دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی

برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی

لب یکی از اعضای مهم صورت می‌باشد که زیبایی آن می‌تواند در چهره تغییرات اساسی را ایجاد کند. به همین دلیل است که افراد زیادی به خصوص خانم‌های جوان به دنبال آن هستند که نواقص آن را بر طرف نموده و جلوه‌ای زیباتر به صورت خود بدهند. اما روش‌های طبیعی گوناگونی برای بزرگ کردن لب‌ها وجود دارد که هر کدام تاثیرات خاص خود را دارند.

برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی، قطعا کم‌ هزینه و بدون عارضه می‌باشد و همچنین کمک می‌کند تا لب‌های برجسته‌ای داشته باشید. بسیاری از بانوان در سال‌های گذشته برای داشتن لب‌های بزرگ و برجسته به تزریق ژل روی آورده‌اند، اما ممکن است این روش‌ها در دراز مدت شما را با عوارض آزاردهنده‌ای روبرو کنند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا بیشتر درباره برجسته شدن لب‌ها با راهکارهای طبیعی صحبت کنیم تا شما بتوانید به راحتی برای چند ساعت لب‌های خود را بزرگ‌تر کنید.

 برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی

 برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی

برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی معمولا راحت و بدون دردسر می‌باشد. در حال حاضر هم روش‌های گوناگونی برای برجسته کردن لب‌ها وجود دارد که ممکن است هر کدام از آن‌ها توسط اطرافیان یا سایت‌های مختلف به‌دست ما برسد. اما لازم است قبل از انجام هر یک از آن‌ها مطمئن شوید که استفاده کردن از این روش‌ها برای سلامتی پوست به خصوص پوست لب خطرناک نبوده و مشکلاتی را برای شما ایجاد نمی‌کنند. در ادامه به بررسی چند روش برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی می‌پردازیم:

 • فلفل

شما می‌توانید برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی از فلفل استفاده کنید. در این روش هم فلفل قرمز و هم فلفل سیاه هندی می‌تواند کارساز باشد. برای این منظور شما باید ۱ قاشق فلفل هندی یا فلفل سیاه را با ۱ قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و با این ترکیب لب‌های خود را ماساژ دهید، بعد از اینکه احساس کردید لب‌های شما برجسته شد آن را با آب ولرم شستشو دهید. برای انجام این کار باید از قبل مطمئن شوید که به فلفل حساسیت ندارید و اینکار موجب رساندن آسیب به شما نمی‌شود.

 • لیوان

 روش برجسته کردن لب‌ها با لیوان کمی عجیب است و برای بعضی از ما یادآور بازی‌های بچگیمان می‌باشد. اما باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که این روش برای بعضی موثر اما کوتاه مدت خواهد بود. برای این منظور باید در ابتدا لب‌های خود را با یک کرم مرطوب نمایید. سپس لیوان را دور لب خود گذاشته و به آرامی هوا را به داخل ریه‌ها بکشید. بهتر است هوا را نگه دارید تا لب‌ها احساس گز گز کنند، سرانجام می‌توانید از آن هوا را بیرون بدهید.

 • مسواک

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی استفاده از مسواک است. جالب است بدانید که هر چقدر میزان پوسته‌های اضافه لب کمتر باشد، قطعا لب‌های براق‌تر و بزرگتری خواهید داشت. کافیست برای انجام این روش یک مسواک مرطوب و تمیز را با ملایمت روی لب‌هایتان بکشید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

 • دارچین

دارچین برای برجسته شدن لب‌ها بسیار موثر می‌باشد. برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی شما می‌توانید یک قاشق پودر دارچین را با کمی کره کاکائو یا روغن وازلین مخلوط کرده و سپس با این ترکیب لب‌های خود را ماساژ دهید تا لب‌هایتان ملتهب و داغ شود. سرانجام می‌توانید این ترکیب را شستشو داده و چند بار در هفته مجدد آن را تکرار کنید.

 • ویتامین E

از جمله روش‌های برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی می‌توان به ویتامین E اشاره کرد چرا که در افزایش حجم لب‌ها نقش بسیار موثری دارد. برای انجام این کار در ابتدا باید محتویات یک کپسول ویتامین E را روی لب‌هایتان ماساژ دهید و از تاثیر فوق‌ العاده آن بهره ببرید.

 • روغن نعنا

این روغن نه‌ تنها اثر تسکین‌ دهندگی بر روی پوست دارد بلکه می‌تواند به‌عنوان یک حجم­ دهنده طبیعی برای لب‌ها عمل می‌کند. چون این روغن به بهبود گردش خون در لب‌ها کمک کرده و از روش‌های مهم برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی به شمار می‌رود. هنگامی که روغن نعنا را بر روی لب‌هایتان قرار می‌دهید گردش خون در لب افزایش می‌یابد و شما می‌توانید کمی تورم را در ناحیه لب‌ها مشاهده کنید. اگر به دلیل استفاده از نعنا فلفلی، لب‌هایتان گلگون رنگ شد نگران نباشید، چرا که این روغن طبیعی هیچ ضرری نداشته و اثر خنک‌کنندگی بسیار خوبی نیز روی لب‌ها دارد که امکان دارد بیش از یک ساعت طول نکشد. شما می‌توانید این روغن را مستقیما روی لب‌هایتان قرار داده یا آن را با بالم لب مورد علاقه خود مخلوط نمایید.

 • یخ

یکی دیگر از روش‌های برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی استفاده از یخ می‌باشد. چرا که یخ راهی سریع و آسان برای بدست آوردن لب‌هایی برجسته است. در این روش شما می‌بایست روی لب‌های خود به مدت ۲ الی ۳ دقیقه قالب‌های یخ بگذارید. با انجام این کار رگ‌های خونی لب فشرده می‌شود و آن‌ها سریعا صاف‌تر، برجسته‌تر و صورتی به نظر خواهند رسید. افزایش برجسته شدن لب‌ها با این روش محقق خواهد شد، چون اگر هر روز و به مدت دو یا سه هفته این کار را تکرار کنید، می‌توانید برای همیشه لب‌هایی بزرگ‌تر داشته باشید.

 برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی
 • روغن خراطین

روغن خراطین یک محصول بی بو و افزایش دهنده حجم بسیاری از نقاط بدن می‌باشد. شما می‌توانید برای افزایش برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی و از بین بردن چین و چروک‌های پوستی این محصول جذاب و بسیار کاربردی را تهیه کرده و استفاده نمایید. ماساژ دادن روغن خراطین روی عضلات گوناگون بدن سبب تغذیه‌ بهتر رگ‌ها و افزایش خون ‌رسانی شده و در نتیجه عضلات با سرعت بیشتری حجم می‌گیرند و فرم زیبایی برای آن‌ها ساخته می‌شود.

 • لبخند زدن

یکی دیگر از روش‌های برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی لبخند زدن است. بهتر است برای انجام این کار لب‌های خود را بسته نگه داشته و تا جایی کی می‌توانید لبخند بزنید و لب‌های خود را گسترش دهید. برای ۵ ثانیه لبخند خود را نگه داشته و سپس لب خود را جمع کنید و رو به جلو فشار دهید. تا جایی که ممکن است سعی کنید عضلات لب خود را منقبض کنید و ۲۰ بار این تمیرین را تکرار نمایید.

 • خط لب

ابتدا به وسیله کرم پودر یا کانسیلر خط لبتان را محو کنید، سرانجام کمی بالاتر از حالت معمول لب‌ها خط لب را بکشید. بهتر است برای انجام این کار از خط لب مات استفاده کنید، چون هم دوام بیشتری دارد و هم بهتر روی پوست لب می‌نشیند. به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که در ترکیب این تکنیک‌ها هماهنگی بین خط لب و سایه لب بسیار مهم و موثر می‌باشد.

 • سوت زدن

اولین ورزش برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی سوت زدن می‌باشد. چرا که عمل سوت زدن باعث تقویت عضلات لب و صورت می‌شود. انجام منظم این حرکات در طول روز موجب برجسته شدن و افزایش حجم لب می‌شود. شما باید در حین سوت زدن کمی در اطراف دهان خود احساس کشش داشته باشید. چون احساس کشش نشان می‌دهد که شما به‌درستی این حرکت را انجام می‌دهید.

 • حرکات صورت

 بعضی از افرا توصیه می‌کنند برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی از حرکات صورت، تمرینات یوگای صورت و لب استفاده نمایید. چرا که این روش بسیار موثر و تاثیر گذار می‌باشد. به عنوان مثال شما می‌توانید لب‌های خود را به حالت سوت زدن در بیاورید. این عمل می‌تواند عضلات شما را تقویت کند و به لب‌هایتان شکل دهد. یا حتی می‌توانید لب‌هایتان را با دست به سمت بیرون بکشید و فشار دهید تا کمی در این شکل حالت بگیرند.

 • قرار دادن عسل بر روی لب‌ها

عسل برای برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. چرا که عسل دارای خاصیت‌های بسیار زیاد برای بدن و زیبایی می‌باشد. عسل به دلیل داشتن ویتامین‌ها، خاصیت‌های آنتی اکسیدانی و همچنین مواد معدنی گوناگون می‌تواند در افزایش حجم لب‌ها تاثیرات مثبتی داشته باشد. برای استفاده از این روش شما باید در ابتدا مقداری عسل را بر روی لب‌های خود ماشاژ دهید و روی آن را به خوبی و با استفاده از نایلون بپوشانید و چندین ساعت به آن دست نزند. بهتر است در حین خواب از این روش استفاده کنید و اجازه دهید عسل تا صبح بر روی لب‌ها باقی بماند و سپس با استفاده از آب لب‌هایتان را شستشو دهید. در نهایت این تکنیک می‌تواند باعث نرم و لطیف شدن لب‌ها و همچنین برجسته شدن آن‌ها شود.

سوالات در مورد برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی

آیا برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی ماندگار است؟

خیر، برجسته شدن لب‌ها با راهکار‌های طبیعی موقتی بوده و پس از چند ساعت از بین خواهند رفت.

آیا ممکن است فلفل در برجسته شدن لب‌ها به فرد آسیب برساند؟

بله این امکان در افرادی که به فلفل حساسیت دارند وجود دارد، بنابراین بهتر است قبل از انجام این کار مطمئن شوید که به فلفل حساسیت ندارید.

4/5 - (3 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *