دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه مزوتراپی ابرو ۱۴۰۲

هزینه مزوتراپی ابرو (اردیبهشت ۱۴۰۳)

یکی از روش های موثر و آسان برای جلوگیری از ریزش موهای ابرو و کمک به رشد بیشتر آنها، مزوتراپی ابرو است. از طرفی بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که برای کمک به رشد بهتر گرافت های مو تازه کاشته شده بعد از کاشت ابرو، روش های مکملی مانند مزوتراپی ابرو بعد از کاشت ابرو انجام گیرد. البته با توجه به اینکه مزوتراپی ابرو باید چند جلسه انجام گیرد تا نتایج مشخص شود و کاشت ابرو نیز دارای هزینه های جداگانه ای است؛ برای بسیاری سوال است که هزینه مزوتراپی ابرو چقدر است و آیا انجام مزوتراپی ابرو بصرفه است یا خیر؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به این پرسش ها پاسخ دهیم.

قیمت هر جلسه مزوتراپی ابرو در کلینیک دکتر خیرالهی750,000 تومان✔️
برای رزرو نوبت کلیک کنید.

هزینه مزوتراپی ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

مزوتراپی ابرو یک روش بسیار موثر در کمک به رشد موهای ابرو می باشد که به سادگی با تزریق کوکتلی از مواد مغذی به پوست انجام می گیرد بنابراین بسیاری تمایل به انجام این روش به خصوص به صورت دوره ای دارند. در اینجاست که بحث هزینه مزوتراپی ابرو مطرح می شود. اما در تعیین هزینه های این روش زیبایی، عوامل مختلفی دخیل هستند که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

هزینه مزوتراپی ابرو و عوامل موثر بر آن
  1. مارک کوکتل مورد استفاده

ترکیبی از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد فولیکول های مو در روش مزوتراپی به لایه مزودرم پوست تزریق می شود. این مواد مغذی شامل انواعی از ویتامین ها، هورمون ها، عصاره های گیاهی، آنزیم ها و مواد معدنی است. برندهای مختلفی این ترکیبات را که به عنوان کوکتل شناخته می شوند؛ تولید و عرضه می کنند. انتخاب برند مناسب مزو بر عهده پزشک متخصص می باشد که براساس شدت عارضه ریزش مو مشخص می شود بنابراین امکان دارد که برای بعضی از افراد برندهای ایرانی جوابگو باشد ولی برای بعضی دیگر نیاز به استفاده از کوکتل هایی که دارای ترکیبات بیشتری هستند؛ لازم باشد. همین انتخاب مارک مناسب در قیمت هر جلسه مزوتراپی ابرو تاثیر گذار است. از بهترین مارک مزوتراپی ابرو می توان به مزو مو رویتاکر و مزو مو فیوژن اشاره کرد. هر کدام از این مزو ها دارای ویژگی های متفاوت و قیمت متفاوتی هستند:

  • قیمت مزو مو رویتاکر

مزو هیرکر رویتاکر ساخت شرکت  REVITACARE فرانسه است و چون یک محصول وارداتی می باشد با نوسانات قیمت ارز دچار تغییر قیمت می شود. قیمت رویتاکر هیرکر در سال 1402 به بالای 1.700.000 تومان رسیده است. این مزو معروف شامل انواعی از آمینواسیدها، کمپلکس ویتامین B، هیالورونیک اسید و زینک گلوکونات می باشد. عملکرد این مزو، تقویت فولیکل مو، جلوگیری از ریزش مو و آبرسانی پوست می باشد. رویتاکر یکی از بهترین مارک ها برای مزوتراپی ابرو در ایران است.

  • قیمت مزو مو فیوژن

این محصول نیز وارداتی می باشد و مانند مزو مو رویتاکر، قیمت آن نیز تحت تاثیر قیمت دلار است. دو نمونه از این مدل در بازار موجود می باشد:

قیمت مزو فیوژن مدل F-Hair

  1. این مدل حاوی عصاره ی گیاه جینکو، سنتلا، هیالورونیک اسید، مواد معدنی، ویتامین‌ها، بیوتین و اسید‌های آمینه است. قیمت مزو 10 سی سی فیوژن بین 800.000 تومان تا  1.500.000 متغیر است. حتما در هنگام خرید دقت کنید که مزو فیوژن اصل را خریداری کرده باشید.
  2. مزو فیوژن مدل F-Hair Men
    قیمت ویال 5 سی سی این محصول حدود 2.300.000 تومان است و برای درمان انواع ریزش مو ارثی که در اثر هورمون های مردانه (تستوسترون) ایجاد می شود، کاربرد دارد. انواعی از پپتیدها، فاکتورهای رشد، سیلیسیم آلی، پانتنول و اسید هیالورونیک در این محصول استفاده شده است.

2. میزان دوز کوکتل مورد استفاده

معمولا برای ابرو دوز مورد نیاز کوکتل مزو کم است و در موارد عارضه شدید ممکن است نیاز به دوز بالاتری برای هر جلسه مزوتراپی باشد که در این صورت هزینه مزوتراپی ابرو بیشتر خواهد شد.

3. شدت عارضه ریزش ابرو

افراد به دلایل زیادی از جمله مشکلات ژنتیکی، عدم تعادل هورمونی (به خصوص در هورمون های مردانه)، استرس، تغذیه نامناسب، بعضی از بیماری های پوست، تصادفات و ایجاد اسکار روی ابرو یا صرفا در اثر افزایش سن دچار کم پشتی و ریزش موهای ابرو می شوند. بسته به شدت عارضه ممکن است نیاز به داروهای گران تر، دوز بیشتر دارو و تعداد جلسات بیشتری برای جوابدهی باشد.

4. تعداد جلسات مزوتراپی ابرو

به طور معمول 3 جلسه مزوتراپی ابرو با فاصله دو هفته ای نتایج عالی را به دنبال دارد. اما ممکن است به تشخیص پزشک نیاز به جلسات بیشتر برای اثرگذار مزوتراپی باشد به همین نسبت هزینه مزوتراپی ابرو بالا می رود.

5. امکانات و تجهیزات کلینیک

مجهزترین امکانات در یک کلینیک که منجر به ارائه بهترین خدمات می شود، همین طور محل و شهر کلینیک، در قیمت نهایی مزوتراپی ابرو تاثیر گذار هستند.

6. دستمزد پزشک

ناحیه ابرو به دلیل نزدیک بودن به چشم ها، بسیار حساس است و نیازمند مهارت کافی پزشک برای تزریق دارد. حرفه ای ترین کادر درمان منجر به نتایج مطلوب خواهد شد ولی ممکن است باعث بالارفتن هزینه ها شود.  

قیمت هر جلسه مزوتراپی ابرو

همان طور که گفتیم قیمت مزوتراپی ابرو به شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله برند مزو مورد استفاده که ممکن است استفاده از برندهای ایرانی یا جنس فیک برند های خارجی، هزینه مزوتراپی ابرو را به شدت کاهش دهد. در حالت معمول ممکن است قیمت هر جلسه مزوتراپی ابرو از 400.000 تومان شروع شود و تا یک میلیون تومان هم باشد ولی حتما قبل از شروع جلسات، قیمت دقیق را از کلینیک جویا شوید.

مزوتراپی ابرو: مزایا و معایب

  • مزایا مزوتراپی ابرو:

این روش غیرجراحی و کم تهاجمی به آسانی، با درد کم و بدون خونریزی انجام می گیرد. دوران نقاهت ندارند و رعایت مراقبت های بعد از مزوتراپی، راحت و بی دردسر است. مزوتراپی با افزایش گردش خون در ناحیه، تنظیم میزان چربی پوست و تقویت فولیکول های مو موجب تسریع روند رشد مو و کاهش ریزش مو می شود. همین طور با تنظیم تعادل هورمونی از ریزش های مو ارثی جلوگیری می کند. از مهم ترین مزایا مزوتراپی ابرو در مقابل روش هایی مانند تاتو ابرو، بخشیدن ظاهرِ کاملا طبیعی به ابرو هاست.

  • معایب مزوتراپی ابرو:

این روش ایمن و کم خطر می باشد. در صورتی که تزریق به صورت اصولی و در جای صحیح خود انجام شود عوارض جدی به دنبال ندارد. ایجاد کبودی، تورم و قرمزی طبیعی است که بعد از گذشت چند روز به طور کامل بر طرف می شود. در صورت انتخاب پزشک متخصصِ با تجربه، نیازی به نگرانی برای بروز عوارض جدی مانند کاهش بینایی نخواهید داشت. کوکتل های مزو شامل مجموعه ای مواد طبیعی هستند که بسیاری از آنها در بدن نیز موجودند، بنابراین احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار کم است. از معایب این روش می توان لزوم انجام چند جلسه قبل از مشاهده نتایج را نام برد.

جمع بندی درباره هزینه مزوتراپی ابرو

اگر تصمیم به انجام مزوتراپی ابرو دارید با تحقیقات لازم یک کلینیک معتبر که دارای مجوز وزارت بهداشت برای انجام خدمات زیبایی است را انتخاب کنید. با توجه به حساسیت ناحیه ابرو به دلیل نزدیکی به چشم، در انتخاب پزشک دقت کنید که مهارت کافی در انجام مزوتراپی را داشته باشد. در صورت امکان در یک جلسه مشاوره شرکت کنید تا با بررسی وضعیت شما، نوع برند مزو مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز مشخص شود تا بتوانید یک برآورد کلی از هزینه مزوتراپی ابرو برای خودتان انجام دهید.  

پرسش های متداول درباره قیمت مزوتراپی ابرو:

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو کی است؟

مزوتراپی بعد از کاشت ابرو به منظور کمک به تسریع رشد تارهای مو است. اما تا حدود یک هفته بعد از کاشت ابرو، گرافت های تازه کاشته شده به شدت سست و آسیب پذیر هستند و نباید تحت هیچ کشش و فشاری قرار بگیرند. به مرور تا حدود یک ماه بعد از کاشت، گرافت ها در محل خود ثابت می شوند؛ ولی هیچ فشار درون بافتی مثل تزریق هرگونه مایعات به لایه های پوست یا استفاده از رنگ مو نباید به گرافت های جوان وارد شود. بر این اساس می توان گفت بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت ابرو، یک ماه بعد از کاشت ابرو و اطمینان از تثبیت گرافت های مو می باشد.

آیا انجام مزوتراپی ابرو بصرفه است؟

ابروها در زیبایی چهره بسیار کلیدی هستند، به خصوص این روزها که ابرو های ضخیم مد شده اند. روش هایی دیگری نیز برای فرم دهی به ابرو ها وجود دارند مانند تاتو ابرو و میکروبلیدینگ، که بزرگترین مشکل این روش ها، ظاهر غیر طبیعی آنهاست. ماندگاری نتایج این روش ها کم است چراکه رنگ مورد استفاده در آنها بعد از مدتی کم رنگ می شود یا تغییر رنگ می دهد و حتما نیاز به ترمیم دارد. درست است که برای انجام مزوتراپی چند جلسه نیاز است تا نتایج شروع به نشان دادن خود کنند ولی ماندگاری مزوتراپی ابرو تا چند سال نیز ادامه می یابد و ظاهر کاملا طبیعی و سالم به ابرو ها می بخشد بنابراین می توان گفت در طولانی مدت، انجام مزوتراپی ابرو کاملا بصرفه خواهد بود.

5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *