچنین امکان دارد افتادگی ابرو به دلیل تزریق بوتاکس در ناحیه نادرستی که باعث ضعیف شدن عضلات ابرو می‌گردد، به وجود آید. معمولا عدم تقارن ابرو با بوتاکس معمول در طی چند هفته بهبود می‌یابد، البته اگر تزریق بوتاکس به درستی انجام شود. با این حال اگر بعد از گذشت چند هفته عدم تقارن ابرو ادامه پیدا کرد، بهتر است با پزشک خود درباره‌ی درمان آن مشورت کنید.

علل ایجاد عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

ابرو‌های دارای فرم یکسان و کامل در زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارند. ولی برخی مواقع بعضی عوامل سبب می‌شوند ابرو‌ها بد فرم و نامتقارن شوند. مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

 • ژنتیک:

یکی از عواملی که در عدم تقارن اجزای بدن و صورت نقش موثری دارد، وراثت می‌باشد.

 • ریزش مو:

بیماری‌های پوستی نظیر آلوپسی سبب ریزش مو در ناحیه سر می‌شوند و روی ابرو‌ها نیز اثر می‌گذارند. این نوع ریزش مو در زنان شایع‌تر می‌باشد و در صورت گسترش به ناحیه ابرو موجب عدم قرینگی ابرو‌ها می‌گردد.

 • اصلاح مکرر ابرو‌ها:

اصلاح ابرو یا تغییر شکل دادن آن با اپیلاسیون، می‌تواند باعث غیر یکنواخت شدن ابرو‌ها شود.

 • جراحت و آسیب‌ها:

صدماتی چون شکستگی و سوختگی در ناحیه صورت می‌توانند شکل ابرو‌ها را تغییر دهند و سبب عدم قرینگی صورت گردند.

 • بیماری‌ها:

 سکته، اختلالات مغزی‌ و بیماری‌های ویروسی امکان دارد در اجزای صورت تغییراتی را ایجاد کنند.

مزایای رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس چیست؟

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس از روش‌های کم تهاجم در درمان این اختلال است. مهم‌ترین مزایای رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس نسبت به دیگر روش‌‌ها چون جراحی عبارتند از:

 • تزریق بوتاکس برای برطرف کردن عدم تقارن ابرو‌ها، با متعادل نگه داشتن عضلات صورت سبب زیباتر شدن چهره می‌گردد.
 • رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس سبب می‌گردد، صورت شاداب‌تر و جوان به نظر آید.
 • استفاده از بوتاکس برای برطرف نمودن عدم قرینگی ابرو‌ها دارای عملکردی مطلوب و سریع می‌باشد. به این معنا که بلافاصله بعد از تزریق، اختلال عدم قرینگی تا حدود زیادی حل می‌گردد.
 • رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس عوارض جانبی کمتری دارد. همچنین بر خلاف دیگر روش‌ها مثلا جراحی، نقاهت و بهبود طولانی ندارد و بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید به کار‌های روزمره مشغول شوید.
 • بسیاری از متخصصان بر این باورند که رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس به دلیل طبیعی بودن نتایج حاصل از بوتاکس، نسبت به دیگر روش‌ها برتری دارد و علاوه بر رفع این ناهنجاری‌ها، اختلالات دیگر اطراف چشم چون پنجه کلاغی را درمان می‌کند.

عوارض عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس برای رفع عدم تقارن ابرو به دلیل درگیری نواحی حساس پیشانی و نزدیک چشم، و همچنین به حداقل رساندن عوارض جانبی باید توسط پزشک‌ ماهر و متخصص صورت بگیرد.

قرمزی، درد خفیف و تورم در ناحیه تحت درمان، از عوارض طبیعی بعد از تزریق بوتاکس می‌باشند که در روز‌های اول با رعایت تجویز‌های پزشک و همچنین بهبود سبک زندگی نظیر عدم استعمال دخانیات، استفاده از کمپرس سرد و استراحت کافی خیلی زود بهبود می‌یابند.

ماندگاری نتایج رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

ماندگاری نتایج رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس دائمی نبوده و داوم آن به عوامل متعددی چون سن فرد تحت درمان، نوع بوتاکس، علل ایجاد عدم قرینگی در ابرو، میزان عدم تقارن ابرو‌ها و همچنین روش تزریق اصولی وابسته است.

براساس اطلاعات بدست آمده از معاینه و آزمایش‌های بالینی، روش رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس، در برخی موارد بین ۴ تا ۸ ماه و گاهی تا ۱۲ ماه نیز ماندگاری دارد.

زمان مراجعه به پزشک

معمولا عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس، عوارض جدی ندارد و بعد از کاهش اثر بوتاکس خود به خود بهبود می‌یابد. ولی در مواردی، این عدم تقارن به حدی شدید است که امکان دارد باعث بروز اختلالات جدی چون کج شدن صورت، بسته شدن چشم در سمت تزریق، هر گونه تغییر غیر‌طبیعی در بینایی نظیر سردردهای غیر‌‌معمول و شدید، تاری دید و دوبینی گردد.

در چنین شرایطی لازم می‌باشد تا قبل از بروز آسیب‌های شدید، در اسرع وقت برای درمان‌های موردنیاز جهت رفع این اختلال به پزشک خود مراجعه کنید.

راه‌های پیشگیری از عدم تقارن ابرو‌ بعد از تزریق بوتاکس

برای پیشگیری از عدم تقارن ابرو بعد از تزریق بوتاکس، مراقبت و رعایت مواردی ضروری می‌باشند. از جمله این موارد عبارتند از:

 • انتخاب پزشک ماهر و متخصص در زمینه تزریق بوتاکس
 • در میان گذاشتن تمام سوابق بیماری و دارو‌های مصرفی با پزشک
 • عدم مصرف مکمل، دارو‌های رقیق‌کننده خون مثل اسپرین
 • عدم استعمال دخانیات به مدت دو هفته قبل از تزریق
 • عدم مصرف نوشیدنی‌‌های الکلی از دو هفته پیش از تزریق بوتاکس
 • و همچنین در صورت مصرف دارو‌های التهاب و دارو‌های مخصوص، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

روش‌های رفع عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

 شایع‌ترین و متداول‌ترین اختلالات عدم تقارن ابرو، بالا یا پایین بودن آن‌ها است که می‌توانید با استفاده از روش‌های گوناگون درمانی این اختلال را برطرف کنید. عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس به دو صورت جراحی و غیر جراحی انجام می‌گردد. در شکل غیر جراحی از روش‌هایی نظیر تزریق بوتاکس و یا ژل‌های پرکننده استفاده می‌شود.

با تزریق بوتاکس می‌توانید ارتفاع ابرو‌ها را تا حد زیادی تغییر دهید. ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که چند ماهیچه موقعیت ابرو‌ها را در صورت مشخص می‌کنند. فرونتال ماهیچه‌ای است که سبب می‌شود تا ابرو‌ها به طرف بالا کشیده شوند. همچنین عضله اخم، عضله حلقوی چشم و عضله پروکروس عضلات مهمی می‌باشند که ابرو‌ها را به طرف پایین می‌کشند.

فرآیند عملکرد تمام عضله‌ها‌ی صورت باعث ایجاد تقارن در چهره می‌شود. با در نظر گرفتن موقعیت ابرو‌ها، عدم تقارن ابرو‌ها و همچنین شناخت عضله‌های صورت، تزریق تخصصی بوتاکس به ماهیچه انجام می گردد.

یکی دیگر از راه‌های درمانی موثر برای عدم تقارن بعد از بوتاکس استفاده از ژل‌های پرکننده است. در این روش برای رفع مشکل عدم‌ تقارن ابرو‌ها از ژل‌هایی که حاوی مواد پرکننده است، استفاده می‌شود. این ژل‌ها متشکل از موادی چون اسید هیالورونیک و یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند که به عنوان یک ماده پرکننده عمل می‌کنند.

دقت کنید استفاده از روش غیر جراحی به عنوان یک روش درمانی موقت محسوب می‌شود. و چناچه اگر روش‌های غیر جراحی نتیجه دلخواه را نداشته باشند، شما می‌توانید از روش‌های جراحی چون جراحی و برش استفاده کنید. در این روش بافت‌های زیرین و پوست با استفاده از برش و جراحی به محل افتادگی برگردانده شده و اختلال عدم تقارن ابرو‌ها حل می‌شود. با این حال بهتر است برای انتخاب بهترین روش درمانی عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید.

جمع بندی

اغلب افرادی که از روش بوتاکس برای عدم تقارن ابرو‌ها استفاده می‌کنند در بعضی موارد به علل خاص چون انجام این روش توسط افراد بی‌تجربه و غیرمتخصص در این زمینه یا استفاده از کلینیک‌های غیرمجاز دچار اختلالات عدم تقارن در ابرو می‌گردند. عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس یکی از مواردی می‌باشد که اغلب در کلینیک‌های نامعتبر دیده می‌شود. با توجه به اینکه عوامل زیادی چون ریزش مو یا ژنتیک باعث ایجاد عدم تقارن در ابرو‌ها می‌شوند. استفاده از روش بوتاکس بهترین روش درمانی محسوب می‌شود، البته باید توسط افراد متخصص که شناخت کافی از عضلات ناحیه صورت دارند، انجام گردد.

سوالات درمورد عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

آیا با بوتاکس می‌توان عدم تقارن ابرو را اصلاح کرد؟

بله بوتاکس قادر است عدم تقارن ابرو را اصلاح نماید.

آیا بوتاکس همان سم کشنده کنسرو می‌باشد؟

خیر، داروی بوتاکس با سم بوتولینوم ساخته می‌شود و با کنسروهای آلوده به باکتری کلوستریدیم بوتولینوم متفاوت است.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *