دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

ماندگاری فیلر بینی

ماندگاری فیلر بینی

از جمله روش های بدون جراحی و بی دردسر استفاده از فیلر بینی می‌باشد که به طور موقت انتظار شما را می‌تواند برطرف نماید. در روش تزریقی فیلر بینی تغییراتی مثل برطرف شدن برجستگی بینی، صاف شدن تیغه بینی، تورفتگی بینی و علاوه بر آن لیفت شدن بینی را شاهد می‌باشیم.
فیلر بینی به اسم رینوپلاستی نیز شناخته می‌شود و از جمله روش هایی می‌باشد که مشکل های ظاهری بینی را اصلاح می‌نماید. اما اینکه ماندگاری فیلر بینی چقدر است از جمله سوالات افرادی است که تمایل دارند از این روش‌ زیبایی استفاده کنند. در این مقاله به صورت کامل شما را با پاسخ این سوال آشنا خواهیم کرد پس تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی یا پرکننده های بینی که به عنوان جراحی های بینی مایع و یا رینوپلاستی غیر جراحی نیز شناسایی می‌شوند، شامل پرکننده هایی می‌باشند که به درون بینی برای کانتور کردن و تغییر شکل ظاهری آن تزریق می‌شوند. معمولا این پرکننده ها را از اسید هیالورونیک درست می‌کنند، ماده‌ای که موجب حجم دهی بینی می‌شود و به صورت موقت می‌تواند شکل بینی را نیز تغییر دهد.

ماندگاری فیلر بینی

ماندگاری فیلر بینی

ممکن است این سوال برای بسیاری از شما عزیزان پیش آید که ماندگاری فیلر بینی چقدر می‌باشد؟

در ابتدا پاسخ سوال شما را می‌دهیم. میزان ماندگاری این روش زیبایی بین ۱۲ تا ۱۸ ماه می‌باشد، اما در صورتی که تمایل داشته باشید که ماندگاری زیادی داشته باشد درمان های مکرر را خوب است که پیش بگیرید و اطمینان داشته باشید که نتیجه های طولانی را فقط با فیلر بینی، مشاهده می‌کنید.

از آن جایی که ناحیه بینی یک ناحیه بدون حرکت می‌باشد پس در این قسمت تزریق فیلر ماندگاری بیشتری دارد. یکی از علل های ماندگاری بیشتر فیلر بینی به همین مساله مربوط می‌باشد.

نواحی دیگر صورت به علت حرکت های زیاد، ژل های تزریقی را زودتر جذب می‌نمایند و دوام آن ها نیز حداکثر چهار ماه می‌باشد در صورتی که فیلر بینی تا یک سال ماندگاری دارد.

فیلر بینی در مقایسه با جراحی زیبایی تهاجم کم‌تری دارد ولی به خود فرد بستگی دارد که کدام روش را انتخاب نماید. مشاوره با پزشک قبل از هرگونه اقدام به جراحی زیبایی به شما کمک می‌نماید که کدام مورد را انتخاب کنید و برای انجام آن نیز بهترین راه چه می‌باشد.

 لازم به ذکر است که ماندگاری ژل های تزریقی وابسته به تیپ بدنی شما می‌باشد. ولی به صورت کلی ماندگاری متوسطی فیلر دارد و کم کم از بین می‌رود.

 راهکارهای افزایش ماندگاری فیلر بینی

ماندگاری فیلر خود را با استفاده از راهکار‌های زیر می‌توانید افزایش دهید؛ برای ماندگاری بیشتر باید راهکار‌های زیر را انجام دهید:

 • هیدراته بمانید؛ فیلر بینی حساسیت بسیار زیادی به آب دارد و در صورتی که کم آب باشد کاهش می‌یابد.
 • از یک رژیم غذایی استاندار استفاده کرده و مراقب پوست خود باشید.
 • از انجام تحرک های زیادی که فشار زیادی ممکن است به بینی تان وارد نماید پرهیز کنید.
 • ممکن است در هنگام ورزش کردن یا انجام دادن کار‌های سنگین به محل فیلر فشار وارد کنید.
 • در مورد تزریق های ضد چین و چروک که حرکت عضلات را می‌تواند کاهش دهد با پزشک خود مشورت نمایید.
 • وضعیت خوابتان را کنترل و بررسی کنید.
 • با پزشک زیبایی خود به طور منظم مشورت نمایید تا برای ماندگاری طولانی در صورت دسترس بودن راهکار های جدیدتری ارائه دهد.

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر بینی

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر بینی برای ماندگاری بیشتر

بهتر است برای ماندگاری بیشتر فیلر بینی بعد از عمل زیبایی مراقبت های بعد از فیلر بینی را انجام دهید.

 • ممکن است بعد از تمام شدن عمل کمی حساسیت و احساس خارش داشته باشید. این یک واکنش طبیعی به تزریق فیلر می‌باشد که بعد از گذشت یک یا دو روز از بین خواهند رفت؛ در صورتی که ناپدید نشدند سریعا با مطب تماس بگیرید.
 • ناحیه تحت درمان را تا شش ساعت بعد از درمان لمس نکنید آرایش ملایم را بعد از آن می‌توانید انجام دهید و با آب و صابون آن ناحیه را به آرامی شستشو دهید.
 • سعی کنید ناحیه تحت درمان را در معرض گرما و سرما‌ی شدید قرار ندهید. از مصرف الکل به مدت یک هفته خودداری نمایید، زیرا موجب زیاد شدن جریان خون صورت می‌شود و بهبودی کبودی را نیز کاهش می‌دهد.
 • حدود دو روز تا دو هفته از دست زدن به فیلر‌های بینی خودداری نمایید تا موقعیت فیلر‌های بینی ثابت بماند. در صورتی که مراقبت های اولیه بعد از عمل فیلر را رعایت کنید ماندگاری فیلر بینی خود را تضمین می‌نمایید.

کاندیدای مناسب تزریق فیلر بینی

اشخاصی که قوز بینی دارند و یا قسمت بالای بینی آن‌ها کمی پایین تر از شکل طبیعی قرار گرفته است یا کسانی فرورفتگی بینی و یا بینی ها کوچک و پهنی دارند می‌توانند با تزریق فیلر از دو طرف عیب‌های آن را برطرف نموده و زیبایی را به خود هدیه دهند. حتما تا الان به جواب سوالتان رسیده‌اید که “چه کسانی درمان فیلر بینی را می‌توانند انجام دهند” ولی پزشک تنها کسی است که می‌تواند بعد از معاینه شما به این سوالتان جواب دهد.

هزینه تزریق فیلر بینی

حالا که بیشتر با این روش درمانی( فیلر بینی) آشنا شدیم، این شاید سوال عزیزان زیادی باشد که قیمت فیلر بینی چقدر می‌باشد؟
در پاسخ این سوال باید بگوییم که عوامل زیادی در تعیین هزینه فیلر بینی نقش دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به میزان استفاده از فیلر مشخص کرد که این میزان را متخصص بعد از بررسی شما مشخص می‌نماید. در صورتی که ژل زیادی نیاز باشد هزینه قطعا افزایش می‌یابد علاوه بر آن نوع فیلری که مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز در هزینه تزریق این فیلر تاثیر گذار است.

لازم به ذکر است که نوع کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید و هم‌چنین میزان تجربه و مهارت پزشک تزریق کننده نیز در تعیین هزینه تزریق فیلر بینی تاثیر گذار هستند.

سوالات درمورد ماندگاری فیلر بینی

پرکننده های بینی معمولا چقدر ماندگاری دارند؟

میزان ماندگاری پرکننده های بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله متابولیسم فردی، نوع پرکننده مورد استفاده، عادت های روش زندگی و منطقه تحت درمان نیز متفاوت می‌باشد. لازم به ذکر است که پرکننده‌ های بینی به طور متوسط پیش از نیاز به لمس و درمان های اضافی بین شش تا هجده ماه می‌توانند دوام بیاورند.

هنگامی که پر کننده های بینی شروع به از بین رفتن یا حل شدن می‌کنند چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که فیلر‌های بینی به تدریج شکسته می‌شوند اثرات آن کم می‌شود و به تدریج بینی به حالت اولیه خود بر می‌گردد. برای جلوگیری از تغییرات قابل توجه در ظاهر و حفظ نتیجه های مورد نظر مهم است که با ارائه دهنده خود قرار ملاقات هایی را برنامه ریزی کنید.

در صورتی که از نتیجه راضی نباشم آیا می‌توان به حالت قبلی بازگشت؟

بله، از آن جایی که فیلر های بینی از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند به استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز تا حدی و یا صورت کامل می‌توان فیلر‌های بینی را معکوس نمود. این آنزیم تزریقی فیلر را تجزیه می‌نماید و امکان حذف و یا تنظیم را فراهم می‌کند.

5/5 - (3 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی