دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ

خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ

روش‌های لیفت صورت با نخ به شما در کاهش نشانه‌هایی چون خطوط عمیق و چین و چروک صورت و گردن، افتادگی پوست یا سایر علائم کمک می‌کنند. لیفت صورت با نخ به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هر یک از این روش‌ها کاربرد‌ها و مزایای مخصوص خود را دارند. مثلا، لیفت مینی صورت برای افرادی با نشانه‌های خفیف از پیری پوست در یک بخش خاص، مناسب می‌باشد، در حالی که برای اشخاصی که با علائم نسبتا پیشرفته‌ای از پیری روبه‌رو هستند، لیفت کامل صورت انجام می‌شود. نحوه خوابیدن درست، که اغلب بیماران آن را فراموش می‌کنند، از مراقبت‌های بعد از لیف صورت با نخ می‌باشد. بعد از عمل لیفت با نخ می‌بایست برای حفظ زیبایی خود برخی نکات مثل نحوه خوابیدنتان را اصلاح کنید. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ به چه شکل باید باشد؟

خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ به چه شکل باید باشد؟

از جمله روش‌های زیبایی کم تهاجم، لیفت صورت با نخ می‌باشد، رعایت نکات مراقبتی بعد از این عمل باعث کاهش عوارض و افزایش تاثیر لیفت با نخ می‌شوند. نحوه خوابیدن پس از لیفت صورت، از جمله‌ مراقبت‌های رایج بعد این عمل می‌باشد. وضعیت خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ، با نتایج پایانی درمان‌ ارتباط مستقیمی دارد. تا یک هفته بعد از عمل لیفت صورت با نخ، سعی کنید بر روی ناحیه تحت درمان هیچ فشاری وارد نکنید.

همانطور که اشاره کردیم بعد از عمل لیفت صورت با نخ نباید هیچ گونه فشاری به نواحی عمل وارد کنید، حتی خوابیدن روی صورت امکان دارد تاثیر لیفت صورت با نخ را کاهش دهد و با عوارضی چون ورم، درد، التهاب، کبودی و… همراه باشد. استفاده از تکیه‌گاه و خوابیدن به روی کمر، بهترین روش خوابیدن بعد از لیفت صورت است.

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ
 • برای کاهش ورم و کبودی صورت تا دو روز بعد از لیفت صورت با نخ می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 •  از انجام حرکات شدید مثل خندیدن و گریه‌ کردن به مدت یک تا دو هفته پرهیز کنید.
 •  نیکوتین موجود در قلیان و سیگار باعث اختلال در گردش خون و بسته شدن رگ‌های خونی می‌شود، بنابراین بیمار باید تا یک هفته پس از لیفت صورت با نخ از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کند.
 •  تا دو هفته بعد از انجام لیفتینگ صورت با نخ از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده نکنید.
 • از ماساژ ناحیه درمان‌ شده به مدت دو ماه پرهیز کنند. (بعد از لیفت صورت با نخ احساس کشش در نواحی درمان شده یک امر طبیعی می‌باشد، که با گذشت زمان بهتر می‌شود.)
 • برای کاهش ورم سر، دو بالشت زیر سر خود قرار دهید و سر خود را بالا نگه دارید.
 • آقایان تا دو هفته بعد از لیفتینگ صورت با نخ از اصلاح صورت خودداری کنند.
 • دارو‌های تجویز پزشک را راس ساعت استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌های ورزشی و جسمی تا دو هفته بعد از لیفت صورت خودداری کنید.

خونریزی‌های نواحی درمان‌ لیفت صورت یک امر رایج و طبیعی نیست، اگر در محل لیفت، زمان مراقبت‌های بعد از لیفتینگ صورت با نخ، خونریزی انجام شد، سر خود را بالا نگه ندارید و با وارد کردن فشار ملایم توسط کمپرس‌های سرد به اطراف صورت و گردن، خونریزی را متوقف کنید. افزایش فشار‌خون به دلیل عطسه و سرفه‌های زیاد، کشیدن و بلند‌ کردن اجسام سنگین و خم شدن، یکی از دلایل خونریزی طی دوره مراقبتی لیفتینگ صورت می‌باشد. بنابراین با محدود‌ کردن فعالیت‌های خود و آغاز کارهای روزمره بعد از ۷ تا ۱۰ روز از لیفت صورت با نخ می‌توانید از خونریزی جلوگیری کنید. البته برخی مواقع خونریزی بعد از لیفت صورت می‌تواند از دارو‌ها باشد، که در جلسات مشاوره، پزشک مصرف چنین دارو‌‌هایی را برای بیمار ممنوع می‌کند‌.

نتایج لیفت صورت با نخ به تجربه و توانایی پزشک بستگی دارد، اما در کنار آن باید افراد با رعایت مراقبت‌های ذکر شده از ایجاد عوارض پیشگیری کنند.

معایب و مزایای لیفتینگ صورت با نخ

معایب و مزایای لیفتینگ صورت با نخ

لیفت صورت با نخ مانند روش‌های دیگر دارای معایب و مزایایی است. هر فرد باید شرایط ویژه خود و همچنین مشاوره با پزشکان یا افرادی که قبلا تجربه این کار را داشتند، در زمان انجام لیفت صورت با نخ در نظر بگیرد.

 • مزایا:

یکی از روش‌های غیر‌تهاجمی لیفت با نخ می‌باشد. لیفت صورت مقرون به صرفه‌تر از جراحی است. فرد را از فعالیت‌های روزمره دور نمی‌کند و دوران نقاهت ندارد. در انجام لیفت با نخ نیاز به صرف زمان کمتری نسبت به سایر روش‌ها است. به آمادگی‌های ویژه‌ای نیاز ندارد. عوارض رایج بسیار کمی دارد. بعد از انجام لیفت صورت با نخ، بلافاصله نتیجه کار را می‌توانید ببینید. روش‌های مراقبت‌های زیادی بعد از لیفت با نخ ندارد. تاثیر آن محدود است و در صورت رضایت می‌توانید دوباره آن را انجام دهید.

از اندک روش‌های زیبایی که از محدودیت و معایب بسیار کمی‌ برخورددار است، می‌توان به لیفت با نخ اشاره کرد. به ندرت محدودیت خاصی برای آن می‌توان پیدا کرد ولی برخی محدودیت‌های لیفت صورت با نخ عبارتند از:

 • معایب:

عدم رضایت برخی افراد در لیفت صورت با نخ، به دلیل موقتی بودن آن است. پوست اضافی صورت در این روش از بین نمی‌رود. ۱ تا ۲ روز بعد از لیفت با نخ کبودی و ورم روی صورت باقی می‌ماند.

لیفت صورت با نخ مناسب چه کسانی می‌باشد؟

توانایی کلاژن‌ سازی پوست رابطه مستقیم با نتایج لیفت صورت با نخ دارد، به همین سبب لیفت صورت با نخ اغلب برای افراد جوانی که هنوز پوستشان بیش‌از حد افتاده یا شل نشده باشد، پیشنهاد می‌شود. توانایی تولید کلاژن در پوست افراد سن بالا، کمتر از افراد جوان می‌باشد. برای افراد چاق، افراد پیر و همچنین افرادی که پوست خشن و سفتی دارند، لیفت صورت با نخ توصیه نمی‌شود. لیف صورت با نخ را می‌توانید بدون هیچ محدودیت جنسی، (زن یا مرد) به عنوان برطرف‌کننده نواقص ظاهری استفاده کنید. لیفت صورت با نخ بین سن ۳۰ تا ۶۵ سالگی، بیشترین تاثیر را دارد. در موارد استثنایی، باید تحت نظر پزشک از این روش استفاده کنید.

چه کسانی نباید از لیفت صورت با نخ استفاده کنند؟

بیماران خاص (هپاتیت، صرع، کلوئید، دیابت و…)

بیماران باردار و شیرده

افرادی که در صورت خود جراحی کرد‌ه باشند، تا یک ماه نباید لیفت با نخ انجام دهند.

عوارض لیفت صورت با نخ

جراحی‌های شایع به مراتب عوارض شدیدتری نسبت به لیفت صورت با نخ دارند. لیفت صورت با نخ اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود، کبودی، زخم یا خونریزی کمتری مشاهده می‌شود و عوارض جزئی (۱۵ تا ۲۰ درصد) که به راحتی هم درمان می‌شوند، بسته به روش انجام کار، محل موردنظر و نخ استفاده شده در لیفت صورت با نخ به وجود می‌آیند. البته، ورم و درد خفیف برای ۳ تا ۵ روز و احساس سفتی خفیف تا ۲ هفته بعد از لیفت صورت ایجاد می‌شود که کاملا طبیعی است.

اگر به مراقبت خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ دقت نکنید مطمئن باشید که به نتایج دلخواه خود نرسیده و شاهد عوارض خواهید بود.

سوالات درمورد خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ

بعد از لیفت صورت با نخ چگونه بخوابیم؟

سعی کنید روی کمر بخوابید و به ناحیه تحت درمان هیچ گونه فشاری را وارد نکنید و برای بالا نگه‌ داشتن سر خود از یک تگیه‌گاه استفاده کنید.

چند روز بعد از لیفت صورت با نخ می‌توانیم ورزش کنیم؟

ورزش‌های سنگین را باید تحت نظر پزشک معالج خود و حداقل یک تا دو هفته بعد از لیفت صورت با نخ شروع کنید ولی انجام ورزش‌های سبک مثل پیاده روی کوتاه مدت، یک هفته بعد از انجام این روش هیچ مانعی ندارد.

5/5 - (4 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *