دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض لیزر صورت زنان

عوارض لیزر صورت زنان

امروزه یکی از نگران کننده ترین و رایج ترین عوارض لیزر صورت زنان، رشد مجدد مو در ناحیه تحت درمان است. اگر درمان به درستی و توسط فرد غیر متخصص انجام شود قطعا در عرض ۶ ماه فرد شاهد رشد مجدد موهای خود خواهد شد. اما نکته ی مثبت این می‌باشد که موهای تازه درآمده سست و ضعیف هستند. لازم به ذکر است که پایدار بودن لیزر مو و درمان های پی در پی، شانس موفقیت را بالا می‌برد. می‌بایست لیزر موهای زائد صورت توسط افراد مجرب و در کلینیک تخصصی انجام شود تا از عوارض احتمالی این روش جلوگیری شود. اگر انجام لیزر، در کلینیک های غیر معتبر انجام شود امکان دارد عوارض جبران ناپذیری همچون تورم، قرمزی، تبخال و….را به همراه داشته باشد.‌ در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با عوارض لیزر صورت زنان آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

 عوارض لیزر صورت زنان

 عوارض لیزر صورت زنان

در ادامه شما را با یک سری از عوارض لیزر صورت زنان آشنا می‌کنیم:

 • قرمزی، تورم و درد خفیف

یکی از عوارض لیزر صورت زنان قرمزی و حساسیت و درد خفیف در قسمت تحت درمان است که برای اکثر بانوان خوش خیم و گذرا می‌باشد و اصلا هیچ گونه نگرانی ندارد. افرادی که بعد از لیزر دچار تورم و قرمزی در صورت خود می‌شوند، بایستی بدانند که بعد از تمام شدن زمان بهبودی، این حالت رفع شده و دیگر باز نمی‌گردد.

 • پوسته پوسته شدن

یکی دیگر از عوارض لیزر صورت زنان پوسته پوسته شدن صورت است. این عوارض زمانی رخ می‌دهد که فرد از دستگاه لیزر غیر معتبر استفاده نماید. با توجه به این که پوسته پوسته شدن صورت بسیار آزاردهنده است، باید گفت که این مسئله باعث ایجاد مشکلات پایدار و دائمی نخواهد شد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود حتما دستورالعمل های پزشک متخصص را بعد از لیزر موهای زائد صورت جدی بگیرید.

 • خطر عفونت

 یکی دیگر از عوارض لیزر صورت زنان عفت کم است. امکان دارد زمانی که شما برای حذف موهای زائد صورت خود روش های مختلفی را انجام می‌دهید عفونت بسیار کمی ایجاد شود. اما لازم به ذکر است که در رابطه با درمان موهای زائد با لیزر، این مسئله به ندرت برای فرد اتفاق می‌افتد، اما این امکان نیز وجود دارد که در هر زخمی عفونت می‌تواند ایجاد شود. پیشگیری های مناسب می‌تواند احتمال به وجود آمدن خطر عفونت و عوارض لیزر صورت زنان را به حداقل برساند.

 • آسیب چشمی

اگر شما در طول فرآیند لیزر موهای زائد صورت از عینک ایمنی، استفاده نکنید، امکان دارد تا آسیب چشمی برایتان به وجود آید. این مشکل یکی دیگر از عوارض لیزر صورت زنان است و توصیه می‌شود تا محافظ چشم خود را در طول درمان بپوشید.

 • تغییرات رنگدانه‌ای

یکی دیگر از عوارض لیزر صورت زنان تغییرات رنگدانه ای در پوست است. این مشکل بعد از لیزر موهای زائد صورت رخ می‌دهد و ممکن است در محل لیزر موهای زائد صورت پوست به طور موقت تیره تر یا روشن تر شود. این مسئله جای نگرانی نداشته و به تدریج تغییر رنگ به حالت عادی باز می‌گردد. توصیه می‌شود تا برای جلوگیری از عوارض لیزر صورت زنان حتما نکات قبل از لیزر موهای زائد را مطالعه کنید.

 • تاول

اگر چه در رابطه با عوارض لیزر صورت زنان، تاول امری بسیار نادر است، اما اگر این کار توسط افراد غیر حرفه ایی انجام شود قطعا در محل لیزر موهای زائد صورت شاهد عوارضی همچون تاول و سوختگی خواهید شد. اگر پوست شما قبل از این که از دستگاه لیزر استفاده کنید به درستی سرد و خنک شود هیچ گونه سوختگی رخ نمی‌دهد. قبل از انجام این کار توصیه می‌شود از باتجربه بودن تکنسین اطمینان حاصل کنید.

 • کبود شدن پوست

یکی دیگر از عوارض لیزر صورت زنان کبود شدن است. اما ممکن است در موارد خیلی کم این مشکل برای افراد رخ دهد. لازم به ذکر است این عارضه زمانی رخ می‌دهد که عروق زیر پوست پاره شده باشد. این عوارض اصلا جای نگرانی نداشته و بعد از مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

 • تبخال

از دیگر عوارض لیزر صورت زنان تب خال است. بر اثر فعال شدن ویروسی که در بدن انسان وجود دارد تبخال ایجاد می‌شود. اگر بعد لیزر ویروس تب خال در اثر استرس یا دلایل دیگر فعال شود، در لب و یا اطراف لب این عارضه به وجود می‌آید. تب خال جز عوارض نادر است که چندان نگران‌ کننده نبوده و بعد از مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد. توصیه می‌شود که از دستکاری آن خودداری کنید تا باعث انتشار نشود.

عوارض لیزر صورت زنان به چه عواملی وابسته است؟

 برای افراد قبل و بعد از لیزر نکاتی ارائه می‌شود که تا حدودی می‌توان عوارض لیزر صورت زنان را کاهش داد، اما سه عامل نقش اساسی در کاهش این عوارض دارند که به شرح زیر است:

 • اپراتور لیزر

 تکنسینی که لیزر صورت را انجام می‌دهد بایستی دارای مهارت و تجربه کافی باشد تا بتواند تنظیمات دستگاه لیزر را متناسب با مو، نوع پوست و عارضه‌ مورد نظر تنظیم نماید و از به وجود آمدن عوارضی همچون لک، اسکار و سوختگی جلوگیری کند.

 • پزشک متخصص

باید در طول لیزر صورت پزشک متخصص حضور داشته باشد تا بتواند برای انجام این کار کنترل‌های لازم را انجام دهد و نیز عوارض لیزر صورت زنان را کاهش دهد. از طرفی پزشک متخصص درباره فاصله‌ آن‌ها، نوع دستگاه و تعداد جلسات تصمیم می‌گیرد تا بتواند در صورت به وجود آمدن عوارض لیزر صورت زنان توانایی لازم برای کاهش و کنترل آن داشته باشد.

 • نوع دستگاه

با گذشت زمان دستگاه‌های لیزر مجهز تر و پیشرفته‌تر می‌شوند و در جهت افزایش کارایی و کاهش عوارض احتمالی توسعه می‌یابند. بنابراین توصیه می‌شود تا از دستگاه‌هایی که پیشرفته هستند و دارای سیستم خنک ‌کننده مناسب می‌باشند برای لیزر موهای زائد صورت خود استفاده کنید.

سوالات در مورد عوارض لیزر صورت زنان

آیا لیزر صورت زنان موجب سرطان می‌‌شود؟

اشعه‌ لیزر زیر پوست فرد نفوذ می‌کند و به ریشه‌ مو جذب می‌شود پس به بافت‌های دیگر نمی‌تواند آسیبی برساند و سلول‌های سرطانی را ایجاد کند. لازم به ذکر است که تا امروز دلیل منطقی و علمی در مورد افرادی که لیزر انجام داده و به سرطان مبتلا شده اند وجود ندارد.

عوارض لیزر صورت زنان به چه عواملی بستگی دارد؟

همان طور که گفته شد عوارض لیزر صورت زنان به عواملی همچون اپراتور لیزر، پزشک متخصص و نوع دستگاه بستگی دارد. هر چقدر دستگاه مجهز تر و پیشرفته تر باشد و فردی که این کار را انجام می‌دهد با تجربه باشد قطعا عوارض ناشی از آن نیز کم خواهد بود.

چند مورد از عوارض لیزر صورت زنان را نام ببرید؟

معمولا عوارض لیزر صورت زنان کم بوده و با رعایت دستورالعمل‌های پزشک متخصص بعد از مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. این عوارض شامل تورم، قرمزی، درد خفیف، کبود شدن، تاول، تبخال، تغییرات رنگدانه ای، آسیب چشمی، عفونت و پوسته پوسته شدن پوست صورت می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *