دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

جوش بعد از لیزر مو‌های زائد

معرفی کامل ژل رووفیل

ژل رووفیل از اولین فیلرهای انقلابی در زمینه پزشکی ‌است که توسط کشور کره جنوبی ساخته شده است. این فیلر در دسته بندی‌های متنوع روانه بازار می‌شود و دارای کاربردهای درمانی و زیبایی است. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با ژل رووفیل آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

فیلر رووفیل چیست؟

ژل یا فیلر رووفیل ژلی از جنس هیالورونیک اسید می‌باشد. لازم به ذکر است که اکثر فیلرهایی که در بازار وجود دارند از این جنس می‌باشند، چراکه هیالورونیک اسید دارای ریسک کمتری است و نتیجه‌ی بهتری در چهره و سایر نقاط ایجاد می‌نماید. ژل رووفیل به متقاضی ظاهری جذاب و طبیعی با ماندگاری زیاد می‌بخشد. این ژل توسط کشور کره جنوبی ساخته شده است. حدود ۱۰ سال زمان برده است که محلول اصلی این ژل تولید گردد. این نشان دهنده آن است که این ژل با حساسیت‌های زیادی ساخته شده است.

فیلر رووفیل

روش تزریق ژل رووفیل

فیلرهای رووفیل تنها توسط پزشک دارای مجوز و با یادگیری‌های خاص تجویز می‌شوند. برای این کار تنها کافیست در محل مورد نظر، تزریق را انجام داد، حتی گاهی ممکن است پیش از تزریق ژل، بی حس کننده موقتی استفاده شود تا بیمار هیچ‌گونه احساس ناراحتی نداشته باشد.

انواع ژل رووفیل

 • رووفیل اولترا

از رووفیل اولترا جهت حجم دهی و خطوط با عمق زیاد استفاده می‌گردد. این ژل در ناحیه‌های پیشانی، پل بینی، خط خنده، گونه، فک و چانه تزریق می‌شود. لازم به ذکر است که این نوع رووفیل در عمیق ترین لایه پوست تزریق می‌شود. با توجه به اینکه رووفیل اولترا در عمق پوست دارای ماندگاری بیشتری است معمولا تمدید آن هر سال یک بار انجام می‌گردد.

 • رووفیل پلاس

از این نوع رووفیل برای حجم دهی ملایم استفاده می‌شود. از این ژل در ناحیه‌های مختلف پیشانی، پل بینی، زیرچشم، گونه، لیفت لب، خط خنده، گردن، فک و چانه به کار می‌رود و هم‌چنین این ژل حدود 10 ماه ماندگاری دارد. لازم به ذکر است که رووفیل پلاس در لایه میانی پوست تزریق می‌شود.

 • رووفیل فاین

از این ژل برای خط‌های سطحی و ریز ازجمله اطراف و زیر چشم استفاده می‌شود. تزریق این فیلر به کمک سوزن‌هایی باریک و ظریف انجام می‌شود که برای فرد همراه با درد نیست. ناحیه‌های مناسب جهت تزریق این ژل شامل روی استخوان ابرو، زیرچشم، گونه، گردن و روی دست‌ها می‌باشند. لازم به ذکر است که تزریق این ژل در سطحی ترین لایه پوست انجام می‌گردد و به همین دلیل دارای ماندگاری کمتری نسبت به مدل اولترا و پلاس می‌باشد.

مدت زمان لازم برای تزریق ژل رووفیل

مدت زمان روند تزریق، چیزی حدود ۳۰ الی ۹۰ دقیقه، بسته به مقدار ژل رووفیل یا عمق خطوط می‌باشد.

مدت زمان ماندگاری ژل رووفیل

ژل رووفیل به علت کیفیت‌های تثبیت کننده مواد تشکیل دهنده آن‌، نسبت به محصولات دیگر از ثبات ویژه‌ای بهره‌مند است. اما به طور کلی میزان ماندگاری این ژل تقریبا ۱۰ الی ۱۱ می‌باشد.

مزیت‌های تزریق ژل رووفیل

ژل رووفیل دارای دو خاصیت تک فازی و دو فازی می‌باشد و این خاصیت موجب می‌شود ویسکوزیته ژل افزایش یابد و دارای خاصیت ارتجاعی بهتری باشد. به همین ترتیب دارای ماندگاری طولانی مدتی حدود ۱۰ الی ۱۱ ماه باشد.

لازم به ذکر است که بعد از درمان هیچ تغییری در روند انجام کار‌های شما ایجاد نمی‌شود و می‌توانید به راحتی به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید بدون اینکه به بستری شدن یا استراحت نیاز داشته باشید.

عوارض تزریق ژل رووفیل

مواد تشکیل دهنده این ژل به طور کلی توسط آزمایش‌های دقیق و ایمنی انجام و ثبت شده‌اند و این محصول مورد تایید و تجویز وزارت بهداشت می‌باشد.

با این حال عوارض جانبی بسیار کمی پس از تزریق ژل رووفیل ثبت شده است که در آن‌ها بیماران دچار درد و التهاب و اندکی تورم داشته‌اند.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل رووفیل

مراقبت‌ها و توصیه‌های پیش از تزریق ژل رووفیل و انجام فرایند‌های زیبایی بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشند و درواقع یکی از اجزاء مهم فرایند درمان محسوب می‌شوند.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل رووفیل

از جمله توصیه‌های قبل از تزریق ژل رووفیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نخستین نکته حائز اهمیت در درمان زیبایی، انتخاب کلینیک درمانی با تجهیزات مناسب و پزشک متخصص زیبایی است، قبل از سپردن زیبایی خود به پزشک متخصص در رابطه با زیبایی ظاهری خود و درمان آن وقت کافی اختصاص دهید و جستجو و تحقیق کافی داشته باشید، سپس یک کلینیک درمانی معتبر دارای متخصصان کاربلد با تجهیزات برتر را برگزینید.
 • قبل از انجام تزریق ژل رووفیل بهتر است با پزشک معالج در رابطه با انتظارات خود از درمان به طور آشکار حرف بزنید و از مشاوره‌های پزشک خود بهره‌مند شوید، چرا که ممکن است پزشک متخصص با توجه به شرایط پوستی شما و انتظارات شما از نتایج کار روش‌های درمانی دیگری را به شما توصیه کند.
 • پیش از انجام روند تزریق ژل توسط پزشک متخصص بهتر است سوابق درمانی و داروهای مصرفی خود را به پزشک ارائه دهید و در صورت داشتن سابقه تبخال لازم است این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
 • از مصرف مشروبات الکلی حدود ۲۴ ساعت قبل از درمان، دوری کنید چرا که الکل و مشروبات الکلی احتمال خونریزی و کبودی را افزایش می‌دهند.
 • قبل از مراجعه به کلینیک درمانی به منظور تزریق ژل رووفیل از لوازم آرایشی در حد امکان استفاده نکنید و یا در صورت استفاده قبل از انجام تزریق ژل، آن را پاک کنید.
 • به مدت دو هفته قبل از تزریق ژل از جرم‌گیری دندان و سایر درمان‌ها دوری کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل رووفیل

 • بعد از ترمیم کامل ناحیه تحت معالجه از آرایش کردن صورت خودداری نمایید، زیرا این کار سبب تحریک و حساسیت پوست می‌شود. در اصل آرایش کردن سبب بسته شدن منافذ باز پوست شده و علائمی همچون عفونت و جوش زدن پوست را به دنبال خواهد داشت، حداقل باید به مدت ۱۲ ساعت بعد از تزریق ژل از آرایش کردن خودداری کنید.
 • بعد از یک یا دو روز، پارچه‌ای که با آب یخ خیس شده است را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید تا از ایجاد کبودی و ایجاد قرمزی جلوگیری شود. دقت کنید که قرار دادن یخ خالی روی ناحیه‌ی درمان شده سبب تحریک آن قسمت پوست می‌شود.
 • بعد از تزریق ژل رووفیل از تماس دست خود به آن ناحیه خودداری کنید زیرا در دست شما باکتری هایی وجود دارند که ممکن است از منافذ باز پوست وارد آن قسمت شوند و عفونت ایجاد کنند.
 • از فشار محل تزریق خودداری کنید چراکه با این کار موجب جابه جایی ژل خواهید شد و به این ترتیب به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید.
 • قبل از روند بهبود پوست از قرار گرفتن در محیط‌های با دماهای خیلی گرم یا خیلی سرد اجتناب کنید. زیرا در دمای خیلی گرم مواد تشکیل دهنده ژل رووفیل به خوبی مخلوط نشده و سبب قرمزی و تحریک پوست می‌شود.
 • هم‌چنين تا زمان بهبودی کامل نیاز است تا از قرار گرفتن در محیط‌های با دماهای سرد دوری کنید زیرا دمای سرد محیط نیز باعث می‌شود که پوست دچار تحریک و قرمزی شود.

هزینه تزریق ژل رووفیل

هزینه استفاده از ژل های گوناگون بسته به نوع برند و میزان کیفیت، متفاوت می‌باشد. البته برند های شناخته شده که از کیفیت بالا برخوردار هستند، هزینه بالایی دارند. برای مثال ژل رووفیل از جمله برندهای شناخته شده با کیفیت عالی، جزء ژل‌های گران قیمت به شمار می‌رود.
موضوعی که در رابطه با هزینه باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی شما می‌توانید با پرداخت اندکی هزینه بیشتر، از پرداخت اکثر هزینه‌ها به منظور ترمیم و تجدید درمان در فواصل زمانی کوتاه و دوره‌های تکمیلی دوری کنید. با وجود اینکه شما هزینه بیشتری پرداخت کرده‌اید اما در واقع سود بیشتر این کار از آن شما می‌شود.
موضوع دیگری که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که مراجعه به افراد غیر متخصص در مراکز نامعتبر از جمله آرایشگاه ها یا خانه و یا استفاده از ژل و فیلرهای نامرغوب یا دارای کیفیت پایین نه تنها سبب جذابیت ظاهری و زیبایی چهره شما نمی‌شود، بلکه باعث ایجاد عوارض غیر منتظره و از دست دادن زیبایی می‌شود. بنابراین قبل از سپردن زیبایی خود به دست افراد غیر حرفه‌ای با هزینه‌های نسبتا پایین از عواقب کار خود مطلع باشید.

سوالات درمورد ژل رووفیل

از ژل رووفیل به چه منظور استفاده می‌شود؟

به منظور باز سازی صورت، رفع چین و چروک، جوان سازی و لیفت صورت های افتاده استفاده می‌شود.

چرا پیش از تزریق ژل رووفیل باید از مصرف مشروبات الکلی دوری کرد؟

استفاده از مشروبات الکلی و الکل، ۲۴ ساعت پیش از تزریق ژل رووفیل سبب خونریزی بیشتر پوست می‌شود.

عوارض تزریق ژل رووفیل چیست؟

ایجاد درد و التهاب و تحریک پوست و همچنین متورم شدن ناحیه‌ی تحت معالجه.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *