دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد ؟؟

با افزایش سن و یا موارد دیگر افراد دچار پیری و افتادگی پوست می‌شوند. لازم به ذکر است که روش لیفت با نخ برای پیری پوست به کار می رود و همچنین از آن برای جوان سازی پوست نیز استفاده می‌شود و بایستی انجام این کار توسط پزشک متخصص که در زمینه لیفت با نخ تخصص دارد انجام شود. ضمن این که با بکارگیری این روش ها می‌توانید نتایج مطلوب را کسب کنید و ممکن است بعضی از این نتایج به مواردی مختلفی بستگی داشته باشد. در این روش توسط پزشک سوراخ های ریزی در قسمت های مختلف صورت ایجاد می‌شود و نخ زیر پوست قرار می‌گیرد که در مدت زمان کم این نخ ها جذب پوست می‌شوند. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با اینکه لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟ این سوال کسانی است که قصد دارند به کمک این روش زیبایی به جوان سازی صورت خود بپردازند اما از اینکه ماندگاری این روش چقدر است آگاهی ندارند.‌ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماندگاری لیفت صورت با نخ حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه است اما در زمینه لیفت با نخ انتخاب یک پزشک متخصص و حرفه ایی می‌تواند سبب ماندگاری بیشتر این عمل شود چون این روش به عواملی همچون مهارت و ظرافت پزشک در انجام این کار بستگی دارد. لازم به ذکر است که پزشک بعد از لیفت صورت با نخ دستوراتی به افراد می‌دهد که باید به آن ها خوب عمل کنید زیرا باعث افزایش ماندگاری لیفت صورت با نخ می‌شود.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد


توسط پزشک متخصص مراقبت های قبل و بعد از لیفت نخ با صورت توصیه می‌شود که فرد بایستی همه این دستورالعمل ها را به خوبی رعایت کند تا بتواند از انجام این کار نتایج مثبت را دریافت کند، ضمن این که با رعایت این نکات فرد می تواند ماندگاری لیفت صورت با نخ را افزایش دهد.
نکات دیگری که بیمار باید به آن توجه کند این می‌باشد که در دوره نقاهت هم بایستی بتواند مراقبت هایی که پزشک متخصص برای بهبودی او بعد از لیفت صورت با نخ را توصیه کرده است به خوبی دنبال کند تا بتواند دوره نقاهت را به راحتی و با موفقیت پشت سر بگذارد.

نکته هایی در رابطه با اینکه لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد و راه های افزایش این ماندگاری؟

همانطور که گفتیم ماندگاری لیفت صورت با نخ حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه است. برای اینکه بتوان ماندگاری لیفت صورت با نخ را افزایش داد، بایستی یک‌ سری نکات را رعایت کرد. از نکات مهمی که سبب افزایش ماندگاری لیفت صورت با نخ می‌شود این می‌باشد که پس از انجام این کار فرد می تواند صورت خود را شستشو دهد و ضمن این که توصیه می‌شود با احتیاط و بدون آوردن فشار به صورت این کار انجام شود. اگر بیمار پس از انجام لیفت با نخ دچار التهاب شد، از کمپرس یخ می‌تواند استفاده کند. ضمن این که در کنار لیفت صورت با نخ از بوتاکس هم می توان برای جوانسازی استفاده نمود. نکته دیگر این است که فرد بایستی پس از انجام لیفت با نخ از مایعات بیشتری استفاده کند و همچنین به مدت ۳ روز تا ۲ هفته قبل از خواب باید سر خود را بالا نگه دارد و از بالشت های مخصوص گردن برای خواب استفاده کنيد. لازم به ذکر است که فرد باید از انجام فعالیت‌ ها و ورزش های شدید خودداری کند. پزشک متخصص داروهای آرام را برای فرد تجویز می‌کند که باید از آن ها به موقع استفاده شود تا ماندگاری لیفت صورت با نخ افزايش یابد.

عوامل موثر در مدت زمان جذب نخ لیفت

لازم به ذکر است که ماندگاری لیفت با نخ به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها می‌توان به، میزان کشسانی پوست، سن، میزان چربی در محل لیفت و زیر پوست، تعداد نخ هایی که برای انجام این کار استفاده می‌شوند، مهارت و تجربه پزشک، نوع نخ استفاده شده برای لیفت و همچنین مراقبت های قبل و بعد از انجام لیفت با نخ اشاره کرد.

مدت زمان جذب نخ لیفت
  • سن

هر چقدر سن فرد بالاتر باشد بدن توانایی آن را ندارد که بعضی از پروتئین ها همچون الاستین و کلاژن را تولید کند و ضمن این که با افزایش سن روند تولید آن ها کاهش می یابد و در نتیجه ماندگاری لیفت صورت با نخ کمتر می‌شود.

  • تعداد نخ هایی که در این روش استفاده می‌شوند

 در لیفت صورت با نخ از نخ هایی استفاده می شود که سریع جذب بدن می‌شوند و همچنین بعد از مدت زمانی خاصیت خود را از دست می دهند. لازم به ذکر است که تعداد نخ ها هر چقدر زیاد باشد ماندگاری لیفت صورت با نخ نیز افزایش می‌یابد.

  • تجربه و مهارت پزشک متخصص

اگر فرد برای انجام لیفت با نخ به کلینیک زیبایی غیر معتبر مراجعه کند و یا آن را بر عهده پزشک غیر متخصص بگذارد قطعا مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است که یکی از این مشکلات این که میزان ماندگاری نخ ها کاهش می‌یابد، باعث حرکت نخ ها و جابجایی آن ها می‌شود، نتایج انجام لیفت صورت با نخ کاهش می‌یابد و همچنین باعث عدم تقارن در فرم صورت می‌گردد.

  • چربی زیر پوست و میزان کشسانی بودن پوست

یکی دیگر از عواملی که در مدت زمان ماندگاری لیفت صورت با نخ بسیار تاثیرگذار است و نیز رابطه مستقیمی با آن دارد خاصیت کشسانی پوست است. ضمن این که پوست هایی که خشک هستند و چربی در زیر پوستشان وجود ندارد قطعا به نتایج مطلوب دست نخواهند یافت.

  • جنس نخی که در لیفت استفاده شده

 معمولا برای لیفت صورت با نخ از دو نوع نخ استفاده می شود که یکی ساده و یکی کاگ هستند. لازم به ذکر است که نخ های کاگ جدید هستند و نتایج آن ها به مراتب قابل قبول تر از نخ های ساده می‌باشند. می‌توان گفت نخ بافت پوست را تحریک می‌کند و باعث می‌شود تا تولید الاستین و کلاژن در بدن افزایش یابد. نخ های خاردار یا همان کاگ به علت شکلی که دارند دارای زائده های زیادی هستند که نسبت به نخ های ساده ماندگاری بیشتری را دارند.

  • رعایت مراقبت های قبل از انجام لیفت صورت با نخ

حدود یک قبل از انجام لیفت صورت با نخ، استفاده از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین و وارفارین ممنوع است.

 از مشروبات الکلی و کشیدن سیگار به مدت یک هفته خودداری کنید.

لازم به ذکر است که در هنگام انجام لیفت صورت با نخ بایستی پوست تمیز باشد و مواد آرایشی روی صورت وجود نداشته باشد.

اگر فرد، در گذشته تزریق بوتاکس و یا ژل انجام داده است، قبل از لیفت حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهد زیرا ممکن است باعث تداخل شده و فرد را با عوارض جانبی روبرو کند.

آیا می توان ماندگاری لیفت صورت با نخ را دائمی کرد؟

برای اینکه بتوان ماندگاری لیفت صورت با نخ را دائمی کرد رعایت بعضی از نکات بسیار ضروری است. علاوه بر این که انجام این نکات بسیار آسان است، همه افراد می‌توانند با کمترین تلاش این کار ها را انجام دهند. نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که بعد از تمام شدن یک دوره ۱۲ تا ۱۸ ماهه هر وقت که احساس کردید اثرات لیفت با نخ از کاهش یافته است، بایستی به ترمیم دوباره آن اقدام کنید. ضمن این که در هنگام مشاوره پزشک متخصص پیشنهاد می‌کند تا بیمار در حین انجام لیفت با نخ دچار اضطراب و استرس نشود و همچنین آرام بماند. ضمن این که وقتی این عمل را انجام دادید، نباید به هیچ عنوان حرکت هایی که باعث فشار آوردن به صورت و قسمت هایی که لیفت با نخ در آن ها انجام شده است را انجام دهید.

سوالات درمورد لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت‌ صورت با نه چقدر ماندگاری دارد؟

با توجه به این که ماندگاری لیفت صورت با نخ حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه است، شما می‌توانید با رعایت نکاتی که پزشک متخصص توصیه می‌کند ماندگاری این روش را افزایش دهید.

چه عواملی در ماندگاری لیفت صورت با نخ موثر است؟

یکی از مهم ترین عوامل سن فرد است و هر چقدر سن او بالاتر باشد به مراتب ماندگاری آن نیز کاهش پیدا می‌کند، زیرا بدن توانایی آن را ندارد که بتواند الاستین و کلاژن را تولید کند.

چه کارهایی برای افزایش ماندگاری لیفت صورت با نخ موثر است؟

کارهایی از قبیل استفاده از کمپرس یخ، عدم استفاده از مشروبات الکلی، عدم‌ استفاده از قرص‌های رقیق کننده خون و همچنین فشار نیاوردن به قسمت تحت درمان می‌تواند در ماندگاری لیفت صورت با نخ تاثیرگذار باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *