دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه تزریق چربی به سینه

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است؟

یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوستی، تزریق چربی است. خانم های زیادی هستند که از فرم و سایز سینه های خود ناراضی بوده و همواره به دنبال راه حلی برای این مشکل هستند. در تزریق چربی به سینه از بافت‌های چربی بدن فرد استفاده می‌شود، سینه‌ها حالت کاملا طبیعی به خود می‌گیرند. مسئله‌ای که یک مزیت بسیار مهم برای عمل تزریق چربی به سینه به شمار می‌رود! از دیگر مزایای این عمل زیبایی می‌توان به کوتاه بودن دوران نقاهت، باقی نماندن جای زخم بر روی پوست و … اشاره نمود.

معمولا پیش از انجام عمل با تشکیل جلسات حضوری از انتظارات و اهداف پزشک آگاه می‌شوید؛ به نحوی که شما از هزینه تزریق چربی و پزشک از انتظارات و جنس پوست شما مطلع می‌شود. تزریق چربی به سینه به تکینک‌های مختلفی انجام می‌شود که هر کدام هزینه مخصوص به خود را دارند. از این جهت، نمی‌توان به طور دقیق قیمتی برای آن‌ها مشخص کرد.

هزینه تزریق چربی به سینه

در حال حاضر تزریق چربی به سینه در کلینیک دکتر خیرالهی انجام نمی شود.

می توانید با سایر خدمات کلینیک دکتر خیر الهی آشنا شوید.

 • تزریق فیلر لب
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق فیلر چانه و گونه
 • تزریق فیلر خط خنده
قیمت خدمات زیبایی
رزرو نوبت
دکتر علیرضا خیرالهی


البته، هزینه‌ چربی و ماده‌ای که به بدن تزریق می‌شود رایگان می‌باشد، زیرا از بدن خود شما ساکشن شده و پزشک تنها دستمزد ساکشن کردن آن را دریافت می‌کند. اگر قصد انجام عمل تزریق چربی به سینه دارید برای اطلاع از هزینه تزریق چربی به سینه حتما این مقاله را تا آخر بخوانید.

هزینه تزریق چربی به سینه

هزینه تزریق چربی به سینه در کلینیک دکتر خیرالهی به پارامترهای زیادی بستگی دارد و نمی‌ توان گفت هزینه این عمل دقیقا چقدر است. میزان چربی که هر فرد به آن نیاز دارد فرق دارد. هزینه تزریق چربی به سینه بعد از مشاوره و معاینه اولیه مشخص خواهد شد.

هزینه تزریق چربی به سینه

مهارت جراح، هزینه مرکز جراحی، دستمزد دستیاران و هزینه‌های جانبی دیگر هم بر قیمت تزریق چربی به سینه تاثیرگذار هستند. لازم به ذکر است که بیمه هزینه ای را برای انجام این عمل پرداخت نمی‌کند. در کل عمل‌های زیبایی مشمول خدمات بیمه نمی‌شوند

عوامل موثر در هزینه تزریق چربی به سینه

برای انجام عمل تزریق نیاز به یک جلسه مشاوره پیش از جراحی است تا پزشک و شما بتوانید از اهداف و هزینه‌های عمل مطلع شوید. هزینه‌ تزریق چربی به سینه (Fat Transfer Breast Augmentation) به چند عامل مختلف بستگی دارد که در این مطلب به تمامی آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تکنیک برداشتن چربی

مهمترین بخش در عمل تزریق، برداشتن چربی می‌باشد که هزینه‌های هر یک متفاوت است. برداشتن چربی به تکنیک‌های مختلفی صورت می‌گیرد که یکی از آن‌ها برداشتن چربی به روش لیپوساکشن است. این متد که جزو قدیمی‌ترین شیوه‌های برداشت چربی است کمی عوارض داشته و امکان دارد در حین عمل دچار خونریزی، کبودی، تورم و ایجاد اسکار شوید.

البته، از این تکنیک اخیرا کمتر استفاده می‌شود، اما بعضی از پزشکان ماهر با تجربه بالای خود بدون اینکه آسیبی به شما برسانند اقدام به برداشت چربی می‌کنند؛ به گونه‌ای که تنها آن بخش‌هایی را از بدن جدا می‌کند که تجمع چربی بیشتر باشد و نیازی به برش‌های عمیق نداشته باشد. یکی دیگر از روش‌های مرسوم در برداشتن چربی روش لیپوماتیک می‌باشد.
هزینه تزریق چربی با این روش امکان دارد کمی گران‌تر باشد زیرا پزشک با یک دستگاه مخصوص پزشکی به نام لیپوماتیک به وسیله ارتعاشات دستگاه اقدام به جداسازی چربی‌های مقاوم بدن می‌کند.

این دستگاه دارای حسگرهای مخصوصی بوده و مانع آسیب رسیدن به دیگر بافت‌های بدن می‌شود. دقت برداشتن چربی در این متد بسیار بیشتر از تکنیک لیپوساکشن بوده و مسلما هزینه آن نیز بیشتر است. با یک حساب سرانگشتی می‌توان هزینه اینکار را حدود ۲۰ میلیون تومان تخمین زد.

حجم چربی تزریقی

مسلما، اگر حجم چربی‌ها زیاد باشند قیمت تزریق آن نیز بیشتر خواهد بود. میزان تزریق چربی به نقاط مختلف بدن متفاوت بوده و هر کدام بستگی به شرایط شما دارد. مثلا، اگر حجم چین و چروک‌ها بیشتر باشند نیاز به تزریق چربی به صورت بیشتر است که این موضوع باعث افزایش هزینه‌های تزریق می‌شود. تعیین مقدار چربی باید با تجویز پزشک صورت گیرد.

متاسفانه، مشاهده شده است که بعضی از افراد برای تزریق بیشتر با انتخاب خود حتی پول بیشتری پرداخت کرده‌اند. بهتر است در کار پزشک دخالت نکرده و اجازه دهید طبق تجربه خود اقدام به جراحی کند.
در کل هزینه تزریق چربی بین ۸ الی ۱۵ میلیون تومان و وابسته به ناحیه و حجم تزریق چربی متغیر می‌باشد.

ناحیه تزریق چربی

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق چربی مناطقی می‌باشد که چربی قرار است وارد آن شود. امکان دارد پزشک اقدام به اصلاح خط خنده شما کند و یا گونه‌های او را فرم بدهد. مسلما، قیمت فرم‌دهی به گونه بیشتر است زیرا پزشک مدت زمان طولانی‌تری را برای انجام این کار نیاز دارد.
همینطور، مقدار چربی تزریق شده در گونه بیشتر از خط خنده است. از این جهت، حتما پیش از انجام عمل به این نکات توجه کنید تا بعد از تزریق چربی از هزینه‌های درمان شگفت‌زده نشوید.

هزینه‌های قبل و پس از تزریق چربی به سینه

این هزینه‌ها شامل آزمایش‌هایی است که برای مشخص شدن وضعیت جسمی شما گرفته می‌شود. پزشک به کمک این آزمایش‌ها متوجه می‌شود که به چه مقدار چربی برای تزریق نیاز دارد. پس از عمل نیز امکان دارد هزینه‌هایی نظیر خرید پانسمان، داروهای تقویتی، گن‌های مخصوص و غیره به دیگر هزینه‌ها اضافه شود.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک متخصص

یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر در هزینه تزریق چربی به سینه دستمزد پزشک و هزینه کلینیک است. معمولا، هزینه پزشکان با توجه به تجربه و مهارت آن‌ها متفاوت بوده و اگر به دنبال جراحان با تجربه هستید، باید قیمت بیشتری متقبل شوید. همینطور، هزینه‌های کلینیک را نیز باید به آن اضافه کنید. کلینیک نیز بسته به خدماتی که ارائه می‌دهد امکان دارد هزینه بیشتری دریافت کند.

بعضی از پزشکان برای ویزیت‌های پس از عمل نیز هزینه دریافت می‌کنند که این امر امکان دارد کمی دور از انتظار باشد؛ زیرا بیشتر پزشکان تا ۶ ماه از مراجعین خود به صورت رایگان ویزیت می‌کنند. بنابراین، بهتر است پیش از عمل از این موضوع اطلاعات کسب کنید تا از هزینه‌های بعد از عمل مطلع شوید.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به سینه

 • توجه به بایدها و نبایدهایی که ضروری است قبل از تزریق سینه به آن‌ها توجه شود، از جمله موضوعات بسیار مهمی بوده که در کسب نتایج مطلوب از چنین عملی، نقش بسیار چشمگیری دارد.
 • سعی کنید خود را از هرگونه شرایط استرس‌زایی دور نگه دارید.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به سینه

 • بهتر است تمام تلاش خود را برای ثابت نگه داشتن وزن خود در یک محدوده نرمال، به کار گیرید.
 • هیچ چیز به اندازه ورزش نمی‌تواند به شما کمک کند تا دوران نقاهت پس از عمل را در کوتاه‌ترین زمان ممکن سپری کنید. به همین دلیل، تلاش کنید ورزش را در برنامه روزانه و یا هفتگی خود قرار دهید.
 • حداقل ۱ هفته پیش از عمل، مصرف مشروبات الکلی را برای خود ممنوع کنید.
 • مصرف دخانیات یکی از مهم‌ترین علت‌های کاهش و نابودی خاصیت کشسانی پوست بدن به شمار می‌رود. به همین علت لازم است پیش از اقدام به تزریق چربی به سینه، برای همیشه با مصرف این مواد، خداحافظی کنید! البته این محدودیت ها در بیشتر جراحی ها مانند جراحی تزریق چربی به صورت هم وجود دارد.
 • حداقل ۲ هفته قبل از عمل، مصرف آسپرین را قطع کنید. تلاش داشته باشید که این کار ضروری است زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

 • توجه به مراقبت‌های پس از تزریق، می‌تواند تا حد زیادی تضمین کننده کسب نتیجه مطلوب شما از انجام چنین عمل جراحی باشد.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور العمل ایشان مصرف نمایید.
 • ضروری است که انجام تمرینات و ورزش‌های سنگین تا مدت‌ها پس از عمل پیشگیری کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه

 • حداقل تا ۱ ماه پس از انجام عمل زیبایی، انجام ورزش‌های آبی را از سر نگیرید.
 • تا حداقل ۱ ماه پس از تزریق چربی به سینه، از خوابیدن بر روی شکم، خودداری کنید.
 • بهتر است تا ۲ هفته پس از تزریق چربی به سینه، رابطه جنسی با در نظر گرفتن همه جوانب به صورت محدود انجام شود.
 • استفاده از سوتین‌های ورزشی را جایگزین سوتین‌های جک دار کنید. این سوتین‌ها، هیچگونه فشار اضافی را به سینه وارد نمی‌کنند و از این جهت نیاز است تا چندین هفته پس از انجام عمل، از آن‌ها استفاده نمایید.
 • مصرف نوشیدنی‌های الکل‌دار تا ۱ ماه پس از عمل ممنوع است.
 • هیچگونه فشار اضافی بر روی نواحی که چربی از آن‌ها استخراج شده است، وارد نکنید.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود؟

روش تزریق چربی به سینه نیازمند خارج کردن میزان چربی لازم جهت تزریق می‌باشد. چربی لازم با استفاده از تکنیک لیپوساکشن از طریق چند سوراخ میلی متری بدست می‌آید. این چربی‌ها بیشتر از شکم یا ران گرفته می‌شود اما می‌تواند از هر منطقه‌ای از بدن که دارای بافت چربی اضافی باشد نیز گرفته می شود.

چربی حاصل شده سانتریفیوژ می‌شود، این کار موجب این می‌شود که خون و دیگر مایعات چربی جدا شود، چربی تغلیظ شده و برای تزریق آماده شود.
چربی به طور مساوی با تزریق مقادیر کمی در بافت‌ها در مناطق مختلف تزریق خواهد شد تا چربی تزریق شده به خوبی توسط بافت سالم احاطه شود. این کار باعث می‌شود تا چربی از بافت‌های اطراف خود اکسیژن و مواد مغذی تأمین کنند.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه تزریق چربی به سینه

آیا تزریق چربی درد دارد؟

درد ناشی از طی کردن این مسیر با تزریق دارو بی‌حسی برای شما خنثی می‌شود به گونه‌ای که هرگز احساس ناخوشایندی را حس نخواهید کرد.

آیا تزریق چربی عوارض دارد؟

عوارض انتقال چربی به بدن کم است چون چربی از بدن خود بیمار رفته می شود اما یک سری عوارض احتمالی در تزریق چربی وجود دارد.

4.5/5 - (20 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *