دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض پروفایلو چیست؟

عوارض پروفایلو چیست؟ جلوگیری و درمان

اکثر مردم از زمان گذشته تا به امروزه اهمیت ویژه‌ای برای پوست خود قائل بوده‌اند و با انجام انواع تکنیک‌ها به زیباسازی آن می‌پردازند. بعضی افراد نیز دوست دارند علاج واقعه را پیش از وقوع کرده و در سنین کم‌تر اقدامانی را برای مراقبت از پوست خود انجام می‌دهند. در دنیای امروز برای افراد با پوست‌های مختلف و شرایط سنی متفاوت تکنیک‌های گوناگونی ابداع شده است.

روش‌هایی که به کمک آن‌ها می‌توان پیری را به تاخیر انداخته و جلوی از بین رفتن کلاژن، الاستین یا هیالورونیک اسید پوست را گرفت. یکی از این روش‌ها تزریق ژل پروفایلو است. ژل پروفایلو مثل فیلرهای پوستی قادر به افزایش حجم نیست و از آن نمیتوان برای نواحی مثل گونه، لب و چانه استفاده نمود.

کاربرد مهم آن آبرسانی به پوست است و به علت وجود اسید هیالورونیکی که در آن است در تمام صورت پخش می‌شود و حجم پوست را افزایش می‌دهد. اما پروفایلو نیز مانند هر درمان دیگری دارای یکسری عوارض می‌باشد که در این مقاله به توضیح در مورد عوارض پروفایلو می‌پردازیم.

عوارض پروفایلو شامل چه مواردی می‌شود؟

عوارض پروفایلو شامل چه مواردی می‌شود؟

واضح است که هر اقدام زیبایی و پزشکی به علت حساسیت‌های بالایی که دارد باید به طور حتم در مراکز معتبر و تحت نظر یک متخصص با تجربه صورت گیرد تا از تمام عوارض‌های احتمالی جلوگیری شود. به طور کلی می‌توان گفت که تزریق پروفایلو هیچ خطری برای فرد به همراه نخواهد داشت اما اگر این کار را به فردی بسپارید که تجربه‌ای در این زمینه ندارد و به ظاهر خود را با تجربه جلوه می‌دهد عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهید داشت.

در اینجا لازم است ذکر کنیم که وجود قرمزی و کمی تورم در پوست بعد از تزریق امری طبیعی بوده و موضوع نگران کننده‌ای نمی‌باشد زیرا موقتی است. با وجود تمامی موارد ذکر شده لازم است بیان داریم که هرگاه یکی از شرایط زیر را مشاهده نمودید نیاز است که به پزشک خود اطلاع دهید:

 • بیشتر شدن درد در نقاطی که تزریق در آن انجام شده است.
 • داشتن حس ناخوشایند بعد از مرحله‌ی تزریق
 • بالا رفتن تورم پوستی طی گذشت زمان
 • بیشتر شدن قرمزی پوست با گذشت زمان

عوارض جانبی پروفایلو چیست؟

بلافاصله بعد از درمان امکان بروز مقداری قرمزی در ناحیه تزریق ژل لب و کمی خارش، حساسیت به لمس و تورم در ناحیه درمانی وجود دارد. این موارد معمولا ظرف 24 ساعت رفع می‌شوند. در صورتی که شما به یک متخصص پوست خوب مراجعه کنید، هرگز عوارض غیر طبیعی تزریق پروفایلو شامل عفونت را تجربه نخواهید کرد.

تزریق پروفایلو چگونه انجام می‌شود؟

در جراحی‌های زیبایی تزریق چنین موادی معمولاً در نقاط خاصی از صورت یا بدن صورت می‌گیرد. برای تزریق پروفایلو پزشک متخصص بعد از انجام معاینات لازم، بعضی نقاط در دو طرف صورت را که به‌عنوان نقاط زیبایی بیولوژیکی شناخته می‌شوند، مشخص می‌کند. این نقاط فاصله مناسبی از اعصاب و عروق مهم پوست دارند و به‌ نحوی طراحی شده‌اند که بیشترین بازده ممکن را در ترشح هیالورونیک اسید داشته باشند.

در طی یک درمان پروفایلو، هیالورونیک اسید به شکل یک ماده ژلی شکل به چندین نقطه مختلف در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود (در کل ۵ بار در هر طرف صورت یا ۵ بار در هر طرف گردن). پس از هر ضربه احتمالاً تا ۹۰ ثانیه احساس گزیدگی خواهید کرد. این تزریق با فرورفتن و پخش شدن در زیر پوست، رطوبت را در پوست نگه می‌دارد.
در واقع با تزریق این ماده، پوست از داخل و خارج ‌ترمیم خواهد شد همینطور با بالا رفتن تولید کلاژن و الاستین منجر به نرم شدن و یکدست شدن رنگ پوست می‌شود. متخصصین پیشنهاد می‌کنند که دور دوم تزریق ژل پروفایلو، یک ماه بعد از دوره اول صورت گیرد.

پروفایلو حدود ۲۸ روز در پوست باقی خواهد ماند و برای فعال‌سازی تولید پروتئین‌های ضد پیری و آنتی‌اکسیدان‌های اساسی در پوست، سخت کار می‌کند. چهار هفته بعد از اولین تزریق، پروفایلو مجدداً تزریق خواهد شد و اثر نهایی آن در عرض یک ماه نمایان می‌شود. تقریباً بعد از حدود ۲ ماه و بلافاصله بعد از جلسه دوم، می‌توانید نتایج استفاده از ژل را به راحتی مشاهده کنید اما این نتایج بعد از ۸ هفته کاملاً مشهود خواهند بود. این تکتیک درمانی زیبایی، نیمه دائمی است و برای ماندگاری نتایج می‌توانید هر ۶ ماه یک ‌بار تزریق انجام دهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل برای کاهش عوارض پروفایلو

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل برای کاهش عوارض پروفایلو

توجه داشته باشید که دقت در انجام مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو در میزان ماندگاری ژل و طبیعی‌تر شدن نتایج آن تاثیر به سزایی خواهد داشت. به علاوه انجام این مراقبت‌ها باعث می‌شود احتمال هر خطری به صفر رسیده و عوارض ایجاد شده زودتر رفع شوند. در صورتی که تزریق ژل پروفایلو انجام دادید، حتما مراقبت‌های زیر را رعایت کنید:

 • از لمس، فشار یا ماساژ محل‌های تزریق پرهیز کنید.
 • اگر تزریق را در صورت انجام داده‌اید از کرم‌های آرایشی استفاده نکنید.
 • تا جایی که ممکن است تا چند روز بعد از تزریق بر روی صورت نخوابید.
 • مصرف دخانیات و الکل را تا حداقل یک هفته بعد از تزریق شروع نکنید.
 • تا سه روز بعد از تزریق از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون پرهیز کنید.
 • از کمپرس یخ بر روی محل‌های تزریق استفاده کنید تا عوارض تزریق زودتر رفع شود.
 • تا چند روز از رفتن به استخر، سونا یا حمام بخار و حتی شستن محل‌های تزریق با آب گرم پرهیز کنید.
 • تا جایی که ممکن است از نور خورشید پرهیز کنید و در صورتی که مجبور به خروج از خانه هستید، از کرم ضد آفتاب بدون رنگ و بو با حداقل spf سی درصد استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و ورزش کردن تا چند روز پس از تزریق پرهیز کنید.

کاندیدای مناسب پروفایلو صورت

برای پاسخ به سؤال عوارض پروفایلو چیست؟ باید به بررسی کاندیدای مناسب برای این تکنیک پرداخته شود. زیرا عوارض این تکنیک در صورتی که کاندیدای مناسبی برای آن نباشید زیاد می‌شود. قبل از آنکه از تزریق پروفایلو برای جوانسازی استفاده نمایید باید بدانید آیا کاندیدای مناسبی برای آن هستید یا خیر؟
به طور کلی تکنیک پروفایلو دارای هیچگونه محدودیت سنی نبوده و افراد در سنین مختلف می‌توانند از آن استفاده نمایند. در صورتی که شما قصد دارید از کاربرد پرکنندگی پروفایلو استفاده نمایید، می‌توانید در هر سنی برای تزریق اقدام کنید.

اما اگر هدف از تزریق پروفایلو جوانسازی باشد، باید تا بروز اولین نشانه‌های پیری در صورت دست نگه دارید. به پیشنهاد پزشکان تزریق پروفایلو زیر 30 سال مناسب نیست و افراد باید پس از 30 سالگی به استفاده از این تکنیک بپردازند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تزریق پروفایلو باید در کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. تزریق این ژل باید در نقاط مجاز انجام شود.

نتایجی مورد انتظار از پروفایلو چیست؟

تنها بعد از یک دوره پروفایلو که شامل ۳ جلسه تزریق با ۴ هفته فاصله است، می‌توان انتظار آبرسانی قابل توجهی را به پوست داشت. این آبرسانی پوست را درخشان کرده و خطوط ریز را رفع می‌کند. فرد متوجه پوستی صاف و سفت‌تر می‌شود. حتی در کسانی که پوستی بسیار چروکیده دارند نیز ایجاد شدن بهبود در بافت پوست غیر قابل انکار می‌باشد. این درمان می‌تواند بعد از ۶ ماه در مواردی که نیاز به ترمیم است، دوباره تکرار شود.

تفاوت پروفایلو و فیلر در چیست؟

اگر چه فیلر و پروفایلو هر دو اسید هیالورونیک پوست را بالا می‌برد اما تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. اولین تفاوت پروفایلو و فیلر نوع اسید هیالورونیک آن‌ها می‌باشد. اسید هیالورونیک موجود در فیلر غلیظ‌تر از فیلر است. همینطور هیالورونیک موجود در فیلر با  مواد دیگر ترکیب شده اما در پروفایلو خالص می‌باشد.
دومین تفاوت فیلر و پروفایلو نحوه عملکرد آن‌ها است. فیلر باید در جای خود باقی بماند اما پروفایلو در نقاط مختلف صورت تزریق خواهد شد.

از دیگر فرق‌های بین فیلر و پروفایلو می‌توان به نقاط تزریق آنها اشاره نمود. در تزریق فیلر تنها بخش‌های مشخص شده‌ای از صورت مثل گونه‌ها، لب و چین و چروک‌های عمیق هدف تزریق هستند اما پروفایلو بر تمامی قسمت‌های صورت تاثیر گذاشته و پوست را شفاف، سفت و در یک کلمه جوان می‌کند.

هزینه تزریق ژل پروفایلو

بسته به نوع و میزان آسیب در پوست شما تعداد جلسات تزریق متفاوت است. برای هر دوره شش ماهه بسته به میزان ژل مورد نیاز ممکن است تعداد جلسات بیشتری لازم باشد. فاصله این جلسات بین 2 الی 4 هفته بوده و هزینه هر جلسه با توجه به مقدار ژل مورد استفاده مشخص می‌شود.

علاوه بر این‌ها شهر محل زندگی شما، محل و سابقه کلینیک، مقدار دستمزد پزشک و داروهای مورد نیاز بعد از تزریق نیز از عوامل موثر بر روی هزینه هر جلسه است. بنابراین قبل از اقدام به تزریق بهتر است به اندازه کافی درباره هزینه‌های آن تحقیق نمایید.

پرسش و پاسخ در مورد عوارض پروفایلو

آیا می‌توان پروفایلو و بوتاکس را به صورت ترکیبی استفاده کرد؟

به علت اینکه بوتاکس در درمان خطوط ناشی از حالات چهره تاثیرگذاری بیشتری دارد، می توان از آن در درمان خطوط پیشانی و کنار چشم استفاده کرد. در همین حال، می توان برای بهبود حالت ارتجاعی ناحیه پایینی صورت به طور همزمان از پروفایلو نیز استفاده کرد.

4/5 - (2 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

یک پاسخ

 1. کسی که بیماری سرطان رو پشت سر گذاشته والان فقط قرص میخوره میتونه ژل پروفایلو تزریق کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *