دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

راهکار‌های کاهش درد لیزر موهای زائد چیست

راهکار‌های کاهش درد لیزر موهای زائد چیست؟

امروزه در دستگاه‌های لیزر موهای زائد خنک کننده هایی تعبیه شده است که درد کمی را به همراه دارند. اما برای برخی از افراد این سؤال پیش می‌آید که آیا راهکار هایی برای کاهش درد لیزر موهای زائد وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بله. راهکار هایی برای کاهش درد لیزر مو های زائد وجود دارد که شما می‌توانید با رعایت آنها این مشکل را کنترل کنید. بهتر است برای کاهش درد لیزر موهای زائد قبل از انجام این روش چند نکته ساده را بهتر است فرمایید.

راهکار‌های کاهش درد لیزر موهای زائد

راهکار‌های کاهش درد لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد بایستی برای کاهش درد، نکات قبل و بعد از آن را رعایت کنید که به شرح زیر می‌باشند:

 • خوب است ۴۸ ساعت قبل از لیزر، موهای زائد خود را اصلاح نمایید تا هیچ مویی بر روی پوست شما باقی نماند. زیرا وجود مو در قسمت های گوناگون بدن باعث به وجود آمد درد می‌شود.
 • توجه داشته باشید که حین اصلاح موهای زائد خود پوستتان را زخمی نکنید. زیرا زخم های فعال در زمان انجام لیزر موهای زائد باعث ایجاد درد می‌شود.
 • ۱ تا ۲ ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد تحت هیچ عنوانی از تکنیک های اپیلاسیون و وکس استفاده نکنید. چون این روش ها باعث می‌شوند تا موهای زائد از ریشه خارج شوند و برای از بین موهای زائد توسط لیزر حتما بایستی فولیکول داشته باشد. زیرا زمانی که مو از ریشه خارج می‌شود فولیکول مو هم خارج می‌شود.
 • از برنزه کردن و یا گرفتن حمام آفتاب خودداری کنید چون باعث می‌شود تا لایه بیرونی پوست مقداری بسوزد و باعث درد در حین لیزر موهای زائد شود. زمانی که پوست آسیب دیده در معرض اشعه لیزر قرار بگیرد ممکن است درد دو برابر شود. توصیه می‌شود تا زمانی که پوست رنگ طبیعی را به دست نیاورده از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنید.
 • برای کاهش درد لیزر موهای زائد خوب است تا آب زیادی بنوشید.
 • خوردن کافئین می‌تواند درد لیزر موهای زائد را افزایش دهد، پس خوب است قبل از انجام لیزر از خوردن کافئین خودداری کنید و بجای آن از قهوه یا چای استفاده کنید.
 • انتخاب کلینیک مناسب و پزشک متخصص خوب برای لیزر موهای زائد می‌تواند درد را تا حد زیادی کاهش دهد چون تنظیمات دستگاه و شیوه کشیدن دستگاه بر روی پوست آموزش داده می‌شود.
 • اگر شما پوست بسیار نازکی دارید و در حین انجام لیزر موهای زائد درد بسیاری را تحمل می‌کنید خوب است تا از پمادهای بی حسی استفاده نمایید. زیرا این پماد ها می‌تواند پوست شما را بی‌حس کند و درد را کاهش دهد.
 • در حین انجام لیزر موهای زائد مقدار کمی از پوست شما دچار سوزش می‌گردد که استفاده از کمپرس یخ می‌تواند این درد را تا حد زیادی کاهش دهد.
 • بعد از لیزر موهای زائد کمی التهاب به وجود می‌آید که با استفاده از کرم های ضدالتهابی مانند زینک اکساید این مشکل تا حد زیادی کاهش می‌یابد. البته در این کار استفاده از پماد بتامتازون بی تاثیر نیست و توصیه می‌شود قبل از استفاده از هر نوع پمادی با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
 • بهتر است بعد از انجام لیزر موهای زائد دست یا صورت از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. چون در حین لیزر موهای زائد پوست شما کمی نازک می‌شود و تابش مستقیم نور خورشید می‌تواند به پوست شما آسیب برساند و امکان به وجود آمدن لک را افزایش دهد.
 • امکان دارد بعد از چند روز احساس خشکی در محل لیزر موهای زائد داشته باشید. شما می‌توانید برای حل این مشکل از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید. چون کرم های مرطوب کننده می‌توانند باعث افزایش رطوبت شوند و پوسته پوسته شدن پوست را رفع نمایند.
 • بلافاصله بعد از انجام لیزر موهای زائد از حمام یا شستشوی پوست خود با آب گرم خودداری کنید. زیرا آب گرم باعث افزایش سوزش پوست شما می‌شود.
 • از کرم هایی مانند موبر و … استفاده نکنید چون همه آن ها باعث نازک شدن پوست لیزر شده می‌شوند و درد را افزایش می‌دهند.
 • اگر بعد از لیزر موهای زائد درد افزایش پیدا کرد به هیچ عنوان از قرص هایی همچون ایبوپروفن استفاده نکنید. زیرا این قرص ها باعث می‌شوند تا التهاب پوست شما افزایش پیدا کند.
 • توصیه می‌شود که برای تسکین درد بعد از لیزر موهای زائد از مسکن های پوست همچون ژل آلوئه ورا استفاده کنید. چون این ژل ترکیبات ضد التهابی دارد و باعث تسکین درد می‌شود.
 • شما می‌توانید توپ های کوچک را با قیمت بسیار کم از بازار خریداری کنید. چون معمولا از این توپ‌ها برای استرس، تسلط بر درد یا آسیب دیدگی استفاده می‌کنند. تجربه نشان داده است که درگذشته بیماران نتیجه های بسیار خوبی را از فشار دادن این توپ‌ها هنگام لیزر موهای زائد دریافت کرده‌اند. فشار دادن این توپ ها توجه شما را به سمت خود جلب می‌کند و باعث احساس آرامش در هنگام لیزر موهای زائد می‌شود. همچنین فشار دادن این توپ‌ها استرس و تنش را کاهش می‌دهد.
 • قطعا هر تکنسینی روش های خاص خود را در استفاده از لیزر موهای زائد دارد. بعضی از آن ها ترجیح می‌دهند تا با سرعت عمل بالایی کار خود را انجام دهند، ولی بعضی از آن ها نیز با سرعت آهسته به کار خود ادامه می‌دهند. اگر شما در حین لیزر موهای زائد از سرعت عمل پزشک متخصص لیزر ناراضی بودید، می‌توانید از او بخواهید تا با سرعت عمل بالا و یا بسیار کمی کار خود را ادامه دهد و طبق راحتی شما دستگاه را تنظیم کند.

سوالات در مورد راه کار های کاهش درد لیزر موهای زائد

راهکارهای کاهش درد، قبل از لیزر موهای زائد چیست؟

قبل از لیزر موهای زائد بایستی قسمت های مختلف بدن را شیو کنید.
قبل از لیزر موهای زائد از خوردن کافئین خودداری کنید زیرا می‌تواند درد را افزایش دهد.
قبل از لیزر موهای زائد آب فراوان بنوشید.

راهکار‌های کاهش درد بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

بعد از لیزر موهای زائد از کمپرس یخ استفاده کنید زیرا می‌تواند درد را تا حد زیادی کاهش دهد.
بعد از لیزر موهای زائد از قرص هایی مانند ایبوپروفن استفاده نکنید چون باعث افزایش التهاب می‌شوند.
بعد از لیزر موهای زائد برای کاهش درد از حمام یا شستشوی بدن با آب داغ خودداری کنید.

راهکار‌های کاهش درد لیزر موهای زائد چقدر تاثیر گذار هستند؟

نکاتی که در قسمت بالا گفته شد تاثیر بسیار زیادی در کاهش درد بعد از لیزر موهای زائد دارند و اگر فرد همه آنها را به خوبی رعایت نماید قطعا روند بهبودی آن سریعتر خواهد.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *