دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

آرایش بعد از تزریق ژل گونه

آرایش بعد از تزریق ژل گونه

این سوال ممکن است در ذهنتان به وجود آید که آیا بعد از تزریق ژل گونه آرایش می‌توان کرد یا اینکه بعد از تزریق ژل گونه آرایش چه خطر هایی دارد؟ ما قصد داریم در این مطلب به بررسی اثر های آرایش بعد از تزریق ژل گونه بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

آرایش بعد از تزریق ژل گونه

برای تزریق ژل به گونه همان طور که می‌دانید از سوزن های ظریف استفاده می‌نمایند. این سوزن ها با اینکه ظریف می‌باشند ولی پوست را سوراخ می‌نمایند. علت محدودیت آرایش بعد از تزریق ژل این می‌باشد که ممکن است مواد موجود در لوازم آرایشی موجب ایجاد عفونت گردد چرا که بلافاصله بعد از تزریق منافذ پوست باز می‌باشند و مواد آرایشی ممکن است موجب عفونت این زخم شود به خاطر همین توصیه می‌گردد که در روز ابتدایی تزریق ژل گونه هیچ نوع آرایشی را انجام ننمایید. اگر پوست حساسی دارید و مصرف ضد آفتاب برایتان ضروری است از کرم های ضد آفتاب معتبر و سبک استفاده نمایید که هیچ گونه کرم پودر آرایشی در فرمولاسیون آن ها ترکیب نشده باشد. هم چنین برای پاک نمودن آرایشتان از شیر پاک کن هایی که سبک می‌باشند استفاده کنید و یا اینکه با رعایت نکته های بهداشتی و با احتیاط صورتتان را شست و شو نمایید.

عارضه های آرایش بعد از تزریق ژل گونه

عارضه های آرایش بعد از تزریق ژل گونه

بعد از تزریق ژل گونه آرایش می‌تواند با عارضه های احتمالی همراه باشد بعد از تزریق ژل گونه از آرایش کردن پرهیز نمایید. از جمله عارضه های احتمالی آرایش می‌توان به ورود آلودگی ها به منافذ پوست ایجاد تورم و التهاب بعد از تزریق ژل اشاره نمود. در مواردی که تورم و التهاب بهبود نیابند در پوست آلودگی ها تبدیل به عفونت می‌شوند و موجب به خطر انداختن سلامت فرد می‌شوند.

بعد از تزریق نمودن ژل چند روز دیگر می‌توانم آرایش کنم؟

همان طور که توضیح دادیم بعد از تزریق ژل گونه محدودیت آرایش به علت وارد شدن آلودگی ها و باکتری ها از طریق منافذ باز به پوست می‌باشد، به خاطر همین می‌توان گفت که تا هنگامی که زخم های به وجود آمده از جای سوزن روی صورت بهبود نیابند شما نمی توانید از لوازم آرایشی خصوصا کرم پودر بر روی صورتتان استفاده کنید.

بهبود یافتن این زخم ها با توجه به شرایط بدنی فرد ممکن است که مختلف باشد. زمان بهبودی این زخم ها به طور میانگین از سه تا ده روز ممکن است مختلف باشد بنابراین بعد از تزریق ژل گونه آرایش در روز های اول عمل نباید انجام گیرد. بعد از خوب شدن زخم ها کم کم از مواد آرایشی سبک و شیر پاک کن ها برای پاک نمودن آن می‌توانید استفاده نمایید.

آرایش برای از بین بردن تورم و کبودی تزریق ژل گونه

 توصیه می‌شود این مسئله را با شخصی که درمان را انجام نموده است در میان بگذارید و از او مشورت بگیرید. ولی به صورت معمول، مدت زمان زیادی بعد از تزریق فیلر طول نمی‌کشد که صورت خود را بتوانید آرایش کنید و روز بعد از تزریق بیماران می‌توانند آرایش کنند، خصوصا اگر بعد از تزریق ژل لازم به پوشاندن کبودی و یا تورم داشته باشند. تا هنگامی که این کار را با احتیاط انجام نمایید و از دستورالعمل های گفته شد پیروی نمایید، بعد از تزریق ژل آرایش کردن مشکلی را به وجود نخواهد آورد. در تزریق ژل خط خنده توصیه می‌گردد آرایش را بعد از درمان انجام ندهید ولی اگر اصرار دارید که از آرایش استفاده کنید باید از لوازم آرایشی که ملایم می‌باشند استفاده نمایید.

نکته های آرایشی به هنگام انجام نمودن تزریق ژل

نکته های آرایشی به هنگام انجام نمودن تزریق ژل

در ادامه به مهم ترین نکته های آرایشی که باید به هنگام تزریق ژل به آنها توجه کنید، اشاره می‌نماییم:

 • برای ویزیت خود با صورت بدون آرایش و تمیز حاضر شوید.

همیشه ما اول از همه شروع به تجزیه و تحلیل پوست و ارزیابی دقیق صورت می‌پردازیم به همین علت، قبل از درمان تزریقی داشتن پوست تمیز خیلی مهم می‌باشد. باید بررسی کنیم که پوستتان واقعا چه شکلی می‌باشد! برای همین برای ایجاد طرح درمان زیبایی ارائه یک بوم خالی خیلی مهم می‌باشد.

 • حداقل مقدار آرایش را در روز بعد اعمال نمایید: آرایش به کمک مواد طبیعی معمولا بهترین می‌باشند.

در حقیقت، آرایش قادر است جهت پنهان کردن لکه های شما مفید باشد، ولی آرایش با توجه به مواد تشکیل دهنده آن می‌تواند پوست شما را هم خفه نماید. پس، منطقه های مشکل دار خود را آرایش کنید. هم چنین توصیه می‌شود از مواد طبیعی آرایشی جهت ترکیب با رنگ طبیعی پوست خود استفاده نمایید. نکته مهم این است که از ابزار آرایشی تازه استفاده کرده و مطمئن گردید که برس های خود را تمیز نموده‌اید تا به این ترتیب احتمال آلودگی متقاطع باکتریایی بعد از درمان تزریقی کاهش یابد.

 • 12 ساعت بعد از درمان تزریقی از آرایش کردن خودداری نمایید.

بعضی از افراد علاقمند هستند تزریق ژل انجام داده و بعد از آن جهت مشاهده تغییرات و نتایج عمل، دوباره مثل قبل آرایش کنند ولی این قطعا جهت کسب بهترین نتایج ایده عالی نمی‌باشد. به همین‌ دلیل باید از قبل برنامه ریزی کنید. یک استراحت کوتاه مدت بعد از درمان شدیدا توصیه می‌گردد. ناحیه هایی که پوست در آن باز شده است به زمان جهت بهبود و بازیابی نیاز دارد. از همه مهم تر جهت کاهش خطر عفونت حداقل ۱۲ الی ۲۴ ساعت از استفاده محصولات آرایشی روی پوست خود خودداری کنید.

 • به جای آرایش کردن به طبیعی بودن فکر کنید.

یک درمان تزریقی خوب قادر است چین و چروک صورت شما را تا حد چشمگیری بهبود بخشد و موجب تغییر روال استاندارد آرایش شما شود. می‌توانید با برجسته نمودن گونه‌ ها، لب ها و چانه با چهره‌ای شاداب و جوان آرایش کردن را از زندگی خود حذف کنید. به صورت کلی مواد تزریقی قادر هستند بهترین ویژگی های شما را نشان داده، چین و چروک های شما را پایین آورده و رنگ پوست شما را بهبود ببخشند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

در صورتی که همه مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه را به خوبی انجام دهید موجب کوتاه تر شدن دوره نقاهتتان می‌‌شود و نتیجه بهتری را از تزریق ژل گونه کسب می‌نمایید. بعد از انجام نمودن تزریق ژل گونه حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • بعد از انجام عمل به مدت یک روز برای جلوگیری از تورم صورت و التهاب روی صورتتان از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • بعد از انجام عمل تزریق ژل گونه مصرف دخانیات و الکل موجب افزایش کبودی خواهد شد.
 • بنابراین بعد از انجام عمل تزریق از مصرف کردن مواد دود زا و الکل پرهیز کنید.
 • به مدت هفت روز از مصرف دارو های ضد انعقاد و رقیق کننده خون مثل ادویل و آسپرین قبل و بعد از انجام عمل خودداری نمایید زیرا استفاده از این دارو ها احتمال خون ریزی را زیاد کرده و موجب به تاخیر انداختن روند بهبودی می‌شود.
 • از قرار گرفتن مستقیم معرض نور خورشید به مدت سه روز پرهیز کنید و یا اگر کارتان ضروری می‌باشد حتما از کرم های ضد آفتاب سبک و کلاه های لبه دار استفاده نمایید.
 • در روز های اول بعد از تزریق ژل گونه از ماساژ دادن، خاراندن و لمس کردن صورت خود دوری کنید.
 • بعد از تزریق ژل صورت تا یک ماه از لیزر نمودن موهای زائد صورت پرهیز کنید‌
 • در صورتی که عارضه ها بعد از عمل تزریق ژل گونه ادامه داشت یا اینکه احساس کردید زیر پوستتان توده‌ای به وجود آمده است سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

سوالات درمورد آرایش بعد از تزریق ژل گونه

آیا بعد از تزریق ژل گونه آرایش مجاز است؟

تا مدت زمانی که تعیین شده است نباید آرایش کرد و پس از گذشت آن مدت زمان، نیاز است که طبق نکاتی که در این مقاله گفته شد به آرایش کردن بپردازید ولی در حالت کلی توصیه می‌شود که به جای آرایش کردن طبیعی بمانید.

آیا تزریق ژل گونه دارای عوارض جانبی است؟

بله، همانطور که هر روش درمانی عوارض جانبی دارد، تزریق ژل گونه نیز امکان دارد موجب عفونت، التهاب، خروج خون و دیگر عوارض جانبی گردد.

آیا تزریق ژل گونه درمان دائمی است؟

خیر، تزریق ژل گونه به عنوان روش درمانی موقتی جهت پر کردن خطوط و حجم دادن به صورت می‌باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *