دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا

حجم مو ها زیاد باشد، مدت زمان عمل طولانی تر شده و تعداد جلسه های مورد نیاز نیز برای از بین بردن این موها زیاد تر می‌شود‌. تعیین کردن زمان هر جلسه و تعداد جلسات بر عهده پزشک می‌باشد و از شخصی نسبت به شخص دیگر مختلف خواهد بود. ولی پزشک ها بر این باورند که لیزر موهای زائد پا به ۶ جلسه درمانی حداقل نیاز دارد. حدود یک یا دو ساعت مدت زمان هر جلسه خواهد بود.

در بعضی از موارد این شش جلسه کافی نمی‌باشد و برای دستیابی به نتایج دلخواه نیاز است که هشت تا دوازده جلسه درمانی طی گردد. به صورت کلی رنگ مو، نوع پوست، تراکم موها، ضخامت، سابقه لیزر، سابقه پزشکی و دیگر روش های از بین بردن موهای زائد در گذشته و…‌از مواردی هستند که بر مدت زمان عمل لیزر مو های زائد پا و تعداد جلسه های مورد نیاز آن تاثیر خواهند داشت. نتیجه های لیزر موهای زائد بعد از جلسه اول قابل دیدن می‌باشند. البته بعد از جلسه سوم یا چهارم نتیجه های خود را واضح تر نشان می‌دهند. سر انجام با تکمیل شدن جلسه های تجویز شده به نتیجه های دلخواهتان می‌توانید برسید و پاهایی بدون مو و زیبا داشته باشید.

آیا لیزر موهای زائد پا عارضه هایی هم دارد‌؟

لیزر موهای زائد پا عملی بسیار کم عارضه و کم خطر می‌باشد. تا چند روز با انجام نمودن این عمل احساس سوزش می‌کنید و موجب حساس تر شدن پوستتان خواهد شد. علاوه بر آن قرمزی و تورم منطقه تابش از عارضه های لیزر مو های زائد می‌باشند. ولی ممکن است بعضی از اشخاص تصور نمایند که انجام نمودن این عمل برای مدت طولانی موجب ایجاد سرطان می‌باشد. باید بدانید که این چنین نیست و تا حالا بر سرطان زا بودن اشعه لیزر هیچ دلیل محکمی پیدا نشده است. هم چنین تجربه نشان داده است که انجام نمودن این عمل در کلینیک های معتبر، به جز چند روز عوارض، عوارض های دیگری را به دنبال نمی‌آورد.

مراقبت های لیزر موهای زائد پا

  • در جلسه های مشاوره تمام سوالات خود را از پزشک متخصص بپرسید و بدون هیچ نگرانی یا استرس، سوالات خود را با او در میان بگذارید.
  • در صورتی که قبلا سولاریوم انجام داده باشید، پزشک خود را در جریان بگذارید. چراکه لیزر معمولا بر روی پوست‌های برنزه تاثیری نمی‌گذارد.
  • اگر مبتلا به حساسیت پوستی هستید یا به بیماری‌های پوستی دچار هستید، از انجام لیزر موهای زائد پا خودداری نمایید.
  • تا دو هفته بعد از هر جلسه لیزر از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید. اگر که نمی‌توانید این کار را انجام دهید، حتما این موضوع را با پزشک در جریان بگذارید.
  • بعد از انجام لیزر مو‌های زائد پا از روش دیگری جهت رفع موهای زائد پا استفاده نکنید.
  • تا ۴ ساعت بعد از لیزر مو‌های زائد پا استحمام نکنید.
  • در صورتی که احساس درد یا سوزش دارید، می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.
  • تا دو روز بعد از لیزر مو‌های زائد پا از رفتن به سونا، جکوزی یا استخر آب گرم خودداری نمایید.
مراقبت های لیزر موهای زائد پا

قیمت لیزر موهای زائد پا

هزینه لیزر مو به موارد زیادی چون تعداد جلسه های مورد نیاز، حجم تراکم موها، نوع دستگاه و تکنولوژی آن، کشور سازنده دستگاه، ضخامت و رنگ موها بستگی دارد. هم چنین بستگی به این دارد که در چه شهری سکونت دارید و یا لیزر موهای زائد را در کدام مرکز انجام می‌دهید، هزینه آن مختلف خواهد بود. ولی باید دانست که قیمت این کار نسبت به لیزر نمودن مو های زائد قسمت های دیگر بدن و دیگر روش های از بین بردن موهای زائد زیاد می‌باشد. ولی با توجه به مدت زمان ماندگاری این روش و مزایای آن نسبت به سایر روش های از بین بردن موهای زائد پا، قیمت انجام این کار در مقایسه با دیگر روش های آن کاملا با صرفه تر می‌باشد.

سوالات درمورد لیزر مو‌های زائد پا

بهترین دستگاه جهت لیزر مو‌های زائد پا کدام است؟

بهترین دستگاه های لیزر مو‌های زائد پا، دارای فناوری الکساندرایت و اندیاگ می‌باشند. یکی از بهترین انتخاب ها جهت لیزر موهای زائد پا، دستگاه لیزر سایناشور آمریکا است که قادر است روی انواع پوست‌ها و موها تاثیر داشته باشد. این دستگاه به سیستم خنک‌ کننده مجهز است و درد ناشی از حرارت بالای اشعه لیزر را به کمترین مقدار ممکن می‌رساند.

آیا لیزر موهای زائد پا دردناک است؟

در لیزر مو‌های زائد پا از گرمای شدید جهت سوزاندن ریشه مو استفاده می‌گردد. موقع برخورد این حرارت با پوست، امکان دارد احساسی مثل گز گز شدن یا سوزش خفیف به فرد دست دهد که با توجه به آستانه تحمل درد افراد امکان دارد دردناک و ناخوشایند باشد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *