دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

مو یکی از مهم‌ترین و تعیین کننده‌ترین عامل در زیبایی و البته در اعتماد به نفس افراد است. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های زیادی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته افراد وجود دارد؛ از مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به کاشت مو اشاره کرد.
کاشت مو در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به مهم‌ترین خواسته‌تان که موهایی سالم و پرپشت است، می‌رساند.

یکی از اولین موضوع‌هایی که پس از انتخاب کاشت مو به عنوان تکنیک درمانی برای افراد پیش می‌آید، هزینه کاشت مو می‌باشد. از آن جهت که بیشتر بیمه‌ها تعهدی نسبت به هزینه‌های کاشت مو و به طور کلی عمل‌هایی که جنبه زیبایی دارند، ندارند در این مقاله به بررسی هزینه کاشت مو با روش‌های مختلف می‌پردازیم و عوامل موثر بر آن را مشخص خواهیم کرد.

هزینه کاشت مو در کلینیک دکتر خیرالهی

کاشت مو به روش SUT و FUT، تکنیک‌های درمانی به حساب نمی‌آیند و روش زیبایی در نظر گرفته می‌شوند. این به این معنی است که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد، مگر در شرایطی مثل سوختگی حین حوادث و یا تصادفات.

هزینه کاشت مو

در حال حاضر کاشت مو در کلینیک دکتر خیرالهی انجام نمی شود.

در حالت کلی هزینه دقیق کاشت مو به موارد و عوامل متفاوتی بستگی دارد؛ بعضی از این عوامل عبارت هستند از:

هزینه کاشت مو چقدره

  • فرم و حجم ایده آل مورد نظر شخص متقاضی
  • میزان طاسی کف سر
  • کیفیت موها در ناحیه اهدا کننده مو

برای تعیین هزینه کاشت مو، هزینه موارد دیگری مثل دستمزد جراح و تکنسین‌ها، وسایل بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … نیز لحاظ خواهد شد.

هزینه پایین کاشت مو در مراکز غیر معتبر

گاهی در بعضی موارد ما شاهد کاشت مو با هزینه پایین هستیم که با در نظر گرفتن حجم کار انجام شده، دستمزد پزشک و تیم او، مواد مصرفی و … بسیار عجیب و غیر قابل اطمینان می‌باشد.
معمولا هزینه‌های بسیار زیاد یا بسیار کم نشان دهنده کیفیت کار نیست و پیشنهاد می‌شود که فریب چنین مراکزی را نخورید. بهتر است پیش از انتخاب مرکز زیبایی مورد نظرتان، تحقیقات کاملی را در این زمینه انجام دهید و با علم بر تجربه کلینیک و پزشک آن، اقدام به کاشت مو کنید.

بسیار دیده شده است که فعالیت کلینیک‌های غیر معتبر به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی، عدم حضور پزشک متخصص، نداشتن مجوز و غیر بهداشتی بودن محیط کاشت پس از گذشت مدتی، توسط سازمان‌های مرتبط متوقف شده است.
قابل توجه است که بدانید که بعضی از این مراکز از آرایشگران به جای پزشکان آموزش دیده و باتجربه استفاده می‌کرده‌اند که به علت عدم توانایی کافی آن‌ها، باعث به بارآمدن فاجعه شده‌اند.

هزینه کاشت مو به روش MFIT یا UFIT

جدیدترین و مدرنترین روش کاشت مو در جهان این تکنیک می‌باشد. روش کاشت مو در این متد، دقیقا مثل روش FIT صورت می‌گیرد.
این روش نسبت به FIT، بسیار ظریف‌تر و دقیق‌تر انجام می‌شود، درد و خونریزی کمتر، دوره نقاهت و ریکاوری کمتری دارد. در ضمن در این متد می‌توان بدون تراشیدن کف سر، کاشت را انجام داد.

هزینه کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT، به عنوان جدیدترین تکنیک کاشت در ایران شناخته می‌شود. در این روش برداشت فولیکول‌های مو بوسیله دستگاه صورت می‌گیرد که نسبت به حالتی دستی بسیار سریع‌تر است. البته این بالا رفتن سرعت باعث افزایش هزینه کاشت مو هم خواهد شد.

قطعا یکی از تعیین‌کننده‌ترین عواملی که روی هزینه کاشت مو تاثیرگذار است، تکنیک کاشت مو می‌باشد. برای انجام برخی تکینک‌ها به دستگاه‌های خاص و تجربه‌ بالای متخصص نیاز است و برخی روش‌ها مثل کاشت به روش FIT نیازی به تجهیزات فوق پیشرفته‌ای ندارد.
تمامی این موارد موجب این می‌شود که هزینه‌های پرداختی برای روش‌های کاشت مو متغیر باشد. واضح است که اگر برای کاشت مو نیاز به دستگاه‌های مخصوصی باشد، هزینه بیشتری را برای آن باید در نظر داشته باشید.

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

همانطور که احتمالا می‌دانید کاشت مو به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی شناخته شده و بیمه هزینه‌ آن را به عهده نمی‌گیرد. به همین علت تمامی افرادی که تمایل دارند عمل کاشت مو را انجام دهند، هزینه‌ها را بزرگترین مانع پیش روی خود می‌بینند.

میزان تجربه و تخصص جراح

از مهم‌ترین نکاتی که باید برای عمل کاشت مو در نظر داشته باشید، میزان تجربه و مهارت دکتر متخصص می‌باشد؛ بدلیل اینکه عمل کاشت مو از حساسیت بالایی برخوردار بوده و اگر پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، هر چقدر هم ابزارهای حرفه‌ای و پیشرفته دنیا را در اختیار داشته باشد، باز هم نمی‌تواند نتیجه خوبی را به دست آورد.

پزشک جراح باید شامل ویژگی‌های زیر باشد:

  • تعداد مراجعه‌کنندگان بالا و سابقه‌ای درخشان در زمینه کاشت مو،
  • داشتن تجربه، مهارت و تخصص کافی،
  • داشتن تیم حرفه‌ای برای مراحل عمل کاشت مو،
  • ارائه مشاوره کامل و صحیح به مراجعه‌کنندگان،
  • در نظر گرفتن سن، نوع پوست و شرایط سلامتی بیمار برای انتخاب تکنیک کاشت مو.

تجهیزات کلینیک کاشت مو

گاهی اوقات ممکن است پزشک متخصصی که برای شما کاشت انجام می‌دهد در دو کلینیک متفاوت مشغول بکار باشد و کاشت مو را با ابزارها و مواد یکسانی انجام دهد ولی هزینه‌های دریافتی در دو کلینیک بسیار متفاوت باشد.
تعرفه‌هایی که کلینیک‌ها برای هزینه‌ کاشت مو در نظر گرفته می‌شود بسیار متفاوت است که بیشتر این هزینه‌ها بر اساس خدماتی که ارائه خواهند داد، تعیین می‌شود.

بعضی کلینیک‌ها با در اختیار داشتن ابزارها و تجهیزات مدرن نه تنها باعث راحتی کاشت مو برای پرسنل خود می‌شوند، بلکه میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان و نتیجه نهایی کاشت مو را بهتر می‌کنند. داشتن تجهیزات بروز هزینه بر بوده و در نتیجه قیمت نهایی کاشت مو را افزایش می‌دهد.

تعداد گرافت‌های کاشت شده و میزان طاسی

هر مقدار وسعت ناحیه‌های طاس بیشتر باشد، طبیعتا به گرافت‌های بیشتری برای کاشت نیز نیاز است؛ همینطور میزان طاسی می‌تواند مدت زمان عمل را بالا ببرد که در نهایت موجب بیشتر شدن هزینه‌ها می‌شود. تعداد گرافت کاشته شده از مهم‌ترین عوامل تعیین هزینه کاشت مو می‌باشد.

نوع بانک مو

یکی از دیگر عوامل تاثیرگذار بر تعیین هزینه کاشت مو، وضعیت و شرایط بانک مو می‌باشد. پیش از شروع عمل، پزشک به خوبی وضعیت بانک مو را تحت بررسی خود قرار می‌دهد تا به صورت دقیق میزان برداشت و کاشت گرافت‌های مو را مشخص کند.
نوع برداشت مو یکی از فاکتورهای اصلی می‌باشد که روی تعیین هزینه‌ها تاثیر می‌گذارد. اگر در قسمت بانک مو، موها از تراکم نسبتا خوبی برخوردار باشد، متخصص می‌تواند به راحتی گرافت‌های مورد نیاز خود را خارج کرده و بدون هیچ چالشی آن‌ها را در جای مناسب و تعیین شده خود قرار دهد.

اما اگر وضعیت بانک مو مساعد نباشد، قطعا جراح با چالش‌های فراوانی مواجه خواهد شد تا بدون کمترین آسیب ممکن، گرافت‌ها را برداشت و کاشت کند. به همین علت، زمان عمل را بالا می‌برد و باعث می‌شود که هزینه‌های مربوط به عمل افزایش پیدا کند.
همینطور در صورتی که متقاضی کاشت مو از بانک موی قوی برخوردار نباشد، امکان دارد به درخواست او از ناحیه زیر ریش نیز برای برداشت گرافت اقدام کرد که این تکنیک چون نیازمند تخصص و تجربه بیشتری است در نتیجه قیمت نهایی کاشت مو را افزایش می‌دهد.

سن افراد

ریزش مو معمولا در سنین بالا اتفاق می‌افتد و افراد سن پایین خیلی سراغ این عمل زیبایی نمی‌روند، مگر در صورتی که لازم باشد. تا زمانی که ریزش موها به صورت کامل اتفاق نیفتاده و فرد به وضعیت ثابتی نرسیده، بهتر است که این عمل جراحی را به عقب بی‌اندازد و تا رسیدن زمان مناسب صبر کند.

کمترین هزینه عمل کاشت مو برای افراد جوان و میانسال می‌باشد، افرادی که در سنین بالا هستند امکان دارد به دلیل نداشتن بانک موی مناسب نیاز باشد که هزینه بیشتری را پرداخت کنند. همینطور نیاز افراد سالمند به داروهای تقویت‌کننده بیشتر از افراد جوان و میانسال است. همه این موارد برای تعیین هزینه کاشت مو مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روش انتخابی کاشت مو

کاشت مو به دو روش FUT , FUE به شرح زیر است:

کاشت مو دو روش داره

کاشت مو به روش FUT

در این روش جراح، نواری از پوست را از ناحیه اهداکننده برداشته و برش را با بخیه خواهند بست. پس از آن از یک میکروسکوپ برای جدا کردن پوست اهداکننده به واحدهای فولیکولی ریز که حاوی ۱ یا چند فولیکول مو هستند استفاده می‌نمایند و این واحدها را در ناحیه مورد نظر برای کاشت مو قرار می‌دهند.
عیب اصلی جراحی FUT به جا گذاشتن جای زخم می‌باشد. اگر تمایل دارید موهای خود را خیلی کوتاه کنید، این موضوع بسیار حائز اهمیت است.
هزینه روش FUT معمولاً حدود 7000 دلار است. به‌طور معمول روش FUT هزینه کمتری نسبت به تکنیک FUE دارد.

کاشت مو به روش FUE

با کاشت مو FUE، هر واحد فولیکولی مو جداگانه از پوست سر برداشت خواهد شد. فولیکول‌های مو به‌صورت تصادفی برداشته شده و به پزشک شما این امکان را می‌دهد تا موها را از ناحیه اهداکننده به‌گونه‌ای جدا کند که کم‌پشت شدن آن‌ها کمتر به چشم بخورد.
در تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE)، مو از طریق برش‌های دایره‌ای میکروسکوپی روی پوست سر برداشت می‌شود.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه کاشت مو

آیا هزینه کاشت مو برای بانوان کمتر از آقایان است؟

جنسیت ملاک تاثیرگذاری بر روی هزینه تمام شده کاشت مو نمی باشد. بسته به اینکه الگوی ریزش موی شما چطور باشد و بخواهید به چه تراکمی بدست آورید؛ این هزینه نیز متفاوت خواهد بود.

با توجه به اینکه هزینه ترمیم موها با استفاده از دارو کمتر از کاشت مو است؛ از کدام روش استفاده کنیم؟

شما باید به کاشت مو به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنید. با توجه به اینکه که در ابتدا هزینه بیشتری را متحمل خواهید کرد؛ اما در نهایت یک راه‌ حل دائمی به شما ارائه شده که تا آخر عمر شما را از مصرف هر دارو یا تقویت‌کننده‌ای بی‌نیاز خواهد نمود.

5/5 - (1 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *