دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟

آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟

فیلر خط خنده یک روش زیبایی و درمانی محبوب به منظور پر کردن خطوط عمیق پیرامون دهان می‌باشد. این خطوط عمیق که در دو طرف دهان به شکل عمودی دیده می‌شوند، با گذشت زمان بر اثر خندیدن به وجود می‌آیند. این خطوط ممکن است صورت شما را اندکی پیرتر و افسرده‌تر نشان دهند. امروزه با پیشرفت روش زیبایی و علم در دنیا، تزریق فیلر خط خنده با مواد ویژه، گودی پیرامون دهان را پر می‌کند و خطوط لبخند رفع می‌گردند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟ برای آشنایی با پاسخ این سوال تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟

آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟

بیشتر افراد می‌خواهند تزریق فیلر خط خنده را انجام دهند، اما همواره این سوال در ذهن آن‌ها پیش می‌آید که آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟ در پاسخ باید بگوییم که دردناک بودن تزریق ژل به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد ما در این مقاله همه این فاکتورها را بیان خواهیم نمود و نیز به شما می‌گوییم با انجام چه کارهایی می‌توانید درد ناشی از این تزریق را به حداقل برسانید.

اما در حالت کلی اگر بخواهیم در مورد این که آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است بگوییم، باید گفت فرد مراجعه کننده موقع تزریق ژل خط خنده هیچ خونریزی و درد ندارد. اغلب پیش از تزریق ژل به ناحیه مد نظر، از کرم‌های بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند. همین طور پیش از به کار بردن این کرم‌ها، از فرد تست حساسیت گرفته می‌شود تا حساسیتی به کرم نداشته باشد. بعد از گذراندن این مراحل، تزریق صورت می‌گیرد. کسانی که صورت استخوانی و لاغر دارند، موقع تزریق اندکی متوجه درد خواهند شد. ولی در حالت کلی، بعد از تزریق و از بین رفتن اثر بی‌حسی، درد در قسمت تزریق آغاز می‌گردد که با به کار بردن مسکن بهبود می‌یابد.

تزریق ژل برای رفع خط خنده، یکی از روش‌های زیبایی می‌باشد که به علت مزایای فراوانی که دارد با استقبال بیشتری مواجه شده است. در حقیقت از روش زیبایی تزریق ژل برای اهداف گوناگونی استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به رفع خطوط موجود در پیشانی و چین و چروک‌های گوناگون صورت و یا خط خنده اشاره نمود. از سایر کاربردهای تزریق ژل، بیشتر کردن حجم نواحی گوناگون صورت همچون گونه‌ها و لب‌ می‌باشند.

برای بررسی این که آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است یا نه، خوب است در ابتدا چگونگی انجام تکنیک‌های زیبایی را بررسی نمود. انجام شیوه زیبایی تزریق ژل به لطف پارامترهای بیوشیمیایی ایده آلی که دارد، مطلوب‌ترین اثرات بازسازی را طبق یک فرایند فیزیولوژیکی بی‌خطر ارائه می‌نماید و تا حد بیشتری سبب جوان‌تر شدن و شادابی پوست می‌گردد.

عوامل تاثیرگذار در به وجود آمدن احساس درد خط خنده

همان گونه که گفته شد، عوامل گوناگونی در ایجاد احساس درد بعد از تزریق ژل به خط خنده تاثیرگذار می‌باشند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر پوست فرد از ضخامت کافی برخوردار باشد، دردی که او موقع تزریق ژل تجربه خواهد کرد، به میزان بیشتری کاهش می‌یابد.

از سایر عوامل تاثیرگذار می‌توان به مقدار ژلی که قرار است در اثر تزریق به صورت فرد مراجعه کننده انتقال یابد، اشاره کرد. اگر میزان ژل انتخابی برای تزریق به خط خنده بیشتر باشد، تعداد دفعاتی که پزشک باید سوزن را به درون پوست وارد کند، افزایش می‌یابد و در نهایت فرد درد بیشتری را احساس خواهد کرد. تجربه فردی تقاضا کننده نیز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد. چون اگر این فرد آموزش‌های لازم را برای آمادگی قبل از عمل و نیز مراقبت از خود بعد از عمل ندیده باشد، در نتیجه میزان دردی که تجربه می‌کند به میزان بیشتری افزایش می‌یابد.

 بنابراین انتخاب پزشک با تجربه، تاثیر بیشتری بر نتایج عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده و نیز میزان عوارض پیش آمده بعد از انجام عمل خواهد داشت. به طوری که در صورت برگزیدن درست پزشک متخصص، هیچ گونه درد و عوارضی را احساس نخواهید کرد.

جهت پیشگیری از احساس درد ناشی از تزریق ژل خط خنده از چه راه کارهایی استفاده می‌شود؟

جهت پیشگیری از احساس درد ناشی از تزریق ژل خط خنده از چه راه کارهایی استفاده می‌شود؟

برای کم تر کردن درد تزریق فیلر خط خنده، راه حل‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

توجه به سن و سال افراد برای تزریق ژل نیز تا حد بیشتری بر روی عوارضی که امکان دارد بعد از انجام تزریق ژل برای شما به وجود آید، تاثیرگذار می‌باشد. بنابراین خوب است پیش از تزریق ژل حتماً در مورد سن مناسب عمل از پزشک متخصص سوال کنید. به طور مثال این امکان وجود دارد که دردهای ناشی از تورم برای کسانی که زیر ۳۶ سال سن دارند و کبودی برای کسانی که بالای ۳۵ سال سن دارند، بیشتر از دیگر افراد احساس می‌گردند. شما می‌توانید از پزشک خود درخواست کنید که برای کم تر کردن درد موقع تزریق ژل به خط لبخند، برای شما داروهای مسکن تجویز نماید.

 در بعضی از موارد که میزان درد بعد از تزریق ژل بیشتر باشد، پزشک متخصص داروهایی به منظور کمتر کردن درد تجویز خواهد نمود که در آرامش فرد تاثیر بیشتری دارد. به کار بردن کمپرس‌های آب یخ بر روی ناحیه تزریق ژل به خط خنده نیز می‌تواند از راهکارهایی برای کمتر کردن دردهای بعد از عمل باشد.

اگر فرد مراجعه کننده، به داروی ویژه ای حساسیت داشته باشد و یا در حال مصرف داروهای ویژه‌ای برای برطرف کردن مشکل بیماری خود می‌باشد، می‌تواند با اطلاع رسانی به موقع به پزشک، از به وجود آمدن عوارض و یا دردهای جزئی و شدید بعد از عمل پیشگیری کند. همین طور در صورت استفاده از قرص‌هایی همچون ویتامین E، آسپرین و دیگر داروهایی که سبب رقیق شدن خون می‌شوند، خوب است بر اساس نظر پزشک متخصص برای مدتی بعد از تزریق ژل و نیز چندین روز بعد از انجام این عمل از مصرف آن‌ها پرهیز کنید. قطع موقتی مصرف این داروها سبب کم تر شدن و یا قطع روند خونریزی بعد از تزریق ژل به خط لبخند خواهد شد و به دنبال آن نگرانی و دردی که از آن ناشی می‌گردد نیز تا حد بیشتری کمتر خواهد شد.

 اگر با به وجود آمدن مشکلاتی همچون خون ریزی و یا التهاب پس از عمل زیبایی تزریق ژل روبرو شدید، با مراجعه به موقع و سریع به پزشک متخصص می‌توانید درد ناشی از این عوارض را تا حد بیشتری کاهش دهید و هرچه زودتر بهبودی خود را به دست آورید. رعایت مواردی همچون قرار گرفتن در مقابل نور خورشید و گرمای شدید و نیز عدم قرارگیری در مقابل سرمای شدید نیز می‌تواند سبب بهبودی شما بعد از انجام تزریق ژل به خط خنده گردیده و دردهای ناشی از تزریق ژل را تا میزان بیشتری کاهش دهد. در مقابل این سوال که آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است، باید گفت اگر برای انجام این عمل، پزشک با تجربه و ماهری را انتخاب کنید، دردی که در اثر تزریق ژل خواهید داشت به مراتب کمتر خواهد بود. ولی اگر پزشک شما از تجربه کافی برخوردار نباشد، این امکان وجود دارد که موقع تزریق ژل به خط خنده به بافت‌های دیگر پوست شما صدمه وارد کند و موجب بروز مشکلات جدی شود.

عوارض تزریق ژل خط خنده

اکثر افراد به علت نگرانی‌هایی که در مورد عوارض تزریق ژل دارند، آن را به تعویق می‌اندازند. این افراد باید بدانند که اگر برای تزریق ژل به یک مجموعه معتبر برای تزریق ژل خط خنده مراجعه نمایند، جای نگرانی وجود ندارد و نیز به کاربردن ژل‌های مناسب عوارضی به غیر از عوارض معمول ایجاد نخواهد کرد. این عوارض معمول در صورت مراقبت درست و صحیح و به کار بردن کمپرس سرد، خیلی زود برطرف می‌گردند. بعد از تزریق ژل خط خنده طبق بررسی‌ها، این امکان وجود دارد که در محل تزریق، عوارضی بروز کند که اغلب طی ۷ الی ۱۴ روز بعد از تزریق از بین می‌روند.

معمول‌ترین عوارض تزریق ژل به خط خنده عبارتند از:

 • کهیر و قرمزی
 • فلج اعصاب صورت
 • تغییر حالت چهره و نامتقارن بودن صورت
 • التهاب و کبودی
 • خونریزی و درد
 • خارش و تورم
 • عفونت
 • گلوله شدن ژل در زیر پوست

تزریق ژل خط خنده، عوارض جدی‌تری نیز به همراه دارد. به وجود آمدن این عوارض خیلی معمول نبوده و برای افراد کمی می‌تواند رخ بدهد. با این وجود خوب است قبل از انجام تزریق از عوارض جانبی کمیاب آن نیز مطلع گردید:

 • نشت مواد پر کننده یا ژل از محل تزریق
 • گلوله شدن مواد تزریق گردیده و برآمده شدن که ممکن است به عمل جراحی نیاز داشته باشد عفونت
 • حرکت و جابجایی ژل از ناحیه تزریق به یک ناحیه دیگر
 • گرانولوم که نوعی واکنش التهابی پوست به مواد تزریق گردیده می‌باشد
 • نابینایی که در اثر تزریق ژل به درون شریان رخ می‌دهد و راه جریان خون در چشم را می‌بندد.
 • آسیب به رگ‌های خونی
 • مرگ بافتی که ممکن است در اثر مسدود شدن جریان خون اتفاق بیفتد.

در صورتی که بعد از تزریق ژل به خط خنده هر یک از این عوارض را مشاهده کردید، خوب است به پزشک مراجعه نمایید. این عوارض موقتی بوده و بعد از سپری شدن مدت زمان اندکی رفع می‌گردند.

اغلب این نشانه‌ها بعد از سپری شدن سه روز کمتر می‌شوند ولی اگر این عوارض شدیدتر شد، حتماً باید به پزشک مراجعه نمایید تا دچار عوارض خطرناک‌تر و جدی‌تری همچون شکستگی پوست، آبسه و غیره نشوید.

توصیه‌های قبل از درمان خط خنده از طریق تزریق ژل

توصیه‌های قبل از درمان خط خنده از طریق تزریق ژل

قبل از تزریق ژل برای خط خنده حتماً به نکات زیر باید توجه نمایید:

 • اگر بیماری خاصی داشته یا داروی ویژه مصرف می‌نمایید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • حداقل یک هفته پیش از تزریق مصرف الکل، قلیان و سیگار را متوقف کنید.
 • موقع مراجعه برای تزریق ژل، از مواد آرایشی به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 • اگر به ماده خاصی حساسیت دارید و یا قبلاً در اثر تزریق ژل دچار حساسیت شده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • حداقل یک هفته پیش از تزریق، از مصرف مواد غذایی و داروهای رقیق کننده خون، پرهیز کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به خط خنده

برای پیشگیری از کبودی یا ورم، همان طور که گفته شد می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

اگر پزشک شما دارویی تجویز نمود، آن را به موقع مصرف کرده و از خود درمانی در صورت بروز مشکل، اجتناب کنید.

بعد از تزریق ژل به سونا، استخر یا حمام طولانی نروید. مدت زمان ممنوعیت این مورد توسط پزشک متخصص تجویز می‌گردد.

نباید قسمت تزریق داده شده را ماساژ داده و یا گرم کنید.

به مدت سه روز از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید.

همچنین برای مدت یک هفته، نباید فعالیت‌های سنگین ورزشی انجام دهید.

برند معتبر تزریق ژل به خط لبخند

برگزیدن برند مناسب به منظور تزریق ژل، بر عهده پزشک متخصص می‌باشد. چرا که عمق چین و چروک، با توجه به جنس پوست شما و سن تان، تاثیر بیشتری دارد. در حالت کلی ژل‌های طبیعی که دارای ماده هیالورونیک اسید می‌باشند، از جمله بهترین ژل‌های خط خنده به حساب می‌آیند. چون این ژل‌ها با استفاده از ترکیبات طبیعی موجود در پوست از پیری و صدمه سلول‌های پوستی پیشگیری کرده و به ترمیم بافت‌ها کمک می‌کنند.

مدت اثرگذاری و ماندگاری ژل‌ها با همدیگر فرق دارند. همین طور این علت می‌تواند روی مدت ماندگاری و هزینه تزریق ژل تاثیر بگذارد.

هزینه تزریق ژل به خط خنده

با توجه به این که چین و چروک به وجود آمده در ناحیه خط خنده چگونه باشد، اختلاف هزینه در تزریق آن وجود دارد. اگر عمق خط خنده شما بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. چرا که باید مقدار ژل بیشتری برای برطرف کردن چروک به وجود آمده تزریق گردد. افزون بر آن، برند ژل به کار برده شده نیز در هزینه نهایی تزریق ژل برای خط خنده تاثیرگذار خواهد بود.

سوالات در مورد این که آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟

آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است؟

طی این فرایند شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. چرا که پزشکان برای به صفر رساندن درد ناشی از تزریق ژل، از مواد بی‌حس کننده یا کرم‌های بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌کنند.

مدت زمان ماندگاری ژل تزریق گردیده چه قدر می‌باشد؟

با توجه به این که از کدام برند ژل استفاده کنید، مدت زمان ماندگاری ژل فرق خواهد کرد. همین طور بعضی از خصوصیات فرد، همچون جنس پوست، سن و سال، سبک زندگی و میزان آسیب دیدگی نیز بر روی مدت زمان ماندگاری می‌تواند تاثیرگذار باشد. ولی در حالت کلی، زمان ماندگاری آن از ۶ ماه الی دو سال متغیر می‌باشد.

کدام افراد نمی‌توانند تزریق ژل به خط خنده را انجام دهند؟

برای افراد عادی که می‌خواهند تزریق ژل به خط خنده را انجام دهند، هیچ مانعی وجود ندارد. ولی کسانی که به بیماری‌های خود ایمنی مبتلا هستند، زخم‌های باز در ناحیه تزریق دارند، دچار عفونت‌های پوستی هستند و یا به طور دائمی داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، اصلاً توصیه نمی‌شود که کار تزریق را انجام دهند. همین طور زنان شیرده و باردار نیز خوب است از انجام این کار اجتناب کنند.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *