دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

کبودی بعد از فیلر خط خنده

کبودی بعد از فیلر خط خنده

پژوهش‌ و مطالعاتی که در‌باره‌ی کبودی بعد از فیلر خط خنده انجام شده است نشان می‌دهند که حدود ۱۹ تا ۲۴ درصد از مراجعه کنندگان بعد از تزریق فیلر دچار کبودی می‌شوند. اما این عددها می‌توانند با توجه به مهارت پزشک متخصص، جنس پوست افراد، مواد مورد استفاده در تزریق و شرایط سلامتی بدن تا ۶۸ درصد افزایش پیدا کنند.
کبودی بعد از فیلر خط خنده، یکی از شایع‌ترین عوارض تزریق فیلر خط خنده در میان مردم است. ممکن است این مشکل ناشی از نفوذ مواد تزریقی به بافت ناحیه یا انتقال خون در محل تزریق باشد. برای رفع کبودی بعد از فیلر خط خنده روش‌های زیادی وجود دارند که می‌توان با انجام آن‌ها این مشکل را در سریع ترین زمان ممکن برطرف نمود.
اگر شما نیز می‌خواهید با این روش‌ها و کبودی بعد از فیلر خط خنده بیشتر آشنا شوید تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

کبودی بعد از فیلر خط خنده

در افراد مختلف احتمال به وجود آمدن کبودی بعد از تزریق فیلر خط خنده یکسان نمی‌باشد. برخی از افراد دارای پوست حساس تری می‌باشند و احتمال به وجود آمدن کبودی در این افراد هم بیشتر است.

علت کبودی بعد از فیلر خط خنده در ناحیه تزریق چیست؟

علت کبودی بعد از فیلر خط خنده

بدن انسان نسبت به هر تحریک و عامل خارجی به سرعت واکنش نشان می‌دهد. در فرآیند تزریق فیلر خط خنده، سوزن هیپودرمی پوست را سوراخ می‌‌کند و به عنوان یک عامل خارجی کبودی و تورم را در پی دارد. کبودی و تورم از نشانه‌های التهاب پوستی به حساب می‌آیند که این یک پاسخ طبیعی از سوی بدن در اثر عامل تحریک یا شوک است. در ابتدا بعد از تزریق فیلر در زیر پوست، میزان مایعات زیاد است، این مایعات حاوی مقدار زیادی گلبول‌های سفید هستند. گلبول‌های سفید خون بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند که با عفونت مقابله می‌کنند. از طرفی بدن با ایجاد تورم در ناحیه تزریق باعث محافظت از ناحیه مورد نظر، بی‌حرکت کردن ناحیه آسیب‌دیده و جلوگیری از آسیب بیشتر می‌شود. احتمال بروز کبودی بعد از فیلر خط خنده در همه جای پوست یکسان نبوده و در مناطقی که تزریق انجام می‌‌شود بیشتر دیده می‌شود.

روش‌هایی برای جلوگیری از به وجود آمدن کبودی بعد از تزریق فیلر خط خنده

روش‌هایی برای جلوگیری از به وجود آمدن کبودی بعد از تزریق فیلر خط خنده

 در ناحیه تزریق ورم و کبودی از عوارض شایع تزریق فیلر محسوب می‌شوند. خوشبختانه برای کنترل این عارضه‌ها راهکار‌هایی نیز وجود دارند که افراد می‌توانند قبل و بعد از تزریق آن‌ها را انجام دهند و یکی از راه ها مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده است. راهکار‌های جلوگیری از به وجود آمدن کبودی بعد از فیلر خط خنده عبارتند از:

 • عدم مصرف دارو‌های رقیق کننده خون

مکمل‌ها و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، کبودی بعد از فیلر خط خنده را افزایش می‌دهند. بنابراین توصیه می‌شود تا افراد به مدت ۷ الی ۱۰ روز قبل از تزریق، مصرف داروهایی همچون ناپروکسن، ایبوپروفن، ویتامین E، بذر کتان و جیسینگ را قطع کنند.

 • عدم انجام ورزش و فعالیت‌‌های سنگین و شدید

توصیه می‌شود تا به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق برای جلوگیری از کبودی بعد از فیلر خط خنده، از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید. ورزش کردن و فعالیت‌ زیاد، باعث افزایش ضربان قلب، فشار خون و بالا رفتن جریان خون می‌شود و در نهایت باعث افزایش تورم و کبودی در قسمت تزریق شده می‌شود.

 • عدم مصرف الکل

 الکل می‌تواند عملکرد پلاکت‌های خونی را کاهش داده و باعث ایجاد کبودی در قسمت تزریق شده شود. توصیه می‌شود تا برای پیشگیری از کبودی بعد از فیلر خط خنده، نوشیدن مشروبات الکلی را به مدت ۲۴ ساعت قبل از تزریق را متوقف کنید.

 • استفاده از قرص آرنیکا مونتانا

مطالعاتی که در این باره انجام شده است نشان می‌دهد که استفاده از قرص آرنیکا مونتانا، باعث جلوگیری از ایجاد کبودی بعد از فیلر خط خنده می‌شود. استفاده از قرص آرنیکا مونتانا به نوعی یک داروی هومیوپاتی است که برای بهبود کبودی بعد از فیلر خط خنده و همچنین رفع درد عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع دارو التهاب را کاهش می‌دهد و با انقباض عروق خونی، کبودی و تورم را کنترل می‌کند.

 • مراجعه به متخصص زیبایی مناسب

تزریق فیلر‌های زیبایی امری پرطرفدار و رایج در زمینه زیبایی می‌باشد. اما، بسیاری از مراکز زیبایی و آرایشگاه‌ها متاسفانه غیر تخصصی تر و با هزینه کمتر این کار را انجام می‌دهند و سلامت افراد را به خطر می‌اندازند. توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز کبودی بعد از فیلر خط خنده به پزشک متخصص مراجعه کنید. چون پزشک متخصص می‌تواند با استفاده از روش‌های تخصصی و مواد با کیفیت احتمال ایجاد هرگونه عوارض پوستی را کاهش دهد.

 • مصرف بروملین

بروملین، آنزیم طبیعی در آناناس است که قدرت ضد التهابی بالایی داشته و برای کاهش کبودی بعد فیلر خط خنده بسیار مفید می‌باشد. شما می‌توانید برای بهره بردن از تاثیرات بروملین، آب آناناس را به مدت ۲ الی ۳ روز قبل از تزریق فیلر، مصرف کنید. بروملین به عنوان قرص‌‌های مکمل در داروخانه‌‌ها موجود است.

 • سایر روش‌ها
 • ۳ الی ۵ روز قبل از تزریق فیلر خط خنده از مصرف ویتامین E، روغن ماهی، سیر و هر ماده ای که باعث رقیق شدن خون می‌شوند پرهیز کنید.
 • تا یک روز ناحیه تزریق شده را لمس نکنید.
 • بهتر است تا دو هفته بعد از تزریق فیلر خط خنده در معرض نور مستقیم‌ خورشید قرار نگیرید.
 • تا یک روز بعد از تزریق، از آرایش خودداری کنید یا اگر آرایش می‌کنید سعی کنید به ناحیه تزریق شده فشار زیادی وارد نکنید.
 • تا ده روز بعد از تزریق فیلر خط خنده آب زیادی مصرف نمایید.
 • تا ۷ روز از رفتن به جکوزی، استخر و سونا خودداری کنید.
 • تا ۳ روز بعد از تزریق فیلر خط خنده از حمام کردن خودداری‌ کنید ولی سعی کنید ناحیه تزریق را جلوی آب گرم قرار ندهید. چون باعث خون مردگی و کبودی بعد از فیلر خط خنده می‌‌شود.

راهکارهای رفع کبودی بعد از تزریق فیلر خط خنده

راهکارهای رفع کبودی بعد از تزریق فیلر خط خنده

درمان خط خنده با تزریق فیلر در بین مردم بسیار رواج شده است، اما ممکن است در بعضی از افراد التهاب و حتی کبودی، در قسمت تزریق شده ایجاد گردد. این عارضه معمولا به شکل کبودی در ناحیه تزریق شده به وجود می‌آید و گاهی هم با احساس درد همراه خواهد بود. برای رفع کبودی بعد از تزریق فیلر خط لبخنده راهکار‌هایی وجود دارد که برخی از این راه حل‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ در ناحیه تزریق شده قادر است به کاهش درد و کبودی کمک نماید. برای این کار، می‌توانید یک دستمال را در آب منجمد گذاشته و پس از آن روی ناحیه تزریق شده قرار دهید. این راهکار، می‌بایست تا 10 الی 15 دقیقه تکرار گردد.

 •  استفاده از کرم ضد التهاب

 استفاده از کرم ضد التهابی موجب کاهش التهاب و کبودی می‌شود. این کرم‌ها به شکل خوراکی یا به صورت کرم موضعی در داروخانه‌ها پیدا می‌شوند.

 • استفاده از آلوئه ورا

یکی از بهترین گیاهان طبیعی آلوئه ورا است که این گیاه قادر است به کاهش کبودی و التهاب در ناحیه تزریق شده کمک نماید. برای استفاده از آلوئه ورا، می‌توانید یک برگ آلوئه ورا را باز نموده و محتویات آن را روی ناحیه تزریق شده، بمالید.

 • خوابیدن به صورت طاق باز

 خوابیدن به صورت طاق باز به جریان خوب خون و کاهش کبودی کمک می‌نماید. برای این کار، نیاز است که سر خود را توسط یک بالشت بالاتر از سطح قرار دهید.

 • آرامش و استراحت

 استراحت و آرامش به بهبودی سریع‌تر ناحیه تزریق‌ شده کمک می‌نماید. پس، باید فعالیت‌های شدید را حدالامکان کاهش دهید و چند روز استراحت کنید.

لازم به ذکر است که اگر کبودی و التهاب به اندازه‌ای زیاد باشد که چند روز ادامه داشته باشد، باید پزشک را در جریان بگذارید.

سوالات درمورد کبودی بعد از فیلر خط خنده

آیا تزریق ژل برای خط خنده درد دارد؟

پزشک در ناحیه تزریق از بی حس کننده موضعی استفاده می‌کند. اما به هر حال مانند هر تزریق دیگری می‌تواند. کمی دردناک باشد.

چه کسانی برای استفاده از تزریق فیلر خط خنده کاندید نامناسبی می‌باشند؟

برخی از افراد از جمله خانم‌های شیرده و باردار، افرادی که از دارو‌های رقیق کننده خون استفاده کنند و افرادی که دچار بعضی از بیماری‌ها هستند مجاز به استفاده از این روش درمانی نمی‌باشند.

فیلر خط خنده چقدر دوام دارد؟

ماندگاری فیلر خط خنده به برند و روش تزریق فیلر بستگی دارد. اما به طور کلی ماندگاری این روش بین ۶ ماه تا ۱۸ است.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *