دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض لیزر بیکینی برای دختر چیست

عوارض لیزر بیکینی برای دختر چیست؟

یکی از راهکار های شناخته شده و بهتر برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر بیکینی است که بسیاری از زنان به خاطر نتیجه طولانی مدتی که دارد از این روش استفاده می‌کنند. اما بهتر است بدانید که لیزر بیکینی برای دختران ممکن است عارضه و پیامد های ناگواری به همراه داشته باشد. از شایع ترین عوارض لیزر بیکینی برای دختران می‌توان به متورم شدن و قرمزی، تحریک شدن پوست، احساس درد و ناراحتی هنگام لیزر و بعد از آن اشاره کرد. هم چنین احتمال دارد رنگ پوست تغییر کرده و باعث ایجاد عفونت و زخم شود. بنابراین حتما باید قبل از انجام لیزر شرایط خود را برای پزشک یا متخصص به خوبی توضیح دهید تا از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کرده و از خطرات احتمالی جلوگیری کنید. یکی از مهم ترین عواملی که به کمتر شدن عوارض لیزر بیکینی برای دختر کمک می‌کند، رعایت نکات و دستورالعمل های پس از لیزر می‌باشد. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با عوارض لیزر بیکینی برای دختر آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

لیزر مو‌های زائد بیکینی دختر

یکی از روش های زیبایی و مؤثر برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر بیکینی است که در این روش با استفاده از دستگاه لیزر و تابش اشعه به ملانین هایی که در فولیکول مو قرار دارد، آن‌ها گرم شده و در نتیجه منجر به نابودی موها می‌گردد. لیزر موهای زائد بیکینی نتیجه بسیار طولانی مدتی داشته و ماندگاری بالایی دارد. اما استفاده از اپیلاسیون و ژیلت بسیار بیهوده بوده و مو های زائد به سرعت شروع به رشد می‌کنند. بهتر است لیزر بیکینی را در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص و در چند جلسه پی در پی انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید. حتما قبل از انجام لیزر، باید شرایط و هر گونه بیماری که دارید به پزشک خود اطلاع دهید تا از خطرات احتمالی آن جلوگیری کنید. پس از انجام لیزر نیز باید برخی نکاتی که پزشک برای شما توصیه می‌کند، مانند دوری از نور خورشید را رعایت کنید تا عوارضی به دنبال نداشته باشد چرا که رعایت برخی از دستورالعمل ها پس از لیزر بیکینی برای دختران بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

عوارض لیزر بیکینی برای دختر

عوارض لیزر بیکینی برای دختر
  • لیزر بیکینی و سرطان

یکی از عارضه های شایعی که ممکن است بین خانم ها نگران کننده باشد، احتمال بروز سرطان می‌باشد که در هیچ مدرک علمی بروز آن ثبت نشده است‌، چراکه لیزر تنها به فولیکول های مو آسیب می‌رساند و هیچ آسیبی به بافت بدن نمی‌زند. هم چنین اشعه لیزر به عمق پوست نفوذ نمی‌کند تا به بافت داخلی ضرر برساند. در نتیجه بهتر است قبل از انجام لیزر نگرانی ها و سوال های خود در رابطه با سرطان را با پزشک متخصص در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کند و از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کنید. هم چنین توجه داشته باشید که قبل و بعد از انجام لیزر مراقبت از پوست در برابر نور خورشید بسیار مهم و ضروری بوده و احتمال بروز سرطان پوست و سرطان را کاهش می‌دهد. بنابراین همیشه قبل از انجام هر عمل زیبایی، از جمله لیزر بیکینی تحقیق و مشورت با یک متخصص بسیار واجب و مهم است.

  • لیزر بیکینی و ناباروری

از دیگر عوارضی که در بین خانم ها رایج است، این است که لیزر بیکینی سبب ناباروری در دختر ها می‌شود. این عارضه هم مانند سایر عارضه هایی که ذکر شد هیچ مدرک و دلیل علمی ثبت شده ای ندارد. توجه داشته باشید که لیزر تنها چند سانت به لایه های بالایی پوست نفوذ کرده و فقط فولیکول های مو را هدف قرار می‌دهد، در نتیجه اشعه لیزر به عمق بدن نفوذ نمی‌کند تا به اندام های تولید مثلی یا تخمدان ها آسیبی برساند. در نتیجه بهتر است قبل از انجام لیزر هرگونه سوال و نگرانی در رابطه با ناباروری داشتید با پزشک خود در میان بگذارید. اگرچه لیزر بیکینی سبب ناباروری نمی‌شود اما تحقیق و بررسی قبل از هر عمل زیبایی حائز اهمیت است. هم چنین رعایت نکات و دستورالعمل های قبل و بعد از انجام لیزر از بروز عوارض آن جلوگیری می‌کند.

پیشگیری و درمان عوارض لیزر برای دختر مجرد

دختران مجرّدی که می‌خواهند موهای زائد بیکینی خود را با لیزر حذف کنند، ابتدا باید از عوارض ناشی از آن آشنا بوده و برای کاهش آن نکاتی را رعایت کنند. برای پیشگیری از بروز عارضه های ناشی از آن باید برخی از دستورالعمل ها را قبل و بعد انجام لیزر به دقت رعایت کنید. برای مثال قبل و بعد لیزر به هیچ عنوان در مقابل نور خورشید قرار نگیرید و همچنین قبل و بعد انجام لیزر اصلاح یا اپیلاسیون نکنید.

به غیر از موارد گفته شده، انتخاب یک متخصص با اعتبار زیاد و دارای مجوز که در این روش به حد کافی تجربه داشته باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که عوارض لیزر بیکینی برای دختر ایجاد شود، اقداماتی وجود دارد که از آن ها می‌توان برای مدیریت این عوارض استفاده کرد. بر فرض مثال، مسکن‌های بدون نسخه قادر هستند به تسکین درد یا ناراحتی کمک نمایند و کرم‌ها یا پمادهای بدون نسخه نیز در تسکین سوزش پوست کمک کننده هستند. در بعضی از موارد، داروهای تجویزی امکان دارد برای مدیریت عوارض جانبی شدیدتر واجب تر باشند. در صورتی که دارای علائمی‌ مانند تورم بیش از حد یا درد شدید هستید، لازم است که سریعا با متخصص مراقبت‌های بهداشتی تماس بگیرید.

آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟

لیزری که جهت از بین بردن موهای زائد مشخص می‌گردد، دارای یک طول موج مشخصی می‌باشد و قدرت نفوذ آن نیز تنها تا چند میلی متر زیر پوست است و نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که این لیزر به فولیکول های مو نفوذ می‌کند تا آن ها را بسوزاند، اما بیشتر از آن نمی‌تواند نفوذ کند.

تمام لیزر های موی زائد به هیچ عنوان به اجزا و ارگان های داخلی شما نمی‌توانند آسیب برسانند و هیچ ضرر و زیانی برای اندام های داخلی ندارند. انرژی لیزر به شکل گرما آزاد شده و گرما در عمق بافت نفوذ نمی‌نماید بلکه تنها تا قسمت‌های سطحی از پوست نفوذ می‌کند. این مسئله در سطح جهان به صورت علمی بررسی شده است و هیچ پژوهشی سرطان زا و مضر بودن لیزر را تایید نکرده است و مثل اشعه های دیگر مانند ایکس و گاما مضر نمی‌باشد. بنابراین می‌توانید با خیالی راحت و آسوده به بهترین کلینیک لیزر مو مراجعه کنید و کار خود را انجام دهید.

لازم به ذکر است که آن چه در لیزر مو خطرناک است، انجام این خدمات در مراکز نا معتبر و یا سالن های زیبایی بدون مجوز می‌باشد.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی برای دختران مجرد مناسب است؟

لیزر موهای زائد بیکینی قادر است گزینه خوبی برای خانم‌های مجرد باشد. ولی، مثل هر عمل زیبایی، تحقیق و بررسی دقیق مزیت ها و خطر ها قبل از تصمیم گیری از اهمیت زیادی برخوردار است. عواملی که می‌بایست در نظر گرفته شوند شامل موارد زیر می‌باشند:

  • نوع پوست
  • رنگ مو
  • شرایط پزشکی

 توصیه ما بر این است که تمام نگرانی ها و شرایط پزشکی خود را به یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی ذکر کنید تا تعیین شود آیا این روش برای شما مناسب و ایمن است یا نه. علاوه بر موارد گفته شده، انتخاب یک متخصص با تجربه برای به حداقل رساندن عوارض لیزر بیکینی برای دختران از اهمیت زیادی برخوردار است.

‌سوالات درمورد عوارض لیزر بیکینی برای دختر

آیا خطر ایجاد جای زخم یکی از عوارض لیزر بیکینی برای دختر می‌باشد؟

جای زخم ناشی از لیزر موهای زائد بیکینی به ندرت ممکن است، اتفاق بیفتد ولی در بعضی از موارد ممکن است ایجاد شود. کسانی که دارای پوست تیره هستند یا افرادی که دارای سابقه اسکار کلوئیدی هستند به احتمال زیاد این عارضه جانبی را تجربه نمایند.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی موجب تغییر رنگ پوست می‌شود؟

لیزر موهای زائد بیکینی در بعضی از موارد قادر است موجب تغییراتی در رنگ پوست، مثل هایپر پیگمانتاسیون یا هیپوپیگمانتاسیون گردد. این احتمال اکثرا در افرادی که دارای پوست تیره هستند، به وجود می‌آید.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی دردناک می‌باشد؟

بله، لیزر موهای زائد بیکینی امکان دارد همراه با درد باشد. ولی برای کاهش درد، از ژل یا کرم های مخصوصی استفاده می‌گردد و هم چنین برخی از دستگاه‌ها دارای سیستم خنک کننده می‌باشند که در طول جلسه درد را بسیار پایین می‌‌آورند.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *