دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه | فرد مناسب، بهترین روش و مزایا

بسیاری از خانم‌ها از بالا رفتن سن خود و از افتادگی پوست در ناحیه چشم و ابروهای خود ناراضی می‌باشند. با بالا رفتن سن چربی‌های زیر پوست دچار تحلیل شده و دیگر پوست نمی‌تواند مثل سابق خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را حفظ کند و به مرور زمان دچار افتادگی می‌شود؛
لیفت شقیقه یک جراحی زیبایی برای جذاب‌تر شدن و کشیدگی چشم‌ها و از بین رفتن چین و چروک‌های پوستی است که با مشورت فوق تخصص جراحی زیبایی قابل انجام است.
بطور کلی لیفت شقیقه یک عمل جراحی غیر تهاجمی بوده که طی آن پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند و پس از عمل فرد متقاضی هیچ علائمی در ظاهر خود ندارد و به راحتی می‌تواند به روال قبلی زندگی روزمره خود برگردد.

روش‌های انجام لیفت شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه هم روش‌ جراحی هم بدون جراحی وجود دارد. این روش‌ها معمولا ماندگاری قابل توجهی دارند و نتایج رضایت‌بخشی را برای مراجعه کننده ایجاد می‌کنند.

لیفت شقیقه با نخلیفت شقیقه با پلکسر
لیفت شقیقه با جراحی

روش‌های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره نقاهت ندارند و فرد بلافاصله بعد از لیفت می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. ضمن اینکه در این روش‌ها نتایج بلافاصله بعد از پایان یافتن عمل مشخص است.
البته هم در روش‌های بدون جراحی و هم در شیوه جراحی باید مدتی صبر کنید تا عوارض به‌ طور کامل رفع شود. در آن زمان می‌توانید از نتایج جذاب و شگفت‌انگیز لیفت شقیقه در چهره خود لذت ببرید.

لیفت شقیقه با نخ

این روش که یکی از روش‌های بدون جراحی است، با استفاده از نخ‌های PDO انجام می‌شود. این نخ‌ها از انواع نخ‌های بخیه قابل‌جذب می‌باشند که بعد از حدود ۲ الی ۳ سال جذب پوست می‌شوند.
بنابراین باید گفت که اثرات لیفت شقیقه با نخ بین ۲ الی ۳ سال ماندگاری خواهد داشت. در این روش پزشک در جلسات مشاوره محل‌های ورود و خروج نخ را به ‌طور دقیقی مشخص خواهد کرد.

بعد از آن در روز تعیین شده برای انجام لیفت ناحیه عمل با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی کاملا بی‌حس می‌شود.
بعد از انجام بی‌حسی پزشک نخ‌ها را با استفاده از سوزن‌های ظریف و باریکی وارد پوست فرد کرده و آن‌ها را به ‌آرامی به سمت بالا به حرکت در می‌آورد.
بعد از اینکه کشیدگی دلخواه پزشک ایجاد شد، سوزن را از محل مشخص شده خارج می‌کند. زخم‌های این روش معمولا تا چند روز قابل تشخیص هستند. بنابراین بهتر است یک الی دو روز استراحت کنید تا اثرات زخم‌ها به‌طور کامل از بین بروند.

لیفت شقیقه با پلکسر

در این روش که با استفاده از دستگاه پلاسما جت صورت می‌گیرد، حرارت مشخصی به بافت پوست وارد شده و پوست از حالت جامد به گاز تغیبر می‌کند. این موضوع باعث لیفت شدن پوست شده و چین و چروک‌ها را رفع می‌کند.
این روش آن‌قدر که به نظر می‌آید دردناک یا سوزنده نمی‌باشد. در این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت نقاط ریزی در پوست ایجاد می‌شود و باعث سوختن لایه سطحی پوست می‌شود. بعد از لیفت شقیقه با پلکسر جای زخمی روز چهره فرد باقی نخواهد ماند.

نتایج لیفت با این روش حدود ۱ هفته بعد از عمل مشاهده خواهد شد. معمولا لیفت شقیقه با پلکسر در طی یک جلسه تکمیل نمی‌شود. پزشک برای اثرگذاری و نتیجه بهتر با توجه به میزان افتادگی و نوع پوست بیمار ۳ الی ۴ جلسه برای فرد تجویز می‌کند.
این جلسات معمولا با فاصله‌های ۱ یا ۲ ماهه انجام می‌شوند. نتایج لیفت با پلکسر در حدود ۵ سال ماندگاری دارد. البته با توجه به نوع پوست، سن افراد و نوع سبک زندگی آن‌ها ماندگاری این روش و دیگر روش‌های لیفت شقیقه متغیر خواهد بود.

لیفت شقیقه با جراحی

در جلسات مشاوره قبل از لیفت پزشک به ‌طور کامل مراجعه کننده را معاینه می‌کند تا ضمن اطلاع از وضعیت سلامت بیمار، مقدار لیفت مورد نیاز و شیوه لیفت متناسب با حالت چهره را مشخص کند.
بعد از آن زمانی برای جراحی مشخص می‌شود و شما باید در روز تعیین شده با رعایت موارد مطرح شده در جلسات مشاوره و همراه داشتن وسایل مورد نیاز در بیمارستان حضور پیدا کنید.
لیفت شقیقه با جراحی معمولا با بی‌حسی موضعی یا در مواردی بیهوشی عمومی انجام می‌شود. زمان این عمل بین ۱ الی ۲ ساعت بوده و دوره نقاهت آن نیز کم است.
درواقع شما بعد از انجام عمل لیفت شقیقه در بیمارستان بستری نخواهید و بلافاصله می‌توانید فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید.

مزایای عمل لیفت شقیقه

از مرایای لیفت شقیقه عبارتند از:

مزایای لیفت شقیقه

 • یکی از مهم‌ترین مزایای لیفت شقیقه غیرتهاجمی بودن است.
 • موجب جوانسازی صورت می‌شود.
 • صاف کردن چین و چروک‌های شقیقه
 • بالا بردن دم ابروها بدون نیاز به لیفت ابرو
 • کشیده و زیباترشدن چشم‌ها
 • عوارض بسیار کم لیفت شقیقه
 • نیاز به بیهوشی ندارد
 • سرعت بالای بهبودی در دوران نقاهت
 • موجب جوانسازی چهره و شادابی پوست می‌شود
 • قیمت مناسب لیفت شقیقه نسبت به نتیجه بدست آمده
 • عمل سرپایی و ساده لیفت شقیقه
 • ماندگاری و دوام بسیار بالا
 • رفع حالت خستگی صورت حاصل شده از افتادگی پلک و چشم
 • نیاز به امادگی خاصی ندارد
 • زخم و اسکاری بر روی صورت باقی نمی‌ماند.
 • احتمال عفونت و خارش در جراحی بسیار کم است.
 • احتمال خونابه و هماتوم بسیار کم است
 • کم بودن دوره نقاهت

مراقبت‌های بعد از لیفت شقیقه

 • ایجاد تورم، کبودی و درد پس از جراحی لیفت شقیقه کاملا طبیعی بوده و با مصرف آنتی بیوتیک و مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص، قابل کنترل است.
 • معمولا ۱ الی ۲ روز پس از جراحی، پانسمان‌ها برداشته خواهند شد، اما کشیدن بخیه‌ها پس از یک هفته الی ۱۰ روز امکان پذیر است.
 • بهتر است تا ۱۰ روز پس از جراحی لیفت شقیقه، هنگام خوابیدن سر خود را به سمت بالا نگه دارید تا تورم و کبودی کم شود.
 • حداقل تا ۴ روز بعد از انجام لیفت شقیقه از انجام فعالیت‌های سنگین و حرکات ناگهانی پرهیز کنید.
 • ۲ الی ۳ روز پس از جراحی می‌توانید استحمام کنید، اما به یاد داشته باشید که آب نباید به طور مستقیم با بخیه‌ها و اطراف شقیقه برخورد داشته باشد.
 • برش ایجاد شده در شقیقه در لابه‌لای موی شقیقه پنهان می‌شود، به همین دلیل به راحتی می توانید فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید
 • برای کم کردن میزان کبودی و تورم کمپرس یخ توصیه می‌شود، البته به هیچ عنوان یخ را به طور مستقیم بر روی شقیقه و محل جراحی قرار ندهید. ابتدا یخ را درون یک کیسه فریزر بگذارید و پس از آن پارچه‌ای به دور آن بپیچید تا فقط خنکی کمپرس یخ بر روی شقیقه شما احساس شود.
 • به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم‌های ضد آفتاب تجویز شده توسط پزشک متخصص استفاده کنید.

ماندگاری لیفت شقیقه

روش‌های مختلف لیفت شقیقه ماندگاری متفاوتی نیز دارند. پزشک با در نظر گرفتن میزان افتادگی و انتظارات فرد بهترین روش لیفت شقیقه و چشم را توصیه می‌کند.
لیفت با تزریق ژل با توجه به برند ژل استفاده شده بین ۶ ماه تا یک سال ماندگاری دارد. روش لیفت با نخ دوام بیشتری دارد. اما به طور کلی روش‌های غیرجراحی لیفتینگ حدودا هر سال باید تمدید شوند.
جراحی لیفت شقیقه تکنیکی دائمی بوده و نیاز به تمدید ندارد. البته در هیچ کدام از روش‌های لیفتینگ نمی‌توان جلوی روند پیری را گرفت. بنابراین بعد از چندین سال افتادگی پوست در این ناحیه احتمال دارد.
می‌توانیم با استفاده از روش‌های ترکیبی لیفتینگ شقیقه و چشم یا لیفت شقیقه و ابرو دوباره به نتایج مطلوبی دست یابیم.

افراد مناسب برای انجام لیفت شقیقه

قبل از انجام لیفت شقیقه بهتر است بدایند که فرد مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

افراد مناسب لیفت شقیقه

 • سن افراد عاملی مهم برای کاندیدای جراحی لیفت شقیقه می‌باشد، به همین دلیل بهتر است افرادی که سن بالای ۲۲ سال دارند، برای این جراحی کاندید شوند؛ زیرا پیش از این سن چهره هنوز شکل ماندگار خود را پیدا نکرده است و امکان دارد جراحی موفقیت آمیز نباشد و دوامی نداشته باشد.
 • افرادی که به علت بالا رفتن سن دارای چین و چروک‌هایی در انتهای ابرو و سمت دو طرف چشم خود می‌باشند، می‌توانند از جراحی لیفت شقیقه استفاده کنند، البته بهتر است این افراد چین و چروک‌های پیشانی خود را با دیگر روش‌های زیبایی قبل از جراحی رفع کنند.
 • افرادی که احتیاجی به لیفت ابرو ندارند و تنها هدف آنها لیفت شدن دم ابروها است، می‌توانند جراحی لیفت شقیقه انجام دهند.
 • افرادی که تنها به دلیل عوامل ارثی دچار افتادگی پوست در شقیقه خود شده‌اند.

محدودیت سنی در جراحی لیفت شقیقه

هیچ محدودیت جنسیتی برای لیفت شقیقه (temple lift) وجود ندارد و بانوان و آقایان می‌توانند به‌راحتی از این روش زیبایی برای صورت خود استفاده کنند.
هرچند به‌ طور عادی این روش میان بانوان از محبوبیت بیشتری برخوردار است و آقایان بهتر است به‌طور کلی در جراحی‌های زیبایی صورت خود، احتیاط کنند.
لیفت شقیقه نیز مثل تمام جراحی‌های پزشکی برای تمام افراد بالای ۱۸ سال قابل انجام می‌باشد اما پیشنهاد می‌شود که حداقل تا سن ۲۳ سالگی برای انجام جراحی لیفت شقیقه صبر کرد، زیرا تجربه ثابت کرده است که تا پیش از این سن، چهره و صورت هنوز به‌طور کامل شکل نگرفته است و امکان دارد نتایج جراحی دوام چندانی روی صورت نداشته باشد.

دوران نقاهت در روش کلاسیک لیفت شقیقه

بیماران در روش لیفت کلاسیک ابروی گیجگاهی، امکان دارد که مقداری بی‌حسی و ناراحتی موقت در اطراف محل برش تجربه کنند که با داروهای تجویزی قابل‌کنترل می‌باشد.
در زیبا جویانی که مستعد سردرد هستند، امکان دارد به‌عنوان یک اقدام جلوگیری، با یک بی‌حسی موضعی طولانی‌تر در حین جراحی درمان شوند.

عوارض لیفت شقیقه

همانطور که گفته شد هیچ عمل جراحی‌ بدون عوارض نیست و میزان آن بسته به نوع جراحی و شرایط بیمار متفاوت می‌باشد. عوارض لیفت صورت و شقیقه یکسان می‌باشد.

شایع‌ترین عوارض جراحی لیفت شقیقه

التهاب، تورم و قرمزی منطقه‌ای که مورد عمل قرار گرفته است می‌باشد که در مدت کوتاهی از بین خواهد رفت و جای نگرانی ندارد. سایر عوارضی که امکان دارد پیش بیاید احساس درد در پیشانی و شقیقه‌ها است که با مصرف مسکن‌ها رفع می‌شود.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یکی از اصلی‌ترین تکنیک‌های کم تهاجمی و غیر جراحی برای رفع آثار پیری پوست در نواحی مختلف صورت است. لیفت صورت با نخ دارای دو بازدهی بسیار مهم است: رفع افتادگی و اثرات افزایش سن بر روی پوست و تحریک افزایش تولید کلاژنسازی. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

پرسش و پاسخ در مورد لیفت شقیقه

آیا لیفت شقیقه دردناک است ؟

جراحی شقیقه مثل هر جراحی دوره نقاهت چند روزه‌ای دارد و مقداری درد در ناحیه شقیقه طبیعی است. جراح زیبایی در این حالت داروهای تسکین‌دهنده درد تجویز می‌کند. اما دیگر روش‌های لیفت شقیقه بدون جراحی درد بسیار جزئی داشته و می‌توان بعد از لیفتینگ به راحتی فعالیت‌های روزانه را انجام داد.

آیا لیفت شقیقه با چسب امکان پذیر می باشد ؟

از چسب لیفت شقیقه برای لیفت موقت استفاده می شود که این چسب ها کاملا بی رنگ بوده و برای کشیده شدن در سمت شقیقه و چشم انجام می شود.

از چسب لیفت شقیقه برای لیفت موقت استفاده می شود که این چسب ها کاملا بی رنگ بوده و برای کشیده شدن در سمت شقیقه و چشم انجام می شود.

بعضی از افراد تمایلی به عمل جراحی ندارند و به دنبال روش‌های بدون جراحی برای رفع چین و چروک اطراف چشم خود می باشند. در این صورت به روش ‌هایی مثل تزریق ژل و بوتاکس روی می‌آوردند که ماندگاری بالایی ندارند. برای مثال بوتاکس توانایی زیادی در انجام لیفت ندارد و باید چند بار انجام شود تا نتایج بهتری در رفع چین و چروک‌های ریز داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی