دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

تعداد دفعات تزریق بوتاکس چقدر باید باشد؟

تعداد دفعات تزریق بوتاکس چقدر باید باشد؟

اکنون با پیشرفت کردن تکنولوژی در حیطه های مختلف مثل پزشکی و زیبایی و با بالا رفتن سطح رفاه، مردم به سلامت و زیبایی پوست و موی خود بیشتر توجه می‌کنند. پس اکثر افراد برای برگرداندن جوانی و بازیابی زیبایی خود به انجام عمل های زیبایی مثل بوتاکس و … اقدام می‌نمایند. اصلی ترین سوال برای کسانی که به تزریق بوتاکس اقدام می‌کنند، تعداد دفعات تزریق بوتاکس می‌باشد. که ما در این مقاله شما را به صورت کامل با تعداد دفعات تزریق بوتاکس آشنا می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تعداد دفعات تزریق بوتاکس

تعداد دفعات تزریق بوتاکس

 تزریق بوتاکس فقط چند دقیقه زمان می‌برد و به بیهوشی نیازی ندارد و کسانی که از آن استفاده می‌نمایند پس از گذشت ۳ الی ۱۰ روز متوجه تاثیر بوتاکس بر روی پوست خود می‌شوند. لازم به ذکر است که درمان بوتاکس موقتی بوده و ماندگاری آن به عوامل زیادی وابسته است و در کل به صورت حدودی این ماندگاری حدود ۳ الی ۶ ماه می‌باشد و بعد از آن به تمدید نیاز دارد. دقت کنید که برای تزریق دوباره بوتاکس عجله نکنید چرا که هم بر سلامت و هم بر زیبایی پوست اثر می گذارد.

به صورت کلی توصیه می‌گردد بوتاکس را تا کمتر از سه ماه تمدید نکنید چون با گذشت زمان بدن در مقابل بوتاکس مقاوم شده و ممکن است دیگر تاثیر گذار نباشد. پس، به صورت میانگین، می‌توان تزریق بوتاکس را سه بار در یک سال انجام داد ولی طبق عملکرد بوتاکس، توصیه پزشک و انتخاب متقاضی، بعضی از افراد برای اینکه از خطرات و عوارض تزریق بوتاکس در امان بمانند و از فواید آن بهره ببرند، تعداد دفعات تزریق بوتاکس را به ۱ الی ۲ بار در سال محدود می‌نمایند.

تعداد دفعات تزریق بوتاکس توسط چه کسی تعیین می‌شود؟

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص انجام می‌گردد، بنابراین تعداد دفعات تزریق بوتاکس نیز به کمک پزشک مشخص می‌شود. لازم به ذکر است که تکرار تزریق بوتاکس دارای یک سری عوارض خواهد بود که این عوارض عبارتند از:

 با هر دفعه تزریق بوتاکس، احتمال تاثیر آن بیشتر خواهد بود پس نیازی به زیاده روی در آن نمی‌باشد، چراکه بوتاکس قسمتی از عضله های ناحیه تزریق را فلج نموده و آن عضله ها را بی فایده می‌نماید، به همین علت کمبود فعالیت ماهیچه ای در آن ناحیه باعث کوچک شدن و از هم پاشیدگی می‌گردد، پس توصیه می‌کنیم از فواصل زمانی طولانی تری برای تزریق نمودن بوتاکس استفاده کنید.

 تزریق بوتاکس در فاصله های کمتر از ۴ ماه امکان دارد موجب بالا رفتن اثر سم در بوتاکس گردد و با عوارضی ازجمله سردرد، آنفولانزا، اسهال، تب، عفونت، سرگیجه، بی اشتهایی، اضطراب و… همراه باشد. بنابراین تکرار کردن تزریق بوتاکس و افزایش تعداد دفعات تزریق بوتاکس کاری پر خطر می‌باشد.

توصیه می‌کنیم در رابطه با تزریق بوتاکس به یک مرکز زیبایی مناسب و پزشک متخصص مراجعه نمایید، چرا که مشخص کردن مقدار دوز و تعیین تعداد دفعات تزریق به صورت صحیح از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که در صورت عدم تعیین این عوامل به صورت صحیح عوارض جانبی ایجاد خواهد شد.

برای اینکه تعداد دفعات تزریق بوتاکس را به حداقل برسانیم، چه راه کارهایی مناسب است؟

برای انجام عمل بوتاکس و برخی عمل های زیبایی دیگر، همانند جت پلاسما بینی باید به مراکز معتبر جهت انجام این نوع عمل های زیبایی مراجعه نمود.

به یک پزشک معتبر مراجعه کنید و وضعیت جسمانی و شرایط بیماری های خاص خود را با پزشک مربوطه در میان بگذارید که در صورت داشتن شرایط مناسب برای استفاده از عمل بوتاکس، برای از بین بردن چین و چروک های قسمت های مد نظر بدن خود از این روش درمانی استفاده کنید.

 شرایط نگهداری و مراقبت های بعد از عمل را مطابق دستورات پزشکی به صورت دقیق انجام دهید.

 با استفاده از روش های معمولی و ساده، سبک و عادت های زندگی خود را در مسیر مثبت شدن تغییر بدهید که برای این کار چند روش پیشنهاد می‌کنیم:

به تغذیه غذایی مناسب و سالم خود توجه کنید.

نوشیدن مایعات را افزایش دهید.

از کشیدن سیگار و دخانیات پرهیز کنید.

 سعی کنید از لوازم آرایشی و پاک کننده های متناسب پوست استفاده نمایید.

اضافه بر این موارد ذکر شده، همچنین میتوانید با نظر پزشک معالج خود و تشخیص پزشک از سایر روش های زیبایی استفاده نمایید تا به این ترتیب از تعداد دفعات تزریق بوتاکس کاهش دهید.

سوالات درمورد تعداد دفعات تزریق بوتاکس

تعداد دفعات تزریق بوتاکس چه قدر است؟

مشخص نمودن تعداد دفعات تزریق بوتاکس برعهده پزشک متخصص می‌باشد، بنابراین توصیه می‌کنیم برای تعیین کردن این تعداد دفعات تزریق بوتاکس به صورت صحیح و اصولی به یک پزشک متخصص با تجربه و با مهارت کافی مراجعه نمایید.

آیا تزریق بوتاکس دارای مزایا و فوایدی است؟

بله، این روش درمانی دارای یک سری مزیت ها است که یکی از مزیت های تزریق بوتاکس رفع خط ها در ناحیه مد نظر می‌باشد که اصلی ترین مزیت این روش درمانی هست. از دیگر مزایای این‌ روش تزریق کم تهاجمی بودن آن است.

هزینه تزریق بوتاکس چه قدر است؟

تعیین هزینه تزریق بوتاکس به عوامل زیادی از جمله میزان دستمزد دریافتی پزشک، کلینیک مراجعه شده، ناحیه تزریق شده و... وابسته است.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *