دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه بوتاکس پنجه کلاغی چقدر است؟

هزینه بوتاکس پنجه کلاغی

پوست انسان خارجی ترین لایه بدن می‌باشد که مدام تحت تاثیر عوامل محیطی همچون اشعه‌های مضر خورشید، باد، میکروب‌ها، تغذیه و سلامت بدن و همچنین سبک زندگی قرار دارد. به همین دلیل است که لایه خارجی پوست دچار ریزش سلولی می‌شوند و سلول‌­های جدید جای آن را می­گیرند. اما همانطور که می‌دانید شادابی پوست و قدرت تکثیر سلولی، در نتیجه به نحوه مراقبت از پوست بستگی دارد و هر گونه کوتاهی در این زمینه منجر به افتادگی و چروکیدگی پوست خواهد شد. سرعت پیری پوست به ضخامت آن بستگی دارد. به عنوان مثال پوست دور چشم به شدت نازک بوده و در نتیجه خیلی زودتر شاهد چین و چروک­‌های خطوط پنجه کلاغی دور چشم خواهید بود. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌­های زیباسازی بسیاری وجود دارد که کمک می­‌کنند تا برای همیشه با علائم پیری پوست خداحافظی کنید.
در ادامه این مقاله همراه ما باشید، چون بیشتر در مورد هزینه بوتاکس پنجه کلاغی بحث خواهیم کرد.

هزینه بوتاکس پنجه کلاغی در کلینیک دکتر خیرالهی چقدر است؟

در کلینیک دکتر خیرالهی، تزریق بوتاکس پنجه کلاغی با بهترین مارک بوتاکس و با ترمیم رایگان تزریق می شود.
مهارت و تخصص دکتر خیرالهی در تزریق بوتاکس به نواحی دور چشم و رفع خطوط پنجه کلاغی بسیار زیاد است و قیمت تزریق بوتاکس پنجه کلاغی به شرح زیر است:

هزینه بوتاکس پنجه کلاغی
 • قیمت بوتاکس پنجه کلاغی : 1.000.000 تومان

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس پنجه کلاغی

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس پنجه کلاغی

 در اکثر کلینیک‌های زیبایی تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی با قیمت‌های متفاوتی انجام می‌شود. از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در هزینه بوتاکس پنجه کلاغی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از عوامل تاثیر گذار در هزینه بوتاکس پنجه کلاغی مقدار حجم بوتاکس مورد نیاز است که با توجه به شرایط فرد برای رفع تمام خطوط کنار چشم تزریق می‌شود.
 • دستمزدی که پزشک متخصص برای خود در نظر می‌گیرد قطعا در هزینه بوتاکس پنجه کلاغی موثر می‌باشد.
 • با توجه به خدماتی که در کلینیک‌های زیبایی برای افراد ارائه می‌شود، در قیمت نهایی بوتاکس نیز تأثیرگذار است.

بهترین زمان مشاهده نتایج تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

بر اسای مطالعات بالینی، تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی بسیار موثر بوده و بیشتر بیماران در سه روز بعد از تزریق نتایج قابل توجهی را مشاهده کرده‌اند. در این مدت زمان ماهیچه‌های صورت فرد شل شدن می‌‌شود و چین و چروک‌ها شروع به پر شدن می‌کنند. لازم به ذکر است که عوامل مختلفی همچون نوع پوست، سن و عمق خطوط باعث می‌شوند تا تزریق بوتاکس پنجه کلاغی چهار الی شش ماه روی صورت باقی بماند.

تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی هم برای زنان و هم برای مردان گزینه بسیار مناسبی است و معمولاً برای افراد بین ۲۵ تا ۶۵ سال این روش درمانی توصیه می‌‌شود.
از آنجایی که بوتاکس می‌تواند برای مقابله با چین و چروک‌های عمیق‌تر و برجسته‌تر و برای نرم کردن خطوطی که به تازگی ظاهر شده‌اند استفاده شود، ولی در صورتی که این خط‌ها عمیق‌تر نشده باشند قطعا بوتاکس پنجه کلاغی روی آن‌ها بهتر جواب خواهد داد.

آیا تزریق بوتاکس پنجه کلاغی خطرناک است؟

 یکی از سمی‌ترین مواد در جهان، سم بوتولینوم است که اگر از آن اشتباه استفاده شود، می‌تواند باعث نارسایی تنفسی و یا مشکلات جدی‌ تر شود. معمولا از سم بوتولینوم در دوز‌های بسیار کمی استفاده می‌کنند. با توجه به این که تزریق این سم نیاز به دقت و دانش بسیار زیادی دارد، توصیه می‌شود که انجام این کار زیر نظر یک پزشک متخصص باتجربه و ماهر باشد.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی چیست؟

همانند سایر روش‌های درمانی تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی نیز دارای عوارضی می‌باشند که به شرح زیر هستند:

 • سردرد و بی‌حسی
 • درد، قرمزی و ورم در محل تزریق
 • فلج موقت در عضلات مجاور
 • حالت تهوع خفیف
 • انحراف دید
 • تب و لرز
 • پرش پلک
 • خونریزی خفیف
 • ضعف کلی

دقت کنید که اگر به خاطر اینکه هزینه بوتاکس پنجه کلاغی کمتر باشد به مراکز نامعتبر بروید با عوارض جبران ناپذیری روبه رو خواهید شد.

ورم و کبودی عارضه ایی موقت می‌باشد که معمولاً طی چند روز برطرف می‌شود. ممکن است برخی از افراد بعد از تزریق بوتاکس دچار سردرد خفیف شوند، که این درد نیز در کمتر از ۲۴ ساعت رفع می‌شود و با مسکن‌ها نیز قابل درمان می‌باشد. به طور کلی می‌توان به این موضوع اشاره نمود که بوتاکس پنجه کلاغی کمی عوارض داشته و نهایتا به مدت چند روز برطرف می‌شوند. اگر بوتاکس به اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی، تزریق شود، قطعا در عضو‌های اطراف صورت، کمی عارضه و بی‌حسی ایجاد می‌شود که گذرا است.

بعد از تزریق بوتاکس پنجه کلاغی چه باید کرد؟

بعد از تزریق بوتاکس پنجه کلاغی چه باید کرد؟

بعد از تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی، شما به مراقبت‌های خاصی نیاز دارید که از مهمترین نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم می‌توان به، عدم مصرف الکل، سیگار، نوشیدن آب فراوان، عدم مصرف مسکن و برخی ویتامین‌های مختل‌کننده گردش خون تا یک هفته، رژیم غذایی تشکیل شده از پروتئین و سبزیجات تازه، استراحت مناسب، ماساژ ندادن ناحیه تزریق شده و دوری از استخر بعد از تزریق بوتاکس به مدت ۴۸ ساعت اشاره کرد.

معمولا ماساژ ناحیه تحت درمان بعد از تزریق، زمان خاص خود را داشته و نباید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، به آن قسمت دست زد. معمولا در جلسه‌ی اولی که با پزشک مشورت می‌کنید این سوالات مطرح می‌شود. اما لازم است تا افراد قبل از این که وارد این پروسه شوند آگاهی‌های لازم و کافی را داشته باشند.‌

ماندگاری بوتاکس پنجه کلاغی چقدر است؟

 از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما به طور کلی ماندگاری بوتاکس در اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی بین ۴ تا ۶ ماه می‌باشد. ممکن این ماندگاری در بعضی از افراد ۴ ماه یا در بعضی از افراد ۶ ماه باشد. اما باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد تزریق زیاد باشد قطعا ماندگاری آن نیز بیشتر می‌شود. برای اینکه بوتاکس خطوط پنجه کلاغی دور چشم برای مدت زمان طولانی‌تری اثرات خود را نشان دهد، افراد باید حداقل ۵ الی ۶ جلسه در جلسات درمانی شرکت کنند.

مزایای بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به منظور درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم و چین و چروک‌ها در خانم‌ها و آقایان تأیید شده است.

این روش دوره نقاهت نداشته و بلافاصله می‌توانید بعد از اتمام کار به امور کاری خود بپرداخت.

هزینه بوتاکس پنجه کلاغی مقرون به صرفه می‌باشد.

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس یک روش غیرتهاجمی می‌باشد، قطعا تزریق آن بدون درد و خونریزی برای جوانسازی پوست انجام می‌شود.

بوتاکس پنجه کلاغی یک نوع روش درمانی بسیار سریع می‌باشد که در بیشتر موارد تزریق آن کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و نتایج آن در طول یک تا دو هفته نمایان می‌‌شود.

موارد منع تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

موارد منع تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

استفاده از بوتاکس پنجه کلاغی برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود چون ممکن است برای فرد مشکلاتی ایجاد کنند. کاندیدای نامناسب برای این روش به شرح زیر می‌باشند:

 • بانوان باردار و شیرده
 • کسانی که سن کمتر از ۱۸ سال و بالای ۷۵ سال دارند.
 • کسانی که بیماری‌های قلبی و عروقی حاد دارند.
 • کسانی که مبتلا به بیماری‌های ام اس و نارسایی کلیه هستند.
 • کسانی که ضعف در سیستم ایمنی یا عفونت فعال دارند.
 • کسانی که مبتلا به فلج عضلانی هستند.
 • کسانی که ۲ هفته قبل از تزریق بوتاکس چشم واکسیناسیون انجام داده اند.
 • افرادی با اختلالات انعقادی
 • کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند.

دلایل ایجاد خطوط پنجه کلاغی چیست؟

 خطوط کلاغی به علت‌های مختلفی ایجاد می‌شوند و ما را مجبور می‌کنند که از روش درمانی بوتاکس استفاده کنیم و هزینه بوتاکس پنجه کلاغی را پرداخت نماییم این دلایل عبارتند از:

افزایش سن یکی از مهم ترین دلایل ایجاد خط‌های پنجه کلاغی است. با این حال، بعضی از عوامل دیگر هم در ایجاد این خطوط نقش مهمی دارند که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • عوامل ژنتیکی: در بعضی از افراد به دلایل ژنتیکی، این چین و چروک‌ها و خطوط‌ها بیشتر از دیگران ظاهر می‌شود.
 • نور آفتاب: اگر به طور مداوم در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید باعث آسیب پوست و پیری زودرس می‌شود. به همین دلیل است که برای رفع این علائم به بوتاکس پنجه کلاغی نیاز خواهید داشت.
 • آلوده بودن هوا: هرگونه کثیفی و سموم و گرد و غبار موجود در هوا می‌تواند پوست شما را زبر کرده و باعث سایش و چروک پوست شود.
 • استرس و اضطراب: اگر اتفاقات استرس زا را تجربه کنید و یا در موقعیت‌های استرس زا قرار بگیرید یا برای استراحت دادن و رسیدگی به خود وقت کافی نگذارید، ممکن است پوست شما خیلی زود پیر گردد.
 • کشیدن ناحیه پوست: این کار باعث می‌شود تا به پوست آسیب و فشار وارد شود و در نتیجه آن را ضعیف می‌کند.

در سنین جوانی، پوست شما سرشار از آلاستین و کلاژن است. این دو پروتئین به سفت کردن و حجیم کردن پوست شما کمک می‌کنند. با افزایش سن، میزان پروتئین‌‌های طبیعی پوست کاهش می‌یابد و باعث افتادگی پوست و چین‌ و چروک آن می‌شود که می‌توان با روش‌هایی همچون بوتاکس پنجه کلاغی این مشکلات را برطرف کرد.‌

این افتادگی و چین و چروک‌ها به خصوص در اطراف چشم‌ها و بخش‌هایی که پوست نازک تر و حساس ‌تر است، بیشتر ایجاد می‌شود.

سوالات در مورد هزینه بوتاکس پنجه کلاغی

آیا بوتاکس خطوط پنجه کلاغی تأیید شده است؟

بله، بوتاکس پنجه کلاغی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شده است و برای خانوم‌ها و آقایان مناسب است.

آیا بعد از بوتاکس پنجه کلاغی سردرد برطرف می‌شود؟

بله، در کمتر از ۲۴ ساعت این عارضه برطرف شده و برای کاهش درد می‌توان از مسکن‌ها استفاده نمود.

اگر سم بوتولینوم اشتباه تزریق شود باعث چه مشکلاتی می‌گردد؟

اگر از این سم اشتباه به کار گرفته شود می‌تواند باعث نارسایی تنفسی یا مشکلات جدی‌ تر شود.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *