دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

یکی از اصلی ترین و موثرترین شیوه‌ها در این زمینه تزریق ژل به خط خنده می‌باشد. تزریق ژل نوعی عمل زیبایی غیر تهاجمی به حساب می‌آید و به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت و سخت نیازی ندارد. ولی انجام بعضی کارها بعد از تزریق ژل خط خنده برای رسیدن به نتیجه مطلوب و مثبت نهایی و نیز ماندگاری بالای نتایج اهمیت بیشتری دارد. بنابراین پیشنهاد می‌گردد تا همه افراد مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به خط خنده را جدی بگیرند.

در این مقاله ما به نوبه خود سعی نموده‌ایم تا موارد اصلی درباره شستن صورت بعد از ژل خط خنده را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از تزریق ژل خط خنده، خوب است شست و شوی صورت را به مدت ۲۴ ساعت به تعویق بیندازید. بعد از آن به مدت یک هفته با شوینده مناسب و آب با دمای متعادل، بدون فشار آوردن به صورت، کار شست و شو را انجام دهید. اگر حمام‌های طولانی با دمای بالا داشته باشید، این کار موجب می‌گردد بخار آب و گرما به ژل و فیلر صدمه برساند. بنابراین در هفته اول تا جایی که امکان دارد از حمام رفتن پرهیز نمایید و اگر نیاز به حمام داشتید، با آب ولرم و در مدت زمان کوتاه حمام کنید. بعد از تزریق ژل برای خطوط خنده، مراقبت مناسب از محل درمان برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن و به حداقل رساندن هرگونه عوارض جانبی بالقوه ضروری می‌باشد.

اکثر مردان و زنان به علت ژنتیک و یا افزایش سن، شاهد به وجود آمدن خط خنده در صورت خود می‌شوند. به دلیل این که ایجاد خط خنده موجب زیاد دیده شدن سن افراد می‌گردد، به دنبال راه حلی جهت جلوگیری و برطرف نمودن این مشکل می‌گردند.

نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

همانطور که ذکر شد ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ژل به هیچ وجه نباید صورت خود را شست و شو دهید اما روز بعد می‌توانید با استفاده از آب ولرم صورت خود را بشویید. بنابراین دقت کنید که حداقل یک الی دو هفته نباید صورت خود را ماساژ دهید و آب را با فشار به صورت خود بزنید. خوب است به آرامی و بدون این که به صورت خود فشار وارد نمایید، به ویژه به قسمت تزریق شده، صورت خود را شست و شو دهید. اگر قصد دارید از شوینده استفاده نمایید، حتماً از متخصص در مورد نوع شوینده مورد استفاده نیز بپرسید. چرا که همزمان که تزریق ژل را انجام می‌دهید، بافت صورت حساس شده و ممکن است بعضی از شوینده‌ها پوست شما را خشک تر نمایند. برای برگزیدن نوع شوینده برای شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده از متخصص راهنمایی بخواهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از تزریق فیلر به خط خنده خوب است فرد یک سری کارها را به منظور بهبودی کامل انجام دهد. در حقیقت تزریق ژل به مراقبت‌های خاصی نیاز دارد و فرد باید این توصیه‌های پزشکی را به طور صحیح و با دقت بیشتر رعایت کند.

اگر مراقبت‌های لازم بعد از تزریق ژل خط خنده رعایت نگردد و یا در انجام آن دقت کافی صورت نگیرد، این امکان وجود دارد که تزریق ژل شما را به نتیجه مطلوب نرساند. همه توصیه‌های لازم برای مراقبت بعد از تزریق ژل توسط پزشک و یا پرستار در جلسه مشاوره‌ای که پیش از تزریق ژل خط خنده صورت می‌گیرد، به شما گفته می‌شود و لازم است که آن ها را یادداشت کنید تا بعد از تزریق ژل به آن ها عمل نمایید. ولی در این مقاله تلاش کرده‌ایم بعضی از نکات واجب را که بعد از تزریق ژل باید به آن ها عمل نمایید، بیان کرده و اطلاعات سودمندی در اختیار شما قرار دهیم.

  • آرایش کردن بعد از تزریق ژل خط خنده

به مدت یک هفته بعد از تزریق ژل خط خنده، نباید از لوازم آرایشی استفاده کنید. چرا که فشار آوردن به صورت موجب جابجایی ژل گردیده و مواد آرایشی از طریق روزنه ایجاد شده در اثر ورود سوزن به پوست نفوذ کرده و موجب عفونت می‌گردند.

  • نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

خوب است تا چند ساعت بعد از تزریق ژل خط خنده، دراز نکشید و تا یک هفته موقع خوابیدن، به پشت بخوابید تا به محل تزریق فشار وارد نگردد.

  • تغدیه مناسب داشته باشید.

روزانه باید به مقدار لازم آب مصرف کنید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک در بدن پایین بیاید.

همینطور میوه و سبزیجات را به مدت یک هفته بیشتر مصرف نمایید، تا بدن با سرعت بیشتری بهبود یابد و عوارضی همچون ورم و التهاب سریع تر برطرف گردند.

  • خندیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

بعد از تزریق ژل خط خنده، به قسمت تزریق گردیده فشار وارد نگردد تا ژل‌های تزریق شده به خوبی در قسمت هدف تثبیت گردند و نتایج مطلوب را از این شیوه زیبایی بتوان کسب نمود، بنابراین باید به مراقبت‌های پس از تزریق توجه بیشتری داشته باشید. همانطور که از نام خط خنده مشخص می‌باشد، این خط در پیرامون لب‌ها به علت خندیدن و حرف زدن به ویژه خندیدن‌های ممتد، بلند و ادامه‌دار رخ می‌دهد.

پس از این که شما تزریق ژل به خط خنده را انجام دادید، خوب است یک هفته مراقبت‌های لازم را انجام دهید و از خندیدن بیش از حد پرهیز کنید. در حقیقت باید بگذارید تا ژل به خوبی در محل خط خنده قرار گرفته و همه قسمت‌ها را پوشش دهد. در این صورت خط لبخند به طور کامل پر خواهد گردید.

  • سایر اقدامات تاثیرگذار بعد از تزریق ژل خط خنده

بعد از تزریق ژل خط خنده این امکان وجود دارد که حساسیت، تورم، قرمزی و یا خارش در قسمت تحت درمان وجود داشته باشد که این نوع عوارض طبیعی می‌باشند و جای نگرانی ندارند. این گونه عوارض، کوتاه مدت می‌باشد به طوری که بعد از یک الی دو روز به طور کل از بین می‌روند و اگر این عوارض برطرف نشدند، لازم است به کلینیک زیبایی مراجعه نمایید و پزشک را در جریان بگذارید. ممکن است تورم اولیه بعد از تزریق، بیشتر از دو روز ماندگاری داشته باشد و احتمال دارد در بعضی از افراد تا یک هفته ادامه داشته باشد.

این به این معنا می‌باشد که بعد از تزریق ژل، نتیجه نهایی به دست نمی‌آید و فرد باید به مدت ۲ الی ۴ هفته منتظر بماند تا همه عوارض جانبی رفع گردیده و بتوان نتیجه کار را مشاهده کرد. برای این که دوره نقاهت به خوبی طی گردد و عارضه‌ها تشدید نشوند، خوب است چند نکته را به خاطر داشته باشید:

در بعضی موارد برای پیشگیری از جابجایی ژل تزریق گردیده، از یک نوار چسب کاغذی استفاده می‌گردد که لازم است فرد به مدت سه روز این نوار کاغذی را بر روی صورت خود نگه داشته و از کندن آن پرهیز کند.

برای روز اول بعد از تزریق ژل می‌توانید از کمپرس یخ در قسمت تحت درمان استفاده نمایید و هر دو ساعت یک بار این کار را به مدت ۲ الی ۱۰ دقیقه تکرار کنید. بعد از آن، روزانه یک الی دو بار این کار را انجام دهید. همچنین از وارد کردن فشار بیشتر به این قسمت پرهیز کنید. به غیر از آن که پزشک شما دستور این کار را داده باشد.

تیلنول و یا داروهای هم گروه آن را می‌توان برای کمتر کردن درد و ناراحتی بعد از تزریق استفاده کرد. همینطور قرص آرنیکا و یا کرم‌های آنیکا را می‌توان برای کاهش کبودی و تورم به کار برد. ولی لازم است که پیش از مصرف این داروها، پزشک خود را در جریان این کار بگذارید.

سعی نمایید برای خوابیدن از دو بالش استفاده کنید. باید به پشت بخوابید تا ژل تزریق گردیده به صورت شما، جابجا نشود و حرکت نکند. همچنین از مصرف داروهایی همچون آسپرین پرهیز نمایید. چرا که این دارو موجب خونریزی یا کبودی در قسمت تحت درمان می‌گردد.

بعد از تزریق ژل نباید به مدت ۱۲۰ ساعت، الکل و دخانیات مصرف نمایید.

از مصرف جینکو، جینسینگ، زنجبیل ویتامین E و سیر جلوگیری کنید. در ادامه درباره اثر این مواد توضیحات کمی آورده شده است.

این امکان وجود دارد که عدم انجام فعالیت‌های روزانه برای اکثر افراد بعد از انجام هر نوع درمان و یا عمل زیبایی، مشکل باشد. ولی هرچند که تزریق ژل یک نوع درمان زیبایی غیرتهاجمی می‌باشد و خطرات بیشتری به همراه ندارد، خوب است به مدت ۳ روز فعالیت‌های سنگین و ورزش انجام ندهید و از آن ها فاصله بگیرید. انجام چندین عمل زیبایی به گونه ای که همزمان صورت گیرد، برای بدن ضرر داشته و خطراتی را به دنبال خواهد داشت. اگر خواستار انجام درمان‌هایی همچون لایه‌برداری پوست صورت، میکرودرم، سونوگرافی و لیزر هستید، باید به مدت دو هفته صبر نمایید و برای انجام درمان‌های ذکر شده، اقدام کنید.

از سایر مواردی که باعث از بین رفتن بافت پوست می‌گردد، استرس روزانه‌ای می‌باشد که همگی با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم. تخریب پوست از طریق استرس، موجب آزاد شدن هورمونی به نام کورتیزول می‌گردد که باعث از بین رفتن کشش و انعطاف پذیری پوست گردیده و به روند پیری و ایجاد چین و چروک سرعت می‌بخشد. جهت کمتر کردن استرس، راه‌های بیشتری وجود دارند. شیوه‌های مدیتیشن و یوگا، استرس و فشارهای وارده در روز را کمتر کرده و به سلامت پوست صورت شما نیز کمک می‌نمایند.

سوالات در مورد شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

بعد از تزریق ژل خط خنده چه زمانی می‌توان صورت خود را شست و شو داد؟

بعد از این که تزریق ژل خط خنده انجام گرفت، به مدت ۲۴ ساعت بعد از آن نباید صورت خود را با آب شست و شو دهید. شما بعد از گذشت این زمان می‌توانید صورت خود را با آب ولرم به آرامی بشویید. برای این منظور می‌توانید از یک شوینده مخصوص که مورد تایید پزشک می‌باشد، استفاده کنید. چرا که پوست در این دوره به شدت حساس شده است.

اگر شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده به درستی صورت نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر موقع شستن صورت به پوست خود فشار وارد کنید، ژل تزریق گردیده، جابجا شده و حرکت می‌کند و این اقدام موجب ناهموار شدن پوست در آن قسمت شده و شما شاهد عواقب غیر قابل برگشتی خواهید شد. در نهایت، نتیجه کار نامطلوب و ناخوشایند خواهد شد.

آیا می‌توان از آب سرد برای شست و شوی صورت بعد از تزریق ژل خط خنده استفاده نمود؟

خیر، چرا که در این دوره پوست به شدت حساس گردیده و باید بعد از گذشت ۲۴ ساعت، پوست را به آرامی و با آب ولرم شست و شو دهید و به مدت دو هفته نباید پوست خود را ماساژ دهید تا نتایج بهتری از انجام این عمل زیبایی کسب نمایید.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *