دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

خط خنده به طور نرمال موقع لبخند زدن به صورت دو خط در کناره‌های لب نمایان می‌گردد. این خط به علت کم شدن وزن به طور ناگهانی، استرس‌های محیطی و بی‌خوابی به سرعت عمیق‌تر می‌گردد و حتی موقعی که نمی‌خندید نیز این خطوط به طور واضح رویت می‌شوند. در این حالت ممکن است اندکی نگران شکل ظاهری صورت خود شوید، که این نگران شدن شما کاملاً به جا می‌باشد.
چرا که این خط‌های خنده در زیبایی صورت شما تاثیرگذار بوده تاثیر منفی بر جای می‌گذارند. بنابراین اگر به دنبال راهی هستید که خطوط عمیق خنده را برطرف نمایید، در این مقاله در مورد اصلاح خط خنده از راه تزریق ژل خط خنده و مراقبت‌ های بعد از فیلر خط خنده بحث خواهیم کرد.
بنابراین تا ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مراقبت‌ های بعد از فیلر خط خنده | بعد از فیلر خط خنده چکار کنیم ؟

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

تزریق فیلر خط خنده به مراقبت‌ های مخصوص نیاز دارد که فرد باید این مراقبت‌ها را به طور کامل و صحیح رعایت کند. در غیر این صورت ممکن است این شیوه شما را به نتیجه مطلوب نرساند و این خطوط به طور کامل از بین نرود.

ناگفته نماند که عوارض این شیوه که ممکن است به صورت قرمزی و تورم اولیه نمایان گردد، بسیار کم بوده و در مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود و در حالت کلی بعد از یک الی دو روز به طور کل این عوارض از بین می‌روند. با همه این‌ها برطرف نمودن کامل تورم ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد که اگر بخواهیم به طور تقریبی بگوییم دو الی ۴ هفته ممکن است زمان ببرد. بنابراین پیشنهاد می‌گردد برای مشاهده نتایج پایانی تزریق فیلر خط خنده اندکی صبور باشید. مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده عبارتند از:

 • در روز اول بعد از تزریق فیلر خط خنده، کمپرس یخ را به منظور کم کردن تورم در قسمت مورد نظر می‌توانید به کار ببرید و هر دو ساعت یک بار این کار را به مدت ۲ الی ۱۰ دقیقه تکرار کنید. اگر به خاطر داشته باشید که نباید به این ناحیه فشار وارد کنیم مگر اینکه پزشک در دستورات خود این کار را از شما خواسته باشد.
 • از تیلنول یا داروهای هم گروه آن می‌توانید به منظور کم کردن ناراحتی و درد بعد از تزریق به کار ببرید. همینطور کرم‌های آرنیکا و قرص آرنیکا را می‌توانید برای کم کردن کبودی و تورم به کار ببرید. ولی پیش از مصرف این داروها حتماً باید با پزشک خود در این باره صحبت کنید.
 • در یک الی دو شب اول بعد از تزریق فیلر خط خنده سعی کنید برای خوابیدن، از دو بالش کمک بگیرید.
 • بعد از تزریق فیلر خط خنده حتماً باید به پشت بخوابید تا ژل تزریق شده در ناحیه مورد نظر حرکت نکنند و جابجا نشود. خوب است چند روز پیش و چند روز پس از تزریق فیلر خط خنده از مصرف داروهایی همچون آسپرین که رقیق کننده خون می‌باشند، پیشگیری کنید چون این داروها موجب کبودی و خونریزی مضاعف در محل تزریق می‌شوند.
 • یکی دیگر از مراقبت بعد از فیلر خط خنده، پرهیز از آرایش کردن به مدت یک هفته می‌باشد. چرا که با آرایش کردن به صورت فشار وارد می‌شود و ژل تزریق شده جابجا می‌گردد و از طرفی دیگر مواد آرایشی از راه روزنه ایجاد شده در اثر ورود سوزن، به پوست وارد شده و موجب عفونت می‌گردند.
 • هر روز باید به مقدار مورد نیاز آب مصرف کنید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک در بدن کمتر شود. همینطور سبزیجات و میوه را به مدت یک هفته بیشتر مصرف کنید، تا عوارضی همچون تورم و التهاب رفع شوند و بدن هرچه سریع‌تر بهبود گردد.

سایر مراقبت‌ های بعد از فیلر خط خنده شامل موارد زیر می‌باشند:

خندیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

بهتر است پس از تزریق فیلر خط خنده، به آن قسمت فشار وارد نشود تا ژل‌های تزریق گردیده به خوبی در ناحیه مورد نظر ثابت شوند و بتوان نتیجه بهتری از این اقدام زیبایی کسب نمود. به این منظور باید به مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده توجه بیشتری کرد. همانطور که از اسم خط خنده مشخص می‌باشد، این خط در کناره‌های لب‌ها به خاطر خندیدن و حرف زدن به ویژه خندیدن‌های ممتد، ادامه‌دار و بلند به وجود می‌آید. پس از اینکه تزریق ژل به خط خنده را انجام دادید، خوب است به مدت یک هفته مراعات نمایید و از خندیدن بیش از حد بپرهیزید. در حقیقت باید بگذارید تا ژل به خوبی در ناحیه خط خنده قرار بگیرد و همه قسمت‌ها را بپوشاند. در نتیجه خط خنده به طور کامل پر خواهد شد.

شیوه شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

دقت کنید که بعد از تزریق فیلر به مدت ۲۴ ساعت نباید صورت خود را شست و شو دهید اما فردای آن روز می‌توانید با استفاده از آب ولرم صورت خود را شست و شو دهید. با این وجود دقت کنید که حداقل به مدت یک الی دو هفته نباید به هیچ عنوان صورت خود را ماساژ دهید و آب را با فشار به صورت خود بزنید. به همین خاطر به آهستگی و بدون وارد کردن فشار به صورت به ویژه در ناحیه تزریق شده صورت خود را شست و شو دهید. اگر قصد دارید از شوینده استفاده نمایید، حتماً باید با پزشک خود در این باره صحبت کنید و در صورت تایید استفاده نمایید. چون بعد از تزریق ژل، بافت پوست صورت حساس گردیده و ممکن است بعضی از شوینده‌ها پوست شما را خشک‌تر کنند، به همین خاطر برای برگزیدن نوع شوینده برای شست و شوی صورت پس از تزریق فیلر خنده باید از متخصص مشاوره دریافت کنید.

غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده

از سایر مراقبت های بعد از فیلر خط خنده مربوط به تغذیه مناسب می باشد. پیش از رفع شدن کامل بی حسی جای تزریق، هیچ چیزی نخورید زیرا در حالت بی حسی امکان دارد ناخواسته لب های خود را گاز بگیرید. این کار اثر های زیبایی فیلر را از میان می برد.
هم چنین حدود یک هفته بعد از تزریق فیلر خط خنده غذاهای داغ و مایعات داغ را مصرف نکنید.

دلایل اهمیت رعایت مراقبت‌ های بعد از فیلر خط خنده

هر کدام از مراقبت‌ها و نکاتی که درباره اقدامات بعد از تزریق فیلر خط خنده در بالا گفته شد، دلایل منحصر به فرد خود را دارند که در ادامه مباحث به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • همان گونه که قبلاً نیز اشاره کردیم فرد باید از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید و گرما بپرهیزد. دلیل این موضوع آن می‌باشد که گرما توانایی تغییر ساختار فیلر تزریق شده را دارد و این رخداد می‌تواند عواقب غیر قابل برگشتی را برای فردا به وجود بیاورد. افزون بر این تابش نور خورشید بعد از تزریق ژل رنگدانه پوست را به طور همیشگی تغییر می‌دهد.
 • همینطور از سایر علت‌های پیشگیری از ورود به اماکن گرم در دوره نگاهت و بهبودی این می‌باشد که گرما باعث گشاد شدن رگ‌های خونی گردیده و خونریزی و تورم بیشتری را به دنبال خواهد داشت. از سایر مراقبت‌ های بعد از تزریق فیلر خط خنده این می‌باشد که فرد نباید به محل تزریق ژل فشار وارد کند. دلیل این کار این می‌باشد که فشار می‌تواند ژل تزریق شده را در محل مورد نظر جابجا کند و به حرکت درآورد، در این صورت شما شاهد ظاهری نامطلوب خواهید شد که بسیار ناخوشایند است. همچنین ممکن است در مواردی زخم، تحریک و نیز خارش در محل درمان به وجود بیاید.
 • همانگونه که قبلاً گفته شد نباید فعالیت‌های شدید بدنی که موجب عرق کردن بیشتر از اندازه بدن می‌شوند، را انجام دهید. چرا که با بالا رفتن متابولیسم سوخت و ساز، دمای بدن نیز بیشتر می‌شود.
 • با بالا رفتن دمای بدن، نبض و فشار خون در ثانیه بیشتر گردیده و کبودی و خونریزی وسیع‌تری به وجود خواهد آمد.

از سایر نکات مراقبتی پس از تزریق ژل خط خنده، پیشگیری از مصرف دخانیات و الکل می‌باشد. اگر از این گونه مواد استفاده گردد، موادی مضر به جریان خون وارد گردیده و می‌تواند برای کسانی که جدیداً تزریق ژل را انجام داده‌اند، آسیب‌زا باشد. از مواردی که بعد از تزریق فیلر خط خنده، منع گردیده است، مصرف موادی همچون جینسینگ، جینگو، ویتامین e و سیر است. این مواد اثر مشابهی با هم داشته و در نهایت بر نتایج حاصله نیز تاثیر یکسانی خواهند گذاشت.

عوارض ناشی از عدم رعایت مراقبت‌ های بعد از فیلر خط خنده

در صورت عدم رعایت مراقبت‌ های بعد از فیلر خط خنده ممکن است عوارضی ایجاد شوند که از عوارض تزریق ژل خط خنده عبارتند از:

 • خوب است بدانید کسی که می‌خواهد تزریق ژل به خط خنده کند، باید به مدت ۷ الی ۱۰ روز پیش از انجام این کار، از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، روغن ماهی، موترین، سیر نیاسین، روغن بذر کتان و امگا ۳ خودداری کنید. چون مصرف این گونه مواد ممکن است موجب کبودی بعد از فیلر خط خنده بعد از فرایند تزریق فیلر گردد.
 • بهتر است فرد بعد از تزریق فیلر خط خنده، بهداشت را در محل مورد نظر رعایت کند و همواره آن قسمت را پاکیزه نگه دارد. این مورد اهمیت بیشتری دارد. چون اگر رعایت بهداشت صورت نگیرد، ممکن است این قسمت دچار عفونت گردد. اگر عفونت در این قسمت اتفاق بیفتد، تزریق با مشکل روبرو خواهد شد و برای فرد مراجعه کننده خطرناک می‌باشد.
 • همینطور اگر فرد بعد از تزریق فیلر خط خنده در محیط‌های گرمی همچون سونا قرار بگیرد، ممکن است در ساختار ژل تغییر رخ داده و برای فرد خطرناک می‌باشد.
 • همانطور که می‌دانید ژل‌های مورد استفاده در تزریق به پوست صورت، بعد از مدتی جذب پوست می‌گردند. بنابراین خوب است فرد پیش از انجام این کار در مورد ژل انتخابی تحقیق‌های مورد نیاز را انجام دهد، تا این مواد برای بدن او خطرآفرین نباشد. از سایر نکاتی که در تزریق ژل باید به آن دقت شود، انجام تست حساسیت نسبت به ژل مورد استفاده، پیش از تزریق ژل می‌باشد. افزون بر این موضوع، اگر بعد از تزریق ژل نشانه‌هایی همچون احساس سوزش، تنگی نفس شدید در قسمت مورد نظر نمایان گردد، خوب است بلافاصله به پزشک مراجعه نمایید و در این باره به پزشک اطلاع رسانی کنید.

مراقبت‌ های قبل از تزریق فیلر خط خنده

مراقبت‌ های قبل از تزریق فیلر خط خنده

افزون بر مراقبت بعد از فیلر خط خنده که رعایت آنها واجب می‌باشد، افرادی که به تزریق ژل خط خنده نیاز دارند، قبل از مراجعه به پزشک و انجام عمل تزریق باید به مواردی دقت نمایند که در این قسمت به بعضی از کارهای پیش از تزریق ژل خط خنده اشاره می‌کنیم:

 • بررسی و تحقیق کنید و درباره خطرها و مزیت‌ها و مراقبت‌ های پس از تزریق ژل خط خنده با پزشک خود صحبت کرده و این اطمینان را کسب کنید که پزشک از خواسته‌های شما آگاهی کامل دارد.
 • باید با پزشک خود روراست باشید و در مورد هر نوع بیماری که دارید، داروهایی که مصرف می‌نمایید و هرگونه حساسیتی که داشتید به پزشک خود بگویید.
 • به هیچ عنوان داروهای رقیق کننده خون نباید مصرف کنید.
 • حداقل دو هفته پیش از عمل، داروهایی همچون آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن را نباید مصرف کنید.
 • از مصرف دخانیات پیشگیری کنید. سیگار کشیدن، خطر کبودی و عفونت را افزایش می‌دهد.
 • یک شب خواب راحتی داشته باشید. اگر به خوبی استراحت کنید، در طول عمل راحت‌تر خواهید بود.
 • وعده غذایی سالم مصرف کنید. به کار بردن یک وعده غذایی سالم پیش از عمل، به بهتر شدن بدن شما کمک بیشتری می‌کند.
 • در زمان وعده داده شده برای قرار خود آماده شوید. این کار باعث می‌شود اطمینان حاصل کنید که روند تزریق شما به آرامی پیش می‌رود.

اگر نکات گفته شده را رعایت کنید، شما می‌توانید یک تزریق پر کننده خط خنده موفق و ایمن داشته باشید.

سوالات درمورد مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

چقدر طول می‌کشد تا بعد از تزریق فیلر خط خنده بهبودی به دست آید؟

برای هر کدام از بیماران و برای هر نوع فیلر تزریق گردیده زمان بهبودی فرق می‌کند شما می‌توانید بیشتر کارها را فورا از سر بگیرید، ولی در کل پیشنهاد می‌شود که برای کم کردن تورم و حالت کبودی از فعالیت بدنی شدید به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول پیشگیری کنید. باید پیش برنامه‌ریزی عمل خود، برنامه بهبودی منحصر به فرد خود را با پزشک در میان بگذارید و از مراقبت‌های پس از تزریق ژل خط خنده اطلاعات کامل دریافت کرده و آشنایی کامل داشته باشید.

آیا بعد از تزریق فیلر خط خنده می‌توان آرایش کرد؟

خوب است به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق فیلر خط خنده آرایش نکنید و در صورت آرایش کردن، آن را به آرامی روی پوست بمالید.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *