دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

کرم ترمیم کننده بعداز هایفو

کرم ترمیم کننده بعداز هایفو

هایفو یک روش درمانی است که با استفاده نمودن از انرژی فراصوتی متمرکز، لایه های عمیق پوست را مورد هدف قرار داده و پس از آن لایه های پوست به کمک انرژی اولتراسوند گرم می‌گردند. زمانی که سلول های ناحیه هدف به درجه حرارت مشخصی می‌رسند، آسیب سلولی شروع می‌شود. لازم به ذکر است که این آسیب سلولی به صورت کامل بی خطر می‌باشد و به صورت کلی هدف آن تحریک کردن سلول ها برای ساخت کلاژن پوست می‌باشد. پس از انجام هایفوتراپی می‌بایست به انجام مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی پرداخت که یکی از آن ها استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو می‌باشد. اینکه آیا بعد از هایفو واقعا به کرم ترمیم کننده نیاز هست یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

ترمیم کننده های پوستی همانطور که می‌دانیم جای جوش و زخم رو بهبود می‌بخشند. ولی اشعه هایفو در هایفوتراپی از سطح پوست می گذرد و بر روی بافت عمیق پوست اثر گذاشته و در نتیجه هیچ نوع زخم و یا آثاری بر روی پوست بر جای نمی‌گذارد. بنابراین استفاده کردن از کرم های ترمیم کننده بر نتیجه پایانی تاثیری ندارد. و پس از هایفوتراپی ترمیم کننده های پوستی تجویز نمی‌شود.

ولی در مواردی امکان دارد که به دلیل حساسیت زیاد پوست شخص و یا هر علت دیگری برای بر طرف کردن التهابات به وجود آمده بر روی پوست در اثر هایفو پزشک تصمیم بگیرد که کرم های ترمیم کننده تجویز نماید. بهتر است از کرم های ترمیم کننده ایرانی استفاده کنید زیرا محصولات ایرانی عملکرد خوبی دارند.

از کرم ترمیم کننده صورت بعد از هایفو استفاده کنیم یا نه ؟

از کرم ترمیم کننده صورت بعد از هایفو استفاده کنیم یا نه ؟

استفاده از کرم ها و محلول های پوستی یکی از مواردی می‌باشد که جز مراقبت های پوستی به حساب می‌آید که به کمک فرد انجام دهنده روش هایفو به شما تجویز می‌شود. در صورتی که استفاده از این کرم ها را پزشک برایتان تجویز کرد قطعا باید مصرف نمایید. بعضی از افراد بدون تجویز پزشک بعد از انجام هایفو به مصرف کرم های ترمیم کننده اقدام می‌کنند که اصلا صحیح نمی‌باشد؛ زیرا در هایفو امواج صوتی به داخل پوست نفوذ می‌نماید و هیچ آثار و عوارض بد رای بر روی پوست شما نمی‌گذارد و به هیچ یک از کرم های ترمیم کننده احتیاج نخواهید داشت و استفاده نمودن از این کرم ها قادر است تا حد چشمگیری از پیشرفت این فرایند پوست شما جلوگیری نماید.

معرفی چند کرم ترمیم کننده برای بعد از هایفو

در ادامه شما را با چند کرم معروف آشنا می‌کنیم.

 • کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ام کیو

کرم ترمیم کننده بعد از انجام هایفوتراپی ام کیو یکی از بهترین محصول های فرموله شده در آزمایشگاه های کشور فرانسه می‌باشد. کرم ام کیو با ترکیب های مغذی جای سوختگی بعد از هایفوتراپی را ترمیم می‌نماید. هم چنین برای رفع جای زخم هایی که ماندگار هستند و هم چنین آثار بریدگی بهترین گزینه می‌باشد.

پس کرم ترمیم کننده ام کیو برای پس از درمان با لیزر، جراحی های سطحی و هم چنین خال برداری و پیلینگ مناسب می‌باشد. لازم به ذکر است که ترکیب های این کرم دارای خصوصیات دیگری از جمله مرطوب نمودن، آنتی باکتریال و آنتی اکسیدانی که ضدعفونی می‌کند و… می‌باشد.

 • کرم ترمیم کننده بعد از هایفو بایودرما

کرم ترمیم کننده بایودرما بهترین گزینه برای مراقبت های بعد از هایفوتراپی است این کرم هایفو بایودرما دارای عملکرد ترمیم کنندگی بسیار قوی در ترمیم زخم های غیر ترشحی می‌باشد. هم چنین جای بخیه و پوست های دیده و را ترمیم می ‌نماید و باعث بهبود خارش و هم چنین درد را کاهش می‌دهد کرم بایودرما برای همه پوست های هایفو شده مناسب است.

 • کرم ترمیم کننده بعد از هایفو اریکه

این کرم اریکه داری خواص آلوئه را می‌باشد و بعد از عمل هایفوتراپی، زیاد شدن جریان خون باعث تحریک سلول و کلاژن سازی پوست خواهد شد. کرم اریکه دارای خواص ضد عفونی می باشد که روی پوست تخریب شده مثل یک پانسمان نامرئی قرار می‌گیرد. ترکیب های کرم اریکه عبارت اند از نرم کننده و مرطوب کننده می باشد که روند ترمیم زخم را بهبود می‌باشد. هم چنین مواد آرام بخشی که در کرم اریکه دارد موجب کاهش سوزش های ناشی از هایفوتراپی می‌شود.

 • سینره کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

کرم ترمیم کننده سینره ویژگی های چون مرطوب کننده و محافظت کننده و ضد التهاب را دارا می باشد. این کرم سینره با محافظت کردن از پوست، ترمیم و باز سازی پوست را سرعت می بخشد و هم چنین سوزش و درد و خارش محل هایفو را کم می‌کند تا شخص احساس ناراحتی کم تری داشته باشد.

بنابراین این کرم ترمیم کننده سینره با داشتن خواص ضد آفتابی پوست تازه هایفو شده را در برابر آسیب های اشعهUV محافظت می‌کند. و همین طور این کرم با داشتن خواص ضد قارچی و ضد باکتری یکی از بهترین و پر استفاده ترین کرم های ترمیم کننده در بازار به شمار می‌آید.

 • کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ویتالی

کرم ترمیم کننده ویتالی دارای ویتامینC می‌باشد که قوی و موثر بوده و بر روی ناحیه هایفو شده مانند یک پانسمان نامرئی عمل می‌نماید. این کرم با خواص آنتی باکتریالی که دارد جای زخم را به سرعت ترمیم می‌کند‌ خواص دیگر کرم ویتالی از بین بردن خارش، کم کردن قرمزی، بهبود درد، رطوبت رسانی می‌باشد.

بعد از جراحی های پوستی کرم ویتالی بر روی سوختگی های سطحی، آبله مرغان، تاتو و… به کار می‌رود.

همین طور این کرم ویتالی از افتادگی پوست پیشگیری می‌کند. در نتیجه کرم ترمیم کننده ویتالیر برای مراقبت های بعد از عمل هایفو ماندگاری بیشتری داشته و بهترین گزینه می‌باشد.

 • کرم ترمیم کننده بعد از هایفو هیدرودرم

کرم هیدرودرم با خاصیت ترمیم کنندگی موجب از بین رفتن آسیب دیدگی پوست می‌شود. هم چنین آسیب هایی که در اثر هایفوتراپی به وجود آمده است را درمان می‌کند. از دیگر خاصیت های کرم هیدرودرم بازسازی التیام، و ترمیم پوست های حساس می‌باشد.

کرم هیدرودرم حاوی خواص گیاهی و معدنی می‌باشد که در ترکیب های خود مس و روی و عصاره میموزا را دارا می‌باشد. در نتیجه کرم درمانی هیدرودرم از رشد کردن قارچ ها و باکتری ها در منطقه هایفو شده پیشگیری می‌کند. این کرم با دارا بودن ویژگی های زیاد و عملکرد بسیار مطلوب جزو بهترین کرم های ترمیم کننده پوست می‌باشد.

بعد از هایفو چه افرادی می‌توانند از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایند؟

بعد از هایفو چه افرادی می‌توانند از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایند؟

با این که بعد از هایفو نیازی نیست که از کرم های ترمیم کننده استفاده کرد، ولی به دلیل تشخیص پزشک و تفاوت هایی که در پوست وجود دارد برخی از افراد امکان دارد که به این کرم ها نیاز پیدا کنند این افراد عبارت اند از:

 • افرادی که پوست های حساسی دارند.
 • افرادی که از روش هایفو استفاده کرده اند و پوستشان ملتهب شده است.
 • افرادی که در ناحیه درمان جوش های فعالی دارند.
 • افرادی که بعد از هایفو دچار تبخال می‌شوند.
 • افرادی که در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند.
 • افرادی که بعد از هایفو در مورد خارش و قرمزی پوستشان دچار استرس می‌شوند.

بعد از هایفو استفاده از کرم ترمیم کننده بهتر است یا کرم آبرسان؟

در این مسئله که چه نوع کرمی برای بعد از انجام دادن هایفو تراپی برای پوست فرد خوب است به نوع پوست و تشخیص پزشک بستگی دارد. به صورت کلی کرم ترمیم کننده دارای هیالورونیک اسید و گلیسیرین می‌باشد که وظیفه آن آب رسانی نمودن پوست می‌باشد، ولی کرم های آبرسان ترکیب های ترمیم کننده پوست را دارا نمی‌باشند.

بنابراین اگر به کرم های ترمیم کننده و آبرسان نیاز داشتید پیشنهاد می‌کنیم که کرم های ترمیم کننده بهترین گزینه می‌باشند اگر هم پوست شما به کرم های ترمیم کننده نیاز ندارد فقط استفاده نمودن کرم های آبرسان برای هیدراته نگه داشتن پوست به شکل روزمره بعد از هایفو توصیه می‌شود.

سه اشتباه بعد از هایفوتراپی

 • در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرد.

مراقبت از پوست در مقابل نور خورشید در مواقع عادی توسط پزشکان متخصص پوست و مو تاکید شده است. پس از انجام دادن هایفو به کرم های ترمیم کننده احتیاج ندارید ولی به کرم ضد آفتاب احتیاج دارید علت این مسئله نیز به وجود آمدن التهاب موقت روی پوست شماست.

خوب است بعد از انجام دادن هایفو در مقابل نور خورشید کم تر قرار گیرید. و دست کم حدود یک ماه از پوستتان در مقابل نور خورشید محافظت کنید.

سطح پوست شما پس از هایفوتراپی صدمه نخواهد دید. ولی پوست صورتتان به طور موقت قرمز و یا حساس می‌شود. در این مواقع استفاده از کرم های ضد آفتاب و دوری کردن از نور خورشید می‌تواند مفید باشد. با پزشکتان در انتخاب کرم ضد آفتاب مشورت نمایید. غیر از این استفاده کردن از خدمات سولار و برنزه را به زمان دیگری واگذار کنید.

 • استفاده از رژیم غذایی نامناسب

هدف نهایی هایفو تحریک نمودن پوست به افرایش تولید کلاژن می‌باشد. با داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب می‌توانید روند تولید کلاژن را سرعت ببخشید. ممکن است این مسئله به صورت مستقیم تاثیری بر روی نتیجه پایانی درمان هایفو شما نداشته باشد ولی روش زندگی سالم و رژیم غذایی درست به طور غیر مستقیم می‌تواند نتایج درمانی را تحت تاثیر قرار دهد. خوب است پس از درمان استفاده از مشروبات الکی کم کرده و یا قطع نمایید‌.

توصیه شده است که از آب کافی پس از انجام هایفو استفاده کنید. زیرا آب کافی می‌تواند در روند تولید کلاژن موثر باشد.

یک نکته اساسی این می‌باشد که دستورالعمل های ویژه‌ای بعد از هایفو موجود نیست. خوب است حساسیت نشان ندهید و برای نتیجه گرفتن از هایفو کمی صبر داشته باشید. هر یک از عوامل امکان دارد که در نتیجه درمانی تاثیر بسیار کمی داشته باشند‌ فقط کافی است که نکات گفته شده را رعایت کنید.

 • از آب خیلی داغ استفاده می‌کنید.

بعضی افراد بعد از انجام هایفو بلافاصله از آب خیلی گرم استفاده می‌نمایند که این کار بسیار اشتباه می‌باشد. زیرا به سبب درمان پوست شما حساس شده است و اگر هم از آب گرم استفاده کنید امکان دارد که پوستتان حساس تر هم شود. احتمالا به دلیل استفاده پزشک از ژل برای درمان نمودن هایفوتراپی درخواست کنید سریعا صورت خود را بشویید. توصیه می‌شود از آب بسیار گرم استفاده ننمایید. می توانید در مقاله شستن صورت بعد از هایفو درباره این مهم بیشتر بخوانید.

سوالات درمورد کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

بعد از هایفو استفاده از کرم ترمیم کننده بهتر است یا کرم آبرسان؟

در این مسئله که چه نوع کرمی برای بعد از انجام دادن هایفو تراپی برای پوست فرد خوب است به نوع پوست و تشخیص پزشک بستگی دارد.

چه کسانی می‌توانند از کرم های ترمیم کننده استفاده کنند؟

برخی از افراد بنا به تشخیص پزشک می‌توانند از این کرم ها استفاده کنند که از جمله این افراد می‌توان به کسانی که دارای پوستی حساس هستند، افرادی که در مقابل نور خورشید قرار می‌گیرند، کسانی که دارای پوست ملتهب هستند و... اشاره نمود.

آیا بعد از هایفوتراپی استفاده از کرم ترمیم کننده ضروری است؟

خیر. کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ضروری نیست فقط در صورت تشخیص پزشک استفاده از این کرم ضروری می‌شود.

5/5 - (10 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *