دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

تکرار دفعات انجام هایفو

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟

تلاش برای ظاهری جوان‌تر به درمان‌های فراوانی منجر شده است که هر کدام نتایج قابل توجهی را نوید می‌دهند. در این میان، هایفوتراپی(HIFU) یعنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا، به عنوان یک گزینه غیرتهاجمی و موثر برای سفت کردن و جوانسازی پوست مطرح شده است. با این حال، یک سوال رایج وجود دارد: چند بار میتوان هایفو انجام داد تا نتیجه مطلوب را به دست آورد؟ در این مقاله ق5صد داریم به این موضوع بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

هایفو چیست؟

قبل از اینکه به تعداد جلسات مورد نیاز هایفو بپردازیم، بیایید نحوه عملکرد هایفوتراپی را بررسی کنیم. فناوری هایفو از انرژی اولتراسوند متمرکز برای تحریک تولید کلاژن در عمق لایه‌های پوست استفاده می‌کند. کلاژن پروتئین طبیعی است که مسئول استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست است. با افزایش سن، کلاژن کاهش می یابد و منجر به افتادگی و چین و چروک می شود. هایفو پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می کند و تشکیل کلاژن تازه را تشویق می کند و به تدریج ناحیه تحت درمان را سفت می کند.

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟

به طور کلی توصیه می شود که بعد از انجام هر جلسه هایفو به پوست زمان دهید تا خود را ترمیم و بازیابی کند. بنابراین انجام مستمر و پشت سرهم هایفوتراپی نتایج مطلوبی به دنبال ندارد. حداقل یک بار و حداکثر سه بار در سال میتوان هایفو انجام داد. گفته می شود حداقل بین جلسات 3 ماه فاصله بگذارید و پس از اتمام دوره ی درمان اولیه، در طول یک سال فقط یک جلسه هایفوتراپی انجام دهید.

از آنجایی که هایفو نواحی خاصی مانند افتادگی پوست، چین و چروک و خطوط ریز را هدف قرار می دهد، مهم است که توجه داشته باشید اینکه چند بار میتوان هایفو انجام داد بر اساس عوامل مختلفی، متفاوت است:

چند بار میتوان هایفو انجام داد
  • تفاوت های فردی افراد

وضعیت پوست، سن و نتایج مورد نظر هر فرد منحصر به فرد است. در حالی که برخی از افراد ممکن است تنها با یک جلسه به نتایج دلخواه خود برسند، برخی دیگر ممکن است از یک سری جلسات درمانی بهره مند شوند. پزشک متخصص شما نیازهای پوست شما را ارزیابی می کند و یک برنامه درمانی را که با اهداف شما همسو باشد، تعیین می نماید.

در بسیاری از موارد، درمان هایفو در یک سری جلسات انجام می شود. یک پروتکل رایج ممکن است شامل 2 تا 3 جلسه با فاصله 3 تا 4 ماه باشد. این برنامه به پوست شما اجازه می دهد تا به تدریج به اثرات تحریک کلاژن توسط هایفو پاسخ دهد. با گذشت زمان، با افزایش تولید کلاژن، مزایای جوانسازی به طور فزاینده ای قابل مشاهده می شود.

  • حفظ نتایج و ماندگاری هایفو

هنگامی که به نتایج دلخواه خود دست یافتید، جلسات شارژ هایفو می تواند نقشی اساسی در حفظ ظاهر جوان شما داشته باشد. جلسات نگهدارنده نتایج معمولاً در فواصل زمانی طولانی‌تر در مقایسه با جلسات اولیه بین ۶ تا ۱۲ ماه انجام می‌شوند. این جلسات کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که اثرات هایفو ماندگار است و پوست شما به بهترین شکل خود باقی می ماند.

  • اهمیت مشاوره

کلید یک برنامه درمانی خوب با هایفو در اتاق مشاوره نهفته است. در یک جلسه مشاوره با یک پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی با تجربه و ماهر در درمان هایفو شرکت کنید. پزشک وضعیت پوست شما را ارزیابی می کند، اهداف شما را مورد بحث قرار می دهد و یک برنامه درمانی شخصی متناسب با نیازهای شما توصیه می کند.

  • صبور باشید

اثرات هایفو تدریجی است و نتایج قابل مشاهده ممکن است هفته ها طول بکشد تا کاملا آشکار شوند. بسیار مهم است که انتظارات خود را براساس واقعیت تعیین کنید و بدانید که پوست شما برای پاسخ مثبت به درمان به زمان نیاز دارد.

مزایای هایفو

مزایای هایفو

هایفو یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که نیاز به برش، تزریق یا بیهوشی ندارد. بیماران می‌توانند از مزایای جوان‌سازی صورت بدون خطرات مرتبط با جراحی لذت ببرند. درمانی که فواید مختلفی را ارائه می دهد و عارضه های متعدد مرتبط با پیری و شلی پوست را برطرف می کند. در اینجا برخی از مزایای خاص هایفو مورد بررسی قرار می گیرد:

  • کاهش چین و چروک

هایفو تولید کلاژن را تحریک می کند، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش می دهد. انرژی متمرکز اولتراسوند لایه‌های عمیق پوست را هدف قرار می‌دهد و یک اثر لیفتینگ طبیعی ایجاد می‌کند که به صاف کردن چین و چروک‌ها کمک می‌کند.

  • بهبود افتادگی پوست و لیفتینگ

توانایی هایفو در تحریک تولید کلاژن به بهبود کلی شلی پوست کمک می کند. پوست شل یا افتادگی را سفت می کند، به ویژه در مناطقی که مستعد تاثیرات جاذبه زمین هستند، مانند فک، چانه و گردن. هایفو موجب بهبود ظاهر غبغب می شود، خط فک را مشخص می کند و ظاهری جوان تر ارائه می دهد.

  • نتایجی با ظاهر طبیعی

تحریک تدریجی کلاژن تضمین می کند که نتایج طبیعی به نظر می رسند و از ظاهر بیش از حد سفت یا مصنوعی جلوگیری می کنند. بیماران می توانند از پیشرفت های ظریف و موثر در ظاهر صورت خود لذت ببرند.

  • اثرات طولانی مدت

بازسازی کلاژن آغاز شده توسط هایفو منجر به نتایج طولانی مدت می شود. در حالی که نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد، بسیاری از بیماران بهبودهای پایدار در سفتی و جوانی پوست را تجربه می کنند.

  • کاربرد در نواحی مختلف صورت

هایفو را می توان در نواحی مختلف صورت و گردن استفاده کرد و یک راه حل همه کاره برای رفع چندین عارضه صورت به طور همزمان ارائه می کند. نواحی رایج درمان شامل ابرو، پیشانی، گونه ها، گردن، فک، چانه، غبغب و دکلته است.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

این روش درمانی برای افراد دارای بیماری های خاص، افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند، افراد باردار و شیرده توصیه نمی شود. همین طور افرادی که ایمپلنت دندان دارند و در ناحیه درمان دارای زخم باز و عفونت هستند، نباید هایفو انجام دهند.

عوارض جدی هایفو

عوارض جدی هایفو

یکی از مزایای قابل توجه لیفت صورت هایفو این است که نیاز به استراحت بعد از عمل ندارد که به افراد این امکان را می دهد تا از مزایای جوانسازی صورت بدون نیاز به دوره های نقاهت طولانی لذت ببرند. پس از یک جلسه، افراد معمولاً عوارض حداقل و موقتی مانند قرمزی یا تورم خفیف را تجربه می‌کنند که در مدت کوتاهی از بین می‌روند. استفاده از امواج اولتراسوند (مشابه همان امواجی که در سونوگرافی استفاده می شود) در روش هایفوتراپی کاملا ایمن و بی خطر است و تاکنون عوارض جدی هایفو گزارش نشده است. یکی از عوارضی که موجب نگرانی می شود امکان ایجاد لکه یا هایپرپیگمنتیشن بعد از هایفو به دلیل گرمای ساطع شده از اشعه اولتراسوند است در بعضی از افراد دیده شده است. خوشبختانه این لکه ها هم نادر هستند و بعد از گذشت مدتی از بین می روند.

قیمت هایفو صورت

قیمت هایفو صورت

هزینه هایفوتراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی، برند دستگاه هایفو و تجربه و مهارت پزشک. بنابراین برای تعیین قیمت دقیق هایفو صورت باید در یک جلسعه مشاوره شرکت کنید و پس از ارزیابی شرایط شما، هزینه دقیق هایفو برآورد شود. به طورکلی هزینه‌ی لیفت کامل صورت با هایفو در مراکز معتبر، ممکن است بین 4 میلیون تا 6 میلیون تومان باشد.

جمع بندی

جادوی هایفو در توانایی آن در جوانسازی پوست شما به طور طبیعی و بدون نیاز به روش های تهاجمی نهفته است. اینکه چند بار میتوان هایفو انجام داد از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ ولی تعداد معمول جلسات مورد نیاز هایفو بین 2 تا 3 جلسه با فاصله 3 تا 4 ماه است. شارژ جلسات را می توانید در فاصله 6 تا 12 ماه پس از تکمیل جلسات اولیه انجام دهید. با راهنمایی یک پزشک ماهر می توانید تعداد جلسات مورد نیاز برای به دست آوردن نتایج مد نظر را مشخص کنید و درمان را آغاز کنید که ظاهری درخشان و جوان به همراه دارد.

پرسش های متداول درباره چند بار میتوان هایفو انجام داد:

نحوه خوابیدن بعد از هایفو چگونه است؟

برای خوابیدن بعد از هایفو هیچ محدودیتی وجود ندارد، شما می توانید به پشت یا پهلو بخوابید، فقط توصیه می شود چون پوست حساس شده است، بهتر است روی صورت نخوابید که از اعمال فشار بیش از حد به ناحیه درمان شده جلوگیری شود.

تاثیر هایفو بر منافذ باز پوست چیست؟

کاهش الاستین و کلاژن موجب شلی پوست و باز شدن بیش از حد منافذ پوست می شود، درحالی که یکی از عملکردهای اصلی هایفوتراپی تحریک پوست برای ترشح کلاژن و الاستین است که همین امر موجب جوانسازی و سفت شدن پوست و در نتیجه تعدیل قطر منافذ پوست می شود. بنابراین می توان گفت که هایفو روی منافذ باز پوست تاثیر می گذارد.

مدت زمان انجام هایفو صورت چقدر است؟

مدت زمان انجام هر جلسه هایفو بسیار کوتاه است و در حدود 30 تا 90 دقیقه است. این روش محدودیتی برای فرد ایجاد نمی کند و او بالافاصله می تواند به روال عادی زندگی بازگردد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *