دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه مزوبوتاکس 1403

هزینه مزوبوتاکس 1403

برخی افراد به علت‌های مختلف دچار انواع اختلالات پوستی چون بروز زخم و چین‌ و چروک بر روی پوست خود می‌شوند. ترمیم و بهبود این نوع اختلالات پوستی به انجام عمل جراحی نیاز دارد‌. مزوبوتاکس از جمله روش‌های جوانسازی کم‌خطر است که ماندگاری طولانی هم دارد.
همانطور که می‌دانید بهترین روش برای رفع چین‌‌ و چروک‌های صورت بوتاکس است. پس از آنکه این روش درمانی در بین مردم محبوبیت فراوانی پیدا کرد، کم کم به شاخه‌های متنوعی تقسیم شد که یکی از این شاخه‌ها مزوبوتاکس است. مزوبوتاکس به عنوان یکی از روش‌های نوین پزشکی شناخته می‌شود که به روشی مشابه بوتاکس، با از بین بردن چین‌ و‌ چروک‌ها، باعث جوانسازی پوست بدن و صورت می‌گردد. این روش جوانسازی با نام تزریق رقیق‌ شده بوتاکس هم شناخته می‌شود.
ما در این مقاله قصد داریم عواملی که امکان دارند در هزینه مزوبوتاکس موثر باشند را بیشتر بررسی کنیم.

هزینه مزوبوتاکس چقدر است؟

قیمت مزوبوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله این عوامل عبارتند از:

 • برند بوتاکس

برند بوتاکس یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار در هزینه مزوبوتاکس است. شما از بوتاکس‌هایی با برند‌های خارجی و ایرانی می‌توانید در این روش استفاده کنید. ولی این نکته را در نظر بگیرید که برند‌های وارداتی قیمت بالاتری دارند. به عبارتی استفاده از برند‌های ایرانی مقرون به صرفه‌تر از برند‌های خارجی است و همچنین دارای کیفیت ساخت بالایی نیز هستند. هزینه مزوبوتاکس بسته به اینکه از چه برند بوتاکسی استفاده می‌کنید، متفاوت خواهد بود.

قیمت بوتاکس‌های ایرانی بسته به برند مورد استفاده، از حدود 1 میلیون تا 1500000 تومان متغییر است.

 • هزینه کوکتل مزوتراپی مورد استفاده

در روش مزوبوتاکس، برای جوانسازی پوست در کنار بوتاکس رقیق شده از ترکیبات کوکتل مزوتراپی استفاده می‌کنند. برای مزوتراپی برند‌های کوکتل مختلفی با ترکیبات متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. که بسته به ترکیبات مورد استفاده و شرکت سازنده دارای قیمت متفاوتی هستند. باید در انتخاب بهترین برند که مناسب پوست شماست با پزشک خود مشورت کنید.

 • حجم سی‌سی موردنياز برای تزریق

میزان سی سی موردنیاز برای تزریق، از دیگر عواملی است که به طور مستقیم روی هزینه مزوبوتاکس موثر می‌باشد. این میزان را پزشک براساس نوع پوست، شدت عارضه و میزان ترمیم موردنیاز پوست شما مشخص می‌کند.

 • گستردگی سطح موردنیاز تزریق

برای جوانسازی نواحی مختلف گردن، صورت و دکلته، از روش مزوبوتاکس استفاده می‌کنند. پس استفاده از این روش مثلا در ناحیه‌های کوچکی چون اطراف چشم تا ناحیه دکلته قیمت متفاوتی خواهند داشت.

 • دستمزد پزشک

از دیگر عوامل موثر در هزینه مزوبوتاکس می‌توان به تخصص و مهارت پزشک اشاره کرد. شما اگر به یک پزشک معروف که روش تزریق بالایی دارد، و نتایج کار او با کیفیت و بسیار عالی است، مراجعه کنید؛ امکان دارد مجبور به واریز هزینه بیشتری باشید تا اینکه به یک پزشکی که شهرت و تخصص کافی در این زمینه ندارد، مراجعه کنید.

 • تجهیزات کلینیک‌ها

کلینیک‌هایی که از نظر موقعیت مکانی در قسمت بهتری از شهر قرار دارند، دارای امکانات بهتری هستند، تجهیزات جدیدتر و فضای بهتری دارند، و همچنین کلینیک‌‌هایی که خدمات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند، امکان دارد برای ارائه خدمات خود هزینه بیشتری را دریافت کنند.

عوارض مزوبوتاکس درمانی

مزوبوتاکس با وجود اینکه نسبت به عمل بوتاکس روشی ایمن و کم خطر به حساب می‌آید. ولی امکان دارد در برخی افراد شاهد بروز عارضه‌هایی شویم. برای همین پیشنهاد می‌کنیم برای جوانسازی پوست خود با مزوبوتاکس به پزشک‌های باتجربه و کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. متاسفانه برخی از سالن‌های زیبایی با استفاده از بوتاکس‌های ارزان قیمت و غیراستاندارد و همچنین تزریق آن توسط پزشکان بی‌تجربه، صدمات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کنند. برخی از عوارض مزوبوتاکس شامل موارد زیر می‌باشند:

 • احساس تورم بلافاصله بعد از تزریق
 • ایجاد کبودی‌های کوچک در ناحیه مورد عمل
 • قرمزی و سرخی منطقه تزریق
 • احساس خارش در ناحیه تزریق
 • آلرژی و حساسیت به کرم بی‌حس کننده یا بوتاکس

بعد از عمل بروز قرمزی خفیف طبیعی می‌باشد. قرمزی دائمی نیست و در بیشتر مواقع در عرض یک ساعت بهبود می‌یابد. ولی در صورت ادامه کبودی، تورم یا قرمزی بعد از درمان، به پزشک خود اطلاع دهید.
خرید بوتاکس مناسب و عدم خرید مواد بی‌کیفیت به سبب هزینه مزوبوتاکس، در کاهش عوارض و کیفیت نتیجه عمل تزریق، تعیین کننده و بسیار موثر می‌باشند.

کاندیدای مناسب مزوبوتاکس

قبل از انجام مزوبوتاکس، پزشک با بررسی سابقه پزشکی شما تعیین می‌کند که آیا شما گزینه‌ مناسبی هستید یا خیر. اگر بوتاکس بدون عارضه و منظم داشته‌اید، با انجام مزوبوتاکس به احتمال زیاد مشکلی ندارید، اما اگر در گذشته به بوتاکس حساسیت داشته‌اید، کاندید مناسبی برای این کار نیستید. زیرا امکان دارد عکس‌العمل مشابهی را تجربه کنید. همچنین اگر به لیدوکائین (یک عامل بی‌حس کننده) آلرژی دارید، نباید مزوبوتاکس انجام دهید.
مزوبوتاکس برای کسانی که بیماری‌های عصبی دارند، چون اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و آتروفی عضلات نخاعی پیشنهاد نمی‌شود. همچنین افراد باردار و مادران شیرده نباید مزوبوتاکس انجام دهند.

آیا بیمه پزشکی، هزینه مزوبوتاکس را پوشش می‌دهد؟

به یاد داشته باشید در حالی که مزوبوتاکس می‌تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و ظاهر شما را جوان کند، این روش‌ چون جراحی زیبایی به شمار می‌رود، بنابراین در بیشتر مواقع هزینه مزوبوتاکس، تحت پوشش بیمه پزشکی قرار نمی‌گیرد. این روش در هر کلینیک‌ امکان دارد اندکی فرق کنند و هزینه‌ها کمی متفاوت باشند. با این حال در کلینیک‌ها امکان دارد از شما بین 8 تا 20 میلیون برای انجام هر جلسه هزینه دریافت کنند.

سوالات در مورد هزینه مزوبوتاکس:

چرا بیمه پزشکی هزینه مزوبوتاکس را پوشش نمی‌دهد؟

چون مزوبوتاکس، جراحی زیبایی محسوب می‌شود.

حجم سی سی موردنیاز برای تزریق در مزوبوتاکس چقدر است؟

براساس نوع پوست، شدت عارضه و میزان ترمیم موردنیاز، هزینه و میزان سی سی متغیر است و توسط پزشک‌ مشخص می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *